Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 12.09.2008 o 10:17, Konrad162 napisał:

Mam pytanie jakiego quada polecalibyście do CF 4850 Palita??

Ja do takiego tandemu używam podkręconego Q9300 (niepodkręcony też wystarcza do wszystkiego, ale lubię patrzeć na wyższe słupki w benchmarkach :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 10:35, ziptofaf napisał:

> Mam pytanie jakiego quada polecalibyście do CF 4850 Palita??
Ja do takiego tandemu używam podkręconego Q9300 (niepodkręcony też wystarcza do wszystkiego,
ale lubię patrzeć na wyższe słupki w benchmarkach :)).


ziptolaf jak myslisz czy ten palit bedzie dobrym wyborem ? :)

http://allegro.pl/item432110882_tanio_palit_hd4850_4850_ati_625_1986mhz_512mb_ wwa.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 13:33, ziptofaf napisał:

> ziptolaf jak myslisz czy ten palit bedzie dobrym wyborem ? :)
>
> http://allegro.pl/item432110882_tanio_palit_hd4850_4850_ati_625_1986mhz_512mb_ wwa.html


Jak najbardziej. Palit robi dobre karty graficzne, a HD4850 jest naprawdę szybki. Za
tę cenę bierz bez wahania.


Niie wiesz moze jak sie przedstawia w tym modelu chłodzenie ? :) Jakie temperatury i czy jest głosny ? bo mam wrazenie jakby karta była duuużo mniejsza od tej referencyjnej :) I kolejna rzecz: Czy mi sie wydaje czy ten palit nie ma chłodzenia na radiatorkach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zdjecie na tej aukcji to nie real foto. Ten palit powinien wygladac tak http://allegro.pl/item436038066_saphire_hd4850_512mb_256bit_ddr3_fv_gw_zabrze.html

bedą sie różnic jedynie naklejką. Jak widzisz, ramy są chłodzone, ale chłodzenie jest mało wydajne i karta bedzie osiągała ok 80 stopni w stresie. Zmiana chłodzenia zniży bardzo mocno temperaturę (50-60 stopni w stresie jesli nie mniej) co nie zmienia jednak fakut, ze jest to kart b. dobra i warta zakupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 16:28, GANGSTERR napisał:

zdjecie na tej aukcji to nie real foto. Ten palit powinien wygladac tak http://allegro.pl/item436038066_saphire_hd4850_512mb_256bit_ddr3_fv_gw_zabrze.html

bedą sie różnic jedynie naklejką. Jak widzisz, ramy są chłodzone, ale chłodzenie jest
mało wydajne i karta bedzie osiągała ok 80 stopni w stresie. Zmiana chłodzenia zniży
bardzo mocno temperaturę (50-60 stopni w stresie jesli nie mniej) co nie zmienia jednak
fakut, ze jest to kart b. dobra i warta zakupu


Ale przeciez Palit zainstalował swoje własne chłodzenie :) Zarówno do Standardu jak i do wersji Sonic...
Na innej aukcji jest tak samo:

http://allegro.pl/item430807457_okazja_palit_hd4850_4850_ati_625_1986mhz_51 2mb.html#photo

Wiec nie rozumiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tiaa, tylko ze palit ze zmienionym chłodzeniem kosztuje 570 zł a nie 470 -.-. Wiem co mówie... Porównaj sobie chociażby długość karty z twojego linku i z mohego, a najlepiej poczytaj sobie recki w necie i popatrz na zdjecia. Ale jak mi nie wierzysz, to ja kup, tylko potem bedzie troche zdziwiony.

co do tego sapphire. Takty ma te same wiec wydajność bedzie identyczna. Tylko jego OC bedzie lepsze ze względu na zmienione chłodzenie. Tylko tez cena mi nie pasuje. Za tani jest, wiec nie zdziwiłbym sie, jakby to był takze referent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no nareszcie dzisiaj odebralem kompa:D kurde jutro dopiero podlacze, ale juz teraz jak zagladam do srodka to widok hd 4870 robi wrazenie.Jakos zasilacz dziwnie w srodku wyglada(chieftac) pozaklejane jakies bolce.Jutro jak podlacze to podziele sie wrazeniami:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 18:01, GANGSTERR napisał:

tiaa, tylko ze palit ze zmienionym chłodzeniem kosztuje 570 zł a nie 470 -.-. Wiem co
mówie... Porównaj sobie chociażby długość karty z twojego linku i z mohego, a najlepiej
poczytaj sobie recki w necie i popatrz na zdjecia. Ale jak mi nie wierzysz, to ja kup,
tylko potem bedzie troche zdziwiony.


