Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 23.08.2007 o 13:23, maniekk napisał:

> Moim zdaniem mądra decyzja. Najnowsze procki AMD Phenom okazują się wydajniejsze od Intelowskich.

> Fakt, że obecnie nie ma ich na rynku, ale są już płyty je obsługujące...

Dziękuję. tylko czy będzie pasować do socketu AM2, czy też będzie coś nowego (AM2+) ?



zobaczymy juz wkrotce??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podkręciłem Radeona 9550. Ale myślę, że da się jeszcze trochę podkręcić.

Na początku miałem Core - 250.00 i Memory - 200.00

Teraz mam Core - 301.05 i Memory 234.90

Bawić się dalej w podkręcanie czy już zostawić tak jak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2007 o 19:58, blacklio2 napisał:

> mam utworzyć dysk z Dos''em, dopiero potem będę mógł ustawić odczyt z dyskietki w biosie?


Tak, lub ściągnij stąd http://www.bootdisk.com/bootdisk.htm i wrzuć na dyskietkę


Ehh....Wszystko ładnie grało tylko że w czasie odczytu nie mogę wpisać ":"

Wpisuję format c i próbuję zrobić dwukropek a tu "Ł" mi wysakuje zamiast niego, co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 16:08, Widow4 napisał:

powiccie mi jaki jest najmocniejszy dostepny procesor i karta graficzna

Core 2 Quad Extreme
GF 8800 Ultra (według założeń)
EVEGA 8800 GTX (na serio)
cena?? zależne od sklepu ale łącznie ok 5k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz po prostu kupić gazetę, np. Chipa i zerknąć do testów lub wejść na stronę, np. http://www.egielda.com.pl/?

Jeżeli nie chcesz to tu masz najlepszy sprzęt:
Core 2 Extreme QX6850
EVGA 8800Ultra Super Clocked

Jak chcesz kupić najwydajniejszy zestaw to przygotuj ok. 20 000zł. Te części to ok. 6000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.08.2007 o 16:07, Silveren napisał:

Ehh....Wszystko ładnie grało tylko że w czasie odczytu nie mogę wpisać ":"

Wpisuję format c i próbuję zrobić dwukropek a tu "Ł" mi wysakuje zamiast niego, co robić?


Masz polską stronę kodową wczytaną bo masz polską wersję dyskietki rozruchowej, teraz naprawdę nie pamiętam co się tam zmieniało aby poprawnie było to już kilka latek temu było. Teraz robi się to poprzez płytę CD/DVD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 22:44, mareczko11 napisał:

chcialbym kupic nowo karte graficzno,ale nie wiem jaki mam zasilacz,bo slyszalem ze jak sie
ma za malo voltow do sie komp przycina.Jak moge sprawdzic jaki mam zasilacz?


Otwórz obudowę, na zasilaczu jest naklejka zrób fotkę lub spisz parametry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 22:44, mareczko11 napisał:

chcialbym kupic nowo karte graficzno,ale nie wiem jaki mam zasilacz,bo slyszalem ze jak sie
ma za malo voltow do sie komp przycina.Jak moge sprawdzic jaki mam zasilacz?

Po 1. Nie voltów, a watów.
Po 2. Nie będzie ci się komp przycinał, tylko coś (najprawdopodobniej zasilacz) się spali/uszkodzi.

