Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 27.02.2006 o 21:25, Night Elf napisał:

/.../Generalnie ja osobiscie sobie nie wyobrazam grania na takim LCD, choc rzeczywiscie moze byc
lepiej, ale kto to wie...

>
Eizo robi śliczne monitory LCD o rozdzielczości natywnej 1929x1200 i dobrze byłoby taki mieć. Ma 5 lat gwarancji (w drugiej klasie) i na pewno grałoby się na takim znakomicie, ale za jego cenę kupisz 2 karty Radeon 1900 a jeszcze zostanie Ci na AMD 2x 4800+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2006 o 22:25, NyGgA MiLy napisał:

> > Radeony sux...
>
> oj stary uważaj sobie :)
massz radka?


ba Radka 9550 ( smiech na sali;) Znawca sie znalazł;) Ale i tak nie pozwole zeby ktos pisał ze Radeony sux!!! Jezeli tak uwaza to prosze to w jakis sposob uzasadnic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie każdy bierze co lubi.
Ja przepadam za nVidia, ale kiedyś miałem i ATi. 3DFXa też miałem ;)
Nie ma się co kłócić i nie ma co się wyzywać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nikogo nie wyzywałem i wiem ze o gustach sie nie dyskutuje ale no kurcze jak ktos mowi ze moj radeon smierdzi i bez zadnego uzasadnienia to az sie krew we mnie zbiera i gotuje no :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 00:04, Widek napisał:

nikogo nie wyzywałem i wiem ze o gustach sie nie dyskutuje ale no kurcze jak ktos mowi ze moj
radeon smierdzi i bez zadnego uzasadnienia to az sie krew we mnie zbiera i gotuje no :)


Ja napisałem tak na wyrost ;P

Nie śmierdzi ani nie cuchnie. Jest Twój i dla Ciebie jest dobry (na pewno marzysz o 1900, który byłby Najwspanialszy :) )
Ja mam 6800GT i marzę o 7800GTX :D Choć nie mówię, że nie chciałbym sprawdzić 1800 czy 1900!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy to jest dobry config?

płyta Gigabyte GA-K8NE
Sempron 2800+
pamięć 512MB Geil CL 2.5
i GF 6600 128 MB Gigabyte''a z silent pipe

razem z obudową ok. 1300 zł

PS. dysk dokupi się później :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 01:42, El Puno napisał:

czy to jest dobry config?

płyta Gigabyte GA-K8NE
Sempron 2800+
pamięć 512MB Geil CL 2.5
i GF 6600 128 MB Gigabyte''a z silent pipe



Na SilentPipe będzie Ci się karta grzała i jeśli nie będziesz miał dobrze wentylowanej budy, to całe wnętrze będzie się gotowało...
Co to reszty - może być.
Jeśli lubisz Gigabyte to OK.
Pamięć??? Może odpowiednik PDP Patriot byłby lepszy - ostatnio GeIL nie ma dobrej opinii.
Pamiętaj, że jeszcze zasilacz wchodzi w grę. Nie polecałbym montowanych w obudowach zasilaczy za 30-50PLN... One owszem działają, ale raczej krótko i niepewnie :) a już na pewno nie cicho i nie równo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 01:51, RobeN napisał:

Na SilentPipe będzie Ci się karta grzała i jeśli nie będziesz miał dobrze wentylowanej budy,
to całe wnętrze będzie się gotowało...


No... ja czytałem, że ta karta jest bardzo dobra, bo jest fabrycznie podkręcona na 450/500 mhz. Jeśli nie tą to jaką kupić?

Dnia 28.02.2006 o 01:51, RobeN napisał:

Co to reszty - może być.
Jeśli lubisz Gigabyte to OK.


A jak nie lubię Gigabyte to nie OK???

Dnia 28.02.2006 o 01:51, RobeN napisał:

Pamięć??? Może odpowiednik PDP Patriot byłby lepszy - ostatnio GeIL nie ma dobrej opinii.


Patriot nie daje dożywotniej gwarancji i nie ma ładnego, niebieskiego radiatora. :>

Dnia 28.02.2006 o 01:51, RobeN napisał:

Pamiętaj, że jeszcze zasilacz wchodzi w grę. Nie polecałbym montowanych w obudowach zasilaczy
za 30-50PLN... One owszem działają, ale raczej krótko i niepewnie :) a już na pewno nie cicho
i nie równo.


Ale jak porządny zasilacz dokupię trochę później to chyba nic się nie stanie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 13:01, El Puno napisał:

> Na SilentPipe będzie Ci się karta grzała i jeśli nie będziesz miał dobrze wentylowanej
budy,
> to całe wnętrze będzie się gotowało...

No... ja czytałem, że ta karta jest bardzo dobra, bo jest fabrycznie podkręcona na 450/500
mhz. Jeśli nie tą to jaką kupić?


Chodzi o to, że bez aktywnego chłodzenia będzie gorąca. A jeśli nie wywietrzysz dobrze budy, to i precek będzie ciepły mocno, tym bardziej, że nie planujesz zmiany chłodzniea procka ze stockowego (boxowego)

Dnia 28.02.2006 o 13:01, El Puno napisał:

> Co to reszty - może być.
> Jeśli lubisz Gigabyte to OK.

A jak nie lubię Gigabyte to nie OK???


