Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Witam, z góry przepraszam za zły wątek, ale tu niejednokrotnie dostałem odpowiedź i wiem, że temat jest odwiedzany.

Chcę zakupić telewizor, ale co znajdę odpowiedni, opinie w internecie mnie odstraszają. Szukam telewizora pomiędzy 32 a 40 cali, Full HD, 100Hz, LCD LED, dobrej marki, pod odtwarzacz Blue-Ray i XBOXA (wiem, że większość gier jest w 720p, ale kupuje telewizor na lata). Za 2000zł, góra 2500zł. Pomożecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Miesiąc temu prosiłem o założenie komputera (więcej na stronach 2917-2918), Szynkars złożył mi wtedy następujący zestaw:

Procesor:
Intel Core i5-2500k
830 zł

Płyta główna:
AsRock P67 PRO3 B3
397 zł

Pamięć RAM:
GoodRam 4GB 1333MHz CL9
86 zł

Dysk twardy:
Samsung SpinPoint 1TB F3 (HD103SJ)
199 zł

Karta graficzna:
Sapphire Radeon HD6870 1GB
744 zł

Nagrywarka DVD:
Samsung SH-222AB
74 zł

Obudowa:
SilentiumPC Brutus 410 Pure Black
135 zł

Zasilacz:
XFX Core 550W
264 zł

Razem: 2729 zł

Polecił mi także, abym poczekał aż ceny spadną. Minął miesiąc ceny utrzymały się, ale za to budżet wzrósł mi do 3000 zł, dlatego też prosiłbym o złożenie konfiguracji w oparcie o ten budżet z zastrzeżeniem, że zamiast dysku Samsunga wolałbym Western Digital.

Komputer kupię w ostatnich dniach października, dlatego liczę, że ceny do tego czasu choć trochę spadną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dolar spadł dopiero 2 czy 3 dni temu, ceny powinny zareagować już niedługo. Sam będę kupował komputer na początku listopada/koniec października. Podobna konfiguracja, tylko inna karta, którą już zresztą mam u siebie (podkręcony GTX 560 Ti).

Co do konfiguracji, to ewentualnie możesz dołożyć do 8GB RAM, bo za jakiś czas to może się już przydać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2011 o 20:43, sinir napisał:

Dolar spadł dopiero 2 czy 3 dni temu, ceny powinny zareagować już niedługo. Sam będę
kupował komputer na początku listopada/koniec października. Podobna konfiguracja, tylko
inna karta, którą już zresztą mam u siebie (podkręcony GTX 560 Ti).

Co do konfiguracji, to ewentualnie możesz dołożyć do 8GB RAM, bo za jakiś czas to może
się już przydać.

Walić dolara, tu idzie głównie o euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2011 o 20:53, hans_olo napisał:

Walić dolara, tu idzie głównie o euro.


Euro też spadło. :>

Dlaczego o Euro właściwie? Jakiś czas temu usłyszałem, że ceny w Polsce zależą od Dolara. Udowodnij że jest inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim kup dodatkowe chłodzenie na procesor, by móc go porządnie podkręcić (Thermaltake Contac 29 / Zalman CNPS10X Performa), a kartę zmień na GTX 560 Ti od Asusa z chłodzeniem DirectCu II, lub na tą samą kartę od MSI, z chłodzeniem TwinFrozr II. Ewentualnie jeśli jeszcze Ci starczy, to dołóż do lepszej obudowy (SilentiumPC Gladius 800 Pure Black / Fractal Design Core 3000). 4GB pamięci RAM to wciąż wystarczająca ilość w przypadku komputera do gier, zawsze w przyszłości możesz dokupić drugą kość 4GB. Jeśli chodzi o dysk - Samsung HD103SJ to najbardziej sensowny dysk o pojemności 1TB. W tej cenie znajdziesz tylko modele od WD z serii Blue, które jednak są delikatnie wolniejsze od Samsunga. Ewentualnie pozostaje jeszcze coś od Seagate, jak np. model Barracuda 1TB SATA3. Sytuacja analogiczna jak w przypadku WD.
Poza tym sprawdź ceny w agito. Obecnie to bodajże najtańszy sensowny sklep. Techplanet spadło na dalsze lokaty, ale na tamtejsze ceny również warto zwrócić uwagę. Tak jak wspominał sinir, dolar powoli zaczyna spadać, a więc niedługo podobnie powinno stać się z cenami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprosił bym o doradzenie mi odpowiedniej płyty głównej

podstawka ma być 1155 pod proc i5-2400 3.1 Ghz
płyta ma się zmieścić do obudowy CM elite 430 z zasilaczem XFX 550 W
chciał bym płytę z chisetem H61

najlepiej asus/asrock

głownie chodzi o stabilne działanie całego sprzętu nie przeszkadza mi jak płyta będzie mieć 2 porty ram

mam zamiar wsadzić do tej płyty kartę grafiki HD 6850 od gigabyte i 4 gb ram goodrama(jedna kostka)( w przyszłości zamieram dokupić jeszcze jedna kostkę 4gb).

cena płyty 230-260 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Która z tych kart jest lepsza Asusa czy MSI?
A modele WD Green Power są lepsze niż Blue?

