Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Kieruj sie:

-marka i modelem oraz rewizja/wersja

-cena

-recenzjami, najlepiej z http://www.jonnyguru.com/ - powaznie podchodza to testowania zasilaczy

-okablowaniem (jakie, ile i jak dlugie potrzebujesz kable, oraz czy jest modularny)
w miare mozliwosci nie podlaczaj za duzo rzeczy przez przejsciowki/splittery, bo sa to kolejne ogniwa, ktore zwiekszaja prawdopodobienstwo awarii (niskie, ale jest)
wiec jesli masz 3 karty, fajnie jakby chociaz 2 byly podlaczone przez kable pci-e 6/8 ping
jesli masz plyte glowna zasilana kablami zasilajacymi 24 pin i dwoma 8 pin i zamierzasz bic rekordy benchmarkach z 4GPU i 8C CPU to zasilacz takze powinien miec drugi 8 pin EPS, aby zapewnic stabilnosc (a w rzadkich przypadkach nie spalic plyty)

-max. moca (a wiec amperazem) linii 12V (lub innych jesli masz duzo sprzetu np pod 5V)

-w niektorych przypadkach mnogoscia (1 mocna lub kilka slabszych) linii 12V, do poczytania: http://www.jonnyguru.com/forums/showthread.php?t=3990

-sprawnoscia (min. 80%), jesli masz kilka mocnych zestawow bioracych razem kilka kW lub wiecej mozesz rozwazyc cos ze sprawnoscia 90%, zaoszczedzisz zauwazalnie na pradzie

-zabezpieczeniami (zazwyczaj jesli ma cert. 80Plus, powinno byc ok)

EDIT:
jesli nie musi byc to koniecznie modxstream to sobie go odpusc, polecam serie Corsair TX i XFX Core, moc w zaleznosci od potrzeb (nie wiem jaki masz sprzet wiec nic konkretnego nie podaem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2011 o 22:45, kuba9876543210 napisał:

EDIT:
jesli nie musi byc to koniecznie modxstream to sobie go odpusc, polecam serie Corsair
TX i XFX Core, moc w zaleznosci od potrzeb (nie wiem jaki masz sprzet wiec nic konkretnego
nie podaem)


Niekoniecznie, po prostu będzie do zwykłego użytkowania, żadnego kręcenia itp. Tylko zastanawia mnie co oznacza 6+2 w oznaczeniu zasilania dla karty graficznej. Czy to, że ma 8 pinów, czy to, że ma 6 z opcją na 2 dodatkowe i bez problemów podepnę do kart wymagającej 2 x 6 pin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2011 o 22:28, Latimeria napisał:

i3-2120 :) Ale to w sumie bardzo podobna sprawa więc będzie ok, jutro odbieram :D :D

A więc jest jeszcze lepszy od i3-2100, gdyż ma zwiększone o 200MHz taktowanie. Cóż, tym lepiej :)

Dnia 30.11.2011 o 22:28, Latimeria napisał:

Czyli więcej wagi przywiązywać do karty, ale procesor też JAKIŚ w miarę musi być.

Dokładnie tak. Oczywiście nie należy popadać w skrajność i pchać mocną kartę do zestawu ze słabym procesorem, takie rozwiązanie również nie miałoby sensu.

Dnia 30.11.2011 o 22:28, Latimeria napisał:

PS. Ta obudowa co mi poleciłeś paskudna, ale nie o to w niej chodzi :)

Pozostaje mieć nadzieję, że jakoś się do niej przyzwyczaisz (a może z czasem i polubisz) :) Swoją drogą Brutus 410 jest w rzeczywistości bardziej czarny, niż pokazują to zdjęcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2011 o 22:54, maniekk napisał:

Tylko zastanawia mnie co oznacza 6+2 w oznaczeniu zasilania dla karty graficznej. Czy to, że
ma 8 pinów, czy to, że ma 6 z opcją na 2 dodatkowe i bez problemów podepnę do kart wymagającej 2 x 6 pin?


Moga byc kable 6 pin
8 pin
i 6+2 pin, gdzie jak na obrazku ponizej mozesz podlaczc 6 pin do karty gdzie potrzeba 6 pin (wiekszosc), lub 8 pin (np HD 5970).

