Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 07.04.2008 o 06:57, dawidos170 napisał:

Człowieku skończ pieprzyć za przeproszeniem. Ludzie mają problemy przekroczyć na tych
pamięciach często 900 mhz a co dopiero dojść do 1000. A Ty próbujesz mi wmówić,że one
robią 1300? Dobry żart bo elpidy nie kręcą 1300. Może były to stare PDPki na micronach
i w dodatku cudowna sztuka. Obecne są na elpidach i są beznadziejne jeśli chodzi o śrubowanie
na nich mhz. Wiem bo mam i 1000 nie przekroczę.


Co źle świadczy o twoich umiejętnościach podkręcania ;). Te pamięci naprawdę działają na 1300 MHz! A to, że nie wszystkie modele, to chyba normalne - czasem pojawią sie słabsze, a czasem i lepsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.04.2008 o 12:27, ziptofaf napisał:

Co źle świadczy o twoich umiejętnościach podkręcania ;). Te pamięci naprawdę działają
na 1300 MHz! A to, że nie wszystkie modele, to chyba normalne - czasem pojawią sie słabsze,
a czasem i lepsze...


pokaz mi te 1300mhz w standardowym komputerze. Moje Geile wykrecilem na 1000mhz wiecej juz sie nie dalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2008 o 18:25, lordrafalf napisał:

W sumie masz chyba rację...
A teraz mógłby ktoś mi polecić jakąś fajną obudowę z dobrą cyrkulacją?
Zastanawiałem się nad NZXT Apollo Black, bo ładna ale nie wiem czy będzie przewiewna...
Co myślicie o tej: http://www.komputronik.pl/Obudowy/Aplus/Aplus_CS_El_Diablo_czarna/pelny,id,46062/

Ja mam NZXT Apollo Black i jestem z niej zadowolony, jest przewiewnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2008 o 18:25, lordrafalf napisał:

W sumie masz chyba rację...
A teraz mógłby ktoś mi polecić jakąś fajną obudowę z dobrą cyrkulacją?
Zastanawiałem się nad NZXT Apollo Black, bo ładna ale nie wiem czy będzie przewiewna...
Co myślicie o tej: http://www.komputronik.pl/Obudowy/Aplus/Aplus_CS_El_Diablo_czarna/pelny,id,46062/


sa plusy i minusy takiej obudowy.

+ przedewszystkim to ze ejst chlodno

- przedewszystkim to ze bedzie wszystkow srodku nie samowicie zakurzone i przy takich wentylach co 2 tygodnie bedziesz musial czyscic kompa pod kompresorem albo sprezonym powietrzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hura! Przyszły części (procek + pamięć)
I mam teraz takie pytanie:
W instrukcji (od procka Athlona X2 4800+) jest napisane, że radiator jest już pokryty pastą, czyli już nie muszę nakładać nowej, prawda? Tak tylko pytam żeby się upewnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2008 o 15:58, tomasz23 napisał:

Hura! Przyszły części (procek + pamięć)
I mam teraz takie pytanie:
W instrukcji (od procka Athlona X2 4800+) jest napisane, że radiator jest już pokryty
pastą, czyli już nie muszę nakładać nowej, prawda? Tak tylko pytam żeby się upewnić


Z tego co wiem to nie trzeba ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2008 o 12:27, ziptofaf napisał:

Co źle świadczy o twoich umiejętnościach podkręcania ;).


Za to Ty jesteś śmieszny.

Dnia 07.04.2008 o 12:27, ziptofaf napisał:

Te pamięci naprawdę działają
na 1300 MHz! A to, że nie wszystkie modele, to chyba normalne - czasem pojawią sie słabsze,
a czasem i lepsze...


Jasne a ja jestem światowej sławy pr0gamerem. Nie słyszałem jeszcze by ktoś z PDP LLK wykręcił więcej niż 1000mhz z groszami. 1000 CL5 kreci sie jeszcze nawet większa część. Ale 1300 mhz to kosmos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co niektóre twoje posty czyta się jak powieść SF i w tym przypadku tak jest, żadne pamięci z wymienionych przez ciebie nie podejdą nawet do 1200 Mhz max 1150 - 1180 i przy dość wysokim vram które na co dzień się nie ustawia po zakatujesz pamięci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2008 o 14:07, MLODY2K6 napisał:

pokaz mi te 1300mhz w standardowym komputerze. Moje Geile wykrecilem na 1000mhz wiecej
juz sie nie dalo

