Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Procesor:
Intel Core 2 Duo E8400 /3.0GHz, 6MB, 1333MHz, BOX/
425 zł

Płyta główna:
DFI LanParty DK X38 /intel X38/
499 zł

Pamięć RAM:
Mushkin 4GB (2x2GB) PC800 CL4 XP
360 zł

Dysk twardy:
Samsung 640GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1
225 zł

Karta graficzna:
2x PowerColor Radeon HD4870 512MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out
1398 zł

Nagrywarka DVD:
Pioneer DVR-215 SATA (black)
85 zł

Obudowa:
Cooler Master Dominator /bez zasilacza/
269 zł

Zasilacz:
Enermax Modu82+ 625W
549 zł

Suma 3810, buda rzecz gustu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor:
Intel Pentium Dual Core E2180 /2.0GHz, 1MB, 800MHz, BOX/
175 zł

Płyta główna:
Gigabyte P31-DS3L /intel P31/
160 zł

Pamięć RAM:
A-Data 2GB (2x1GB) PC800 CL4 Extreme Edition
135 zł

Karta graficzna:
ZOTAC GeForce 9600GT 512MB DDRIII /256bit/ HDTV 2xDVI
369 zł

Zasilacz:
ModeCom MC-400ATX 2.0 PFC
130 zł

Suma 969 zł, no niestety troszkę więcej jak wynosi Twój budżet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Ci blacklio2 ale chciałbym zadać jeszcze jedno pytanie. Możliwe jest, że będzie przyrost gotówki tzn. 600-700 zł.
Czy mógłbyś mi polecić również inny dobry komputer za 1600 zł ? Około. Zauważyłem, że ten za 900 nie wart tych pieniędzy :P Widzę, że jesteś expertem na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 21:50, GANGSTERR napisał:

tak czytam i caly czas lost planet, i lost planet :/ szkoda, ze pomijasz fakt, ze to
jest gra faworyzująca nvidie, ktora ty posiadasz w swoim kompie, i to razy dwa. Na takiej
samej zasadzie ja moge teraz wychwalac swoja grafe i calego kompa na podstawie Call of
Jurez -.- ale chyba nie o to chodzi prawda ?


No i co takiego chcesz pokazac w tym call of jaruez ?.
5 klatek wiecej ?.
Poza tym nie chodzilo mi o wychwalenie jakiej gry tylko to byl przyklad.
Niestety nie mam wielu gier wiec wybor padl na LP.

Po co mam pisac o crysisie, na ktorym mialem slabe fps-y nawet w sli 8800.
Ta gra to porazka.

Nie wiem czy Twoj post dotyczyl mojego postu o viscie a jezeli tak to co Cie tak denerwuje w LP ?.
Przecierz mnostwo ludzi gra w nia na okraglo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 21:02, GANGSTERR napisał:

no to sie zdecyduj czy chcesz te CF czy nie ;p bo od tego dużo zalezy. Jesli jednak to
trzeba zmienić płytę głowna na min z chipsetem P45 a najlepiej z X38. Dodatkowo tzreba
zmienić zasiłke (z tego co pamiętam 500W to minimum do 2x4850).

co do tego sklepu. Tak, złożą ci go za friko



tak chce crossfire:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Po co mam pisac o crysisie, na ktorym mialem slabe fps-y nawet w sli 8800.

Dnia 28.07.2008 o 23:18, Misquamaqus napisał:

Ta gra to porazka.

Nie wiem czy Twoj post dotyczyl mojego postu o viscie a jezeli tak to co Cie tak denerwuje
w LP ?.
Przecierz mnostwo ludzi gra w nia na okraglo.

Nie ma jak słodkie rozumowanie polaków. Jak ja czegoś nie moge mieć to znaczy że to jest Beeeeee.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do czego zmierzasz ?.
Chyba nie chcesz powiedziec, ze crysis jest dobrze zoptymalizowany :)))).
Poza tym gralem w demko i odeszla mi ochota na zakup pelnej wersji. Gralem tez w pelna wersje, ale u kumpla no i oczywiscie nie mialem szans nawet grajac cala noc przejsc calej gry.
Kumpel pokazal mi save najlepszych plansz i to mi wystarczylo do podjecia takiej a nie innej decyzji i wystawienia osobistego komentarza.
Co do moznosci zakupu calej gry crysis to nie widze problemu. Tak sie sklada, ze pracuje od ponad 20 lat wiec wydanie niecalej stowy nie robi problemu. Problem w tym, ze to crap i tyle. Ciagle ta sama zielona dzungla i szpetne koreanskie geby, do ktorych wystrzeliwuje caly magazynek i ten laskawie pada na glebe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie z tego co napisałeś wywnioskowałem że gra jest be bo ci się tnie. Jeśli jednak źle cię zrozumiałem to sory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Za 1636 zł (www.gral.pl) to wychodzi maszyna o dwie klasy lepsza:
AMD Phenom 8650
MSI K9A2 CF-F
Pamięci: 2GB 800 MHz CL 4 GeIL Ultra
Dysk twardy: WD 500GB (AAKS)
Karta graficzna: Radeon HD4850 Gigabyte 512MB GDDR3, 2xDVI, PCI-E 2.0
Obudowa: Asus TA-851 Czarno-Srebrna (bez zasilacza)
Inne dodatki: Zasilacz do obudowy ATX 550W Chieftec GPS-550AB-A (Fan 120mm)

Komp jest szybki. Nawet bardzo szybki, wątpię, by Crysis zwalniał nawet w wysokich detalach.Jedynym, co może niektórych dziwić jest zastosowanie Phenoma, zamiast Core 2 Duo. Ale chodziło mi głównie o to, aby w przyszłości dało radę dorzucić drugą kartę graficzną (co da z 70% więcej mocy niewielkimi kosztami), a tylko AMD ma świetne i tanie płyty główne. Poza tym ten Phenom nieźle się kręci, w okolice 3-3,2 GHz, co daje mu przewagę nad E7200 (przy niższej cenie...)
Tak czy inaczej, zestaw szczerze wart polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 23:47, Solstheim napisał:

Generalnie z tego co napisałeś wywnioskowałem że gra jest be bo ci się tnie. Jeśli jednak
źle cię zrozumiałem to sory.


