Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 28.12.2008 o 14:50, wiedx1 napisał:

> Tak 6000+, a jaki masz teraz procek?
>
amd althon 64 x2 3800+
w podpisie jest

sry poprawialem podpis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

prosiłbym o jakieś propozycje płyty głównej pod Intel Core 2 Duo E8400 3.0 GHz. Składam nowy komp- zostawię starą grafę - palit 9600 gt i 2 Gb ramu 667 mhz (do późniejszej zmiany na jakieś fajne 4 Gb 800, karta tez będzie do zmiany ale to za jakiś czas)

Prócz tego chcę wziąć :

dysk: samsung f1 albo nowy seagate od 320-640GB, to jest około 160-240zl
buda: NZXT Apollo Crafted Series Silver 280zl
zasilacz: Tacens Valeo Smart 480W albo jakis TOPower w podobnej cenie za około 270zl

prosiłbym o sugestie szczególnie dysk (nie musi być ogromny - i tak będę kupował zewnętrzny jeszcze, byle cichy i z szybkim dostępem dobrze żeby miał ze 32 MB cache) i płyta - dobrze żeby miała złącze esata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płyta do ilu?

Dysk rozważ również WD AAKS 320 - 640GB, uważaj na samsunga 640GB 3 talerzowego, wiadomo gorszy od 2 talerzowych. Uważaj na ostatnie serie Seagata 500GB strasznie głośne, cache 32MB przerost formy nad treścią 16MB spokojnie starczy.Zasilacz dorzuć do 300 zł na Corsair 550W.

Do zewn. polecam Welland740J+ dysk np WD GP wielkość dowolna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 17:33, blacklio2 napisał:

Płyta do ilu?


hmm.. kwestia otwarta, optymalnie do 500-600 pln jak będzie droższe też mogę rozważyć :D
dzięki za odp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie go bez problemu przerobić na na przykład zasilanie z molexa lub 3 pinówki na płycie głównej - są części do na bycia, a można też "ręcznie", tak więc nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w dobrym miejscu piszę. Jeśli w złym to przepraszam.

Kupiłem ostatnio klawiaturę i mysz bezprzewodową. Chciałbym dokupić do niej akumulatorki. Doradzilibyście mi jakąś konkretną firmę lub model??

Ps Potrzebuje 4x AA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim patrz na pojemność, a nie na firmę. Z doświadczenia własnego polecam Ci akumulatorki firmy Profitexx - jeszcze nigdy się nie zawiodłem.
Aha i jeszcze jedno - bierz tylko accu typu NiMh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 13:15, blacklio2 napisał:

Zobacz na allegro w sklepie max160GB, allegro 250GB do 320GB, coś wyłapiesz za tą cenę
http://www.allegro.pl/search.php?string=dysk+zewn%C4%99trzny&category=4475



Patrzylem na allegro i w sklepach internetowych ale chodzi mi o jakis konkretny model lub marke a nie gdzie mam szukac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Mój obecny zestaw to:
Asus M2N-E
GF 7900GS
amd athlon 64 3200+
DDR2 1GB PC5300

I moje pytanie, czy jak w to włożę 2 (ewentualnie4) GB RAMu, i jakiegoś 2jajowca, powiedzmy 5200
to odczuję jakąś różnicę wydajności (w grach oczywiście) ?
od razu mówię ze nie zalezy mi na takich tytułach jaj Crysis czy Far Cry 2 które i tak jako tako działają.
Chcę do jesieni jeszcze na tym przebiedować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 21:28, Szymon666 napisał:

Witam,
Mój obecny zestaw to:
Asus M2N-E
GF 7900GS
amd athlon 64 3200+
DDR2 1GB PC5300

I moje pytanie, czy jak w to włożę 2 (ewentualnie4) GB RAMu, i jakiegoś 2jajowca, powiedzmy
5200
to odczuję jakąś różnicę wydajności (w grach oczywiście) ?
od razu mówię ze nie zalezy mi na takich tytułach jaj Crysis czy Far Cry 2 które i tak
jako tako działają.
Chcę do jesieni jeszcze na tym przebiedować :D

Bez nowej karty graficznej pewnie byś wzrostu w ogól nie zauważyl. Po 2 uważam również że nie warto rozwijać starszej paltformy. Sądze ze na wydanie miałes z jakieś 400-500zł , tego kompa spokojnie sprzedasz za jakieś 500-650zł(Allegro tam to są ciecie) Dokladajać jakieś kolejne 500zł by miec tych zł około 1500 mogłbyś złozyć nową o wiele lepszą maszynę, z możliwoscią rozbudowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 21:40, Solstheim napisał:

Bez nowej karty graficznej pewnie byś wzrostu w ogól nie zauważyl. Po 2 uważam również
że nie warto rozwijać starszej paltformy. Sądze ze na wydanie miałes z jakieś 400-500zł
, tego kompa spokojnie sprzedasz za jakieś 500-650zł(Allegro tam to są ciecie) Dokladajać
jakieś kolejne 500zł by miec tych zł około 1500 mogłbyś złozyć nową o wiele lepszą maszynę,
z możliwoscią rozbudowy.

Właściwie to już miałem coś nowego kupić, ale teraz mam tak mało czasu że nie opłaca mi się wydawać 2 - 2,5k na nowego kompa i spędzać przy nim max 10h w tygodniu, więc chciałem tego trochę podratować :]
w takim razie wstrzymam się do jesieni, może wtedy więcej czasu będzie.
dzięki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra kartę graficzną już mam, RAM własnie do mnie dochodzi, obudowa też jest, zasilacz jak najbardziej, zostało mi do do kupienia tylko procesor i płyta główna.
I tutaj jest mój problem za nic w swiecie nie znam się na płytach głownych, wiem że musi mieć PCI-E a resztę to nie mam pojęcia, moglibyscie mi poradzić dobrą płytę główną, w większosci przeznaczonej do gier ale w przystępnej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się