Chłodzenie, którze zakupie to Zalman CNPS10X Performa.
Na SilentiumPC Gladius 800 Pure Black powinno mi wystarczyć.
A jak oceniasz obudowę - AeroCool PGS VX-R Limited Edition Black?
A gdyby wystarczyło mi na 8GB pamięci to chyba ten model będzie dobry:
DDR3 8GB 1333MHz Kingston (2x4GB, DualDDR, CL9)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2011 o 20:57, sinir napisał:

Euro też spadło. :>

Dlaczego o Euro właściwie? Jakiś czas temu usłyszałem, że ceny w Polsce zależą od Dolara.
Udowodnij że jest inaczej.

To było jakiś czas temu, teraz w handlu B2B wszyscy posługują się euro. Klient docelowy tego nie widzi, ale tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mój 5-letni pecet, jak się okazuje, nie jest już komputerem high-endowym, niestety. :p
Przydałoby się więc co nieco ulepszyć, a właściwie, wszystko wymienić, finalnie, zakupić nowy komputer, a korzystając z okazji - monitor także.

Na ten szczytny cel mam 1,500 zł. Komputer co prawda jest przeznaczony najczęściej do oglądania filmów czy słuchania, więc teoretycznie stary by mi wystarczył, ale niestety, grając choćby z ciekawości w Risena, musiałem lecieć na najniższych detalach, a i tak przycinało się ;) A coraz większymi krokami zbliża się Skyrim... :)

Czyli podsumowując, komputer stacjonarny z monitorem, cena 1500 zł. A, właśnie, monitor najlepiej ponad 22 calowy, ponieważ PC służy mi także do oglądania filmów. Ogólnie wolałbym lepszy monitor kosztem gorszego komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2011 o 06:52, Arthas97 napisał:

Która z tych kart jest lepsza Asusa czy MSI?

Obie są dobre i mają ciche chłodzenia, MSI jest dodatkowo fabrycznie podkręcona.

Dnia 15.10.2011 o 06:52, Arthas97 napisał:

A modele WD Green Power są lepsze niż Blue?

Nie. Wszelkie serie Green są zauważalnie wolniejsze od normalnych dysków, nadają się tylko na magazyn danych, a nie jako dysk systemowy.

Dnia 15.10.2011 o 06:52, Arthas97 napisał:

A jak oceniasz obudowę - AeroCool PGS VX-R Limited Edition Black?

Jak to Aerocool - cienka blacha i zachęcający wygląd. Jak dla mnie lepszym wyborem jest Gladius 800.

Dnia 15.10.2011 o 06:52, Arthas97 napisał:

A gdyby wystarczyło mi na 8GB pamięci to chyba ten model będzie dobry:
DDR3 8GB 1333MHz Kingston (2x4GB, DualDDR, CL9)

Możesz je wziąć, aczkolwiek na forach komputerowych część osób odradza najtańsze Kingstony. Lepiej weź coś sprawdzonego, jak np. polskie GoodRamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2011 o 17:19, Szynkars napisał:

Obie są dobre i mają ciche chłodzenia, MSI jest dodatkowo fabrycznie podkręcona.


A może zamiast GeForce 560Ti MSI kupić jakiegoś taniego Radeona HD6950 np. Gigabyte?
Cenowo różnią się o ok. 100 zł, więc jednocześnie zamiast SilentiumPC Gladius 800 Pure Black można kupić
SilentiumPC Brutus 410 Pure Black i w ten sposób zaoszczędzić te ok. 100 zł.

Dnia 15.10.2011 o 17:19, Szynkars napisał:

Nie. Wszelkie serie Green są zauważalnie wolniejsze od normalnych dysków, nadają się
tylko na magazyn danych, a nie jako dysk systemowy.


Dysk każdej firmy z serii Green jest wolniejszy od normalnego?
Bo może dopłaciłbym te kilkadziesiąt złotych i kupił 2TB dysk : Samsung SpinPoint F4 Eco Green HD204UI (2TB, 5400RPM, 32MB, SATA/300), co o tym sądzisz?