Najlepiej jak masz same 6+2 pin oczywiscie

20111130232416

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2011 o 23:24, kuba9876543210 napisał:

Moga byc kable 6 pin
8 pin
i 6+2 pin, gdzie jak na obrazku ponizej mozesz podlaczc 6 pin do karty gdzie potrzeba
6 pin (wiekszosc), lub 8 pin (np HD 5970).

Najlepiej jak masz same 6+2 pin oczywiscie


Ok, dziękuję. Podejdę do sklepu i zobaczę jakie kabelki dali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2011 o 22:20, Szynkars napisał:

Napisz jeszcze, czy Twoja obecna nagrywarka DVD jest na SATA.
Twój zasilacz jest na czarnych listach, a więc też idzie do wymiany.


Tak, nagrywarka jest na SATA, a co ogólnie byście proponowali, żeby zamienić tak by zmieścić się w tej cenie 1500zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ważne pytanie chodzi o 2 dyski jeden to Seagate Barracuda 500GB SATA3 (ST500DM002)

http://techplanet.pl/produkty/dyski-twarde/seagate-barracuda-500gb-sata3-st500dm002,24346.html

a drugi to Seagate Barracuda 500GB SATA3 (ST3500413AS)

http://techplanet.pl/produkty/dyski-twarde/seagate-barracuda-500gb-sata3-st3500413as,17651.html

Czy ten pierwszy dysk nie będzie się wiele różnił od tego drugiego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor:
Intel Core i3-2120
497 zł

Płyta główna:
MSI H61M-E33
206 zł

Pamięć RAM:
GoodRam 4GB 1333MHz CL9
79 zł

Karta graficzna:
Vertex3D Radeon HD6790 1GB
506 zł

Zasilacz:
XFX Core 450W
219 zł

Razem: 1507 zł

Mocny, dwurdzeniowy procesor, 4GB pamięci RAM, wydajna karta graficzna z cichym chłodzeniem i porządny zasilacz. Jeśli chodzi o zasilacz, to uważaj by przez przypadek nie wziąć XFX''a z serii "ProSeries", jest on w podobnej cenie co wersja Core, a ma gorsze okablowanie. Ogółem większość gier na takim sprzęcie będzie śmigać na średnich, czasem wysokich detalach. Ceny podzespołów są z techplanet.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2011 o 18:44, Szynkars napisał:

Ogółem większość gier na takim sprzęcie będzie śmigać na średnich, czasem wysokich detalach.

W sumie to powinno większość mu lecieć na wysokich detalach. Przez najbliższy rok, mam coś podobnego tylko że na 4 rdzeniowym AMD i HD 6850 i nie mam jeszcze gry która nie leci na wysokich;p Crysis 2 na wysokich leci na 40 klatkach;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>i HD 6850 i nie mam jeszcze gry która nie

Dnia 01.12.2011 o 20:11, damiank485 napisał:

leci na wysokich;p Crysis 2 na wysokich leci na 40 klatkach;p

Ta karta jest aż tak dobra? 0_0 Przecież ja ją kupiłam za 590 zł... Jeszcze w nic nie grałam, więc nie wiem co i jak chodzi ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, dużo zależy też od rozdzielczości w jakiej kolega będzie grać. W Full HD raczej nie wszystkie gry będą płynnie chodzić na wysokich detalach, zwłaszcza że to Radeon jednak HD6790 a nie HD6850.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.12.2011 o 20:22, Latimeria napisał:

Ta karta jest aż tak dobra? 0_0 Przecież ja ją kupiłam za 590 zł... Jeszcze w nic nie
grałam, więc nie wiem co i jak chodzi ;P


Ta karta ma jeden biedny teselator, wiec jak moze byc dobra ?
W dx 11 nie da sie grac, ale w dx 9 i 10 juz popykasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2011 o 20:38, Misquamaqus napisał:

Ta karta ma jeden biedny teselator, wiec jak moze byc dobra ?
W dx 11 nie da sie grac, ale w dx 9 i 10 juz popykasz.


to trzeba przyznać kartom takim jak GTX460 że pod względem obliczeniowym są dużo lepsze niż Radeony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2011 o 14:57, czeku napisał:

Czy ten pierwszy dysk nie będzie się wiele różnił od tego drugiego ?