Tylko 1000? Moje OCZ''y działają poprawnie na 1100 - fakt, że przy napięciu 2,2V, ale że najczęściej i tak nie podkręcam ich na ten poziom (bo po co?), to rzadko kiedy potrzebuję więcej jak 1,9V.
@ dawidos170
Mówię, co widziałem. A widziałem u znajomego wykaz z CPU-Z. Nie wiem, może program się myli, nie obchodzi mnie to...
@ blacklio
Cóż, z tobą się zgodzę. Częściowo - niektóre z tych kości naprawdę tyle wyciągają! Nie wymyślam sobie tego na poczekaniu. Ale co do reszty masz rację - mało kto w ogóle wyciągnie z nich 1200.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hm...może ziptofaf ma rację, nie widzieliśmy, nie orzekajmy, chociaz mysle, ze odrobina sceptycyzmu nie zaszkodzi, a ty zip mozesz wrzucic jakiegos screena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2008 o 19:30, mokra skarpeta napisał:

hm...może ziptofaf ma rację, nie widzieliśmy, nie orzekajmy, chociaz mysle, ze odrobina
sceptycyzmu nie zaskoczy, a ty zip mozesz wrzucic jakiegos screena


mokra w takim razie jak ma racje to jest to rekord świata na elpidach z 800 ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2008 o 19:30, mokra skarpeta napisał:

hm...może ziptofaf ma rację, nie widzieliśmy, nie orzekajmy, chociaz mysle, ze odrobina
sceptycyzmu nie zaskoczy, a ty zip mozesz wrzucic jakiegos screena

Jak już pisałem, nie jest to mój sprzęt, ale jak odwiedzę znajomego (czyt. jutro) to wezmę jakieś screeny od niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spokojnie ;] wrzuci screena zobaczymy, a to jest wolny kraj i kazdy ma prawo do wypowiadania sie(hmm...:)), tak wiec poczekajmy, a ja nikogo dawidos nie popieram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2008 o 19:37, mokra skarpeta napisał:

spokojnie ;] wrzuci screena zobaczymy, a to jest wolny kraj i kazdy ma prawo do wypowiadania
sie(hmm...:)), tak wiec poczekajmy, a ja nikogo dawidos nie popieram


spoko ale tak jak mówię - elpidy tyle nie robią. one są gorsze nawet od PROmosów ;/ więc 1300 na nich to cud i na miejscu znajomego zipa pisałbym dzięki do pdp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2008 o 19:45, krl.krl napisał:

jaka właściwie jest różnica pomiędzy głośnikami logitech x-530 a x-540?
PS. mam x-fi xtreme gamer


bodaj wygladu,mocy i pilota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2008 o 19:46, dawidos170 napisał:

bodaj wygladu,mocy i pilota.

a jakość dźwięku?
pytam się bo mój wujek sprzedaje używane x-530

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2008 o 19:48, krl.krl napisał:

> bodaj wygladu,mocy i pilota.
a jakość dźwięku?
pytam się bo mój wujek sprzedaje używane x-530


ta sama prawdopodobnie. ja mam x-530 i nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej wam mam ograniczony budzet... wiec podjełem decyzje ze na razie kupie sobie kompa takiego aby był.. do wmaire nowych gier.. co powiecie mi o tej płycie gł

AsRock ALiveNF7G-HDready

http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Wyprzedaz__Niepowtarzaln e_okazje_/AsRock_ALiveNF7G_HDready/pelny,id,42507/

ma fajną karte graficzną mysle ze jakbym dołożył jakiegoś fajnego procka...
np.

AMD Athlon X2 Dual-Core BE-2400 BOX (Socket AM2, 45W) 320 zł

lub

AMD Athlon 64 X2 5000+ BOX (Socket AM2,65W) 312 zł
jak myślicie ?

ram to :

Powiększ zdjęcie DDR2 2x2048MB PC-800 Goodram CL 5 226 zł :))

dysk juz mam 320 GB .

////////////////////////////////////////////////////////////////
czytałem ze mają sie pojawic fajne płyty gł z HD4500 ale jakoś na komputroniku i znak.pl nie widze takich płyt wiec sie zainteresowałem asrockiem..

jak mozecie to poleccie mi jakaś lepszą płyte ze zintegrowaną grafą... lece po kosztach... jak to mówią... ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się