Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 19.08.2011 o 19:48, Szynkars napisał:

Uciągnie. Dla pewności napisz co to za model Chiefteca oraz podaj resztę sprzętu.


Kurczę nie pamiętam modelu, a komputera na ten moment rozkręcać mi się nie chce. Reszta sprzętu to ASUS M2N-E, 3GB Ram Kingstone 667Mhz, Gigabyte 9600GT 512GDDR3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chce kupić jeszcze dodatkowo wentylator 120mm do obudowy SilentiumPC Brutus 410 Pure Black BT-410 (2 w zestawie,miejsce na 4 120mm) coś do 34zł,jakiś z techplanet.pl ,będzie coś sensownego w tej kasie? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz wziąć Fandera Roxo:
http://techplanet.pl/produkty/wentylatory/fander-roxo-ultra-silent-120x120x25mm,10956.html
To właściwie przemalowany Zephyr, ale z tą różnicą, że Fander ma lepsze łożysko, więc nie powinien terkotać podczas pracy w poziomie. Ewentualnie ten Fractal:
http://techplanet.pl/produkty/wentylatory/fractal-design-silent-series-fan-120mm,23513.html
Tak czy inaczej zastanów się, czy jest sens dokupywać dodatkowy wentylator. Brutus 410 ma już 2 w standardzie, trzeci nie da więcej jak 2-3* mniej, a cyrkulacja powietrza w tej obudowie już na starcie jest dobra.
Zephyr będzie terkotać podczas pracy w poziomie, więc nie jest to najlepszy wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2011 o 14:35, Lucas01 napisał:

O pozostałych monitorach nie będę się wypowiadał, ale monitir iiyamy, za taka cenę, kupiłbym niemal bez namysłu. Niemal, bo brakuje i informacji o normie. To znaczy, o dopuszczalnej ilości wadliwych pikseli/subpikseli. Autoryzowani sprzedawcy daja miesiąc, podczas którego mozna wymienić wadliwy monitor na pozbawiony jakichkolwiek wad. Ale za taka cene zgodziłbym sie, żeby miał jakiś piksel/subpiksel wadliwy. Ja sam mam monitor iiyamy (E2607WS 1920x1200) około trzech lat i sobie chwalę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

W uzupełnieniu wypowiedzi Krzysztofa, myślę że spokojnie możesz brać tę Iiyamę. Kareen to przecież Komputronik, więc na mur są autoryzowanym sprzedawcą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2011 o 14:35, Lucas01 napisał:



Mam monitor iiyamy,ale model B2409HDS,dałem za niego w lutym 800pln i jest to jedna z moich najlepszych decyzji co do elektroniki.Monitor jest najwyższej klasy,bardzo dobry jakościowo.Więc jak coś to bierz Iiyame,tylko nie wiem z czego to wynika, że ten model co pokazałeś z początkiem ''''E'''' kosztuje 500pln,a mój z początkiem ''''B'''' kosztuje 800pln.
Bierz Iiyame!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2011 o 17:07, mrosi napisał:

/.../


Kumplu.... kupilem swego czasu DFI mobo w karen... jeden dzien i byl u mnie kurier :)
Mobo mam do dzis i jestem z DFI zadowolony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Chciałbym zapytać w jaki sprzęt bym się musiał wyposażyć ,żeby zagrać jakoś porządnie w Wiedźmina 2 . Nie chcę grać na Minimalnych .... ^^ Czyli sprzęt do Grania :)

Sprzęt :
Procesor : Intel(R) Core(TM)2 CPU 1.80GHz, 1809 MHz ( Tutaj wiem ,że trzeba kupić , lecz czekam na wasze opinie )
RAM : 2GB RAM DDR2 ( tutaj dokupić zamierzam 2GB )
Płytę główną mogę też zmienić w przypadku zmiany RAM,u na DDR3
Grafika : NVIDIA GeForce 9400 GT 1 GB ( Tutaj też czekam na wasze propozycje )

Ogólnie nie miałem problemu dotychczas z grami :) Grałem , nie przeszkadzało mi to że komputer za słaby .
Proszę napisać , co zmienić , co dokupić itp .. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zwracam się do was z pewną prośbą o pomoc w dobraniu podzespołów, gdyż najprościej mówiąc nie ogarniam dobrze rynku sprzętu, i ciężko mi dobrać podzespoły tak żeby dobrze ze sobą działały.
Na początek, komputer będzie służył głównie do gier.
Obecnie mam:
Procesor Intel Core 2 Duo E4700 2.60 GHz
Kartę graficzną Gainward GeForce 9800 Gt 512 mb
Gigabyte GA-EP35-DS3L
Pamięć Ram Geil 2x1 gb DDR2
Dysk Twardy Seagate 250 gb
Zasilacz Ibox ATX 12V P4

