Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 27.12.2008 o 20:39, Dekerinho6 napisał:

Karta którą teraz posiadam to GeForce2 MX/MX 400 a chciałbym kupić dużo dużo lepszą...

Czyli masz AGP, podaj resztę konfigu, bo nie wiem czy zmiany są opłacalne i co wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 20:39, Dekerinho6 napisał:

Karta którą teraz posiadam to GeForce2 MX/MX 400 a chciałbym kupić dużo dużo lepszą...

Człowieku nie zrozumiałeś więc napisze po polsku.
Jeżeli chcesz ją kupić to masz jakiż budżet. Skoro tak to nam go podaj bo bez sensu żebyśmy ci podawali karty za 200zł jak ty masz ich np 350 lub vice versa.
Ważnym czynnikiem są także inne podzespoły w komputerze a przede wszystkim płyta glówna(W twoim wypadku wiadomo że AGP pytanie tylko czy x4 czy x8).
Procesor gdyż procesor może byc na tyle słaby że niby nowa karta nie da dodatkowej wydajności z powodu że procesor nie będzie w stanie zapewnić jej dostatecznie dużego przepływu informacji.
Po trzecie zasilacz gdyż zbyt słaby nie uciągnie nowszych kart co spowoduje tylko to że komputer się nie włączy/spali/karta nie będzie działać itp.
Po czwarte skoro masz Geforca 2MX to sądze że twój komputer jest z roku 2000.(Ew. kupiłes nowy a karte zostawiłeś bo nie miałeś na nowszą kasy, ale to i tak jest AGP wejście więc mało prawdopodobne.) Co za tym idzie (bez obrazy) ale w branży komputerowej jest on już antykiem/zabytkiem/nic nie wartym śmieciem(No jak działa to może w muzeum go przyjmą jaka szczyt techniki ubiegłego tysiąclecia). A co za tym idzie czego byś do niego nie włożył dalej tym antykiem pozostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 20:44, DJ Danielus napisał:

> Karta którą teraz posiadam to GeForce2 MX/MX 400 a chciałbym kupić dużo dużo lepszą...

Czyli masz AGP, podaj resztę konfigu, bo nie wiem czy zmiany są opłacalne i co wybrać.


A więc tak APG x 4
Procesor Intel Celeron CPU 2.00GHz
budżet 200/240 zł
Przepraszam, ale nie znam sie za bardzo na komputerach tak więc jeśli trzeba więcej info to napisz z góry dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 20:52, Dekerinho6 napisał:

> > Karta którą teraz posiadam to GeForce2 MX/MX 400 a chciałbym kupić dużo dużo
lepszą...
>
> Czyli masz AGP, podaj resztę konfigu, bo nie wiem czy zmiany są opłacalne i co wybrać.


A więc tak APG x 4
Procesor Intel Celeron CPU 2.00GHz
budżet 200/240 zł
Przepraszam, ale nie znam sie za bardzo na komputerach tak więc jeśli trzeba więcej info
to napisz z góry dzięki ;)

Podpowiem że marke i moc zasilacza odczytasz z nalepki na zasilaczu , czyli musisz zdjąc jedną z klap bocznych obudowy. BTW moim zdaniem nie warto pakować 200-240zł w karte graficzna do komputera bo będzie ona droższa od całej reszty razem wziętej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 20:39, Dekerinho6 napisał:

Karta którą teraz posiadam to GeForce2 MX/MX 400 a chciałbym kupić dużo dużo lepszą...

http://allegro.pl/item497733917_xfx_geforce_6200_256mb_agp_low_profile_gwar_fv_ss.html POLECAM na niej chodzi GTA(4) bez zacinki.

a tak na serio od kiedy zbierasz kasę na grafe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 20:52, Dekerinho6 napisał:

> > Karta którą teraz posiadam to GeForce2 MX/MX 400 a chciałbym kupić dużo dużo
lepszą...
>
> Czyli masz AGP, podaj resztę konfigu, bo nie wiem czy zmiany są opłacalne i co wybrać.


A więc tak APG x 4
Procesor Intel Celeron CPU 2.00GHz
budżet 200/240 zł
Przepraszam, ale nie znam sie za bardzo na komputerach tak więc jeśli trzeba więcej info
to napisz z góry dzięki ;)

na co kupywac lepsza grafe do takiego proca ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 18:29, Misquamaqus napisał:

Wierzyc sie nie chce...roznica dosc spora.


Mógłbyś sprecyzować w co Ci sie nie chce wierzyć i w czym jest ta różnica? Jestem troche zmęczony i zdenerwowany (sam widziałeś jaki miałem problem), więc wybacz jeśli odpowiedź jest oczywista ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2008 o 22:43, igorn55 napisał:

Mógłbyś sprecyzować w co Ci sie nie chce wierzyć i w czym jest ta różnica? Jestem troche
zmęczony i zdenerwowany (sam widziałeś jaki miałem problem), więc wybacz jeśli odpowiedź
jest oczywista ;P


Masz proca z taktowaniem nizszym o okolo 800 mhz a roznica poboru pradu jest zaledwie 2 watowa.

Jaki to masz problem bo nie czytalem calego forum a jestem dzis rozszarpywany przez roznych userow z roznych forow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 10:17, maziiii napisał:

PROCESOR AMD PHENOM 8750 TRIPLE COREAM2+,95W,65NM czy PROCESOR CORE 2 DUO E7300 2.66GHz
który byłby lepszy i lepiej sie podkreca?????/


intel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się