Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Jakie chłodzenie polecacie na Chipset? I jakie na bok obudowy(120mm) w ludzkich cenach. Co myślicie o tych:

http://www.cooling.pl/antec-tricool-120mm,produkt,1960.html
http://www.cooling.pl/antec-tricool-120mm-blue-led,produkt,551494.html Ten by był najlepszy bo inne w obudowie będą miały takie samo podświetlanie, ale i tak go nie ma w Komputroniku.;/

A na chipset to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jaki zasilacz (marka, moc)? No i ile pieniędzy możesz na ten cel przeznaczyć?

zasilacz 400W ATX 400W PPFC, a co do kasy to jakbyśmógł podać dwie możliwości 500zł i 1000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2009 o 18:39, Sebo7 napisał:

I po tygodniu padł, czy to nie wina zasilacza ? ma ktoś info ile poszczególne podzespoły
biorą mocy ?

Zasilacz - jeśli jest sprawny - ma wystarczającą moc. Wpisz sobie w goglownicy "4830 power consumption" - ten procek i karta powinny brać max. poniżej 200W na linii 12v, a tu jest 300W.
Prędzej bym obstawiał płytę - ale to trzeba po kolei sprawdzać. Nikt na odległość Ci tego nie powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2009 o 21:19, Xzarn500 napisał:

Jaką polecalibyscie kartę graficzną w cenie 500-700zł


Radeon HD4850 lub HD4870. Podaj jeszcze tylko jakiego masz kompa, żeby było wiadomo czy da radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2009 o 21:23, Kreeg napisał:

> Jaką polecalibyscie kartę graficzną w cenie 500-700zł

Radeon HD4850 lub HD4870. Podaj jeszcze tylko jakiego masz kompa, żeby było wiadomo czy
da radę.

Płyta główna ASUS P5VD2-X Procesor Intel Core 2 duo 2,8GHZ dwurdzeniowy Karta Graficzna Radeon X1650XT 256MB Zasilacz 350Vat Dysk Twardy 320GB może nie jest to najlepszy komp ale kupowałem go 3 lata temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2009 o 21:19, Xzarn500 napisał:

Jaką polecalibyscie kartę graficzną w cenie 500-700zł


Radeon HD4850 DDR5 (nie ddr3!) albo Radeon HD4870 DDR5; wystarcza te karty z 512MB VRAM, chyba ze grasz w bardzo duzych rozdzielczosciach (przynajmniej FullHD z max. det.).
A jak zadna z tych dwoch, to GeForce GTX 260 (tylko wersja 216) nie jestem pewien czy zmiescisz sie tylko w 700zl.

Ale dla pewnosci podaj reszte komponentow - przede wszystkim zasilacz - marka i moc - oraz procesor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2009 o 19:36, Sebo7 napisał:

> > I po tygodniu padł, czy to nie wina zasilacza ?
>
> Wyjasnij pojęcie "padł". Konkretnie to co się stało?
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=130&pid=26847


Gdyby zasilacz był za słaby, to miałbyś problemy ze stabilnością - komp by się restartował, występowalyby BSOD lub najzwyczajniej w świecie by się zawieszał. Gdyby sie spalił, to byś poczuł spaleniznę, oraz byś to usłyszał. Jeśli po prostu komp naglę sie wyłączył i nie chciał sie ponownie uruchomić to coś innego nawaliło.

Jesli chesz się upewnić na 100%, że to nie zasiłka, skołuj jakaś od kumpla.

Zasilacz ma wystarczająco mocy na ten sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2009 o 21:40, GANGSTERR napisał:

Gdyby zasilacz był za słaby, to miałbyś problemy ze stabilnością - komp by się restartował,

Tak było

Dnia 12.07.2009 o 21:40, GANGSTERR napisał:

występowalyby BSOD

Niebieski ekran miałem ze dwa razy, ale nie taki jak tu http://pl.wikipedia.org/wiki/Blue_Screen_of_Death tylko jakiś inny tam coś było napisane, że jeżeli widzisz to pierwszy raz to zrób to, a jak widzisz to już któryś raz to zrób tamto ;)

Dnia 12.07.2009 o 21:40, GANGSTERR napisał:

lub najzwyczajniej w świecie by się zawieszał.

Chyba raz się zawiesił

Dnia 12.07.2009 o 21:40, GANGSTERR napisał:

Gdyby sie spalił, to
byś poczuł spaleniznę, oraz byś to usłyszał.