Zamierzałem wymienić kartę graficzną na Zotac''a GeForce CUDA GTX560Ti AMP 1gb lub na Gigabyte GTX560 Ti 1gb. I tu pierwsze pytanie, która karta jest lepsza. Różnice są nie wielkie, jedynie w chłodzeniu, taktowaniu pamięci i rdzenia.
Co do pamięci ram zamierzałem wyrzucić z komputera Geil''a i kupić pamięć Kingston''a 2x4GB DDR3 1600 Mhz ( http://www.morele.net/pamiec-kingston-hyperx-2x4gb-1600mhz-ddr3-non-ecc-cl9-intel-xmp-x2-grey-series-khx1600c9d3x2k2-8gx-363806/). Wydaje mi się, że nie ma już po co dokupywać DDR2 i lepiej się przesiąść na DDR3, chyba, że się mylę. I pytanie, czy jest sens kupować 2 razy to (16 gb) czy 8 gb w zupełności wystarczą na długi czas?
Procesor Intel Core i5 2500K 3.3 GHz LGA1155 BOX. Czy ten procesor będzie dobrze działał z kartą graficzną? Czy trzeba będzie wybrać jednak lepszy?
Płyta główna. Cóż tu prosiłbym o jakąś propozycje jaką wybrać. Wiem, że w sklepach internetowych można ustawić kryteria i łatwo dopasować, ale jak wyskakuje kilkanaście, kilkadziesiąt płyt głównych, a nie które drastycznie różnią się ceną od reszty, to się gubię.
Dysk twardy. Zamierzałem zachować ten co mam i zrobić z niego dysk systemowy, a dokupić jakiś 1tb ( http://www.morele.net/dysk-western-digital-1tb-caviar-green-7200rpm-64mb-sataii-wd10ears-284257/ ?).
Zasilacz. Mam iBox''a ATX 12V P4. I tu kolejne pytanie, czy wystarczy on na ten zestaw czy trzeba kupić nowy? No i jak to drugie, to prosiłbym o jakieś propozycje.

Cóż to na razie tyle.
Proszę, więc o pomoc i rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja pierdziele,to jeszcze raz ja,
miałem wsiąść do zestawu obudowę SilentiumPC Brutus 410 Pure Black BT-410 -ale będzie dopiero 2-giego września a czekać mi się nie widzi
więc brać SilentiumPC Brutus 310Pure Black ? (i jakiś wentylator dodatkowo żeby były dwa bo jeden w komplecie)
czy jakąś inna do 150zł
grafa która ma wejść to Vertex3D ATI Radeon HD6790 1GB DDR5/256bit DVI/HDMI/mDP PCI-Express

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć.
Zamierzam kupić Intel Core 2 Quad ale jeszcze nie wiem jakiego tak do 500zł.
I mam pytanie czy moja obecna karta graficzna nie będzie ograniczała procesora tj. Radeon HD 5670 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2011 o 15:33, Szynkars napisał:

To samo co wyżej, jaki budżet? Zasilacz do wyrzucenia.


Budżet do 3 tysięcy.
Tak, zasilacz jest za słaby żeby to uciągnąć. Jakieś propozycje? czym kierować się przy wyborze zasilacza, i czego nie brać?

Co do płyty głównej :
http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-p7p55d-e-lx-intel-p55-lga-1156-pcx-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr3-p7p55d-e-lx-287511/
http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-q57m-s2h-306289/
Co o nich myślicie?
I czy warto dokupywać kartę dźwiękową, jeśli płyta główna posiada zintegrowaną? Do tej pory nie kupowałem karty dźwiękowej i starczała mi ta z płytą główną, czy jest aż taka różnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, co możesz zostawić. Rozumiem, że jest to obudowa i nagrywarka DVD. Napisz, czy ta nagrywarka jest na SATA.
Na te płyty co podałeś nie wsadzisz i5-2500k.
Większość płyt głównych ma zintegrowaną kartę dźwiękową, jeśli nie jesteś melomanem to taka Ci wystarczy.
Jeśli zaś chodzi o zasilacz - nie chodzi nawet o to, że jest za słaby. Zasilacze I-box są na czarnych listach i ich użytkowanie grozi spaleniem niektórych podzespołów komputera. Ilość W w nazwie zasilacza to nie wszystko. Czasem ta liczba może mieć niewiele wspólnego z rzeczywistością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2011 o 16:33, Szynkars napisał:

Zacznijmy od tego, co możesz zostawić. Rozumiem, że jest to obudowa i nagrywarka DVD.


Cóż nagle się trochę pozmieniało, i ostatecznie nic nie zostaje. Cały komputer do kupienia, stary po prostu zamierzam sprzedać.

Dnia 22.08.2011 o 16:33, Szynkars napisał:

Na te płyty co podałeś nie wsadzisz i5-2500k.


Eh no tak nie to gniazdo, przeoczenie.

Dnia 22.08.2011 o 16:33, Szynkars napisał:

Jeśli zaś chodzi o zasilacz - nie chodzi nawet o to, że jest za słaby. Zasilacze I-box
są na czarnych listach i ich użytkowanie grozi spaleniem niektórych podzespołów komputera.


Dobrze wiedzieć po 3 latach użytkowania tego zasilacza :)

Dobra bo się robi bałagan. Od nowa, zamierzam kupić:
Procesor Intel Core i5 2500 k 3.3 GHZ LGA1155 BOX
Karta graficzna ZOTAC GeForce GTX560 Ti AMP 1 gb lub Gigabyte GTX560 Ti 1gb (nadal nie wiem czy wybrać gigabyte''a z lepszym chłodzeniem, czy Zotac''a z trochę lepszym taktowaniem)
Płyta główna - na razie nic, od nowa przeglądam.
Pamięć RAM Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3
Dysk twardy Western Digital 1TB Caviar Black
Obudowa Thermaltake A90 ( http://www.morele.net/obudowa-thermaltake-a90-przez-bok-czarna-bez-zasilacza-secc-vl90001w2z-321211/ , wszystko się pomieści?)
Zasilacz OCZ StealthXstream 2 600 W
Został napęd DVD. W wyborze tego czym się kierować?

Ehh no dobra, czy ma ktoś jakieś propozycje co do płyty głównej i napędu? No i czy jak na razie wszystko gra, czy już coś się wyklucza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się