Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Z reguły masz dual biosy na mobo, sypnie się bios wtedy może zadziała dual, jak nie to tylko programator sprzętowy w serwisie. Aktualizacja biosu poprzez dyskietkę czy przez aplikację windowsa taka sama zależność utraty zasilania i d*pa blada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez stacji dyskietek nawet nie zainstalujesz systemu xp na macierzy dyskowej. Nie zrobisz podmiany biosu karty graficznej. A flashowanie biosu mobo z pod windy to jest niepewny sposob. Co do zabrakniecia zasilania w czasie upgrade biosu z flopa to mozna w prosty sposob zapobiec...wystarczy miec upsa i po problemie.

Jezeli naped 3.5 nie jest istotny to prosze mi powiedziec dla czego odwiedzaja mnie koledzy i chca robic flash biosu z pod dosa ?.
Nie mowie juz o konfiguracji biosow w kartach graficznych.
Zamiast wydawac niepotrzebnie 200/300 zlotych na podkrecone karty przez producenta to lepiej kupic zwykla niepodkrecona wersje i samemu zmodyfikowac bios wlasnie przy urzyciu dyskietki 3.5.

Pewnie, ze jak ktos nie chce miec flopa to go miec nie bedzie i moje monitowanie nic nie da.
Nie wiem tylko dla czego tak wielu uzytkownikow omija zakup 3.5 cala...przecierz to podstawa systemu pc-ta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie. Nie wiem jak sprawdzic jaka mam pamiec ram w komputerze bo chce dokupic 512 i 256 wywalic i miec 1giga. Prosze o dokładne wytłumaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Jak to jest z tym DX10 do xp?
2. Może powiem co ja zazwyczaj robie na kompie i napiszcie jaki system dla mnie lepszy.
Po pierwsze bardzo dużo serfuje po necie, korzystam z komunikatorów, dużo programuję w C++ i oczywiście bardzo dużo gram i to w najnowsze tytuły(taka wizja jak bede mial new kompa). bede dyspoowal zestawem jak powyzej wiec bardzo mocnym ktory na pewno udzwignie viste, ale czy przy xp wydajnosc mojego kompa w grach jakby wzrosnie??

3. lepiej brac ddr2 4GB czy ddr3 2 GB jak są w podobnej cenie>>??


Memorr, w jakim sklepie składałeś ten zestaw??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zwróc uwagę na fakt, ze nie kazdy jest tak zaawansowanym użytkownikiem PC jak ty. Gro ludzi nic nie miesza z biosem pł. głownej czy grafy. A jak cos im sie zepsuje to oddaja do serwisu. I takim osoba naped FDD nie jest potrzebny. A jak zwieksza swoje umiejętności, to wtedy dokupią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 18:51, Patryk Mogilno napisał:

Ponawiam pytanie. Nie wiem jak sprawdzic jaka mam pamiec ram w komputerze bo chce dokupic
512 i 256 wywalic i miec 1giga. Prosze o dokładne wytłumaczenie.


owteriasz bude, wyjmujesz kość(i) i odczytujesz co jest napisane na naklejce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem problem z moim komputerem,wiec dałem go informatykowi,zmienił on moja stara karte GF 5200 GT na Radeona HD 3600 Series,wymienił mi też płyte główną,no i teraz duzo gierek mi sie wiesza.Tak dla informacji-mój komp ma AMD Athlona 4000+ X2 Dual Core,a wiadomo,że na tym procku wiele gier ma problemy z dobrym działaniem,ale przed ta wymianą dużo nawet dobrze działało.Powie mi ktoś czy nowa karta to była dobra inwestycja czy tez nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 18:41, Misquamaqus napisał:

Bez stacji dyskietek nawet nie zainstalujesz systemu xp na macierzy dyskowej.

Na XP-ku...Vista pojawia się częściej w najnowszych PC-tach.

Dnia 29.07.2008 o 18:41, Misquamaqus napisał:

Jezeli naped 3.5 nie jest istotny to prosze mi powiedziec dla czego odwiedzaja mnie koledzy
i chca robic flash biosu z pod dosa ?.

Bo mają stare płyty główne...w nowych po prostu wkłada się pendrive''a i gotowe. Bios zainstalowany.

Dnia 29.07.2008 o 18:41, Misquamaqus napisał:

Nie mowie juz o konfiguracji biosow w kartach graficznych.

Jak wyżej. DOS-a można wrzucić właśnie na pendrive''a.

Dnia 29.07.2008 o 18:41, Misquamaqus napisał:

Zamiast wydawac niepotrzebnie 200/300 zlotych na podkrecone karty przez producenta to
lepiej kupic zwykla niepodkrecona wersje i samemu zmodyfikowac bios wlasnie przy urzyciu
dyskietki 3.5.

I stracić gwarancję...

Dnia 29.07.2008 o 18:41, Misquamaqus napisał:

Nie wiem tylko dla czego tak wielu uzytkownikow omija zakup 3.5 cala...przecierz to podstawa
systemu pc-ta.