Dnia 15.10.2011 o 17:19, Szynkars napisał:

Możesz je wziąć, aczkolwiek na forach komputerowych część osób odradza najtańsze Kingstony.


To może tego droższego Kingstona: DDR3 8GB 1333MHz Kingston HyperX Blu (2x4GB, DualDDR, CL9)?
Jakie są jeszcze dobre firmy produkujące Ram oprócz wspomnianego GoodRam?

Po zakupie tego komputera będę chciał kupić dodatkowy dysk na kopię zapasową, najlepiej zewnętrzny, jaki byś polecił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2011 o 22:12, Arthas97 napisał:

A może zamiast GeForce 560Ti MSI kupić jakiegoś taniego Radeona HD6950 np. Gigabyte?
Cenowo różnią się o ok. 100 zł, więc jednocześnie zamiast SilentiumPC Gladius 800 Pure
Black można kupić
SilentiumPC Brutus 410 Pure Black i w ten sposób zaoszczędzić te ok. 100 zł.

HD6950 właściwie nie różni się wydajnością od GTX 560 Ti, więc nie ma sensu dopłacać do niego 100 zł. W przypadku takiej zmiany nie odczułbyś różnicy, zaś w kwestii obudowy - jak najbardziej. Jest większa, bardziej przewiewna, ma grubsze blachy i ogółem jest sporo lepsza od Brutusa.

Dnia 15.10.2011 o 22:12, Arthas97 napisał:

Dysk każdej firmy z serii Green jest wolniejszy od normalnego?

Tak.

Dnia 15.10.2011 o 22:12, Arthas97 napisał:

Bo może dopłaciłbym te kilkadziesiąt złotych i kupił 2TB dysk : Samsung SpinPoint F4
Eco Green HD204UI (2TB, 5400RPM, 32MB, SATA/300), co o tym sądzisz?

2x większa pojemność i dużo wolniejsze działanie (ale też mniejszy hałas). Taki dysk nie nadaje się jako dysk systemowy, ale tylko jako oddzielny dysk, przeznaczony na magazyn danych. Co tak się wzbraniasz przed tym Samsungiem HD103SJ? :)

Dnia 15.10.2011 o 22:12, Arthas97 napisał:

To może tego droższego Kingstona: DDR3 8GB 1333MHz Kingston HyperX Blu (2x4GB, DualDDR,
CL9)?

Te mają tylko dodatkowe radiatorki i pewnie są sporo droższe (a co za tym idzie, mniej opłacalne).

Dnia 15.10.2011 o 22:12, Arthas97 napisał:

Jakie są jeszcze dobre firmy produkujące Ram oprócz wspomnianego GoodRam?

A-Data, Corsair, Patriot, Geil, OCZ, G.Skill i pewnie jeszcze kilka innych. To te najbardziej znane. Bierz to, co będzie najtańsze.

Dnia 15.10.2011 o 22:12, Arthas97 napisał:

Po zakupie tego komputera będę chciał kupić dodatkowy dysk na kopię zapasową, najlepiej
zewnętrzny, jaki byś polecił?

W tej kwestii może niech ktoś inny Ci doradzi.

W jakim sklepie kupujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2011 o 22:25, Szynkars napisał:

Co tak się wzbraniasz przed tym Samsungiem HD103SJ? :)


Szukam różnych możliwości:-)
Ostatnio miałem awarię dysku Seagate i utraciłem sporo danych - brak kopii zapasowej:-(
Dlatego teraz chcę kupić dobry, pojemny dysk.

Dnia 15.10.2011 o 22:25, Szynkars napisał:

A-Data, Corsair, Patriot, Geil, OCZ, G.Skill i pewnie jeszcze kilka innych. To te najbardziej
znane. Bierz to, co będzie najtańsze.


Naprawdę nie ma znaczenia jakiej firmy?

Dnia 15.10.2011 o 22:25, Szynkars napisał:

Możesz je wziąć, aczkolwiek na forach komputerowych część osób odradza najtańsze Kingstony.


No to które Kingstony byłyby lepsze?

Dnia 15.10.2011 o 22:25, Szynkars napisał:

> Po zakupie tego komputera będę chciał kupić dodatkowy dysk na kopię zapasową, najlepiej
> zewnętrzny.


To może zamiast zewnętrznego właśnie ten Samsung SpinPoint F4 Eco Green HD204UI?

Dnia 15.10.2011 o 22:25, Szynkars napisał:

W jakim sklepie kupujesz?