Ale on mi się nie wyłączył podczas pracy, tylko grałem, wyłączyłem go i na następny dzień nie odpalił
>Jeśli po prostu komp naglę sie wyłączył

Dnia 12.07.2009 o 21:40, GANGSTERR napisał:

i nie chciał sie ponownie uruchomić to coś innego nawaliło.

Włączam listwę klikam power za ok. 3 s. zaczyna się rozruch lampka na karcie graficznej zaświeca się na czerwono ( sapphire 4830 ) chyba płyta główna ( asrock p45de ) pika wiatraki chodzą potem się sam wyłącza i sam włącza od nowa po chwili, a na ekranie cały czas " no signal detected "

Dnia 12.07.2009 o 21:40, GANGSTERR napisał:

Zasilacz ma wystarczająco mocy na ten sprzęt.

Nawet na prace w stresie ( przy grach itd. ? ) I Skąd wiesz ? ja się tyle naszukałem ile mocy pobierają moje podzespoły i nie znalazłem.
PS Od tego mojego BeQuiet Pure Power 350 W nie będzie lepszy Chieftec 350 W GPS-350EB-101A ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2009 o 22:17, Sebo7 napisał:

Włączam listwę klikam power za ok. 3 s. zaczyna się rozruch lampka na karcie graficznej
zaświeca się na czerwono ( sapphire 4830 ) chyba płyta główna ( asrock p45de ) pika wiatraki
chodzą potem się sam wyłącza i sam włącza od nowa po chwili, a na ekranie cały czas "
no signal detected "

Podwójny restart to normalna sprawa przy intelu (po odcięciu zasilania, jesli komp caly czas jest podłączony do prądu wtedy tego nie ma). Jesli na grafie zaświecają się wszystkie diody, a potem gasną, wszystko jest ok. Karta sama siebie testuje. Jesli natomiast zaświeca się jedna (lub kilka) i cały czas się palą, to znaczy, że jest problem z grafiką na co komunikat "no signal detected" też wskazuje. Gdyby to zasilacz nawalił, w ogóle nie podawaby prądu, a ma on wystarczającą moć, aby pozwolić całemu zestawowi na uruchomienie się (ba, na sprawne działanie)

Dnia 12.07.2009 o 22:17, Sebo7 napisał:

> Zasilacz ma wystarczająco mocy na ten sprzęt.
Nawet na prace w stresie ( przy grach itd. ? ) I Skąd wiesz ? ja się tyle naszukałem
ile mocy pobierają moje podzespoły i nie znalazłem.

już ci podali jak to znaleźć

http://www.techpowerup.com/reviews/ATI/HD_4830/23.html

masz tu podane pobór pradu całego zestawu który w stresie wynosi 208W. Ten BQ który masz może uciągnąć na lini 3,3V oraz 5 V 150W, a na lini 12V aż 300W (niektore zasiłki 400-450W tyle nie mają) ale moc kombibowana, czyli połączenia obciążeń na poszczególnych liniach nie może przekroczyć 350W. Tak czy siak, obciążenie rzędu ok 200W daje jeszcze duuuuży zapas (grafika i CPU lecą z lini 12V)

Dnia 12.07.2009 o 22:17, Sebo7 napisał:

PS Od tego mojego BeQuiet Pure Power 350 W nie będzie lepszy Chieftec 350 W GPS-350EB-101A

nie

Moim zdaniem, nie jest to wina zasilacza. Dla pewności możesz go wyjąć z budy i podłączyć pod jakiś zestaw na miarę jego możliwości. Jeśli komp ruszy, to znak, że z nim wszystko ok (czułbyś smród podczas ostatniej "awarii" jesli by się zasilacz spalił)

Ewentualnie, skołuj coś mocniejszego od jakiegoś kumpla, coś 400-450W porządnej firmy i podłącz pod swój komputer.

Podkręcałeś proca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2009 o 11:15, blacklio2 napisał:

> Cena w granicach przyzwoitości.

Znaczy ile?????

