Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 05.01.2008 o 22:44, DJ Danielus napisał:

Rozejrzyj się za X1950 GT lub PRO.

PS. A możesz podać swój konfig?

ale co masz na myśli mówiąc konfiruracja??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 11:06, Ecko09 napisał:

Podobno Patriot (RAM) są jedną z lepszych marek, jeśli nie najlepszych. Ile by kosztowały 2
kości po 512MB? DDR2


2x512 667 mhz CL4 107 zl
2x512 800 mhz CL5 113 zl

Ceny ze Znaku

@kabak5
Chodzi mu o reszte Twojego kompa. Procesor, plyta glowna itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy to też od części PC (jak za słaby to na Vistę nie licz), od gier w które chcesz zagrać, etc. Zdania są podzielone.... Vista bardziej zjada wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 12:01, DJ Danielus napisał:

Zależy to też od części PC (jak za słaby to na Vistę nie licz), od gier w które chcesz zagrać,
etc. Zdania są podzielone.... Vista bardziej zjada wydajność.

no więc tak
-core duo 2,4 ghz
-asus P5n-e sli
-kingmax 3gb 800
-asus 8800 gt 512
wiec jesli wybiore viste to nie ma sznas pograc w starsze gry typu diablo, baldur''s gate a jakie sa plusy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

orientuje się ktoś, czy na win XP (pro, 32b) można wpakować 3GB ramu? bo gdzieś czytałem ze XP ma tylko do 2gb, vista ma do 4gb, na stronie m$ pisali coś ze będzie na xp do 4gb i sie pogubiłem :]
(robie upgrade -> A64 X2 4400+/2.3 GHz; GF 8600 GT 256mb; i dokupuje 2gb (bo 1 sie nie opłaca... przy 2 jest 50zl taniej))
różnica jest taka, że jest podziałają te 3gb to wtedy qpie 2GB 667mhz, a jeśli tylko do 2 to stary wywalę i qpie 800mhz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 12:17, GrooG napisał:

orientuje się ktoś, czy na win XP (pro, 32b) można wpakować 3GB ramu? bo gdzieś czytałem ze
XP ma tylko do 2gb, vista ma do 4gb, na stronie m$ pisali coś ze będzie na xp do 4gb i sie
pogubiłem :]
(robie upgrade -> A64 X2 4400+/2.3 GHz; GF 8600 GT 256mb; i dokupuje 2gb (bo 1 sie nie opłaca...
przy 2 jest 50zl taniej))
różnica jest taka, że jest podziałają te 3gb to wtedy qpie 2GB 667mhz, a jeśli tylko do 2 to
stary wywalę i qpie 800mhz...


Nie zakladaj 3x1 giga ramu bo bedziesz miec to w singlu. Lepiej kupic 2x1gb 800 mhz co w praktyce daje duala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 11:57, Mroczny Elf99 napisał:

witam mam pytanie kupuje nowego kompa i nie wiem jaki system wybrać. w gre wchodzi tylko 32-bitowy
jednak co wybrać xp czy viste???

Ja mam viste w nowym kompie i nie mam żadnych zastrzeżeń, chociaż ograniczają mnie trochę te pytania o bezpieczeństwo. Ale reszta jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.01.2008 o 12:23, Misquamaqus napisał:

Nie zakladaj 3x1 giga ramu bo bedziesz miec to w singlu. Lepiej kupic 2x1gb 800 mhz co w praktyce
daje duala.

a co ten dual???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 12:07, Mroczny Elf99 napisał:

wiec jesli wybiore viste to nie ma sznas pograc w starsze gry typu diablo, baldur''s gate a
jakie sa plusy?

Vista spokojnie ruszy, ale co do tych gier to nie wiem.... Z tego co czytałem to większość gier działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 12:23, Misquamaqus napisał:

Nie zakladaj 3x1 giga ramu bo bedziesz miec to w singlu. Lepiej kupic 2x1gb 800 mhz co w praktyce
daje duala.


w wersji 3gb miałbym 512+512+1024+1024, a nie 3x1024, jeśli to coś zmienia :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 12:33, Mroczny Elf99 napisał:


> Nie zakladaj 3x1 giga ramu bo bedziesz miec to w singlu. Lepiej kupic 2x1gb 800 mhz co
w praktyce
> daje duala.
a co ten dual???


Pamieci moga dzialac w ukladzie singel lub dual (zalezy jaka masz plyte glowna). Pamieci pracujace w dualu sa wydajniejsze jak sama nazwa wskazuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 12:41, Misquamaqus napisał:

>
> > Nie zakladaj 3x1 giga ramu bo bedziesz miec to w singlu. Lepiej kupic 2x1gb 800 mhz
co
> w praktyce
> > daje duala.
> a co ten dual???

