Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Co do karty - nie wiem. Co do procesora - wszelkie ustawienia zapisują się w BIOS''ie, więc wyjmując procesor masz fabryczne taktowania itp.

Dnia 22.02.2010 o 22:45, Czarek188 napisał:

Poczekam aż to się spali i pójdę do sklepu na wymianę.
Będę miał Intel Core i5 i HD 5850. I co nie wykryją?


Nie, nie będziesz miał bo wymienią Ci na taki sam sprzęt :P
Zwrotu gotówki mógł byś się domagać tylko wtedy, gdy nie mają takich samych podzespołów na wymianę, bąx gdy czas naprawy/wymiany przekroczył ustawowy/umowny rozpis (standardowo jest to 21 dni roboczych :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2010 o 22:56, Czarek188 napisał:

A nie wymieniają na coś o równoważnej wartości?

Jeśli by nie mieli (czyt już by tego nie produkowali, etc) tego co reklamujesz na stanie, to mogli by wymienić na sprzęt RÓWNOWAŻNEJ WYDAJNOŚCI, nie WARTOŚCI.

W takim przypadku możesz się nie zgodzić, i dostajesz zwrot gotówki jaki zapłaciłeś za reklamowany sprzęt (zazwyczaj trzeba drzeć koty ze sprzedawcą, który próbuje nam wcisnąć najgorszy chłam, ale prawo to prawo - w takiej sytuacji zgłaszamy się do rzecznika praw konsumenta :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie zrozumiałeś czy myślisz że GTX275 nie ma już w sklepach :P


Zwrot gotówki dostaniesz tylko gdy Twojego GTX275 nie będzie w Żadnych sklepach czy Hurtowniach (czy. wyjdzie z obiegu :P)
A na to się szybko nie zanosi :P
Prędzej gwarancja Ci się skończy ;DDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łups. Rzeczywiście źle zrozumiałem. Ja mam jeszcze 1,5 roku gwarancji. Tydzień przed kończeniem się gwarancji sprawdzę czy coś jest na stanie. Jak nie ma to kartę spalę i zawiozę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie sytuacja że psuje Ci się wiatraczek w karcie graficznej.
Karta grzeje się za mocno i wywala artefakty. Skutek nieodwracalny.
Oddajemy kartę do serwisu gwarancyjnego.
Nie ma podstaw do NIE uznania gwarancji.


A wiatraczek sam się zepsuć nie musi... (nie żebym coś sugerował ;D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taka prosbe do kogos (: Czy moglby mnie ktos oswiecic z kartami graficznymi? jaka dobra co i jak i tak daej. Bo kumpel do mnie gada pyta sie a ja improwizuje xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2010 o 08:24, Sareth14 napisał:

Mam taka prosbe do kogos (: Czy moglby mnie ktos oswiecic z kartami graficznymi? jaka
dobra co i jak i tak daej. Bo kumpel do mnie gada pyta sie a ja improwizuje xD


To wszystko zależy. Bo rozumiem, że kolega chce kupić jakąś grafę i prosi Cię o pomoc.
Więc ile kasy chce wydać, jaki ma teraz sprzęt, czy karta do najnowszych gier czy do simsów :)
Bo dobrych kart jest trochę, kwestia jej wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio spaliła mi się karta graficzna i chciałbym wybrać się po zakup nowej, ale że nie mam w tym większego rozeznania to chciałbym wiedzieć co waszym zdaniem powinienem kupić.

Mój sprzęt:
Procesor Intel Core 2 Duo E4400 2.0 GHz (775)
Płyta główna Asus P5N-E SLI nForce 650i (775)
Pamięć RAM DDR II 4GB (2x2GB) PC800MHz CAS 5 GEIL
Dysk twardy HDD Samsung 320GB 16MB cache SATA II
Karta graficzna ----chwilowo brak------
Zasilacz TACENS Valeo Smart 480W

Jaką kartę polecacie do takiego zestawu? Na kartę mogę przeznaczyć maksymalnie 1000zł. Jeśli wasza propozycja wymagałaby wymiany jakiegoś elementu proszę napiszcie o jaki chodzi.
Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2010 o 13:46, Dark_Assasin napisał:

Jaką kartę polecacie do takiego zestawu?

