Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 06.02.2008 o 18:49, Be4n napisał:

@Topic: Opłaca się kupic do 50zł GeForce''a 7300GS? I czy starczy on do gier przynajmniej
wiekszosci?


Nie starczy do znacznej większości. Takiej odpowiedzi oczekiwałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra to tyle już mam złożone (dzięki pomocy blacklio2 za co thx :p):

Monitor LCD 22" iiyama ProLite E2201W-B1 1099.00
Nagrywarka DVDR Pioneer DVR-215DBK SATA OEM Black 100.00
Pamięć DDR2 2x1GB PC6400 800MHz OCZ Platinum rev.2 CL4 OCZ2P800R22GK 160.00
Zasilacz Corsair CMPSU-520HXEU 520W 315.00
Procesor Intel Core 2 Duo E8200 2.66GHz 6MB 580.00
Płyta Abit IP35 351.00
Karta GeForce 8800GT EVGA 512MB 256bit Superclocked +Crysis 512-P3-E802-AE 799.00

a do tego potrzebuje jeszcze: dysk twardy, router adsl (wi-fi), obudowę i kartę dźwiękową, tylko najlepiej coś z oferty sklepu apollo i żeby było dostępne :) Wiem, wiem - przepraszam, że Was tak zamęczam tutaj, ale po prostu nie znam się na tym wszystkim na tyle, by sam decydować co kupić :( Co do dysku to wymagań dużych nie mam - teraz mam WD 80GB i jakoś starczy, więc myślę, że 160GB będzie dobre - zresztą akurat z tych rzeczy co mi jeszcze potrzeba nic nie musi być mega, super uber - wystarczy żeby było dobre i działało :p Z góry ogromne thx za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.02.2008 o 19:04, syriusz.b napisał:

a do tego potrzebuje jeszcze: dysk twardy, router adsl (wi-fi), obudowę i kartę dźwiękową,

Dysk twardy WD 320GB AAKS lub WD 500GB AAKS
Obudowa NZXT Hush Classic Series Black
NZXT Apollo Crafted Series Black
Dźwięk Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer-Fatal1ty Pro Edition

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

--------UWAGA-------- Nie pisze tego postu, żeby pochwalić się sprzętem !!
Proszę o pomoc, kogoś kto naprawde się na tym zna i ma doświadczenie ...
Zielony w tym nie jestem, ale fachowa porada zawsze się przydaje :)
Na początek opisze mojego konfiga:

Płyta Główna: ASUS P5B - i965, DDR 2, PCI-Ex, S-775 itd.

Procesor: Core 2 Duo 6300 1,86 Ghz

Karta Graficzna: Galaxy 8800 GTS 640 MB 320 Bit

Pamięć RAM: Kingstone 2 GB ( Dual 2x 1 GB) DDR2 667 Mhz CL 5

Dysk Twardy: 250 GB Seaget SATA II 16 MB

Zasilacz: CHIEFTEC 450 W

Obudowa: jakaś tam :P tragiczna, ale ma pomiar temperatury, (największą miałem po 36H 34 stopni C :)

Na ferie mam ulepszyć PC''ta, mam ok. 1000 zł na sam procesor....
Oraz 1600 zł na inne pierdoły typu: Ramy HDD karta dzwiękowa itd....
Czyli ok 2600 zł, na PC''ta

Proszę o pomoc, co mam w nim ulepszyć, aby był jak najbardziej wydajny, oraz żebym potem nie żałował,
Do wydania Cała kasa, ( nie ma, wydaj 2000zł, a 600 zł na piwo...-__-)
W razie czego moje gg 711835, oraz E-mail Toki@autograf.pl
Będe bardzo wdzięczny, pozdrawiam ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na Twoim miejscu wstrzymalbym sie do premiery nowych kart nvidii - jesli nie bedzie Cie nowa oferta interesowac to zaoszczedzisz kupujac "starsza" karte ktora teraz jest na topie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.02.2008 o 19:23, Tokix napisał:

Będe bardzo wdzięczny, pozdrawiam ; )

jakbys jeszcze napisal do czego konkretnie sluzyc ma Tobie ten komp to byloby swietnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 19:25, okaz1981 napisał:


