Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 01.09.2006 o 15:28, mtwarog napisał:

Polecam Galaxy GF7600 256MB DDR3 z Zalmanem, świetna karta, po podkręceniu dorównuje 7600GT,
a nawet go przegania :] Cena ok. 580zł


Ale gościu ma AGP, na które z serii 76xx wyszło tylko 7600GS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2006 o 14:30, bobeczek  napisał:

hm aktualnie mam radeona 9600 256 ramu Jaka karte polecacie zeby bez problemu smigala na nowym
G3 NNW2 i innych nowsciach ktore sie zblizaja :d ?

To nie tylko od karty zależy, bardzo ważna jest ilośc i szybkość pamięci ram, potem w kolejności procesor. Co z tego że kupisz szybką kartę jak przez mały ram czy słaby procesor gra będzie spowalniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2006 o 14:59, Widek napisał:

Witam kupilem ten monitor LCD :

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=27779

Prosze was o pomoc, jak go ustawic czy cos bo wydaje mi sie ze jest za jasny;/ I jak oglada
sie film i jak patrze nizej to jakby obraz czarnieje a jak wstane to jasnieje... instalowac
te sterowniki na plytach ? RoZdzialke mam 1028/1024 wszystko jest takie małe :D



Koło przycisku do włączenia monitora są napisy menu, engine, source, auto\set
i pod nimi przyciski które wciskasz jak głowny od monitora(do góry)
Poszukaj na pewno znajdziesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2006 o 14:59, Widek napisał:

Witam kupilem ten monitor LCD :

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=27779

Prosze was o pomoc, jak go ustawic czy cos bo wydaje mi sie ze jest za jasny;/ I jak oglada
sie film i jak patrze nizej to jakby obraz czarnieje a jak wstane to jasnieje... instalowac
te sterowniki na plytach ? RoZdzialke mam 1028/1024 wszystko jest takie małe :D

Toż o tym właśnie pisałem - 17'' mają za dużą rozdzielczość. Tak to jest - popisać, natłumaczyć się a potem zdziwienie że działa nie tak jak powinno być.

Wejdź we właściwości ekranu [prawy klik na pulpicie] - zakładka ustawienia - ''zaawansowane'' - tam powinno się dać zmienić wielkość czcionek;
żeby zmienić wielkośc ikon - właściwośc ekranu - zakładka wygląd - ''efekty'' - powinna być opcja użyj dużych ikon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2006 o 16:46, Clegan napisał:

> Witam kupilem ten monitor LCD :
>
> http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=27779
>
> Prosze was o pomoc, jak go ustawic czy cos bo wydaje mi sie ze jest za jasny;/ I jak oglada

> sie film i jak patrze nizej to jakby obraz czarnieje a jak wstane to jasnieje... instalowac

> te sterowniki na plytach ? RoZdzialke mam 1028/1024 wszystko jest takie małe :D
Toż o tym właśnie pisałem - 17'' mają za dużą rozdzielczość. Tak to jest - popisać, natłumaczyć
się a potem zdziwienie że działa nie tak jak powinno być.

Wejdź we właściwości ekranu [prawy klik na pulpicie] - zakładka ustawienia - ''zaawansowane''
- tam powinno się dać zmienić wielkość czcionek;
żeby zmienić wielkośc ikon - właściwośc ekranu - zakładka wygląd - ''efekty'' - powinna być
opcja użyj dużych ikon.

p.s. to było odnośnie tego jakie to wszystko jest małe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiesz - dla mnie 19'''' o rozdzielczości 1600x1200 ma nadal "duże" ikony i czcionki; jak człowiek siedział przy monitorach o rozdziałce 1920 w zwyż :) kwestia gusty i potrzeb :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem takim noobem :) TO wiem od dawna, od razu sobie ustawilem ,tylko po prostu rzadko mialem stycznosc z monitorami LCD i po 5 latach uzytkowania CRT nie moge sie przyzwyaczic do niego :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem.W sklepie gram.pl pisze ze wymagania Gothica II są następujące PIII 700 Mhz, 256 MB Ram, akcelerator 3D 32 MB.No wszystko mam tylko mam procesor 525 MHZ ale to nic.Więc jak to jest??Przypominam ze chodzi mi o Gothica II!!!!Gothic 2 łapiesz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2006 o 17:38, cybekziom napisał:

No nie wiem.W sklepie gram.pl pisze ze wymagania Gothica II są następujące PIII 700 Mhz, 256
MB Ram, akcelerator 3D 32 MB.No wszystko mam tylko mam procesor 525 MHZ ale to nic.Więc jak
to jest??Przypominam ze chodzi mi o Gothica II!!!!Gothic 2 łapiesz???


To są minimalne wymagania. Jeśli tak bardzo chcesz to czemu nie porzyczysz od jakiegoś kolegi i sprawdzisz czy nie będzie u ciebie działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2006 o 16:46, Clegan napisał:

Toż o tym właśnie pisałem - 17'' mają za dużą rozdzielczość. Tak to jest - popisać, natłumaczyć
się a potem zdziwienie że działa nie tak jak powinno być.

Wejdź we właściwości ekranu [prawy klik na pulpicie] - zakładka ustawienia - ''zaawansowane''
- tam powinno się dać zmienić wielkość czcionek;
żeby zmienić wielkośc ikon - właściwośc ekranu - zakładka wygląd - ''efekty'' - powinna być
opcja użyj dużych ikon.


