Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Co myślicie o płytce głownej Asus P5B Intel P965? Czy nada się do modernizacji PeCeta (głównie chodzi mi o to, żeby w czasie 1-1,5 roku wpiąć do niej GF 8800 i procek C2D :))? Może jest coś lepszego w podobnej cenie? Jakie pamięci dobrać do takiej płyty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem i musicie mi pomóc bo ja już wysiadam psychicznie :)

nie wiecie czemu jak uruchamiam czasami jakiś program np. teraz odtwarzacz do tv w kompie to albo się restartuj komputer sam albo strasznie wolno chodzi i wszystko sie wolno wczytuje. Nowy system, nowe sterowniki, praktycznie nic nie zainstalowane. Po prostu nie wiem co się dzieje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2007 o 18:16, Lex napisał:

Co myślicie o płytce głownej Asus P5B Intel P965? Czy nada się do modernizacji PeCeta (głównie
chodzi mi o to, żeby w czasie 1-1,5 roku wpiąć do niej GF 8800 i procek C2D :))? Może jest
coś lepszego w podobnej cenie? Jakie pamięci dobrać do takiej płyty?

Witam. Posiadam ten model płyty głównej i jestem z niej bardzo zadowolony. Posiadam C2D E6400 i procek na tej płycie sprawuje się świetnie. W przyszłości mam zamiar podpiąć do niej jakiegoś 8900... czy coś takiego :) Płyta jest bardzo dobra do podkręcania procków, więc można ją spokojnie brać. Mi problemów żadnych nie sprawia. (nie podkręcałem, ale kumpel ma podobną i swojego e6300 walnął na 2.6 - stabilnie i bezproblemowo, tylko nie wiem jak z napięciem / nie podkręcałem bo pamiątki jeszcze nie wróciły z naprawy gwarancyjnej. przestaje mi sie to podobać...)
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. Wiesz może jeszcze jaką pamięć mógłbym dokupić do takiej płyty głównej (model i firma), żeby cena nie przekroczyła 650 PLN, a byłoby jej 1.5-2 GB? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2007 o 19:46, Lex napisał:

Dzięki za odp. Wiesz może jeszcze jaką pamięć mógłbym dokupić do takiej płyty głównej (model
i firma), żeby cena nie przekroczyła 650 PLN, a byłoby jej 1.5-2 GB? :)

Szczerze to nie mam pojęcia :) Ja wziąłem sobie pamięci firmy corsair, takie jak w podpisie. Dobre, ale po miesiącu poszły do naprawy gwarancyjnej. Ale wydaje mi się, że gryzły się z płytą główną jakoś.
Zerknąłem na sklep.benchmark.pl
http://sklep.benchmark.pl/pelny_27986.html
http://sklep.benchmark.pl/pelny_29782.html
Oblukaj te linki. Ale pewien nie jestem czy to są dobre pamiątki, firmy dobre. A jeżeli chodzi o cenę, można je znaleźć taniej, komputronik/benchmark to jedne z najdroższych sklepów.
Najlepiej w sprawie pamięci poprosić o udzielenie głosu znawców. Nie chciałbym doradzić czegoś złego. Tak tylko spojrzałem, spojrzałem na ceny... ;)
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dylamat :
Athlon X2 3800+ EE AM2 BOX 65W za 370 zł
czy
Athlon X2 4600+ EE AM2 BOX 65W za 460 zł
co się bardziej opłaca ?
90 zł to niewiele a 400 Mhz więcej. Coprawda i tak bym podkręcał 3800+ na jakieś 2,6 ale tak może 4600+ uda się na jeszcze więcej wykręcić... Co sądzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2007 o 17:07, pendejo napisał:

pytam o timingi pamięci ram mają być najniższe czy wysokie? interesuje mnie ddr2 jakie powinny
mieć timinigi dobre pamiątki?

Zalezy, od procesora. Timmingi pamieci TEORETYCZNIE czym nizsze tym lepsze(ddr1 ma jest nawet 2, przy czym ddr2 najlepsze to 4-5). A mianowicie processory AMD, czyli athlony 64 działające na sockecie AM2, sa zalezne od timmingow i np pamiatki 667mhz z timingiem 5, beda lepsze niz np. timming 7 a predkosc 1066mhz. Z koleji procesory C2D, sa na tyle ogólne ze nie robi im roznicy czy wiekszy timing lecz szybsza predkosc, czy wolniejsze a mniejsze timingi. CHoc oczywiscie jezeli masz zamiar podkrecac c2d, bierze sie pamieci z jak najszybsza predkoscia. Mam nadzieje ze ci pomogłem troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 09:13, Evil Khan napisał:

Mam dylamat :
Athlon X2 3800+ EE AM2 BOX 65W za 370 zł
czy
Athlon X2 4600+ EE AM2 BOX 65W za 460 zł
co się bardziej opłaca ?

Gdy nie robi ci róznicy to 90zł, to wez tego 4600. Zawsze bezpieczniej jest miec firmowe 2,6ghz niz wykrecic 2,2 do 2,6. AMd-ki to napewno nie C2D wiec nie licz ze jak na e6300 uzyskasz wydajnosc e6600. Ja bym ci radził tego 4600, gdyz(patrz co napisałe mna początku). Acha no i nie jestem pewien ale róznica wydajnosciowa miedzy 3800 a 4600 oszałamiająca nie jest wiec mozesz zaoszczedzic te 90zł, dozbierac i dokupic ramy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2007 o 23:01, hehe napisał:

Zna się ktoś na listwach antyprzepięciowych ? Jakie firmy robią warte polecenia produkty ?


