Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 19.12.2007 o 14:16, Chester001 napisał:

ok to wydaj 200-500 zł aby mieć 2,3 pfs wiecej a nawet i 5.... :/



Nie rozmawialismy o oplacalnosci tego zakupu, tylko o tym czy przynosi korzysc w grach ;)
Pozatym z mojego (i jak widze Twojego) punktu widzenia, kupowanie karty dzwiekowej mija sie z celem. Ale na pewno sa osoby, ktore bez porzadnej karty dzwiekowej nie moga zyc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 14:21, DJ Danielus napisał:

W podanych cenach szukaj:
Foxconn P35A(S)
Abit IP35
DFI Blood Iron P35-T2RL

oo co ja widze w koncu polecasz foxconna as... zwykle było tylko A.. co sie stało !? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

S jest w nawiasie :) Oba Foxy to prawie te same modele, aczkolwiek prawie różnicę robi :)

Pytanie do wszystkich:
Posprawdzałem różne info w necie, ale nadal nie wiem, która płyta jest lepsza:
Abit IP35, czy Foxconn P35A-S?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 15:17, DJ Danielus napisał:

S jest w nawiasie :) Oba Foxy to prawie te same modele, aczkolwiek prawie różnicę robi :)

Pytanie do wszystkich:
Posprawdzałem różne info w necie, ale nadal nie wiem, która płyta jest lepsza:
Abit IP35, czy Foxconn P35A-S?



Ja bym bral Foxocnna, poniewaz (podobno, nie mialem okazji sprawdzic) w Abicie moga byc problemy z montowaniem wiekszego chlodzenia na proca (np. Scythe Ninja, Mine itp.). Podobno trzeba wtedy spilowac troche radiatorka. Tyle przeczytalem na forach ;)
A wydajnosciowo sa chyba na takim samym poziomie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj się dowiedziałem, że mój Tagan 430W U-22 2Force działa na "czerwonej kresce" - jest u kresu swoich możliwości. Czy to możliwe? Zasila C2D E6750, 4x1GB DDR2 800, EVGA 8800GT 512MB SSC, 1xHDD 250GB, 1xDVD-RW, Scythe Ninja, 1x12cm wentyl., mysz+klawiatura na USB.
Jeśli tak, to myślałem o czymś takim:

http://www.cooling.pl/zasilacz-tagan-530w-tg530u15-easycon,produkt,997.html

Jakieś opinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pytań, czy możliwe, że everest się myli? Jeśliu tak to znacie jakiś darmowy programik podobny do niego? Bo chciałem sobie założyć nowy RAM, a informatyk u którego mówi, że moja płyta nie obsłuży go, bo teraz jest DDR 1 i nie obsługuje DDR 2, a everest wyraźnie pokazuje, że obsługuje. I jeszcze jesno pytanie, co sądzicie o tym RAMie( http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/DDR2/Kingston/non_ECC/533_MHz/Kingston_DDR2_2x_1GB_533MHz_CL4/pelny,id,17565 / ? Czy jest w technologii Dual Cache? I jeszcze jedno pytanie, czy ja mam jeden slot na RAM(screen z everesta poniżej)? No i jeszce jedno pytanko, czy mój złom obsłuży tą pamięc z linka u góry? z góry dzięki za odpowiedź (wyczerpujący post nie?)

20071219175255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 17:54, jaki of blade napisał:

Mam parę pytań, czy możliwe, że everest się myli? Jeśliu tak to znacie jakiś darmowy programik
podobny do niego? Bo chciałem sobie założyć nowy RAM, a informatyk u którego mówi, że moja
płyta nie obsłuży go, bo teraz jest DDR 1 i nie obsługuje DDR 2, a everest wyraźnie pokazuje,
że obsługuje. I jeszcze jesno pytanie, co sądzicie o tym RAMie( http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/DDR2/Kingston/non_ECC/533_MHz/Kingston_DDR2_2x_1GB_533MHz_CL4/pelny,id,17565
/ ? Czy jest w technologii Dual Cache? I jeszcze jedno pytanie, czy ja mam jeden slot na RAM(screen
z everesta poniżej)? No i jeszce jedno pytanko, czy mój złom obsłuży tą pamięc z linka u góry?
z góry dzięki za odpowiedź (wyczerpujący post nie?)


Znajomy informatyk się myli. Ta płyta obsługuje pamięci DDR 2 z max częstotliwością 533 mhz czyli te, które chcesz są ok. i tak jest to dual. A nie wiem czy masz 1 gniazdo - everest pokazuje tylko gniazda w których zamontowany jest ram a nie ile masz gniazd ( akurat w zakładce o mikroukładach płytach głównej ) wejdź w zakładkę płyta główna -> płyta główna i tam masz ile masz gniazd pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Everest raczej się nie myli, ale informatyk też mówi prawdę. Masz obecnie zainstalowany DDR1 więc nie możesz dołożyć do niego DDR2 bo nie będzie działać. Musiałbyś z którejś zrezygnować i ją wyjąć. Żeby dowiedzieć się ile masz slotów na RAM musisz zajrzeć do instrukcji albo bezpośrednio na płytę i je policzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Na kresce? Jeszcze nie dawno jakiś gramowicz pokazywał zestaw z 8800GT z 400W zasiłką (Chieftec), więc moim zdaniem nie powinno być jakoś źle.

A po czym to zauważyłeś/uważasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 18:03, Nufiko napisał:

Everest raczej się nie myli, ale informatyk też mówi prawdę. Masz obecnie zainstalowany DDR1
więc nie możesz dołożyć do niego DDR2 bo nie będzie działać. Musiałbyś z którejś zrezygnować
i ją wyjąć. Żeby dowiedzieć się ile masz slotów na RAM musisz zajrzeć do instrukcji albo bezpośrednio
na płytę i je policzyć.

Ok, policze. Informatyk mówił, że płyta wogóle nie obsługuje, wiem, że muszę wyjąć starą kość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się