Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 02.10.2008 o 22:02, kuwerciak napisał:

Ten drugi jest podkręcony fabrycznie, ma zwiększone zegary. Z tego, co widzę, to do podkręconej wersji dopłacasz tylko 30 zł, więc warto ją wziąć, zwłaszcza, że ma zmienione chłodzenie (to o tyle istotne, że typowy HD4850 wyciąga nawet 85 stopni Celsjusza. Ten Gainward raczej nie przekroczy 50.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 22:08, ziptofaf napisał:

> http://www.rekom.lublin.pl/product_info.php?cPath=5&products_id=26078 o ten chodziło?

> http://www.rekom.lublin.pl/product_info.php?cPath=5&products_id=27811 czy o ten?
Jaka
> tu róznica w tych modelach?
Ten drugi jest podkręcony fabrycznie, ma zwiększone zegary. Z tego, co widzę, to do podkręconej
wersji dopłacasz tylko 30 zł, więc warto ją wziąć, zwłaszcza, że ma zmienione chłodzenie
(to o tyle istotne, że typowy HD4850 wyciąga nawet 85 stopni Celsjusza. Ten Gainward
raczej nie przekroczy 50.)


a czy warto dopłacac do wersji z 1024mb ram?
Moze bedzie prościej. Podam ci link do sklepu w ktorym bede kupował karte (kupilem juz tam 3 kompy) i wybierzesz powiedzmy 3 najlepsze modele, tak bedzie chyba najlepiej. tylko prosze swoj wybor poprzyj argumentami zebym zrozumial czemu tak a nie inaczej.

http://rekom.lublin.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 22:12, kuwerciak napisał:

a czy warto dopłacac do wersji z 1024mb ram?

Nie. Radeon HD4850 jest wydajny, ale 1024MB to dla niego za dużo. Po prostu nie wykorzysta tej ilości. Poza tym, często jest tak, że wsadza się te 1GB, ale to wolniejsze i gorsze jakościowo kości (mimo wyższej ceny), które są wolniejsze od typowych. Więc tylko byś stracił, a nic nie zyska.

Dnia 02.10.2008 o 22:12, kuwerciak napisał:

Moze bedzie prościej. Podam ci link do sklepu w ktorym bede kupował karte (kupilem juz
tam 3 kompy) i wybierzesz powiedzmy 3 najlepsze modele, tak bedzie chyba najlepiej. tylko
prosze swoj wybor poprzyj argumentami zebym zrozumial czemu tak a nie inaczej.

http://rekom.lublin.pl/

http://www.rekom.lublin.pl/product_info.php?products_id=27114
Podkręcona fabrycznie, zmienione chłodzenie, uznana marka, rozsądna cena. Czego chcieć więcej?
http://www.rekom.lublin.pl/product_info.php?products_id=27113
Typowe chłodzenie i bez podkręcania, ale o 60 zł tańsza niż pozostałe. O ile nie uważasz, że 10% wydajności za 60 zł się opłaca, to bierz tą kartę bez wahania.
PS Jak dla mnie 10% za 60 zł się opłaca :) W końcu HD4870 jest o 25% szybszy, a o 300 zł droższy ;)
http://www.rekom.lublin.pl/product_info.php?products_id=27811
Podkręcona fabrycznie, nawet nieco tańsza niż Palit Sonic. Jedyna wada - serwis gwarancyjny. O Gainwardzie to ja słyszałem bardzo złe rzeczy o ich serwisie, ponoć czasem czeka się na naprawdę/wymianę karty nawet miesiąc.
Ale nie wiem, jak jest z tym teraz.

Osobiście brałbym Palita Sonic - łączy rozsądną cenę z wysoką wydajnością. Zbiera też dobre opinie, jeżeli chodzi o serwis gwarancyjny, nie miewał takich wpadek jak Gainward.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 22:22, ziptofaf napisał:

>>..............

Różnica nie 60zł a 75zł ;)


No ten PALIT SONIC nie byłby zły, może wybiorę go. Ale tu pojawiają się kolejne pytania.
Na dole w specyfikacji podane jest, że zalecany zasilacz to 500W a ja mam Chiefteca 450W. Nie będzie problemów?
No i coś tam napisane, że karta podwójnej grubości na dwa śledzie. Nie bedzie problemu z montażem w moim kompie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 22:35, kuwerciak napisał:

No ten PALIT SONIC nie byłby zły, może wybiorę go. Ale tu pojawiają się kolejne pytania.
Na dole w specyfikacji podane jest, że zalecany zasilacz to 500W a ja mam Chiefteca 450W.
Nie będzie problemów?

