Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Mam pytanie, chce kupic procesor, czy musze sie czyms kierowac, czy procesor musi czyms wspopracowac, czy moge wybrac jaki chce. Ile kosztuje lepszej jakośći procesor Intela czy AMD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2006 o 16:04, Kurammi napisał:

Mam pytanie, chce kupic procesor, czy musze sie czyms kierowac, czy procesor musi czyms wspopracowac,
czy moge wybrac jaki chce. Ile kosztuje lepszej jakośći procesor Intela czy AMD.


to zalezy jaka masz podstawke pod plyte glowna jak masz soceta 754 musisz kupic taki procek sprawdz na pudelku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2006 o 16:04, Kurammi napisał:

Mam pytanie, chce kupic procesor, czy musze sie czyms kierowac, czy procesor musi czyms wspopracowac,
czy moge wybrac jaki chce. Ile kosztuje lepszej jakośći procesor Intela czy AMD.


tutaj masz wszystkie mozliwe (prawie) polecam ten sklep
http://www.gral.pl/sklep.php?w=prod_lista&wywol=lm&wmtp=5&grp=cpu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2006 o 16:04, Kurammi napisał:

Mam pytanie, chce kupic procesor, czy musze sie czyms kierowac, czy procesor musi czyms wspopracowac,
czy moge wybrac jaki chce. Ile kosztuje lepszej jakośći procesor Intela czy AMD.

Procesor musi przede wszystkim pasować do płyty głównej (oczywiste, że nie wsadzisz np. Pentium do Socket 969, przeznaczonego dla Athlonów... no, na upartego może byś wcisnął, ale masz gwarancję, że nie zadziała :D ).
Może napisz jaki sprzęt masz w tej chwili, to coś się doradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2006 o 16:07, Mumin napisał:

> Mam pytanie, chce kupic procesor, czy musze sie czyms kierowac, czy procesor musi czyms
wspopracowac,
> czy moge wybrac jaki chce. Ile kosztuje lepszej jakośći procesor Intela czy AMD.
Procesor musi przede wszystkim pasować do płyty głównej (oczywiste, że nie wsadzisz np. Pentium
do Socket 969, przeznaczonego dla Athlonów... no, na upartego może byś wcisnął, ale masz gwarancję,
że nie zadziała :D ).
Może napisz jaki sprzęt masz w tej chwili, to coś się doradzi.


Mam procesor Athloma, wiec mam sie kierowac AMD Athlomami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2006 o 16:07, Mumin napisał:

> Mam pytanie, chce kupic procesor, czy musze sie czyms kierowac, czy procesor musi czyms
wspopracowac,
> czy moge wybrac jaki chce. Ile kosztuje lepszej jakośći procesor Intela czy AMD.
Procesor musi przede wszystkim pasować do płyty głównej (oczywiste, że nie wsadzisz np. Pentium
do Socket 969, przeznaczonego dla Athlonów... no, na upartego może byś wcisnął, ale masz gwarancję,
że nie zadziała :D ).
Może napisz jaki sprzęt masz w tej chwili, to coś się doradzi.


Jak moge sprawdzic jaki mam dysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2006 o 16:12, Kurammi napisał:

> > Mam pytanie, chce kupic procesor, czy musze sie czyms kierowac, czy procesor musi
czyms
> wspopracowac,
> > czy moge wybrac jaki chce. Ile kosztuje lepszej jakośći procesor Intela czy AMD.

> Procesor musi przede wszystkim pasować do płyty głównej (oczywiste, że nie wsadzisz np.
Pentium
> do Socket 969, przeznaczonego dla Athlonów... no, na upartego może byś wcisnął, ale masz
gwarancję,
> że nie zadziała :D ).
> Może napisz jaki sprzęt masz w tej chwili, to coś się doradzi.

Mam procesor Athloma, wiec mam sie kierowac AMD Athlomami.



nie dysc tylko gniazdo, pizse na pudelku od plyty glownej albo na pudelku od starego procka np Socet 754 albo Socet 954 albo AM2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2006 o 16:03, gmx napisał:

> a to nei sa te same wszystkei zasilacze? bo czym sie roznia od siebie mi sie wydaje ze
ten
> 1 i 3 to to samo co do 2 neimam pewnosci i w 3 mam darmowa wysylke

w drugim nie widzialem wtyczki atx 1.1 - ja z tym mialem problem- musialem pol miasta po przejsciowke
przejechac.
ale na serio radze sie rozejrzec po sklepach w okolicy...

a co do twojego kompa - mam cos takiego tylko proc na 939 i dziala bez problemu na starszym
chieftecku 400W


