Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 07.02.2008 o 10:26, Logan10 napisał:

Czy przy 2x1GB RAM,Radeonie 3870 i Core2 Duo 2,2 GHz moge bez zabawy z chlodzeniem (firmowe)
krecic procka do 3GHz i dodac 2x512MB RAM majac zasilacz 450W ?, pytam bo assassins creed
ma spore wymagania.



Sprobowac mozesz tylko pytanie czy twoj zasilacz wytrzyma cos takiego. Ja mam 530W i wydaje mi sie ze jest to troche za malo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2008 o 10:31, MLODY2K6 napisał:

Sprobowac mozesz tylko pytanie czy twoj zasilacz wytrzyma cos takiego. Ja mam 530W i
wydaje mi sie ze jest to troche za malo...


Młody to jak Ci się wydaje to nie odpowiadaj na takie pytania :| Ja na 400 W kręcę 3.2 Ghz mam tuner, kartę muzyczną, dysk, napęd, grafikę wykręconą na 750/950 i wszystko chodzi cacy. A ram nie pożera nie wiadomo ile prądu. Ważne,żeby zasilacz był dobry i miał mocną linię V12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2008 o 10:44, Boskii napisał:

Kapuję. No ale w takim wypadku ja nie potrzebuje takiego chłodzenia, jak twoje" monstrum"
:P
Rozważam propozycję blacklio2:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&pid=25274

Może ty mi napiszesz co o niej sądzisz? Byłbym zobowiązany...


wszystko ok podoba mi sie ten zestawik. tylko pytanie czy VISTA ci jest potrzebna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2008 o 10:48, MLODY2K6 napisał:

wszystko ok podoba mi sie ten zestawik. tylko pytanie czy VISTA ci jest potrzebna?


Wziąłem ją z czystej ciekawości. Mówisz, że lepiej zostać przy poczciwym xp?
A co z dx10?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wciaz nie ma za wiele gier obslugujacych dx10 za to dx9 jest masa. byc moze w tym roku nastapi jakis wysyp i pojawi sie wiecej tytulow ale na chwile obecna jest ich jak na lekarstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2008 o 10:53, Boskii napisał:

> wszystko ok podoba mi sie ten zestawik. tylko pytanie czy VISTA ci jest potrzebna?


Wziąłem ją z czystej ciekawości. Mówisz, że lepiej zostać przy poczciwym xp?
A co z dx10?


Wiesz VISTA jest ok jeszte teraz jak ukaze sie SP1 do niej bedzie juz calkiem dobrze. Ja narazie nie widze potrzeby posiadania jej. DX10 to jedna wielka bzdura czego wilekim przykladem jest CRYSIS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2008 o 11:16, Berooman napisał:

Jak to jest z tymi kartami GeForce''a z końcówkami GT GTX GS itp.? Które z nich są najlepsze?



GTX ale zarazem najdrozsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 18:54, dawidos170 napisał:

> @Topic: Opłaca się kupic do 50zł GeForce''a 7300GS? I czy starczy on do gier przynajmniej

> wiekszosci?

Nie starczy do znacznej większości. Takiej odpowiedzi oczekiwałeś?



Niet:P Oczekiwałem, ze z wieloma tytułami sobie poradzi:P Nic to :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2008 o 10:31, MLODY2K6 napisał:

> Czy przy 2x1GB RAM,Radeonie 3870 i Core2 Duo 2,2 GHz moge bez zabawy z chlodzeniem
(firmowe)
> krecic procka do 3GHz i dodac 2x512MB RAM majac zasilacz 450W ?, pytam bo assassins
creed
> ma spore wymagania.


Sprobowac mozesz tylko pytanie czy twoj zasilacz wytrzyma cos takiego. Ja mam 530W i
wydaje mi sie ze jest to troche za malo...



A co na to inni gramowicze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2008 o 11:11, MLODY2K6 napisał:

Wiesz VISTA jest ok jeszte teraz jak ukaze sie SP1 do niej bedzie juz calkiem dobrze.
Ja narazie nie widze potrzeby posiadania jej. DX10 to jedna wielka bzdura czego wilekim
przykladem jest CRYSIS.


No tak ale z drugiej strony trzeba myśleć trochę przyszłościowo. Nie chce zmieniać oprogramowania za pół roku, bo się okaże, że nagle jest szał na dx10. Jeżeli vista jest ok (a z tego co wiem to jest) to z czystym sumieniem chyba mogę ją wziąć. Nie wiem jak to wygląda na obniżeniu wydajności - może mnie uświadomisz?

A co z chłodzeniem do tegoż kompleciku? Standardowe, czy dodać coś od siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2008 o 14:22, Boskii napisał:

No tak ale z drugiej strony trzeba myśleć trochę przyszłościowo. Nie chce zmieniać oprogramowania
za pół roku, bo się okaże, że nagle jest szał na dx10. Jeżeli vista jest ok (a z tego
co wiem to jest) to z czystym sumieniem chyba mogę ją wziąć. Nie wiem jak to wygląda
na obniżeniu wydajności - może mnie uświadomisz?


Vista jako system ma zapotrzebowanie około 2 razy większe niż XP a przynajmniej jeśli chodzi o RAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2008 o 14:30, dawidos170 napisał:

Vista jako system ma zapotrzebowanie około 2 razy większe niż XP a przynajmniej jeśli
chodzi o RAM.


Mam wliczone 4 giga, więc to raczej problemu sprawiać nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2008 o 11:16, Berooman napisał:

Jak to jest z tymi kartami GeForce''a z końcówkami GT GTX GS itp.? Które z nich są najlepsze?


Ultry są najlepsze z nich wszystkich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2008 o 14:33, Boskii napisał:

> Vista jako system ma zapotrzebowanie około 2 razy większe niż XP a przynajmniej
jeśli
> chodzi o RAM.

Mam wliczone 4 giga, więc to raczej problemu sprawiać nie będzie.


No to w sumie możesz wziąć vistę. Ale nie wiem czy już są wszystkie stery i wszystkie programy dobrze działają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 07.02.2008 o 14:22, Boskii napisał:

na obniżeniu wydajności - może mnie uświadomisz?


Na dzien dzisijeszy gry chodza troszeczke wolniej na VISCIE ale zobaczymy jak juz SP1 bedzie dostepny dla kazdego.

Dnia 07.02.2008 o 14:22, Boskii napisał:


A co z chłodzeniem do tegoż kompleciku? Standardowe, czy dodać coś od siebie?


narazie zostaw sobie standardowe. Jak kiedys bedziesz podkrecal kompa to sobie dokupisz najwyzej na procka SCYTCHE MUGEN i moze jakas 120-tke do budy i to wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2008 o 14:36, bartez743 napisał:

> Jak to jest z tymi kartami GeForce''a z końcówkami GT GTX GS itp.? Które z nich
są najlepsze?

Ultry są najlepsze z nich wszystkich...


NO nie zgodze sie z Toba. Zapomnailes ze sa podkrecone GTX-y ktore wydajnoscia doruwnuja podkreconym ULTRA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się