Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 15.07.2009 o 21:55, GANGSTERR napisał:

głupia odpowiedź, nie pytanie.... Komputer nie służy tylko do grania, jakbyś nie wiedział...


Spójrz na tytuł forum i nie mędrkuj. Ludzie pytają o sprzęt do grania, więc trzymaj temat i bez złośliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2009 o 13:52, lothar-mb napisał:

Nie. Co ma piernik do wiatraka ? Nieboksowy wentyl, nie zrywa gwar. na procka :/


Pewnie, że "zrywa". Po się sprzedaje wersje box żeby montować fabryczne wentylatory. Jak chcesz się bawic w podkręcanie to już jest uzasadnienie końca gwarancji. Proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe nie bardzo łapię o co Ci chodzi. Mówiliśmy przecież o wersji box: procek+wentylator fabryczny. Oczywiste jest przecież, że jak kupisz procek bez wentylatora fabrycznego to sobie możesz zamontować co chcesz.
Czego nie rozumiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę teraz o poradę bo niestety mój stary komputer komputer padł tzn grafika padła a sensu naprawy nie widzę. 1600zł to tyle ile mógłbym wydać na komputer na samą jednostkę bez monitora i innych akcesoriów.
Chodzi o to by komputer mógłbym w przyszłości bez problemu upgredować, no i żeby pograć w najnowsze gry.
1600zł da rade?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może najpierw przeczytaj warunki gwarancji, a potem zacznij dyskutować. Wyraźnie jest napisane, że w przypadku, zastosowanie innego chłodzenia niż BOX''owe traci się gwarancję (tak jest u AMD, nie czytałem Intelowskiej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega zamierza upgrade''ować kompa. Ma 2000zł i chce wymienić zasilacz, grafe, proca i ram. Ma monitor 19'''' i chce żeby mu gry chodziły na max. Nie trzeba wydać całej kwoty najlepiej jakiś wyważony zestaw z dwurdzeniowym procem i 4gb ramu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2009 o 19:24, Wukas napisał:

Jest w porządku.
Spokojna głowa.
Tylko zaproponujecie


Hehehe koledze chodziło, że bez informacji jaką płyta ma podstawkę nie zaproponujemy nic. AMD czy Intel? Jaki socket? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cieszy nas to bardzo, że jest w porządku... Ale jak mamy zaproponować np. nowy procesor, skoro nie wiemy jakie kolega DOKŁADNIE ma mobo (tj. najważniejsze to na jakim sockecie)? Najlepiej podaj po prostu jakiego kolega ma teraz kompa (ale ciut dokładniej niż np. "płyta główna jakaś dobra, niebieska"), a potem pomyślimy co tu można wykombinować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to ty nie mędkruj i naucz się czytać. Masz napisane "upgrade kompa", gdzie masz napisanie ze chodzi tylko o sprzęt do grania hm? Jestem tutaj zdecydowanie dłużej niż i do tego tematu zaglądają też osoby którym komp służy nie tylko do grania, ale także np. renderingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2009 o 16:10, Gordon92 napisał:

Proszę teraz o poradę bo niestety mój stary komputer komputer padł tzn grafika padła
a sensu naprawy nie widzę. 1600zł to tyle ile mógłbym wydać na komputer na samą jednostkę
bez monitora i innych akcesoriów.
Chodzi o to by komputer mógłbym w przyszłości bez problemu upgredować, no i żeby pograć
w najnowsze gry.
1600zł da rade?

1600 z możliwością upgrade''u i najnowszymi grami? Uczciwie przyznam, że 1800 zł (licząc nagrywarkę DVD, obudowę, zasilacz i resztę wnętrzności) to minimum. Tym niemniej, jeśli ominąć napęd DVD i obudowę (tylko wtedy będziesz musiał złożyć sam) to się da:

AMD Phenom II X2 550 BOX
Gigabyte MA770-UD3
DDR2 4096MB 800MHz A-Data Extreme Edition
WD 500GB, SATA/300, 16MB (WD5000AAKS) Caviar Blue
Radeon HD4850 Gigabyte 512MB GDDR3, 2xDVI, PCI-E 2.0 Zalman
Zasilacz do obudowy ATX 400W Chieftec GPS-400AA-101A (Fan 120mm)
Suma:1635 zł. Wydajność - Crysis powinien ruszyć w max. detalach (tylko bez wygładzania krawędzi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam. W mojej wypowiedzi wkradła się jedna pomyłka. Jako że jestem fanboyem porcesorów Intela zbyt oczywiste stało się dla mnie to że "płyta w porządku" to płyta pod procesor Intela i OCZYWIŚCIE socket 775. :))) Sorki.

To teraz czekam na propozycje :PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej, to wiemy że na lga 775, ale miło by było gdybyś powiedział jeszcze jakie to dokładnie mobo :) No wiesz, płyty z LGA powstają już bodajże ze 4 lata, dobrze by było wiedzieć czy mamy do czynienia z czymś np. na chipsecie p35 lub nowszym, czy czymś bardziej prehistorycznym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak dokładnych infos nie dostałem : ))
Nie jest to jakaś prehistoria bo obecnie na tej płycie działa 8600 GT i Pentium Dual Core, czyli PCI ex x16, 775.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak to dalej nic nie mówi

LGA 775 ma ok 5 lat i nie ma chyba żadnej płyty pod ten socket z AGP. GF 8600 GT to bardzo stara karta (ma z 3 lata) i to, że siedzi tam DC też za wiele nie mówi, ponieważ ta płyta nie musi obsługiwać wszystkich najnowszych procesorów w 45 nm.

BTW, to w koncu komp dla ciebie czy dla kumpla? Najpierw piszesz, że dla kumpla, a potem że jesteś fanboyem Intela i tylko on wchodzi w gre. Co ma twoje fanboystwo do kompa dla kumpla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla kumpla.
A moje fanboystwo ma to do kompa kumpla że polecam mu Intele i on też ma teraz Intela i chce mieć nadal Intela.
No cóż, sprobuje sie dokladniej plyte dowiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się