No widziesz ja wymienilem procka i juz zasilacz nie wytrzymuje tylko to jakis zasilacz z iBox''a to wiesz..wiec 1 i 3 sa takie same no to biore ten 3 bo za free przesylka fajne promocje ma ten sklep:) Tylko niewiem wlasnie czy 1 i 3 sa takie same

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Tylko niewiem wlasnie czy 1 i 3 sa takie same

Dnia 02.08.2006 o 16:18, SD4HJ napisał:


jak poczytac dokladnie to chyba pierwszy ma 400W a drugi 450W mocy ciągłej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2006 o 16:17, SD4HJ napisał:

> > > Mam pytanie, chce kupic procesor, czy musze sie czyms kierowac, czy procesor
musi
> czyms
> > wspopracowac,
> > > czy moge wybrac jaki chce. Ile kosztuje lepszej jakośći procesor Intela czy
AMD.
>
> > Procesor musi przede wszystkim pasować do płyty głównej (oczywiste, że nie wsadzisz
np.
> Pentium
> > do Socket 969, przeznaczonego dla Athlonów... no, na upartego może byś wcisnął, ale
masz
> gwarancję,
> > że nie zadziała :D ).
> > Może napisz jaki sprzęt masz w tej chwili, to coś się doradzi.
>
> Mam procesor Athloma, wiec mam sie kierowac AMD Athlomami.


nie dysc tylko gniazdo, pizse na pudelku od plyty glownej albo na pudelku od starego procka
np Socet 754 albo Socet 954 albo AM2



Niestety niemam ani pudełka od płyty ani od procka (kupywałem kompa 5 lat temu, nie przetrwaly).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2006 o 16:21, gmx napisał:

>Tylko niewiem wlasnie czy 1 i 3 sa takie same
>
jak poczytac dokladnie to chyba pierwszy ma 400W a drugi 450W mocy ciągłej....


czyli ktory z nich jest najlepszy 1 2 czy 3 mi sie wydaje ze 3 bo trzyma 450 i ma wszystkie juz potzebne zlacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2006 o 16:22, Kurammi napisał:

>


Wyciagnij procek i zobacz jakie masz gniazdo, jak ich nie odrozniasz musisz zobaczyc na googlach i sie przyjzec poszczegolnym bo trudno je czasem odrznic hale pewnie masz s.754 bo jest najlepszy heh:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2006 o 16:22, SD4HJ napisał:

czyli ktory z nich jest najlepszy 1 2 czy 3 mi sie wydaje ze 3 bo trzyma 450 i ma wszystkie
juz potzebne zlacza


mi tez ze 3, ale ja juz jestem po 3 kawach i koncze robote wiec dobrze by bylo zeby ktos jeszcze sie wypowiedzial :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2006 o 16:22, Kurammi napisał:

Niestety niemam ani pudełka od płyty ani od procka (kupywałem kompa 5 lat temu, nie przetrwaly).

Jak masz pięcioletniego kompa to nawet się nie zastanawiaj nad wymianą procesora tylko zmień całego kompa. No chyba, że coś (np. dysk) było wymieniane ostatnio - wtedy można zostawić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2006 o 11:55, Widek napisał:

> Chodzi ci o płyte główną?(sory ale za bardzo nie zam sie na płytach głównych)Zakładam
ze tak,mam
> PCI

zakladanie nic nie da :) Podaj dokladną nazwę swojej plyty glownej jak mozesz ;)



Nie znam nazwy płyty głównej:(:(ale wiem ze ma ona wejsce AGP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2006 o 17:28, Sycylius napisał:

Nie znam nazwy płyty głównej:(:(ale wiem ze ma ona wejsce AGP

Patrz mój post wyżej zaraz nad Twoim - ściągnij ten program. I będzie wszystko wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zmienić kartę graficzną, ale to by się wiązało również ze zmianą płyty głównej (ma stare złącza AGP[chyba coś takiego:) ]). I tu moje pytanie: czy przy zamianie płyty głównej na
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=19510
mój procek by był nadal kompatybilny, czy też trzeba byłoby go zmienić?
Mój konfing:
Asus P4P 800SE (socked 478)
Intel Pentium 4 CPU 3.00GHz HT
GeForce 5700FX 128MB
1 GB RAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2006 o 18:36, Ballonik napisał:

Chciałbym zmienić kartę graficzną, ale to by się wiązało również ze zmianą płyty głównej (ma
stare złącza AGP[chyba coś takiego:) ]). I tu moje pytanie: czy przy zamianie płyty głównej
na
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=19510
mój procek by był nadal kompatybilny, czy też trzeba byłoby go zmienić?
Mój konfing:
Asus P4P 800SE (socked 478)

Proc na s.478 a płyta na 775 - nie da rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się