> Będe bardzo wdzięczny, pozdrawiam ; )
>
jakbys jeszcze napisal do czego konkretnie sluzyc ma Tobie ten komp to byloby swietnie...

oczywiście że do grania, w jak najwyższej wydajności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile bym potrzebował kasy na komputer (razem z obudową, zasilaczem) na kórym mógłbym pograć w nowe gry na średnich detalach i żebym jeszcze mógł ten sprzęt upgradować (nowe karty (interesuje mnie możliwość wrzucenia trzech kart graficznych (hard core :P) dlatego ważne, żeby było odpowiednio dużo miejsca na płycie głównej) procesor) ale kupując pojedyncze części a nie od razu upgrade za 1200zł tak, że muszę nową płytę główną kupić a co z tym idzie kości RAM, procek... I żeby ten pecet nadawał się do podkręcenia.

Jednym słowem chodzi mi o to jakim pecet kupię i za ile, który na razie będzie przeciętny, lecz przy napływie gotówki będzie można upgradować (nie robiąc rewolucji typu wymiana płyty głównej, RAM, procka za 1300zł) tylko kupując pojedyncze podzespoły. Jednego miesiąca karta graficzna, potem większy dysk, potem kosci ram... Zebym takim sposobem wytrzymał z dwa lata. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 19:29, Tokix napisał:

>
> > Będe bardzo wdzięczny, pozdrawiam ; )
> >
> jakbys jeszcze napisal do czego konkretnie sluzyc ma Tobie ten komp to byloby swietnie...

oczywiście że do grania, w jak najwyższej wydajności...

tak jak napisal morthi z karta sie wstrzymaj,a kup jakis dobry zasilacz co najmniej 500 (tagan,chieftec) i doloz sobie ram-u

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

robiac upgrade musisz zaczac od plyty glownej + procesor + ram (chyba ze masz na starej plycie glownej ddr2 i nie chcesz zmieniac pamieci na ddr3) dyski i napedy zostawisz sobie ze starego kompa i byc moe karte graficzna jesli jest na pci-e - sugerowalbym zgromadzic srodki na "baze" bo inaczej bedziesz patrzyc sie na nowa plyte glowna lezaca w pudelku zupelnie bezuzytecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 19:29, Falconer napisał:

Ile bym potrzebował kasy na komputer (razem z obudową, zasilaczem) na kórym mógłbym pograć
w nowe gry na średnich detalach i żebym jeszcze mógł ten sprzęt upgradować (nowe karty
(interesuje mnie możliwość wrzucenia trzech kart graficznych (hard core :P) dlatego ważne,
żeby było odpowiednio dużo miejsca na płycie głównej) procesor) ale kupując pojedyncze
części a nie od razu upgrade za 1200zł tak, że muszę nową płytę główną kupić a co z tym
idzie kości RAM, procek... I żeby ten pecet nadawał się do podkręcenia.

Jednym słowem chodzi mi o to jakim pecet kupię i za ile, który na razie będzie przeciętny,
lecz przy napływie gotówki będzie można upgradować (nie robiąc rewolucji typu wymiana
płyty głównej, RAM, procka za 1300zł) tylko kupując pojedyncze podzespoły. Jednego miesiąca
karta graficzna, potem większy dysk, potem kosci ram... Zebym takim sposobem wytrzymał
z dwa lata. :)

hmmm, zamiast bawić się w HardCore, może lepiej zainwestować w 1 karte graficzną, z wyższej półki, trochę mocniejszą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 19:31, okaz1981 napisał:

> >
> > > Będe bardzo wdzięczny, pozdrawiam ; )
> > >
> > jakbys jeszcze napisal do czego konkretnie sluzyc ma Tobie ten komp to byloby
swietnie...
>
> oczywiście że do grania, w jak najwyższej wydajności...
tak jak napisal morthi z karta sie wstrzymaj,a kup jakis dobry zasilacz co najmniej 500
(tagan,chieftec) i doloz sobie ram-u

eh, jaki to ma sens, narazie mam kupywać zasilacz który jest 50 W mocniejszy ?! nie ma takie coś sensu...
Jak miałbym kupywać zasilacz, wziąłbym conajmniej 800 W...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, miałem na myśli to, że kupuję kompletnie nowy komputer i chcę wiedzieć ile musiałbym za niego dać kasy. Kompletnie nowy, czyli z procesorem, dyskiem, kartą graficzną, obudować, płytą główną, zasilaczem, wiatrakam, kablami, napędami etc. ;)

I żebym ten PC można było wykorzystać przez 2 lata robiąc małe upgrady. Znaczy sie - jak jest już za słaby dla danej gry, to żebym nie musiał robić wielkiego upgradu za 1000 zł, lecz żeby wystarczyło mi wymienianie małych podzespołów co np. 2 miesiące i żeby ten sprzęt nadawał się do podkręcania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem. W moim przypadku łatwiej by było wydać kasę na trzy karty graficzne wydając 800zł na 3 miesiące i po 9 miesiącach mieć 3 karty graficzne za łącznie 2400zł. Bo z własnego doświadczenia wiem, że ze zbieraniem kasy mam duży problem... I uzbierać 2400zł byłoby trudno... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra no to jeśli chodzi o obudowę to znalazłem takie coś: Logic Q3 Black, lub ThermalTake Soprano Black okno VB1000BWS --- są dostępne w apollo i cenowo ujdą, tylko teraz którą? Co do karty dźwiękowej X-Fi Xtreme Gamer-Fatal1ty Pro Edition może być, tylko nie ma na magazynie w sklepie internetowym (ale już np. u mnie w cenniku w Rzeszowie niby jest :/). Co do dysku to chyba WD Caviar 320GB 7200 16MB WD3200AAKS...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wez X-Fi Xtreme Gamer - w zupelnosci Ci wystarczy do wszystkiego
X-Fi Xtreme Gamer-Fatal1ty Pro Edition ma dodatkowe 64 x-ram (czyli pamieci do dzwieku) tyle ze z tego bajeru korzysta kilka gier wiec nie warto sobie nim zawracac glowy i wydawac pieniedzy na darmo, no chyba ze lubisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 19:36, Falconer napisał:

Nie, miałem na myśli to, że kupuję kompletnie nowy komputer i chcę wiedzieć ile musiałbym
za niego dać kasy. Kompletnie nowy, czyli z procesorem, dyskiem, kartą graficzną, obudować,
płytą główną, zasilaczem, wiatrakam, kablami, napędami etc. ;)


Na dzień dzisiejszy na komputer, który by starczył przez długi okres czasu potrzeba około 2000 zł, jeżeli chcesz coś przejściowego jak gdyby to za 1600 zł też będzie szło coś złożyć. Od razu mówię, że inwestuj w Intela, starczyłoby Ci swobodnie Core 2 Duo. Do tego płyta obsługująca oprócz tego procka Core Quady - dzięki czemu dajmy na to za dwa lata będziesz mógł kupić sobie cztero-rdzeniowca. DDR3 to obecnie zbędny bajer, a i nie wiele płyt go obsługuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor:
Intel Core 2 Duo E8200 /2.66GHz, 6MB, 1333MHz, BOX/
599 zł

Płyta główna:
DFI Infinity Blood Iron P35-T2RL /Intel P35/
359 zł

Pamięć RAM:
OCZ 2GB (2x1GB) PC800 CL4 Platinum rev.2.0
169 zł

Druga pamięć RAM:
-
-

Dysk twardy:
Western Digital 320GB 7200rpm 16MB cache ATA100
260 zł

Karta graficzna:
EVGA GeForce 8800GTS SSC 512MB DDRIII /256bit/ HDTV 2xDVI
1239 zł

Nagrywarka DVD:
Pioneer DVR-215 SATA (black)
105 zł

Obudowa:
Cooler Master Cavalier III Black (bez zasilacza)
249 zł

Zasilacz:
Corsair 520W [CMPSU-520HXEU]
320 zł

Suma 3300 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się