Spokojnie wystarczy. Pięćset Watt pięciuset Watt nierówne. Twój zasilacz mimo iż ma "tylko" 450W, to w rzeczywistości daje więcej mocy niż taki Tracer, czy Modecom 600W. A więc spokojnie utrzyma tego Radeona.

Dnia 02.10.2008 o 22:35, kuwerciak napisał:

No i coś tam napisane, że karta podwójnej grubości na dwa śledzie. Nie bedzie problemu
z montażem w moim kompie?

To oznacza, że karta zajmie nie tylko swój slot PCI-Express x16, ale także zablokuje jedno złącze PCI pod sobą. O ile nie masz tam oddzielnej karty dźwiękowej, czy sieciowej, to nie będzie żadnego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 22:56, ziptofaf napisał:

> No ten PALIT SONIC nie byłby zły, może wybiorę go. Ale tu pojawiają się kolejne
pytania.
> Na dole w specyfikacji podane jest, że zalecany zasilacz to 500W a ja mam Chiefteca
450W.
> Nie będzie problemów?
Spokojnie wystarczy. Pięćset Watt pięciuset Watt nierówne. Twój zasilacz mimo iż ma "tylko"
450W, to w rzeczywistości daje więcej mocy niż taki Tracer, czy Modecom 600W. A więc
spokojnie utrzyma tego Radeona.
> No i coś tam napisane, że karta podwójnej grubości na dwa śledzie. Nie bedzie problemu

> z montażem w moim kompie?
To oznacza, że karta zajmie nie tylko swój slot PCI-Express x16, ale także zablokuje
jedno złącze PCI pod sobą. O ile nie masz tam oddzielnej karty dźwiękowej, czy sieciowej,
to nie będzie żadnego problemu.


Mam taka płyte główna:
http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=6770&katid=60

I mam karte muzyczna Sb 5.1 Nie zintegrowana tylko oddzielna.
Cyz z tą karta moj komp bedzie sie nadawal do grania na wyzszych rozdzialkach niz 1024x768?
Chodzi mi o np GTA IV i rozdzialke 1280x1024 czy cos.

I pytanie z innej beczki. Jak siedzac w pulpicie chce zmienic rozdzialke monitora to mam dostepna max 1280x1024 (mam CRT LG F700P czy cos). A jak patrze na rozdzialki w grach to mam do wyboru wyzsze np 1600x1200. czy z taka rozdzialka bedzie sie dalo grac? znaczy sie czy monitor pociągnie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 22:58, kuwerciak napisał:

I mam karte muzyczna Sb 5.1 Nie zintegrowana tylko oddzielna.

Sound Blaster Live? Z tego, co widzę, nie będzie problemu. Jest podłączony gdzieś na dole twojej płyty głównej, z daleka od portu karty graficznej.

Dnia 02.10.2008 o 22:58, kuwerciak napisał:

Cyz z tą karta moj komp bedzie sie nadawal do grania na wyzszych rozdzialkach niz 1024x768?

Zależy od reszty sprzętu...O ile masz np. podkręconego E4300, to wystarczy. Ale jak używasz Pentium Dual Core, to nie ma na co liczyć. Procesor będzie za bardzo ograniczał HD4850.

Dnia 02.10.2008 o 22:58, kuwerciak napisał:

I pytanie z innej beczki. Jak siedzac w pulpicie chce zmienic rozdzialke monitora to
mam dostepna max 1280x1024 (mam CRT LG F700P czy cos). A jak patrze na rozdzialki w grach
to mam do wyboru wyzsze np 1600x1200. czy z taka rozdzialka bedzie sie dalo grac? znaczy
sie czy monitor pociągnie to.

17" monitor i 1600*1200? Nawet jak wejdzie, to obraz będzie po prostu za mały. Poza tym oczy ci wylecą z bólu w powietrze, bo będziesz mieć odświeżanie 60Hz zamiast 85 (będzie odczuwalne migotanie obrazu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 23:06, ziptofaf napisał:

>>>...........


Ale 1280x1024 da radę?