Pamieci moga dzialac w ukladzie singel lub dual (zalezy jaka masz plyte glowna). Pamieci pracujace
w dualu sa wydajniejsze jak sama nazwa wskazuje.

ok a gdybym załozyl np 4gb 4x1 gb to co wtedy. wiem ze te systemu 32 bitowe odczytaj chyba do 3,25gb ale czy to by cos zmieniło czy nadal lepiej wziąć 2gb???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 12:43, Mroczny Elf99 napisał:

ok a gdybym załozyl np 4gb 4x1 gb to co wtedy. wiem ze te systemu 32 bitowe odczytaj chyba
do 3,25gb ale czy to by cos zmieniło czy nadal lepiej wziąć 2gb???

Jeśli będzieszz miał zamiar niedługo zmnienić XP na Vistę to weź, ale jeśli ne to 2x1GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 12:43, Mroczny Elf99 napisał:

ok a gdybym załozyl np 4gb 4x1 gb to co wtedy. wiem ze te systemu 32 bitowe odczytaj chyba
do 3,25gb ale czy to by cos zmieniło czy nadal lepiej wziąć 2gb???

Jeśli będzieszz miał zamiar niedługo zmnienić XP na Vistę to weź, ale jeśli nie to 2x1GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.01.2008 o 12:43, Mroczny Elf99 napisał:

ok a gdybym załozyl np 4gb 4x1 gb to co wtedy. wiem ze te systemu 32 bitowe odczytaj chyba
do 3,25gb ale czy to by cos zmieniło czy nadal lepiej wziąć 2gb???


4 kosci rowniez beda dzialac w dualu. Xp przy 4 gb ramu moze nie pokazac pelnych 4 gb....to zalezy od urzadzen w komputerze. System przydziela sobie ram do urzadzen dlatego moze sie okazac, ze po zamontowaniu 4 gb ramu my widzimy np. 3.20 gb. Nie ma sie co takim odczytem przejmowac....gdy zabraknie tych 3.2 gb ramu system zwolni czesc rezerwacji pamieci i wykozysta go jako dostepny. Na temat ilosci pamieci w xp bylo wiele roznych opini i tak naprawde nie spotkalem sie z jakas konkretna wypowiedzia na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracając do sedna sprawy, dla XP 3 GB to maks. jesli bedziesz miał 2x512 i 2x1024 to mozna rzec, ze bedziesz mial 2x dual ;) czyli coś w stylu prawie quada ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 12:17, GrooG napisał:

orientuje się ktoś, czy na win XP (pro, 32b) można wpakować 3GB ramu? bo gdzieś czytałem ze
XP ma tylko do 2gb, vista ma do 4gb, na stronie m$ pisali coś ze będzie na xp do 4gb i sie
pogubiłem :]


Zasada jest prosta. dwa banki pamięci w dwóch slotach - typowy dual channel (wydajniejszy od single o ok. 10-15%). Możesz jednak zrobić sobie 4 banki w 4 slotach - w zależności od płyty głównej też będą tworzyć dual channel (mówimy o nowych modelach płyt głównych). Jest jeszcze trzecia możliwość. Zapełniając trzy banki kościami o następującej konfiguracji: 2x2GB + 1x4GB (łącznie 8GB) lub 2x1GB + 1x 2GB (łącznie 4GB) lub 2x512MB + 1GB (łącznie 2GB) lub 2x256MB + 512MB (łącznie 1GB). Zasada jest prosta. Dwie identyczne kości + jedna o dwukrotnie większej pojemności w trzecim slocie. Daje to tzw asynchroniczny dual channel, którego wydajność jest na tyle zbliżona do typowego, że nie warto zajmować sobie głowy różnicami.
Co zaś do ilości pamięci. W zależności od komponentów komputera (pamięci karty graficznej, pliku wymiany systemu) system 32-bitowy będzie widział nie więcej niż ~3,2GB pamięci operacyjnej. W przypadku systemu operacyjnego 64-bitowego jest to liczba znacznie większa (nie pamiętam dokładnie czy to było 128GB). I póki co nic nie poradzisz na to. Wynika to z adresowania pamięci. Ponoć problem byłby rozwiązany gdyby system był chociaż 34-bitowy... Dokładnych szczegółów technicznych nie znam, nie mniej więcej niż 3,3GB w systemie 32-bit nie będzie dostępnych (bez względu czy to XP czy Vista).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się