Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 15.01.2011 o 18:30, Duddits napisał:

/.../ > W razie czego podaje pozostałe komponenty: karta Gigabyte HD 5830 DDR5, procek Intel
Core 2 Duo E8400 3,0GHz, pamięć DDR2 4 GB 1066MHZ DUAL G.SKILL

Jeśli masz system operacyjny OEM, to koniecznie kup płytę z takim samym chipsetem. Wtedy masz dużą szansę, że obejdzie się bez kupna następnego systemu. A jeśli masz wersję box, to kupuj, co chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że jest sens instalować sam system, osobiście mam Samsung Thin 64GB w OEM.
Swap, indeksowanie i hibernacja wyłączone ( Win7 x64) kilka gier zainstalowanych wszystko śmiga jak złoto, acha dysk kosztował 300zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam chcę kupić komputer do 3000zł może lekko wykraczać poza tą kwote komputer ma mi słurzyć do grania proszę o podanie linków do stron z kturych mogę go zamówić komputer musi być nowy pozdrawiam i czekam na kilka ofert.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to bardziej problem natury duchowej czyli sumienia czy będzie używał systemu ze starej płyty, aktywacja nowego systemu jest w zasadzie bezproblemowa jak masz oryginalny klucz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2011 o 22:14, blacklio2 napisał:

Ale to bardziej problem natury duchowej czyli sumienia czy będzie używał systemu ze starej
płyty, aktywacja nowego systemu jest w zasadzie bezproblemowa jak masz oryginalny klucz

To tutaj nie ma nic do rzeczy z której płyty system jest instalowany. Podczas aktywacji do serwera Microsoftu wysyłany jest klucz i sprawdzana jest płyta główna (w skrócie). Jeśli chipset jest inny to kicha - potrzeba nowego klucza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2011 o 23:35, KapiX napisał:

To tutaj nie ma nic do rzeczy z której płyty system jest instalowany. Podczas aktywacji
do serwera Microsoftu wysyłany jest klucz i sprawdzana jest płyta główna (w skrócie).
Jeśli chipset jest inny to kicha - potrzeba nowego klucza.


To się do nich dzwoni i dostaje nowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2011 o 22:14, oOoHeszt napisał:

Witam chcę kupić komputer do 3000zł może lekko wykraczać poza tą kwote komputer ma mi
słurzyć do grania proszę o podanie linków do stron z kturych mogę go zamówić komputer
musi być nowy pozdrawiam i czekam na kilka ofert.


Zadałeś sobie chociaż tyle trudu żeby przeczytać przylepiony, pierwszy post?


BTW,

Tu prośba do moda, zamiast Czy do ceny zestawu należy doliczyć jakieś peryferia ? powinno być raczej Czy do ceny zestawu należy wliczyć jakieś peryferia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić sobie nowy komputer ma on służyć do grania kwota jaką chce na niego przeznaczyć to 3000zł może lekko wykraczać poza 3000 chce sam komputer bez żadnych zestawów typu monitor i klawiatura komputer ma być nowy prosze o jakieś propozycje i linki gdzie mogę kupić i jaki czekam na odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2011 o 00:24, oOoHeszt napisał:

Chcę kupić sobie nowy komputer ma on służyć do grania kwota jaką chce na niego przeznaczyć
to 3000zł może lekko wykraczać poza 3000 chce sam komputer bez żadnych zestawów typu
monitor i klawiatura komputer ma być nowy prosze o jakieś propozycje i linki gdzie mogę
kupić i jaki czekam na odp.


Od razu lepiej ;)

Procesor:
Intel Core i5-2500 /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/
759 zł

Płyta główna:
Gigabyte GA-P67A-UD3 /intel P67/
469 zł

Pamięć RAM:
GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9
159 zł

Dysk twardy:
Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3
149 zł

Karta graficzna:
MSI Radeon HD6870 Twin Frozr II 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/2xDP
999 zł

Nagrywarka DVD:
Samsung SH-S223C SATA (black)
90 zł

Obudowa:
Cooler Master Elite 330 (Black)
169 zł

Zasilacz:
OCZ ModXStream Pro 500W
249 zł

Razem: 3043 zł
www.esc.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2011 o 22:14, blacklio2 napisał:

Ale to bardziej problem natury duchowej czyli sumienia czy będzie używał systemu ze starej
płyty, aktywacja nowego systemu jest w zasadzie bezproblemowa jak masz oryginalny klucz