Aha, nie mam Dual Core tylko Core 2 Duo E43000 standardowy, bez żadnego kręcenia.
I do tego 3GB RAM

I jakiego przypływu wydajności moge sie spodziewac?
Powiedzmy ze teraz z X1950pro w np. RD GRID w prawie najwyzszych det i 1024x768 mam ok 30 klatek, a z tym 4850?

Albo np. czy odpale Stalkera CS na wysokich i dobrej rozdzialce?
No i co z Crysisem, asassins Creed? I jakie rokowania co do GTA IV?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cos kolo 60 moze 70fps w GRID.
Stalker CS, nie wiem poniewaz jeszcze nie odpalilem.
CRYSIS bedzie dzialac plynnie na HIGh z Very High moga byc problemy male
Assasin bedzie smigal jak szlaony
GTA 4 tego nie wie nikt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 23:13, kuwerciak napisał:

Ale 1280x1024 da radę?

Przy tym procku? Może tak, może nie. Jak go podkręcisz, to bez wysiłku będzie 1280*1024. Ale bez podkręcania miejscami nowsze gry będą ciąć.

Dnia 02.10.2008 o 23:13, kuwerciak napisał:

Aha, nie mam Dual Core tylko Core 2 Duo E4300 standardowy, bez żadnego kręcenia.
I do tego 3GB RAM

I jakiego przypływu wydajności moge sie spodziewac?
Powiedzmy ze teraz z X1950pro w np. RD GRID w prawie najwyzszych det i 1024x768 mam ok
30 klatek, a z tym 4850?

Ok. 75. Ale to tylko, gdybyś podkręcił procesor. W innym wypadku ok. 40-50.

Dnia 02.10.2008 o 23:13, kuwerciak napisał:

Albo np. czy odpale Stalkera CS na wysokich i dobrej rozdzialce?

Eeeee, do tego nie trzeba przecież HD4850. Już Athlon X2 3800+ i GeForce 9600GT wystarczają do najwyższych detali w tej grze. A więc spokojnie uruchomisz w max.

Dnia 02.10.2008 o 23:13, kuwerciak napisał:

No i co z Crysisem, asassins Creed? I jakie rokowania co do GTA IV?

Crysis - wysokie detale. Assassin''s Creed - najwyższe detale. GTA4 - nie mam pojęcia ;) Pewnie maksymalne, ale nie daję pewności, że tak będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 23:20, ziptofaf napisał:

> Ale 1280x1024 da radę?
Przy tym procku? Może tak, może nie. Jak go podkręcisz, to bez wysiłku będzie 1280*1024.
Ale bez podkręcania miejscami nowsze gry będą ciąć.
> Aha, nie mam Dual Core tylko Core 2 Duo E4300 standardowy, bez żadnego kręcenia.

> I do tego 3GB RAM
>
> I jakiego przypływu wydajności moge sie spodziewac?
> Powiedzmy ze teraz z X1950pro w np. RD GRID w prawie najwyzszych det i 1024x768
mam ok
> 30 klatek, a z tym 4850?
Ok. 75. Ale to tylko, gdybyś podkręcił procesor. W innym wypadku ok. 40-50.


Podobno przy mojej płycie głównej (podawałem link powyżej) mogę zapomniec o podkręcaniu. Ktoś tak mówił tu na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 23:24, kuwerciak napisał:

Podobno przy mojej płycie głównej (podawałem link powyżej) mogę zapomniec o podkręcaniu.
Ktoś tak mówił tu na forum.


I mial racje to jest totalne dno jesli chodzi o plyty glowne lepiej odlozyc jakies 200zl i kupic cos duzo pozadniejszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 23:27, MLODY2K6 napisał:

> Podobno przy mojej płycie głównej (podawałem link powyżej) mogę zapomniec o podkręcaniu.

> Ktoś tak mówił tu na forum.

I mial racje to jest totalne dno jesli chodzi o plyty glowne lepiej odlozyc jakies 200zl
i kupic cos duzo pozadniejszego.



Mówiac dno masz na myśli że nie nadaje się do podkręcania procka? Bo kompa tego mam już około półtora roku i bardzo sobie chwalę wszystko co mam. Bezproblemowa praca całego kompa. Ba, nie pamietam kiedy mialem zwieche systemu o ile w ogóle kiedyś była. Ale chyba z radkiem 4850 i tą płyta główna nie bedzie problemów żadnych?

