Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 14.02.2013 o 17:22, TerrorHurtz napisał:

Jaką kartę polecalibyście do 1550zł?


Hmmm , Radeon HD 7970 :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na myszkę mam 35zł , więc jest to b.mała cena jak na dobrą myszkę.
Kupować będę jutro w pobliskim sklepie i na stronie zwróciły moją uwagę dwie myszki:
1) http://www.max-computer.pl/przewodowa-mysz-optyczna-volcano-mc-909-black.html
2) http://www.max-computer.pl/mysz-titanum-goblin-6d-opt-przewodowa-tm106-gaming.html

Nie znam się za bardzo na nich, dlatego pytam Was o zdanie , która z nich wybrać. Wiem , że one pewnie nie są jakieś super dobre , ale aby działała, bo w obecnej LPM się zacina :/.

Albo jakaś inna z tej strony , którą podałem ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym przedziale cenowym wszystkie myszki są bardzo podobne, cudów nie oczekuj.
Weź tą, która bardziej Ci się podoba i pamiętaj, że masz dwa lata gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.02.2013 o 19:52, Bralo napisał:

Nie znam się za bardzo na nich, dlatego pytam Was o zdanie , która z nich wybrać. Wiem
, że one pewnie nie są jakieś super dobre , ale aby działała, bo w obecnej LPM się zacina


Jak wyżej, w takim przedziale cenowym każda będzie dobra (i wystarczająca). Ja zwróciłbym uwagę przede wszystkim na kabel - powinien być gruby (miałem kiedyś fajną esperanzę, niestety kabel był cieniutki i któregoś dnia przetarł się na kancie biurka, trzeba było lutować; od tamtej pory zwracam uwagę na kable).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2013 o 22:00, pawbuk napisał:

Nie wiem czemu, ale mi się wydaje fajniejszy Modecom i pewnie bym jego brał :)

Dzięki za wszystkie odpowiedzi :). Zdecydowałem się na tą Titanum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gotowce są "blee", bo nie wiadomo jaki zasilacz jest tam wpakowany, najczęściej jakieś no-name''y słaby. Tak samo nie wiadomo jaka płyta główna jest tam wpakowana, no i do kompletu W8, ale to już kwestia gustu. Poza tym niedługo wychodzą nowe karty graficzne, więc się wstrzymaj, o ile możesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie kupujemy gotowców:
http://forum.cdaction.pl/STOP-gotowcom-z-Allegro-t125008.html

Wbrew pozorom kupowanie gotowców nie jest łatwiejsze i pewniejsze, bo gwałtownie wzrasta liczba wszelkich awarii :) Dużo lepiej kupować składaka, zwłaszcza, że teraz nawet sklepy wysyłkowe takie jak morele.net oferują składanie komputera z kupionych u nich części za 50 zł. Aczkolwiek radziłbym się wstrzymać jeszcze kilka miesięcy, a najlepiej do końca roku z kupowaniem komputera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki zasilacz polecicie do GTX''a 550 Ti i Phenoma II x4 965? Prosiłbym jakiś niedrogi i stabilny :)
Zastanawiałem się nad SilentiumPC 500W Deus cośtam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2013 o 22:51, Sztywny_pl napisał:

Zastanawiałem się nad SilentiumPC 500W Deus cośtam.

Starczy spokojnie i jeszcze będzie miał mase zapasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2013 o 18:32, pawbuk napisał:

Aczkolwiek radziłbym się wstrzymać jeszcze kilka miesięcy, a najlepiej do końca
roku z kupowaniem komputera :)


Dlaczego?
Sam planuję jakiś zakup, ale nigdy nie wiem, na kiedy sobie ustawić termin (oczywiście powinno być jak najbardziej tanio i wydajnie ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2013 o 22:59, Daelor napisał:

Dlaczego?
Sam planuję jakiś zakup, ale nigdy nie wiem, na kiedy sobie ustawić termin (oczywiście
powinno być jak najbardziej tanio i wydajnie ;))


Ja bym poczekał na wyjście nowych konsol oraz premiery kart graficznych AMD (IV kwartal tego roku). Nvidia już teraz ma zaprezentować nową generację kart, ale przy braku konkurencji ceny będą wysokie. Nie trzeba być prorokiem, żeby to przewidzieć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2013 o 22:53, Szczep_NML napisał:

Maksymalny budżet?

Powiedzmy że do 200zł, ale chyba już padnie na tego Deusa ;) chyba, że znajdziesz jeszcze coś ciekawszego :)
Zgreed66: dzięki za info :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze parę dni temu miałem już kupować Radeona HD 7970, ale:

Crysis 3 na full detalach i rozdzielczości full HD pobiera mniej więcej 1960MB pamięci z karty graficznej. Nawet karty takie jak GTX 670 / HD 7970 nie są w stanie wyświetlić płynnej animacji bez spadków do 25fpsów przy maksymalnych detalach. Nowe gry pewnie też będą ciągnęły taką ilość pamięci.

Radzicie kupować teraz nową kartę graficzną czy poczekać ten miesiąc lub dwa? Nie chciałbym teraz zakupić HD 7970 2GB, aby za kilka miesięcy okazało się, że 2GB nie są już wystarczające do grania w najnowsze gry przy sensownych detalach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Crysis 3 beta była źle zoptymalizowana , więc wątpię , aby w finalnej wersji było tak samo, no chyba , że twórcy się "postarają".

Jeśli masz nadal jakiś sprzęt , na którym możesz sobie grać w coś, to lepiej poczekać.
Natomiast, gdy nie masz ,a chcesz mieć , to kup , ta karta jest na prawdę wydajną i nie chce mi się wierzyć , że nagle gry na takich kartach będą działać w 30FPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2013 o 21:56, TerrorHurtz napisał:

Nawet karty takie jak GTX 670 / HD 7970 nie są w stanie wyświetlić
płynnej animacji bez spadków do 25fpsów przy


Nawet dwie takie karty nie dają rady niestety ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, postanowiłęm ze wezme taki zestaw:

Procesor: http://www.morele.net/procesor-intel-pentium-...g860-415111
Płyta główna: http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-p8b75...m-lx-500556
Pamięć operacyjna: http://www.morele.net/pamiec-good-ram-gr1600d...1-4g-462818/
Zasilacz: http://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-de...c082-527959/

Jako karte graficzna miałem kupić uzywanego GTX 260 (miałem plan zeby zmiescic sie w 1000zł) ale jak ogladałem aukcje to wiekszosc kart była uzywana pare ładnych lat i nie wiem ile by taka karta dalej pochodziła :P. Troche grosza wpadło wiec postanowiłem ze kupię nową karte graficzna a nie uzywana i tu trzeba postawić znak zapytania, bo kompletnie sie nie znam na kartach graficznych. Jaka nowa karte polecilibyście mi do tego zestawu w cenie +- 450zł. I kolejne pytanie jaka by była ogolna wydajnośc takowego zestawu w grach typu Starcraft 2,WoW etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się