Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 07.02.2010 o 23:30, hans_olo napisał:

Ludzie - zapraszam na temat o studiach - to opowiem do czego przydaje się wiedza o procesorach
:P


Na wydziale mechanicznym? Gdzie docelowo ucze sie projektowac maszyny ciężkie i ogólnie całe kompleksy (np. huty miedzi)? Konsultowane z moim ojcem po tym samym kierunku oraz ciotka, która sama nauczała w technikum i ktora ma męża-wykładowce na polibudzie częstochowskiej. Przyznali mi racje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2010 o 23:27, GANGSTERR napisał:

(gdzie zamiast uczyc sie wroda, exela itd, rzeczy potrzebnych w zawodzie) uczie sie architektury procesora,
mapowania sieci, roznego rodzaju protokołów, rzeczy w ogole nie potzrebnych.


Ale excel i word jest w podstawowce/gimnazjum, to kazdy zna (a przynajmniej powinien). A reszta rzeczy, ktore wymieniles moze byc ciekawa (przynajmniej wg mnie ;))

Dnia 07.02.2010 o 23:27, GANGSTERR napisał:

Mam tez wykłady z filozofii..


Tego to juz w ogole nie zrozumiem ;]

-------------

P.S. Moze troche dziwne pytanie mam, ale.. mam w mojej plycie FireWire400. Czy jest jakakolwiek mozliwosc sprzetowa/hardwareowa przerobki, zeby mogl podpiac urzadzeni z FireWire800 i korzystac z pelnej predkosci? (troche dziwne pytanie, ale chcialbym sie upewnic :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2010 o 16:20, kuba9876543210 napisał:

P.S. Moze troche dziwne pytanie mam, ale.. mam w mojej plycie FireWire400. Czy jest jakakolwiek
mozliwosc sprzetowa/hardwareowa przerobki, zeby mogl podpiac urzadzeni z FireWire800
i korzystac z pelnej predkosci? (troche dziwne pytanie, ale chcialbym sie upewnic :P).

Nie. Nie wiem jak jest ze zgodnością wsteczna, ale na 400 nie osiągniesz prędkości 800.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój GeForce 8500 GT odszedł kilka dni temu do krainy wiecznych łowów tak więc muszę zakupić nową kartę graficzną. Szukam czegoś do 300-350 zł. Mój komp to: Gigabyte GA-G33M-S2, Intel Core2 Duo E6550 2.33 GHz, 3 GB Ram. Skłaniam się bardziej w stronę GeForców ale jeżeli jakiś ciekawy Radeon się znajdzie to nie pogardzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor 7750+ BE
GA-MA74GM-S2H rev 1.0
OCZ 4GB 800 mhz heatpipe
MSI 2600 XT G4
500GB WD caviar black
OCZ chistream 500W
co polecacie zmienić ewentulanie dołożyć karta to wiadomo myśle nad zmianą moba bo wywala bluescreen wyskakuje niby jest 80stopni ale w biosie jest 40 czujka pewnie zepsuta
wymienię na HD4850 ;] bo tylko ewenementem jest karta słaba ;[
dajcie porady opinie i co tam wam do łba przyjdzie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam procesor DualCore Intel Pentium D 950, 3400 MHz (17 x 200). Chciałem wymienić go procesor INTEL Dual Core E6500, który można dostać za jakieś ~250-270 zł, czy jest to opłacalna wymiana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2010 o 19:10, Mistic napisał:

Mam procesor DualCore Intel Pentium D 950, 3400 MHz (17 x 200). Chciałem wymienić go
procesor INTEL Dual Core E6500, który można dostać za jakieś ~250-270 zł, czy jest to
opłacalna wymiana?

Nie, bo na allegro za ~200 zł można dostać np mojego E4500, który nie kręci się wcale słabo, a ma lepsza wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2010 o 19:08, TBKPredator napisał:

W tej cenie zdecydowanie GF 9800 GT:

http://www.agito.pl/karty-graficzne/asus-geforce-9800-gt-hdmi-512mb-ddr3-pci-e-box.0.359135.html

Ewentualnie nieco tańszy i słabszy, ale znacznie nowocześniejszy (40 nm, DX11, GDDR5)
Radeon HD 5670.

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, czy procek jest wystarczający do tej karty graficznej? Bo dziwne mi się wydaje że teraz grałem w Crysisa na minimum i mi się przycinał, a teraz mógłbym na max grac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor jest całkiem niezły i raczej nie będzie ograniczał tej karty. Poza tym ta karta nie starczy do maksymalnych detali w Crysisie (no chyba że pod DX9 i w rozsądnej rozdziałce). Tak czy inaczej ja bym się tym nie przejmował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2010 o 19:23, TBKPredator napisał:

Procesor jest całkiem niezły i raczej nie będzie ograniczał tej karty. Poza tym ta karta
nie starczy do maksymalnych detali w Crysisie (no chyba że pod DX9 i w rozsądnej rozdziałce).
Tak czy inaczej ja bym się tym nie przejmował.

Jeszcze jedno pytanie. Czy w przypadku zmiany z 8500 GT na 9800 GT muszę przeinstalować sterowniki od karty, czy po prostu wystarczy zmienić kartę i można już korzystać z kompa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to nie trzeba, ale i tak bym radził zainstalować najnowsze. Poza tym upewnij się że Twój zasilacz udźwignie nową kartę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2010 o 19:35, TBKPredator napisał:

Z tego co pamiętam to nie trzeba, ale i tak bym radził zainstalować najnowsze. Poza tym
upewnij się że Twój zasilacz udźwignie nową kartę.

No właśnie, mój zasilacz ma 300W. Tak więc pewnie muszę szukać czegoś mocniejszego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2010 o 19:56, igor631 napisał:

No właśnie, mój zasilacz ma 300W. Tak więc pewnie muszę szukać czegoś mocniejszego?


Obawiam się, że tak - 9800GT nie ma chorego poboru mocy, ale 300W (zapewne też kiepskiej marki) zasilacz raczej go nie udźwignie. Zainteresuj się przynajmniej 400W Fortronem, czy Chieftec-iem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Od pewnego czasu chciałbym kupić jakąś dobrą kartę graficzną!
Obecnie mam Gigabyte Geforce 6600 256 mb.
Mój zasilacz to : ModeCom FEEL 400W, a procesor to AMD Athlon 64 3000+ 1.8 GHz.
Mógłby mi ktoś doradzić jakąś dobrą kartę i w dobrej cenie?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile obecnie trzeba wydać na kompa, który udźwignie najnowsze gry, na najwyższych detalach?
A ile na taki, co udźwignie Crysisa na najwyższych?

Zainstalowałem demo Crysisa u brat, który kupił radka 4870, i komp spuchł:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2010 o 19:38, zerohunter napisał:

Ile obecnie trzeba wydać na kompa, który udźwignie najnowsze gry, na najwyższych detalach?
A ile na taki, co udźwignie Crysisa na najwyższych?

mój komp, specyfikacje w podpisie, bardzo tani zestaw, a w 20-30 klatkach gram na very high w DX10 z AA na 8 w Crysisa...
Edit:
@up, Czarek188
jak nie wiesz, to się możesz nie odzywać, proszę? bo żal mi czasem już to nawet czytać, prosze, oszczedź mi i innym tego problemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się