Mógłbym polecić Radeona 5850 bo da się wyrwać po tej cenie, ale Twój procek kompletnie zadławi ją i nie będzie nawet wykorzystywał połowy jej potencjału ;]. Do Twojego proca bym polecił Radka 4870 max. za połowę tej ceny, a reszta na piwo ew. zmianę proca czy też platformy, zależy jakimi środkami dysponujesz i czy jakbyś chciał zmieniać coś innego, to tylko kosztem tego tysiaka odłożonego na kartę ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2010 o 13:46, Dark_Assasin napisał:

Mój sprzęt:
Procesor Intel Core 2 Duo E4400 2.0 GHz (775)
Płyta główna Asus P5N-E SLI nForce 650i (775)
Pamięć RAM DDR II 4GB (2x2GB) PC800MHz CAS 5 GEIL
Dysk twardy HDD Samsung 320GB 16MB cache SATA II
Karta graficzna ----chwilowo brak------
Zasilacz TACENS Valeo Smart 480W


Wydawanie 1000zł na kartę graficzna mija się z celem, masz za słaby procesor na karty z górnej półki.
Według mnie powinieneś zainteresować się czymś pokroju:

GeForce GTS 250, można znaleźć za mniej niż 400zł i wystarcza do komfortowego grania
http://www.arest.pl/shop/index.php?inc=produkt&k=Karty%20graficzne&katid=5&skatid=4&filtr=0:&ID=19704

Jak nie lubisz nvidie to możesz pokusić się o HD 4850 w podobnej cenie i z podobna wydajnoscią:
http://www.arest.pl/shop/index.php?inc=produkt&k=Karty%20graficzne&katid=5&skatid=4&filtr=0:&ID=13847

Jeżeli chcesz coś tańszego a z wciąż rozsądna wydajnością
to polecam:
HD 4670 ok 250zł
9600 GT ok 300 zł
9800 GT ok 350zł i w górę

ceny z www.arest.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kasę, którą odłożyłem chciałem pierwotnie przeznaczyć na zakup procka w terminie letnim kiedy miałbym też więcej kasy. Jaki procesor polecałbyś mi kupić, gdybym zdecydował się na kupno czegoś nowszego, by móc zainstalować w komputerze lepszą kartę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie podkręcenie proca, bo z niego 3 ghz wyciska się na boxie bez większych problemów, a wtedy radzio 4870. Jak nie, to 4850 ale z ESC.pl. Raz ze taniej dwa ze Powercolor/HIS z 1GB. MImo wszystko lepiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej Core i5 750, ale za płyta z procesorem to koszt rzędu lekko ponad 1000zł (proc niecałe 700, a mobo porządne za mniej niż 500zł też się znajdzie). Jednak tu znowu trzeba wymienić pamięci na ddr3, co znów wiąże się z dodatkowymi 400 stówami i wychodzi, że zmieniona jest cała platforma za ok 1500zł. Łatwiej jest z AMD bo obecne procesory pod AM3 mają kontrolery pamięci ddr2, więc jakiś Phenom2 x4 945 lub 955 ok. 550zł + mobo 300+ zł, w Twoim wypadku najlepiej combo (DDR2 + DDR3) jeśli nie chcesz na razie wymieniać ramu lub nie masz funduszy i jest o tyle dobra sprawa, że jeśli producenci się pofatygują to i obecna płyta w przyszłości sześciojajowca obsłuży. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości pisz ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zakupić nowe głośniki do kompa i konsoli. Poszukuję jakiegoś zestawu 2.1 w okolicy 200zł. Przejrzałem neta i znalazłem Logitecgy x-230. Co o nich sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Hmmm...w zasadzie za 1000 zł to mógłbyś się pokusić o coś takiego:

Procesor: Athlon II X3 435
Płyta główna: Gigabyte MA770-UD3
Karta graficzna: Radeon HD4870 (lub HD5770, jak dostaniesz w podobnej cenie)

Powinien wystarczyć do gry w max. detalach (oczywiście bez nadmiernego wygładzania krawędzi) w 1680*1050. Oczywiście, lepiej byłoby, gdybyś miał nieco większe fundusze - Phenom II X4 (~500 zł) jest znacznie lepszym prockiem, który udźwignie nawet HD5850.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli naprawdę, zależy Ci na jakości dźwięku, to nie kupuj jakichś plastikowych pierdziawek, bo inaczej nie można nazwać tego, co wydobywają z siebie tego typu głośniki. W tej cenie polecam drewniane Głośniki Genius SP-HF 2000A lub jakieś inne, byle w drewnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2010 o 23:26, Mafioso_PL napisał:

Wyobraź sobie sytuacja że psuje Ci się wiatraczek w karcie graficznej.
Karta grzeje się za mocno i wywala artefakty. Skutek nieodwracalny.
Oddajemy kartę do serwisu gwarancyjnego.
Nie ma podstaw do NIE uznania gwarancji.


A wiatraczek sam się zepsuć nie musi... (nie żebym coś sugerował ;D)


Żeby to było takie proste ^^
W momencie, gdy przekroczymy dopuszczalną temperaturę karty graficznej, to po prostu wyłączy się komp. I tyle. Oddajemy więc kartę do serwisu gwarancyjnego, a oni po prostu naprawiają/wstawiają nowy wentylator. I tyle z naszego chytrego planu :)
Oczywiście, są sposoby, żeby popsuć kartę graficzną - jak zwiększysz napięcie, to na pewno się spali :) Tylko to wymaga modyfikacji bios-u karty :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się