To była podstawa...kilka lat temu. Ale mamy już pendrivy, karty pamięci, zewnętrzne dyski. A to, że Microsoft uważa, że ten napęd trzeba mieć (do czasów XP-ka włącznie), to jego problem. Ja tam FDD nie mam od roku i żyję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 18:41, Misquamaqus napisał:

Bez stacji dyskietek nawet nie zainstalujesz systemu xp na macierzy dyskowej.

Błąd, bez problemu zrobisz

Dnia 29.07.2008 o 18:41, Misquamaqus napisał:

Nie zrobisz podmiany biosu karty graficznej.

Mniej jak 1% ludzi robi takie rzeczy z k.graficzną, pencil mody czy v mody nie pomagają to się próbuje inne sposoby
>A flashowanie biosu mobo z pod windy to jest niepewny sposob.
Taki sam jak flash z dyskietki, osobiście takich rzeczy robiłem ponad setkę po złożeniu kompów dla znajomych gdzie było wymagane/wskazane update biosu

Dnia 29.07.2008 o 18:41, Misquamaqus napisał:

Co do zabrakniecia zasilania w czasie upgrade biosu z flopa to mozna w prosty
sposob zapobiec...wystarczy miec upsa i po problemie.

Wiadome, to samo tyczy się gdy to robimy z pod Wingrozy

Dnia 29.07.2008 o 18:41, Misquamaqus napisał:

Jezeli naped 3.5 nie jest istotny to prosze mi powiedziec dla czego odwiedzaja mnie koledzy
i chca robic flash biosu z pod dosa ?.

Brak wiedzy nic wiecej

Dnia 29.07.2008 o 18:41, Misquamaqus napisał:

Nie mowie juz o konfiguracji biosow w kartach graficznych.
Zamiast wydawac niepotrzebnie 200/300 zlotych na podkrecone karty przez producenta to
lepiej kupic zwykla niepodkrecona wersje i samemu zmodyfikowac bios wlasnie przy urzyciu
dyskietki 3.5.

Taka ingerencja w przypadku padniecia grafiki powoduje utratę gwarancji a serwis ma specjalne oprogramowanie do sprawdzania ROM a w szczególności zapisy na nim

Dnia 29.07.2008 o 18:41, Misquamaqus napisał:

Pewnie, ze jak ktos nie chce miec flopa to go miec nie bedzie i moje monitowanie nic
nie da.

I tutaj się zgodzę sam nie posiadam go od ponad 4 lat a przynajmniej od 5 nie używam

Dnia 29.07.2008 o 18:41, Misquamaqus napisał:

Nie wiem tylko dla czego tak wielu uzytkownikow omija zakup 3.5 cala...przecierz to podstawa
systemu pc-ta.

I tutaj się z tobą nie zgadzam to jest zmierzch dla tego typu nośnika, od tego będzie pendrive

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Jak to jest z tym DX10 do xp?
2. Może powiem co ja zazwyczaj robie na kompie i napiszcie jaki system dla mnie lepszy.
Po pierwsze bardzo dużo serfuje po necie, korzystam z komunikatorów, dużo programuję w C++ i oczywiście bardzo dużo gram i to w najnowsze tytuły(taka wizja jak bede mial new kompa). bede dyspoowal zestawem jak powyzej wiec bardzo mocnym ktory na pewno udzwignie viste, ale czy przy xp wydajnosc mojego kompa w grach jakby wzrosnie??

3. lepiej brac ddr2 4GB czy ddr3 2 GB jak są w podobnej cenie>>??


Memorr, w jakim sklepie składałeś ten zestaw??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 18:51, Wukas napisał:

1. Jak to jest z tym DX10 do xp?

mowisz o tym pliku ktory daje Dx10 na XP? jest to plik ktory pozwala odtworzyc czesc efektów Dx 10. Nie widze sensu bawienia sie w to.

Dnia 29.07.2008 o 18:51, Wukas napisał:

3. lepiej brac ddr2 4GB czy ddr3 2 GB jak są w podobnej cenie>>??

intel z nowymi 4 rdzeniowacami (ktore wychodzą we wrzesniu bodajże) przechodzi calkowicie na DDR3. Pytanie, za jaki czas bedziesz wymienial kompa, ale zainwestuj w DDR2

Dnia 29.07.2008 o 18:51, Wukas napisał:

Memorr, w jakim sklepie składałeś ten zestaw??

www.esc.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no dobra,zaczolem overclocking proca.Oto co zrobilem:
1.Obnizam HT do 600mHz
2.Obniżam Max Memclock. do 166
3.Podkrecam FSB od 200mHz co 5mHz(czyli 205mHz)
Oczywiście wszystko sprawdzam w jakiejś grze,w tym wypadku NBA Live 08.Wszystko dziala aż do FSB=210
Gdy ustawie np.215 to komputer po filmiku w NBA się odrazu wyłącza.Powiedzcie co mam zrobic zeby sie nie wyłączał.Moj BIOS to Phoenix Award a plyta gł. Sapphire PURE Crossfire,a procek to AMD Athlon 64 3000+ o podstawowej mocy 1800mHz.Prosze o pomoc.Dodam ze udalo mi sie przetaktowacz 1800mHz na 1890mHz,nie jest to zadowalający efekt ale licze ze mi pomożecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 18:54, Mathijas W napisał:

Ostatnio miałem problem z moim komputerem,wiec dałem go informatykowi,zmienił on moja
stara karte GF 5200 GT na Radeona HD 3600 Series,wymienił mi też płyte główną,no i teraz
duzo gierek mi sie wiesza.Tak dla informacji-mój komp ma AMD Athlona 4000+ X2 Dual Core,a
wiadomo,że na tym procku wiele gier ma problemy z dobrym działaniem,ale przed ta wymianą
dużo nawet dobrze działało.Powie mi ktoś czy nowa karta to była dobra inwestycja czy
tez nie?

Nie wiem, co to jest GeForce 5200GT. Chodzi ci może o FX? Poza tym, zainstaluj do tego Radeona najnowsze sterowniki - sama karta to poziom wydajności co najmniej 4x wyższy niż ten FX5200.
PS Nie znam kwalifikacji tego informatyka, ale czy wyczyścił dokładnie system ze starych sterowników przed wsadzeniem nowej karty? Bo jeżeli nie, wtedy każda gra może się chrzanić.
PS2 Nie znam przypadków, żeby gry nie włączały się przez to, że masz Athlona X2. Kumpel ma X2 3800+ i wszystkie gry działają w 100% normalnie...To nie wina procka więc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz na jedno pytanie czy z wymianą karty graficznej nastąpiła wymiana zasilacza?
Odnośnie procka żadna z gier nie powinna mieć problemu z działaniem, co najwyżej może się zdarzyć ze procesor nie będzie już tak wydajny w stosunku do wymagającej gry. I w tym momencie duż ma do powiedzenia karta graficzna oraz ilość pamięci ram w komputerze. W bądź razie zwalanie winy na procek bo to AMD i jest bee tak się tego nie robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


raz, moze to byc (i prwdopodobie po dosc duzej czesci jest) wina płyty głopwnej, kltora nie ma zbyt wielkiiego potencjału OC (za mało o niej podałeś, np. jaki chipset ?). Dwa. sproboj podniesc napięcie o minimalna wartość i wtedy sprobować. A co do sparwdzania stabilności, uzyj programiku superpi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 18:51, Wukas napisał:

1. Jak to jest z tym DX10 do xp?

Nie istnieje. Był taki projekt (Alky), ale upadł. I wątpię, żeby ktoś go wskrzesił...Innymi słowy, DX10 na XP nie istnieje.

Dnia 29.07.2008 o 18:51, Wukas napisał:

2. Może powiem co ja zazwyczaj robie na kompie i napiszcie jaki system dla mnie lepszy.
Po pierwsze bardzo dużo serfuje po necie, korzystam z komunikatorów, dużo programuję
w C++ i oczywiście bardzo dużo gram i to w najnowsze tytuły(taka wizja jak bede mial
new kompa). bede dyspoowal zestawem jak powyzej wiec bardzo mocnym ktory na pewno udzwignie
viste, ale czy przy xp wydajnosc mojego kompa w grach jakby wzrosnie??

XP jest o kilka % szybszy od Visty. Ale nie są to jakieś wielkie liczby. Jednak jeżeli zastosujesz system 64-bitowy, to miejscami będzie szybszy od XP-ka.

Dnia 29.07.2008 o 18:51, Wukas napisał:

3. lepiej brac ddr2 4GB czy ddr3 2 GB jak są w podobnej cenie>>??

Sam zgadnij. DDR2 niczym nie ustępuje DDR3 (chyba, że mówimy o modelach 1600 i więcej MHz), a jest 2x tańsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 19:03, DJ Danielus napisał:

Sprawdź w programie Everest dwie rzeczy:
- model płyty głównej
- rodzaj obecnie zainstalowanej pamięci.


ja bym tu nie zwalał winy na pamięci, bo ja na kingstonach valueram 333 MHz CL 2,5 podkręciłem swojego AMD 3700+ z 2,2 GHz na stabilne 3 GHz (poszoby wiecej, ale chłodzenie było średniawe, a nie chcialem sobie grzalki z kompa robic). Tylko ja miałem DFI LanParty nf4 ultra-d xD. Ale również obniżałem taktowanie pamięci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 19:10, GANGSTERR napisał:

ja bym tu nie zwalał winy na pamięci, bo ja na kingstonach valueram 333 MHz CL 2,5 podkręciłem
swojego AMD 3700+ z 2,2 GHz na stabilne 3 GHz (poszoby wiecej, ale chłodzenie było średniawe,
a nie chcialem sobie grzalki z kompa robic). Tylko ja miałem DFI LanParty nf4 ultra-d
xD. Ale również obniżałem taktowanie pamięci

OK, ale co to ma wspólnego z moją odpowiedzią? :) Gościu pytał o sprawdzenie pamięci i kupno nowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się