A moc zasilacza możesz sprawdzić właśnie na zasilaczu ;), czyli na tej skrzynce, do której podłączasz kabel zasilania. Możesz to sprawdzić także na pudełku/instrukcji od zasilacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ten zasilacz - Chieftec GPS-350EB-101 A (przepisałem żywcem z instrukcji, ale zasilacz ma "Rated Power"- 350W, a "Peak Power" - 400W) będzie się nadawał, żeby nie było żadnych problemów na tej konfiguracji (o OC raczej mogę zapomnieć...) ?
>>>>Procesory Intel Pentium E2140 1.60 GHz BOX (LGA775, FSB 800, 1MB, 64-bit)
>>>>Płyty główne Gigabyte P35-DS3L, P35, DualDDR2-800, SATA2, RAID, ATX, Core2 ; P965 lub P35,
>>>>Pamięci DDR2 1024MB 800MHz OCZ Platinum (2x512MB, DualDDR2, CL4)
>>>>Karty graficzne GeForce 7900 GS Galaxy 256MB HDTV & 2x DVI (PCI-E) (600/1600 1.2ns) Cooler Master
>>>>Dyski twarde Seagate 160 GB Barracuda 7200.10 (8MB, Serial ATA II) (myślę, też nad innym dyskiem, ale w podobnej cenie, najlepiej, żeby nie był droższy, więc i w tym doradźcie może...).
Proszę o odpowiedź, bo nie chcę, żeby coś mi się uszkodziło :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Może być mało. Weź lepiej Chiefa 450W. Mój komp chodzi na nieznacznie wyższej konfiguracji na Taganie 430W. Mocy za dużo - nie jest źle, za mało - gorzej.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 23:00, Gol Galad napisał:

Czy ten zasilacz - Chieftec GPS-350EB-101 A (przepisałem żywcem z instrukcji, ale zasilacz
ma "Rated Power"- 350W, a "Peak Power" - 400W) będzie się nadawał, żeby nie było żadnych problemów
na tej konfiguracji (o OC raczej mogę zapomnieć...) ?
>>>>Procesory Intel Pentium E2140 1.60 GHz BOX (LGA775, FSB 800, 1MB, 64-bit)
>>>>Płyty główne Gigabyte P35-DS3L, P35, DualDDR2-800, SATA2, RAID, ATX, Core2
; P965 lub P35,
>>>>Pamięci DDR2 1024MB 800MHz OCZ Platinum (2x512MB, DualDDR2, CL4)
>>>>Karty graficzne GeForce 7900 GS Galaxy 256MB HDTV & 2x DVI (PCI-E) (600/1600
1.2ns) Cooler Master
>>>>Dyski twarde Seagate 160 GB Barracuda 7200.10 (8MB, Serial ATA II) (myślę,
też nad innym dyskiem, ale w podobnej cenie, najlepiej, żeby nie był droższy, więc i w tym
doradźcie może...).
Proszę o odpowiedź, bo nie chcę, żeby coś mi się uszkodziło :/

Myslę że Chieftec powinien sobie poradzićm choć przydał by się moim zdaniem 400W. Tylko jednego nie rozumiem, po co ci takie drogie pamięci skoro nie masz zamiaru podkręcać kompa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mało, Peak Pawer to jest moc szczytowa przy tym zestawie przydałoby się 400W minimum, jeszcze podaj ile ma Amerów na liniach 12V bo cały prąd idzie właśnie z tych lini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 23:04, Marko Pele napisał:

Myslę że Chieftec powinien sobie poradzićm choć przydał by się moim zdaniem 400W. Tylko jednego
nie rozumiem, po co ci takie drogie pamięci skoro nie masz zamiaru podkręcać kompa?

Będę podkręcać, ale muszę brać na razie zasilacz (który jest używany tylko pół roku...) z starego komputera. Chodziło mi o to, czy po prostu bez podkręcania nie będzie żadnych problemów. A podkręcać będę dopiero wtedy, kiedy będę wiedzieć, że nic mi się nie uszkodzi. Nie jestem pewien co do tego, czy ten zasilacz se poradzi z tym sprzętem. OC będę robił jak kupie se lepszy zasilacz ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

300W to trochę mało do normalnej pracy tego zestawu a Ty chcesz jeszcze robić OC. Nie ma szans. Komp Ci się po prostu nie podniesie i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 23:07, blacklio2 napisał:

Mało, Peak Pawer to jest moc szczytowa przy tym zestawie przydałoby się 400W minimum, jeszcze
podaj ile ma Amerów na liniach 12V bo cały prąd idzie właśnie z tych lini

+12V1 | 10A | 120W
+12V2 | 15A | 180W
-12V | 0.5A | 6.0W
Więc jakoś ujdzie? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się