To podajcie mi jakis model taniej i dobrej płyty głównej ktora obsluzy proce robione w procesie 45mm i zeby dalo sie krecic je. No i musi byc stabilna, znaczy zeby wszystko gralo i pasowało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 23:24, kuwerciak napisał:

Podobno przy mojej płycie głównej (podawałem link powyżej) mogę zapomniec o podkręcaniu.
Ktoś tak mówił tu na forum.


Z tego, co właśnie czytam, to masz rację. Płyta nie ma żadnych możliwości O/C. A więc podkręcanie niestety odpada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 23:29, ziptofaf napisał:

> Podobno przy mojej płycie głównej (podawałem link powyżej) mogę zapomniec o podkręcaniu.

> Ktoś tak mówił tu na forum.

Z tego, co właśnie czytam, to masz rację. Płyta nie ma żadnych możliwości O/C. A więc
podkręcanie niestety odpada...



Ale chyba z radkiem 4850 i tą płyta główna nie bedzie problemów żadnych?

To podajcie mi jakis model taniej i dobrej płyty głównej ktora obsluzy proce robione w procesie 45mm i zeby dalo sie krecic je. No i musi byc stabilna, znaczy zeby wszystko gralo i pasowało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 23:29, kuwerciak napisał:

Mówiac dno masz na myśli że nie nadaje się do podkręcania procka? Bo kompa tego mam już
około półtora roku i bardzo sobie chwalę wszystko co mam. Bezproblemowa praca całego
kompa. Ba, nie pamietam kiedy mialem zwieche systemu o ile w ogóle kiedyś była. Ale chyba
z radkiem 4850 i tą płyta główna nie bedzie problemów żadnych?


Dno - popularne określenie beznadziejnego sprzętu. Nie chodzi tylko o O/C, a choćby chłodzenie chipsetu, takie funkcje jak DES, EPU (oszczędzanie energii), wygląd, radzenie sobie z nagrywarkami pod SATA, zapasowe BIOS-y (na wypadek awarii przy aktualizacji), radzenie sobie z różnym typem RAM-u (sporo nieco starszych płyt w ogóle nie uruchamia się z wieloma różnymi kośćmi), wspierane procesory (dobre płyty pod P965 obsługują nawet najnowsze Quady. Gorsze zatrzymały się na poziomie E6xxx).

Ale problemów z tym Radeonem mieć nie będziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 23:31, kuwerciak napisał:

To podajcie mi jakis model taniej i dobrej płyty głównej ktora obsluzy proce robione
w procesie 45mm i zeby dalo sie krecic je. No i musi byc stabilna, znaczy zeby wszystko
gralo i pasowało:)


- Gigabyte EP35-DS3L
- MSI P45 Neo-F
- Foxconn P35A-S

Zdecydowanie najlepsze wyniki w O/C ma Foxconn. Wada tej płyty - nieco niedopracowany BIOS. Pierwsze, co należy zrobić po zakupie, to go zaktualizować. Poza tym większych uchybień nie stwierdziłem, a miałem tę płytę dosyć długo.
MSI i Gigabyte prezentują podobny, dość wysoki poziom. Zaletą MSI jest choćby nieco nowszy chipset P45, co sprawia, że bez konieczności żadnych aktualizacji BIOS-u radzi sobie z najnowszymi prockami. Wada - o ok. 30 zł droższa od Gigabyte''a. Z koeli Gigabyte łączy niską cenę z wysoką jakością wykonania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 23:36, MLODY2K6 napisał:

Bardzo fajna plytka do 200zl bylby walsnie GIGABYTE GA-EP31-DS3L Intel P31 Socket 775(PCX/DZW/GLAN/SATA/DDR2)

http://www.pc-media.pl/p,pl,plygig7750172,gigabyte+ga -ep31-ds3l+intel+p31+socket+775+pcxdzwglansataddr2.html


Nie polecałbym chipsetu P31. To już chyba lepiej coś na P43 (choćby MSI P43 Neo-F), przynajmniej ma się pewność, że obsłuży najnowsze procki i poradzi sobie z wyższymi FSB...
Choć i tak najlepiej coś na P35. To w końcu najlepszy chipset w kategorii cena/jakość :)

PS A tak przy okazji - ty nie byłeś już aby sekretarzem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się