Własnie moj znajomy kupil tego Palita i byl zdziwiony ze karta jest taka mała :) A jednak jest to 4850 :D
a z tym szafirkiem to na 100% nie jest referant bo widzialem tez w innych sklepach i wszedzie podane są te same fotki, wiec nie rozumiem po co mieliby kłamac ;) Słyszałem ze ponoc fanfix pomaga w wielu przypadkach i na tych referentach temperatura potrafi spasc ze 90 nawet na te 50-60 :)

Czyli jak poczekac lepiej az karty potanieja ? (Zauwazylem ze ostatnio te 4850 podrozaly) Do wydania mam maksymalnie 500złociszy no i nie moge sie zdecydowac ktorego radka wybrac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak mogę sprawdzić jakiej firmy mam zasilacz nie otwierając kompa? chciałbym się upewnić, że jest to chieftac.A i jeszcze mam parę pytań do hd 4870. Na pudełku od Asusa mam EAH4870. Co oznaczają te pierwsze litery?Jeżeli podłącze kompa do 40 calowego samsunga hd ready przez kabel hdmi to będzie lepsza jakość niż przez zwykły odtwarzacz dvd? dokładniej chodzi mi o podłączenie karty graficznej do tv przez kabel hdmi i puszczenie jakiegoś filmu.I ostatnie pytanie dotyczące programu reklamowanego na pudełku - Splendid. Przydatny on jest? pisze, że jakoś poprawia w filmach jakość obrazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 18:35, Widek napisał:

Czyli jak poczekac lepiej az karty potanieja ? (Zauwazylem ze ostatnio te 4850 podrozaly)
Do wydania mam maksymalnie 500złociszy no i nie moge sie zdecydowac ktorego radka wybrac


po 1 potanienie marzeniem ściętej głowy :/ bo części mają to do siebie że szybko drożeją ale jeśli chodzi o spadek cen to jest on raczej powolny.... po 2 jak masz max 500 zł (dla mnie jakbyś miał nawet i 600 max) to Palit 4850 za te ~450zł jest idealnym rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 20:02, Konrad162 napisał:

> Czyli jak poczekac lepiej az karty potanieja ? (Zauwazylem ze ostatnio te 4850 podrozaly)

> Do wydania mam maksymalnie 500złociszy no i nie moge sie zdecydowac ktorego radka
wybrac

po 1 potanienie marzeniem ściętej głowy :/ bo części mają to do siebie że szybko drożeją
ale jeśli chodzi o spadek cen to jest on raczej powolny.... po 2 jak masz max 500 zł
(dla mnie jakbyś miał nawet i 600 max) to Palit 4850 za te ~450zł jest idealnym rozwiązaniem.


Konrad ty masz 2 pality 4850 tak ? :) I chłodzenie z tym miedzianym radiatorem i wentylkiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 19:56, żyrafa napisał:

jak mogę sprawdzić jakiej firmy mam zasilacz nie otwierając kompa? chciałbym się upewnić,
że jest to chieftac.A i jeszcze mam parę pytań do hd 4870. Na pudełku od Asusa mam EAH4870.
Co oznaczają te pierwsze litery?Jeżeli podłącze kompa do 40 calowego samsunga hd ready
przez kabel hdmi to będzie lepsza jakość niż przez zwykły odtwarzacz dvd? dokładniej
chodzi mi o podłączenie karty graficznej do tv przez kabel hdmi i puszczenie jakiegoś
filmu.I ostatnie pytanie dotyczące programu reklamowanego na pudełku - Splendid. Przydatny
on jest? pisze, że jakoś poprawia w filmach jakość obrazu.


1.) Co do zasilacza - nie da się. Jedynym sposobem jest otwarcie obudowy.
2.) Słowo EAH w nazwie nic nie oznacza.
3.) Kabel HDMI daje lepszą jakość niż Scart, jeżeli o to ci chodzi.
4.) Splendid - Radeony i tak mają wyższą niż GeForce''y jakość w filmach, Splendid nic nie daje w ich przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 20:11, Widek napisał:

Konrad ty masz 2 pality 4850 tak ? :) I chłodzenie z tym miedzianym radiatorem i wentylkiem
?


Yep :) Wszystko na standardzie, nie przyglądałem się co tam jest (bo zleciłem sklepowi złożenie)... i wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.09.2008 o 20:27, ziptofaf napisał:

1.) Co do zasilacza - nie da się. Jedynym sposobem jest otwarcie obudowy.

A ile W tez sie nie da?

Dnia 12.09.2008 o 20:27, ziptofaf napisał:

3.) Kabel HDMI daje lepszą jakość niż Scart, jeżeli o to ci chodzi.

Raczej miałem na myśli czy taki radeon 4870 daje lepsza jakość niż zwykły, stary odtwarzacz dvd?:P


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że tak wrzucę post między dyskusję ale to forum nie ma PW...
Konrad162 przeczytałeś parenaście stron temu mój post jak napisałem ile mi zajmuje to S1, i że z TurboModule powinno się zmieścić? Bo zapomniałem dać go jako odpowiedź a teraz znaleźć nie mogę...
[edit]
O jest: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&pid=34580
Tego posta też nie dałem jako odpowiedź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 23:18, żyrafa napisał:

A ile W tez sie nie da?

Niestety nie. Jedynym sposobem jest otwarcie obudowy.

Dnia 12.09.2008 o 23:18, żyrafa napisał:

Raczej miałem na myśli czy taki radeon 4870 daje lepsza jakość niż zwykły, stary odtwarzacz
dvd?:P

Jak podłączysz go do telewizora HD, to tak. W innym przypadku nie będzie różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze względu że na laptopach się jeszcze za bardzo nie znam to mam pytanko co sądzicie o tym za te pieniądze (licze też że za pare miesięcy cena trochę spadnie (mogę się łudzić że do końca roku spadnie o jakieś 300-400 plnów ? ):
http://proline.pl/sklep.php?prodid=ASUS+F5RL-AP256C

Zastanawiam się też nad zintegrowanym układem graf. ,one wykożystują chyba pamięć sys. i właśnie nie wiem o co z tym biega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się