Nic sie nie stalo. Wlasciwie po dokupieniu drugiej karty 8800 gts 320 do sli crysis przyspieszyl, ale zaledwie o jakies 10 klatek dlatego zrezygnowalem z jego zakupu. Co prawda demko mam nadal :).
Jak sie okaze, ze po zakupie gtx 260 gra ruszy jak nalezy to jestem w stanie przeprosic sie z ta gra i ja kupic.

Tak w ogole to ja tez sorry....nerwowy rocznik jestem :)).
W ogole to w moim wieku to juz powinienem ogladac sie za miejscem na cmentarzu a nie grac na koputerze.
W rzyciu bym sie nie spodziewaj, ze mozna sie tak uzaleznic od pc-ta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko od dłuższego czasu ale jakoś tak wyszło że zapomniałem je zadać.
Czy zestaw oparty na Phenomie x 4 9850 Black Edition którego bym podkręcił tak na 2,8-2,9ghz byłby dużo mniej wydajny od takiego opartego na E8400?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 00:08, Solstheim napisał:

Mam takie pytanko od dłuższego czasu ale jakoś tak wyszło że zapomniałem je zadać.
Czy zestaw oparty na Phenomie x 4 9850 Black Edition którego bym podkręcił tak na 2,8-2,9ghz
byłby dużo mniej wydajny od takiego opartego na E8400?.

Raczej, czy byłby dużo bardziej wydajny :) Phenom X4 miażdży dowolnego dwurdzeniowca w takim UT3, czy jakichkolwiek zastosowaniach profesjonalnych. A podkręcony model...cóż, dla niego konkurencją jest Q9300, a nie E8400. Fakt, że są gry (np. Crysis), które nie obsługują czterech rdzeni i tam E8400 okaże się szybszy, ale nie są to tak naprawdę istotne różnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 01:04, ziptofaf napisał:

> Mam takie pytanko od dłuższego czasu ale jakoś tak wyszło że zapomniałem je zadać.

> Czy zestaw oparty na Phenomie x 4 9850 Black Edition którego bym podkręcił tak na
2,8-2,9ghz
> byłby dużo mniej wydajny od takiego opartego na E8400?.
Raczej, czy byłby dużo bardziej wydajny :) Phenom X4 miażdży dowolnego dwurdzeniowca
w takim UT3, czy jakichkolwiek zastosowaniach profesjonalnych. A podkręcony model...cóż,
dla niego konkurencją jest Q9300, a nie E8400. Fakt, że są gry (np. Crysis), które nie
obsługują czterech rdzeni i tam E8400 okaże się szybszy, ale nie są to tak naprawdę istotne
różnice.

Jutro jade zamawiac kompa(między 8 a 12) tak więc bardziej przyszłościowym wyborym byłby phenom?
Spróbuje cię złapac na skype, bo nie masz gg na GS'ie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 01:08, Solstheim napisał:

Jutro jade zamawiac kompa(między 8 a 12) tak więc bardziej przyszłościowym wyborym byłby
phenom?

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4379-2
Przy niepodkręconych prockach już Phenom 9550 czasem wyprzedza E8400. A podkręcony X4 9850...
http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4379-4
Tam masz co prawda tylko 9550 podkręconego do 2,8 GHz, ale wyniki ma naprawdę niezłe.
PS Pamiętaj, że procesory z serii Black Edition nie mają wentylatora, więc radzę jakiś kupić (np. Arctic Cooling Freezer 64 PRO). Ale za to koszt płyty głównej to grosze - MSI K9A2 CF-F - parametry porównywalne z X38 Intela, a kosztuje 220 zł.

Dnia 29.07.2008 o 01:08, Solstheim napisał:

Spróbuje cię złapac na skype, bo nie masz gg na GS''ie.

To lepiej od razu napisz, o której chcesz się spotkać :) Bo Skype włączam tylko, gdy wiem, że ktoś chce ze mną rozmawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.07.2008 o 01:19, ziptofaf napisał:

To lepiej od razu napisz, o której chcesz się spotkać :) Bo Skype włączam tylko, gdy
wiem, że ktoś chce ze mną rozmawiać.

Najlepiej zaraz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, jeśli już to ja dzisiaj jadę po tego kompa. Najlepiej, jakbyś dał mi swoje gg, lub jakieś xfire bo mam więcej pytań technicznych, a nie chcę robić OT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 08:50, Cubstone napisał:

Ok, jeśli już to ja dzisiaj jadę po tego kompa. Najlepiej, jakbyś dał mi swoje gg, lub
jakieś xfire bo mam więcej pytań technicznych, a nie chcę robić OT.


GG na moi GS tylko pospesz sie bo ja o 9 wychodze bo mam robote przed domem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się