Pewnie nie zauważysz różnicy :)
Nie wiem czemu, ale tego - ST3500413AS - nie znajduje na stronie seagate`a...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2011 o 20:22, Latimeria napisał:

>i HD 6850 i nie mam jeszcze gry która nie
> leci na wysokich;p Crysis 2 na wysokich leci na 40 klatkach;p
Ta karta jest aż tak dobra? 0_0 Przecież ja ją kupiłam za 590 zł... Jeszcze w nic nie
grałam, więc nie wiem co i jak chodzi ;P

No, jest dobra. HD 6850 (Jeśli bardziej interesujesz się nvidią) jest odpowiednikiem GTX 460. Ja mam ją już rok i nie narzekam;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2011 o 20:38, Misquamaqus napisał:


> Ta karta jest aż tak dobra? 0_0 Przecież ja ją kupiłam za 590 zł... Jeszcze w nic
nie
> grałam, więc nie wiem co i jak chodzi ;P
>

Ta karta ma jeden biedny teselator, wiec jak moze byc dobra ?
W dx 11 nie da sie grac, ale w dx 9 i 10 juz popykasz.

Mam tą kartę na windowsie 7. DX11 chodzi bardzo dobrze w full HD. Nie mam zarzutów. Podkręcałem ją ostatnio i również bardzo dobrze się kręci. Trudno z nią dojść do przegrzania się. Ja miałem 65oC jak doszedłem do 860mhz z firmowej 775mhz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję konsultacji w sprawie kości RAM. Otóż mój staruszek (rocznik 2006) ostatnio strasznie zamula - poza tym, że potrzebuje reinstalki, to głównym winowajcą, na którego mogę mieć jeszcze jakikolwiek wpływ, jest - jak podejrzewam - pamięć RAM. Otóż obecnie mam 1 GB DDR2 w dwóch kościach po 512 MB, wolne są jeszcze dwa sloty (płyta MSI-7260 na nForce 550). Czy gdziekolwiek uda mi się jeszcze kupić kompatybilne z tym zestawem kości? Chciałbym kupić 2 GB zamiast tych dwóch 512. Piszcie, jeżeli potrzeba jakiś konkretnych informacji o systemie (np. z CPU-z).
Krótka specyfikacja komputera w sygnaturce.

PS - Zastanawiam się, czy nie spróbować zainstalować przy reinstalce (XP 32-bit) na próbę Win7 32-bit (zdaje się, że jest 30 dniowy okres testowy, prawda?). W gry na tym komputerze praktycznie nie gram, a może nowy Windows będzie działał odrobinę stabilniej... Co uważacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Co uważacie?

Windows 7 wymaga odpowiednich podzespołów. Brak odpowiedniej ilości pamięci RAM oraz w miarę wydajnego procesora będzie skutkował małą wydajnością. Kości pamięci DDR2 jesteś bezproblemu w stanie kupić na Allegro. W sklepach są drogie, więc nie polecam. Ja kupowałem 1GB DDR2 Kingston 667Mhz za 35zł, z przesyłką wychodziło około 45zł.

Przykładowe pamięci- http://allegro.pl/pamiec-1024mb-ddr2-533-667-pc2-4200-5300-kingston-i1972798858.html

Ogólnie rzecz ujmując wsadzając tam te 2GB Ram komputer to zwykłej pracy i przeglądania internetu w zupełności starczy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nietypowe pytanie. Czy jest możliwość dokupienia do myszki. gumowych podkładek?
Te które miałem starły się i jednak na powierzchni stołu ciężej teraz się nią operuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2011 o 16:04, Los_Emilos napisał:

Mam nietypowe pytanie. Czy jest możliwość dokupienia do myszki. gumowych podkładek?
Te które miałem starły się i jednak na powierzchni stołu ciężej teraz się nią operuje.


Masz na myśli ślizgacze do myszki? Jak najbardziej można tylko niekoniecznie do twojego modelu i będziesz musiał wyrównywać je sobie nożyczkami żeby ci pasowały do myszki idealnie:

http://www.qpad.pl/k20,slizgacze.html - np takie coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się