Przepraszam, ale nie wiem skąd ci się wzięło, że 17 mają za dużą rozdzielczość. Sugerujesz 15? Te monitory znikają z rynku i to z określonych powodów o których nie chce mi się pisać. Prawie wszyscy użytkownicy pracują na 17 LCD i coraz częściej 19 i większych. I wcale nie mają dla nich "za dużej rozdzielczości". Jak masz za małe ikonki to kup dobry monitor i zmień rozdzielczość na niższą, na dobrym sprzęcie spadek jakości obrazu bedzie praktycznie niezauważalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2006 o 17:38, cybekziom napisał:

No nie wiem.W sklepie gram.pl pisze ze wymagania Gothica II są następujące PIII 700 Mhz, 256
MB Ram, akcelerator 3D 32 MB.No wszystko mam tylko mam procesor 525 MHZ ale to nic.Więc jak
to jest??Przypominam ze chodzi mi o Gothica II!!!!Gothic 2 łapiesz???


ŁAPIĘ i mówię ci że na 90 % Gothic II nie włączy się ! A jak masz XP to na 99 %. A jakby jednak stał się cud, to działałby fatalnie na twoim komputerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.09.2006 o 17:50, M B I napisał:

Przepraszam, ale nie wiem skąd ci się wzięło, że 17 mają za dużą rozdzielczość. Sugerujesz
15? Te monitory znikają z rynku i to z określonych powodów o których nie chce mi się pisać.
Prawie wszyscy użytkownicy pracują na 17 LCD i coraz częściej 19 i większych. I wcale nie mają
dla nich "za dużej rozdzielczości". Jak masz za małe ikonki to kup dobry monitor i zmień rozdzielczość
na niższą, na dobrym sprzęcie spadek jakości obrazu bedzie praktycznie niezauważalny.

Nie sugeruję 15'' - nie wiem skąd Ci się to wzięło. Sugeruję 19''.
17'' mają z reguły identyczną rozdzielczość jak 19'' - może jest to kwestia indywidualna, ale na 17'' przy fabrycznej dla mnie ikony i czcionki są za małe. I miałem już do czynienia z kilkoma lcdkami, na codzień używam dwóch 17'' [praca - dom] i mówię co wiem z własnego doświadczenia. Ze spadkiem jakości niezauważalnym się nie spotkałem, zawsze spadek był zauważalny i to wyraźnie - ale wszystkich monitorów nie testowałem więc się spierał nie będę gdzie jest a gdzie nie jest zauważalny. Po prostu wolałbym kupić 19'' i tyle.
Siedzę już ponad 15 lat przy kompie - stwierdzam jedno: wzrok ma się jeden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2006 o 18:10, Clegan napisał:

Nie sugeruję 15'' - nie wiem skąd Ci się to wzięło. Sugeruję 19''.
17'' mają z reguły identyczną rozdzielczość jak 19'' - może jest to kwestia indywidualna, ale
na 17'' przy fabrycznej dla mnie ikony i czcionki są za małe. I miałem już do czynienia z kilkoma
lcdkami, na codzień używam dwóch 17'' [praca - dom] i mówię co wiem z własnego doświadczenia.
Ze spadkiem jakości niezauważalnym się nie spotkałem, zawsze spadek był zauważalny i to wyraźnie
- ale wszystkich monitorów nie testowałem więc się spierał nie będę gdzie jest a gdzie nie
jest zauważalny. Po prostu wolałbym kupić 19'' i tyle.
Siedzę już ponad 15 lat przy kompie - stwierdzam jedno: wzrok ma się jeden.


Jeśli mowa o 19 to jak najbardziej, sam nie wiem skąd mi się wzieły 15. Tak to jest jak kończy się rozmowę którą się zaczeło wczoraj w nocy :) 17 czy 19 to już sprawa gustu, odległości siedzenie od monitora itp. Co do spadku jakości to faktycznie - aby go zbytnio nie odczuć trzeba się trochę wysilić przy szukaniu odpowiedniego modelu. Jeśli kogoś stac na na dobrą 19, warto ją kupić. Jeśli można ją np: powiesić na ścianie to przy oglądaniu filmów 19 cali zrobi swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2006 o 16:57, Pitkit napisał:

Co sądzicie o ramach ADATA DDR2 ?

Markowe ramy - dobre jeśli nie planujesz podkręcania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące dysku twardego, polećcie mi coś. Chcę kupić nowy, wacham się między: Seagate ST3160812A 160GB a WD WD1600JB 160GB. Co proponujecie? Czy lepiej kupić z interfejsem SATA, czy ATA? (Na płycie mam oba, ale SATA chyba w wersji 1.0). Poradźcie coś. Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2006 o 19:56, jakubcjusz napisał:

Mam pytanie dotyczące dysku twardego, polećcie mi coś. Chcę kupić nowy, wacham się między:
Seagate ST3160812A 160GB a WD WD1600JB 160GB. Co proponujecie? Czy lepiej kupić z interfejsem
SATA, czy ATA? (Na płycie mam oba, ale SATA chyba w wersji 1.0). Poradźcie coś. Dzięki!

Żaden - oba są na ata100 i bez ncq; bierz dysk na SATA albo SATA II [pod względem wydajności to obojętne] koniecznie z ncq.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2006 o 20:04, Clegan napisał:

Żaden - oba są na ata100 i bez ncq; bierz dysk na SATA albo SATA II [pod względem wydajności
to obojętne] koniecznie z ncq.


To co polecasz w okolicach 215 zł? Seagate ST3160812A 160GB ma też wersję z interfejsem SATA (ST3160812AS), ale nie wiem jak z ncq.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się