Ja bym celował z płytą w ASUSa (rock stable + dobra wydajność) może MSI lub DFI (jeśli lubisz się bawić), a grafiką w Gainwarda lub Leadteka. BFG Point of View też są dobre tylko mało znane na naszym kontynencie (szczególnie w Polsce)

Dnia 28.02.2006 o 13:01, El Puno napisał:

> Pamięć??? Może odpowiednik PDP Patriot byłby lepszy - ostatnio GeIL nie ma dobrej opinii.
Patriot nie daje dożywotniej gwarancji i nie ma ładnego, niebieskiego radiatora. :>


Wersja KH ma niebieskie radiatory i owszem wiele sklepów daje na PDP wieczystą gwarancję => sprawdź http://www.mbc.waw.pl

Dnia 28.02.2006 o 13:01, El Puno napisał:

> Pamiętaj, że jeszcze zasilacz wchodzi w grę. Nie polecałbym montowanych w obudowach zasilaczy
> za 30-50PLN... One owszem działają, ale raczej krótko i niepewnie :) a już na pewno nie cicho i nie równo.
Ale jak porządny zasilacz dokupię trochę później to chyba nic się nie stanie? :)


Tego nigdy nie wiesz. Jeśli trafi Ci się kiszkowaty w kompie, to albo będzie niestabilnie działał od początku, albo spali Ci się po kilku tygodniach - a wówczas nie wiadomo co zabierze ze sobą :D Moja koleżanka ostatnio straciła płytę... (aż mi się chciało powiedzieć: "A nie mówiłem??")
Jednak może być dobry, więc trudno powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 15:54, Night Elf napisał:

Chyba ze kupisz obudowe Chieftecka z juz dosyc dobrym zasilaczem...


O to chodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok... Przeszedłem się po sklepach i mam dwie oferty zestawów.

Asus A8N-E (socket 939)
Sempron 3000+ (socket 939 oczywiście)
512 MB DDR PC400 Kingston
Maxtor 160GB (cache 8MB) :: w tej chwili właścicielka tego kompa ma dysk 40GB i wykorzystuje go chyba połowę, więc nie wiem czy jest sens kupować 160GB...
Gigabyte GF 6600 GV-NX66128DP (128MB, 128-bit, PCI-E)
Samsung 17" 740N :: bardzo mi zależy na opinii o monitorze, bo jednak nie chciałbym kupić bubla...
obudowa Codegen 400W :: oczywiste, że ten element zestawu zmienimy :-D pewnie na ModeComa jakiegoś. Myślicie, że 350W wystarczy czy jednak kupić 400W?
no i oczywiście DVD +/- RW (chociaż chyba nie wezmę nagrywarki DVD, bo niepotrzebna) + klawiatura + myszka + FDD + chłodzenie

cena: dokładnie 3000zł, ale na pewno będą zmiany (choćby obudowa)


i drugi...

Gigabyte K8NE (nForce 4-4X)
Sempron 3000+ (socket 754) :: zastanawiam się czy jest sens kupować procka na s754...
512 MB DDR PC400 Kingston
Western Digital WD1600JS 160GB (7200rpm, cache 8MB, SATA-II) :: j/w
MSI NX6600-TD GF 6600 (256MB, 128-bit, PCI-E)
obudowa Tracer 400W :: też chyba do wymiany na jakiegoś ModeComa, przy ewentualnym zakupie tego zestawu
LG Flatron L1732S 17" :: j/w
i tak samo: DVD +/- RW + myszka + klawiatura + FDD + chłodzenie

cena: ok. 2900zł

P.S. Nie wiem czy wypada (jeśli nie to nie odpowiadajcie po prostu ;-)), ale chciałem zapytać jaki sklep byście mi polecili w Krakowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2006 o 22:55, Archaon2 napisał:


hehe fajne :D

A ostatnio mój kumpel miał fajny opis: PIMP MY COMP :D Wyobrazcie to sobie dajecie swojego starego blaszaka P266, 64mb ram i TNT RIVA :D A dostajecie w zamian Pentiuma 2*3,2 2048 MB RAM i Geforca 7900 GTX 512 32 potoki 900/2000 :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2006 o 16:30, Mumin napisał:

Ok... Przeszedłem się po sklepach i mam dwie oferty zestawów.

Asus A8N-E (socket 939)

[itd]

Ja bym skłaniał się do pierwszego zestawu z dyskiem z drugiego (lub Hitachi)
Z tym, że 512MB RAM to ciut mało.
Lepiej 2x512 przy A8N-E.
Zasilasz Codegena, to można sobie odpuścić (to samo tyczy ModeComa), chyba że za pół roku chcesz dokładac kolejną kasę => lepiej cosik koło Chiefteca 400W 120mm Fan lun 350W-400W Topower.

Co do monitorów Samsunga, to są różna opinie - efekt Ditheringu na LCDkach, efekt smużenia, słabe wygłuszenie EM - po tym względem Samsung nie jest OK...
Lepiej już jakiś Philips - przynajmniej będziesz miał 3 lata gwarki TrueZeroBadPixel lub IIYAMA (ewentualnie EIZO - nie wiem jakie teraz są)
Samsung wykorzystując nowszą i rzekomo lepszą matrycę SPVA wcale nie ma lepszych wyników niż porządne monitory na TNach (niby wolniejsza matryca i z mniejszym kontrastem, a nieraz lepiej się rpezentuje od Samsungowskich SPVA), zatem jaki poziom będzie miał monitora Samsunga na TN??? Szczerze mówiąc nie wiem. Wiem, że raczej bym nie kupił. Wolę dopłacić 200PLN i nie martwić się, że później będę świecił oczami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się