Kurde nie wiem ..... ale pewnie jakoś taniech po co mi więcej do tego kompa ? Może być tak po 3 stówka na każde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2009 o 23:56, nightfaler napisał:

> > Cena w granicach przyzwoitości.
>
> Znaczy ile?????
Kurde nie wiem ..... ale pewnie jakoś taniech po co mi więcej do tego kompa ? Może być
tak po 3 stówka na każde


300 zł za kazdy podzespół? Nie wiem czy to jest dobre okreslenie, bo na jeden podzespół to akurat, na drugi za dużo a na trzeci za mało. Ile jesteś w stanie wydać? 1500, 2000, 2500? Moga też być wartości pomiędzy tymi liczbami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2009 o 23:56, nightfaler napisał:

> > Cena w granicach przyzwoitości.
>
> Znaczy ile?????
Kurde nie wiem ..... ale pewnie jakoś taniech po co mi więcej do tego kompa ? Może być
tak po 3 stówka na każde

Od razu sobie dolicz przynajmniej 2 stówy na zasilacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2009 o 00:38, nightfaler napisał:

Nie na każdy podzespół tylko na płytę główna i procesor do tego kompa co na poprzedniej
stronie zamieśćiłem.


Athlon X2 245 (ten z taktowaniem 2,9 GHz, jest po 3 rano a mi sie nie chce sprawdzać) + Gigabyte GA-MA770-UD3 rev. 2.0 oraz dla bezpieczeństwa jakaś lepsza zasiłka. Jaka ona będzie, to juz zależy od budżety jaki masz oraz czy będziesz wymieniał GPU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2009 o 23:39, GANGSTERR napisał:

Podkręcałeś proca?

Nie, nic nie podkręcałem.
Na karcie graficznej świeci się jedna lampka i potem gaśnie.
Czyli pewnie to wina płyty głównej lub dysku, a może procesor ?, dzisiaj wysyłam do esca kompa.
>208W
Normalnie, aż nie chce mi się wierzyć, że tak mało, to po co jest taki mocny zasilacz ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2009 o 09:57, Sebo7 napisał:

Normalnie, aż nie chce mi się wierzyć, że tak mało, to po co jest taki mocny zasilacz
?.


Po pierwsze masz zapas, a to dobrze, a po drugie słabszych niż 350W raczej się już dzisiaj nie robi, zwłaszcza dla komputerów do grania.

edit: no i jeszcze dolicz jakieś wiatraczki itp. - one też trochę zabierają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Niedługo planuję nieco ulepszyć mój sprzęt. Chciałbym kupić jakąś wypasioną kartę dźwiękową, bo z tego co słyszałem, zintegrowany dźwięk na płycie głównej jest o wiele gorszy. Wielu ludzi poleca Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer. Model ten nie jest drogi(ok. 200zł) więc myślę, że będzie dla mnie dobry. Mam jednak parę pytań.

1) Moja płyta główna to Foxconn P35A-S. Posiadam(nie świetne, ale dla mnie wystarczające) głośniki Creative T3100. Czy po przesiadce na tę nową kartę dźwiękową doświadczę jakiejś większej różnicy w jakości dźwięku?

2) Z tego co widzę istnieją dwie wersję tej karty- jedna ma w nazwie "mX". Co to oznacza? Jest lepsza? Cena jest praktycznie taka sama...

3) Nie będzie problemów z zamontowaniem karty na mojej płycie głównej?

Z góry dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam.

EDIT: Aha, zapomniałem napisać, że często używam też słuchawek- Creative Fatality Gaming

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2009 o 12:01, sinir napisał:

1) Moja płyta główna to Foxconn P35A-S. Posiadam(nie świetne, ale dla mnie wystarczające)
głośniki Creative T3100. Czy po przesiadce na tę nową kartę dźwiękową doświadczę jakiejś
większej różnicy w jakości dźwięku?


Może różnica nie będzie jakaś porażająca (jeszcze zależy, jaką masz integrę), ale na pewno będzie lepiej.

Dnia 13.07.2009 o 12:01, sinir napisał:

2) Z tego co widzę istnieją dwie wersję tej karty- jedna ma w nazwie "mX". Co to oznacza?
Jest lepsza? Cena jest praktycznie taka sama...


Nie wiem, ale skoro niewiele droższa to wziąłbym mX.

Dnia 13.07.2009 o 12:01, sinir napisał:

3) Nie będzie problemów z zamontowaniem karty na mojej płycie głównej?


Jeśli masz wolne miejsce to nie.

Dnia 13.07.2009 o 12:01, sinir napisał:

EDIT: Aha, zapomniałem napisać, że często używam też słuchawek- Creative Fatality Gaming


Też mam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się