Chciałem, tak jak pisałem we wrześniu, w gral.pl, dlatego także niezbyt pasują mi te GoodRam 8GB, ponieważ tam są tylko co najwyżej 4GB, poza tym gdy dolar szedł w górę to ceny razem z nim, ale gdy dolar spada to ceny już nie:-(
Więc może kupię w tym agito.pl?

Zawsze o tej godzinie można Cię zostać na forum? Wczoraj także byłeś o tej godzinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RAMy możesz wziąć te:
http://www.agito.pl/pamieci/corsair-ddr3-2x4048mb-1333mhz-cl9.0.0.470178.html?cid=707
Jedne z najtańszych 1333MHz CL9 w agito. W komplecie masz niskie radiatorki. Trochę taniej są Patrioty, ale one mają wysokie radiatorkii, co może być problemem przy niektórych schładzaczach na procesor.

Dnia 15.10.2011 o 22:36, Arthas97 napisał:

To może zamiast zewnętrznego właśnie ten Samsung SpinPoint F4 Eco Green HD204UI?

Możesz go wziąć, jeśli zależy Ci na dużej pojemności.

Dnia 15.10.2011 o 22:36, Arthas97 napisał:

Więc może kupię w tym agito.pl?

Obecnie to chyba właśnie ten sklep ma najbardziej korzystne ceny (i dobre opinie), więc nic nie stoi na przeszkodzie, byś właśnie tam kupił.

Dnia 15.10.2011 o 22:36, Arthas97 napisał:

Zawsze o tej godzinie można Cię zostać na forum? Wczoraj także byłeś o tej godzinie.

To zależy, ale najbardziej aktywny jestem wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2011 o 22:50, Szynkars napisał:

Obecnie to chyba właśnie ten sklep ma najbardziej korzystne ceny (i dobre opinie), więc
nic nie stoi na przeszkodzie, byś właśnie tam kupił.


Tylko, że nie jest to sklep w 100% z elektroniką, więc prawdopodobnie nie ma możliwości, aby złożono mi tam zestaw z wybranych podzespołów? Prawdopodobnie sam także bym złożył, ale tak czułbym się pewniej:-)

Prawdopodobnie widziałeś testy Bulldożerów, uważasz, że po wejściu do naszych sklepów procesory Intela (w tym Intel Core i5-2500k) spadną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)
Kompletuję sobie komputer od 0

Ma mi służyć do grafiki komputerowej 2d z olbrzymią rozdzielczością i chciałbym by jakieś gry też mi działały ;p

Na chwilę obecną w planach mam coś takiego:
Płyta Główna: Gigabyte GA-990XA-UD3 479 zł (32 GB RAM)
Dysk Twardy: Seagate 500GB SV35 7200 (16MB, Serial ATA/600) 239 zł
Obudowa: Logic B21 czarna 400W PFC 179,90 zł
Pamięć RAM: Kingston DDR3 2GB 1333MHz ECC CL9 with Thermal Sensor 72,90 zł (x4)
Procesor: AMD Athlon II X3 455 BOX 329 zł

Razem 1518,50 zł

+ jeszcze karta graficzna, myślę o GTX 260 Core 216 (jakieś 300-350zł)

Czy taki komputer będzie odpowiedni?
Słyszałem, że warto by zadbać o zasilacz. Trzeba to zrobić koniecznie, czy taki sprzedawany razem z obudową może być?


Cena całego kompa powinna być raczej mniejsza niż 2000 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2011 o 22:54, Arthas97 napisał:

Tylko, że nie jest to sklep w 100% z elektroniką, więc prawdopodobnie nie ma możliwości,
aby złożono mi tam zestaw z wybranych podzespołów? Prawdopodobnie sam także bym złożył,
ale tak czułbym się pewniej:-)


Poszukaj dokładniej, może gdzieś będzie tam informacja na ten temat. Osobiście nic nie wiem o możliwości złożenia komputera w agito. Sklepy oferujące możliwość złożenia komputera to m.in. techplanet.pl, morele.net i proline. W tym pierwszym ta usługa kosztuje 1 zł. Tak czy inaczej złożenie komputera w dzisiejszych czasach to bardzo prosta sprawa, więc jeśli masz choć trochę pojęcia na ten temat, to z pewnością sobie poradzisz. Satysfakcja gwarantowana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cierpliwość i wszystkie odpowiedzi!
Jakbym miał jeszcze jakieś wątpliwości to mogę ciebie spytać o radę?:-)
Tak jak pisałem, poczekam jeszcze na obniżkę cen do końca października i liczę, że w listopadzie będę już w posiadaniu nowego komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się