Aż tak dalece nie jestem zorientowany, ale wiele słyszałem i czytałem, ze system przywiązany jest do płyty. Kiedy płyta główna mi padła, kupiłem z takim samym chipsetem i aktywacja była bezproblemowa. Kiedyś, dawno, a nawet bardzo dawno temu znalazłem informację rodem z Microsoftu, że system OEM może być używany tak długo, jak długo działa część komputera z którą został kupiony (wtedy kupiłem system z myszką!). Potem stanowisko Microsoftu ewoluowało i teraz (podobno) system nie będzie aktywowany na innej płycie. Dla mnie płyta jest taką samą częścią komputera jak inne - sama nie działa inaczej, jak tylko w połaczeniu z innymi komponentami. Nie pamiętam dokładnie tego, co przeczytałem kilka miesięcy temu, ale ponoć istnienie wersji OEM i box jest, w świetle opinii niemieckiego sądu, mocno problematyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2011 o 11:02, oOoHeszt napisał:



Przede wszystkim różnią się procesorami. 2 pierwsze są na nową podstawkę 1155.W drugim zestawie oferują SSD.
Poza tym nie kupuje się takich rzeczy na allegro. Nie wiadomo jakiej marki pamięci są zainstalowane w komputerach, tak samo dyski i zasilacze ... kupują taki zestaw ryzykujesz to, że Ci się może spalić.
Poza tym myślę, że składając w sklepie wyjdzie taniej albo podobnie z lepszymi częściami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2011 o 23:35, KapiX napisał:

To tutaj nie ma nic do rzeczy z której płyty system jest instalowany.

Nie ma, w przypadku Visty i XP to CD KEY decydował o klasie Windowsa Home, Professional czy Ultimate

Dnia 15.01.2011 o 23:35, KapiX napisał:

Podczas aktywacji
do serwera Microsoftu wysyłany jest klucz i sprawdzana jest płyta główna (w skrócie).
Jeśli chipset jest inny to kicha - potrzeba nowego klucza.


Dlatego masz od tego telefon a nie aktywacja on line :)
Po drugie masz program Activation Backup & Restore ( działa w przypadku Visty i Win7 OEM )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W wersji OEM jest przypisany do płyty głównej, w przypadku wymiany płyty na gwarancji masz prawo zainstalować jeszcze raz tą samą wersję na tym samym key''u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2011 o 15:53, blacklio2 napisał:

W wersji OEM jest przypisany do płyty głównej, w przypadku wymiany płyty na gwarancji
masz prawo zainstalować jeszcze raz tą samą wersję na tym samym key''u.

Nie wymieniałem płyty na gwarancji, tylko dwa lata po jej upływie. Na tym samym kluczu, bez problemów. I nigdy nie miałem problemów z reinstalacją - może dlatego, że za każdym kupnem nowego systemu rejestruję go w Microsofcie przy pierwszej instalacji? Z tego wynikałby kolejny wniosek, ze Microsoft nie jest taki straszny, jak go malują, jeśli człowiek nie cwaniakuje, tylko płaci za legalny system? A, przypomniało mi się. Miałem wyczerpany "limit instalacji" tego systemu OEM. Najwyraźniej przedłużyli mi go znacznie. Może to przywilej "stałego klienta"? Bo już sam nie pamietam, ile razy rejestrowałem swoje systemy operacyjne, ale różne Windowsy nie mniej, niz 6 razy, a Office bodaj 2 razy (2000 i 2003).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2011 o 16:14, KrzysztofMarek napisał:

> W wersji OEM jest przypisany do płyty głównej, w przypadku wymiany płyty na gwarancji

> masz prawo zainstalować jeszcze raz tą samą wersję na tym samym key''u.
Nie wymieniałem płyty na gwarancji, tylko dwa lata po jej upływie. Na tym samym kluczu,
bez problemów. I nigdy nie miałem problemów z reinstalacją - może dlatego, że za każdym
kupnem nowego systemu rejestruję go w Microsofcie przy pierwszej instalacji? Z tego wynikałby
kolejny wniosek, ze Microsoft nie jest taki straszny, jak go malują, jeśli człowiek nie
cwaniakuje, tylko płaci za legalny system? A, przypomniało mi się. Miałem wyczerpany
"limit instalacji" tego systemu OEM. Najwyraźniej przedłużyli mi go znacznie. Może to
przywilej "stałego klienta"? Bo już sam nie pamietam, ile razy rejestrowałem swoje systemy
operacyjne, ale różne Windowsy nie mniej, niz 6 razy, a Office bodaj 2 razy (2000 i 2003).


czyli instlowałes Windowsa na licencji OEM na roznych plytach glownych i nie miales zadnych problemow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2011 o 17:06, Buchomodozor napisał:

> /.../ > czyli instlowałes Windowsa na licencji OEM na roznych plytach glownych i nie miales zadnych
problemow?

Dokładnie tak, z tym, że druga płyta miał taki sam chipset. I WindowsXP był wcześniej rejestrowany na moje nazwisko w Microsofcie. Po prostu - nawaliłą płyta główna - to wymieniłem płytę na podobną, z taką samą podstawką i z takim samym chipsetem i zainstalowałem ten sam system, z tej samej płyty CD, z tym samym kluczem. Reszta części komputerowych pozostała ta sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się