Listwa dobrej firmy jest droga, ja nie inwestowałbym w ten sprzęt. Dlaczego??
Myślę,że najlepiej kupić zwykłą listwę np za 30-40 zł, a np 120 zł wydać na UPS, to optymalne rozwiązanie, UPS daje korzyści, których nie da ci listwa. Lepiej zabezpieczy kompa, ma akumulator, przetrzyma ci zanik prądu. Z resztą nie musze tego pisać, bo na pewno to wiesz
http://allegro.pl/item175823066_acar_p7_listwa_przeciwprzepieciowa_7gn_nowosc.html

Ja mam zwykłą listwę i UPSa za 120 zł i 0 problemów, przetrzymuje póki co wszystko. Ponieważ kiedyś moja wiedza odnośnie kompów była malutka, zwarcia w inatalacji, brak uziewmnienia w gniazdku ( kilka lat temu) doproawdziły do upieczenia się kompa. :( No cóż Polak mądry po szkodzie...
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 09:17, Solstheim napisał:

Gdy nie robi ci róznicy to 90zł, to wez tego 4600. Zawsze bezpieczniej jest miec firmowe 2,6ghz
niz wykrecic 2,2 do 2,6. AMd-ki to napewno nie C2D wiec nie licz ze jak na e6300 uzyskasz wydajnosc
e6600. Ja bym ci radził tego 4600, gdyz(patrz co napisałe mna początku). Acha no i nie jestem
pewien ale róznica wydajnosciowa miedzy 3800 a 4600 oszałamiająca nie jest wiec mozesz zaoszczedzic
te 90zł, dozbierac i dokupic ramy

90 zł mogę jakoś przeboleć - pytanie czy 4600+ kręci się podobie do 3800+. Wolałbym by nie okazało się, że 3800+ podkręciłbym do 2,8 a 4600+ tylko do 2,7...
Ram już kupiłem Kingstone 2x1Ghz 667 MHz. Do tego mobo Abit KN9 (nF4) (choć wacham się nad Asusem M2N-E - ale czytałem że są z nią problemy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 09:17, Solstheim napisał:

> Mam dylamat :
> Athlon X2 3800+ EE AM2 BOX 65W za 370 zł
> czy
> Athlon X2 4600+ EE AM2 BOX 65W za 460 zł
> co się bardziej opłaca ?


Ja mam tego pierwszego od pół roku, podkręciłem go na 2,4 więc w teorii mam 4600+, jednak to tylko 90 zł więc wziąłbym mocniejszego. Wydajmność między nimi jest zauważalna, wiem, bo sprawdzałem , mam gdzieś wyniki testów w domuestem w pracy więc...

Dnia 21.03.2007 o 09:17, Solstheim napisał:

Gdy nie robi ci róznicy to 90zł, to wez tego 4600. Zawsze bezpieczniej jest miec firmowe 2,6ghz
niz wykrecic 2,2 do 2,6.


Z tego co wiem to 4600+ taqktowany jest na 2,4 GHz :)

AMd-ki to napewno nie C2D wiec nie licz ze jak na e6300 uzyskasz wydajnosc

Dnia 21.03.2007 o 09:17, Solstheim napisał:

e6600. Ja bym ci radził tego 4600, gdyz(patrz co napisałe mna początku). Acha no i nie jestem
pewien ale róznica wydajnosciowa miedzy 3800 a 4600 oszałamiająca nie jest wiec mozesz zaoszczedzic
te 90zł, dozbierac i dokupic ramy


Różnica jest, zauważalna jak już pisałem, i AMD X2 nie kręcą sie rewelacyjnie, dużo zależy od płyty i ramów.
Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 09:28, marian538 napisał:

Ja mam tego pierwszego od pół roku, podkręciłem go na 2,4 więc w teorii mam 4600+, jednak to
tylko 90 zł więc wziąłbym mocniejszego. Wydajmność między nimi jest zauważalna, wiem, bo sprawdzałem
, mam gdzieś wyniki testów w domuestem w pracy więc...

Zarzuć proszę te wyniki testów bo na sieci nic nie mogę znaleść (póki co)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
U mnie podstawa dla proca jest MSI K8N Diamond z nforce 4 SLI (opis :P), sprauje się rewelacyjnie, stabilna i wydajna płyta, z niezłymi warunkami do OC. Oczywiście to wszystko po zamontowaniu porządnego zasilacza.
Wiesz, nie wiem jak kręci sie 4600+, ale przy dobrych pamiątkach można z 3800+ wycisnąć 2,6GHZ, mnie ram trzyma, powyżej 2,4 GHz sprzęt był niestabilny. Myślę, ze za 90 zł nic nie tracisz, lepiej więc mieć już 2,4 GHz i coś z tym robić :P
Co do płyty to ASUS jest bardzo dobrą firmą, ale trafiają mu się też buble, dwóch kumpli ma ASUSY i obaj mieli z nią problemy, dlatego sam do końca nie wiem, na pewno jedno jestem pewien - chipset nvidia koniecznie tylko 570 ultra jest bardzo awaryjny ( problemy kumpli, pisałem wyżej), ponoć chipsety z SLI są o wiele lepsze. Albo poczciwy , niezawodny nforce 4. Pewnie wybrałbym ASUSA.
http://sklep.benchmark.pl/pelny_29643.html
http://sklep.benchmark.pl/pelny_29024.html
Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się