Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 18.09.2006 o 12:40, boogie85 napisał:

ram TwinMos 512 MB ---> Kingston HyperX 2x512MB DDR Dual PC400


HyperXy bym sobie podarował. Nie są one dobrze oceniane w OC.
Już lepiej Patrioty XBL na przykład albo ADATA Vitesta.
Lub ogólniej - coś co jest na Winbondach BH-5 - jeśli wiesz jak poradzić sobie z ciepłem przy wysokim napięciu na RAM (i jeśli Twoja płyta umożliwia VDIMM większe niż 3.0V
A jeśli masz tylko do 3.0V to coś na Samsung TCCD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 09:57, WorldWar3PL napisał:

Skoro tak, to może mi poradzicie, bo również jestem zwolennikiem AMD.
Zamierzam do 2000-2500 zł złożyć 3 części
Płytę główną
GeForce 7950 GT
No i procesor... bożesz ty mój jaki ! Wciąż myślę i się zastanawiam - pomysły ?


W sporym skrócie ....
Ta grafa to jakieś 1400 PLN:
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=31770
Przy opcji 2500 zostaje "tylko" 1100.

Za 300 - 400 dobrą płytę pod AMD znajdziesz spokojnie. Pozostałą kasę pakujesz w Athlona 64 X2 4200 (800 PLN) i sprzęt kręci się aż miło. AMD X2 3800 - to oszczędność 150. Jeśli ma być jeszcze taniej to albo cena grafy w dół, albo kupujesz jednordzeniowego Athlona - najszybszego na jaki będzie Cię stać.

E6300 to jakieś 750, więc na płytę zostaje 350, a to niewiele bo płyty pod Core 2 do tanich nie należą (zaczynają się właśnie od 350 - 400 i coś wybitnego w tej cenie ciężko znaleźć). Opcja Core 2 bez cięć w grafie raczej nie przejdzie, bo wydając tyle pieniędzy na sprzęt warto kupić dobrą płytę główną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 13:12, RobeN napisał:

> ram TwinMos 512 MB ---> Kingston HyperX 2x512MB DDR Dual PC400

HyperXy bym sobie podarował. Nie są one dobrze oceniane w OC.
Już lepiej Patrioty XBL na przykład albo ADATA Vitesta.
Lub ogólniej - coś co jest na Winbondach BH-5 - jeśli wiesz jak poradzić sobie z ciepłem przy
wysokim napięciu na RAM (i jeśli Twoja płyta umożliwia VDIMM większe niż 3.0V
A jeśli masz tylko do 3.0V to coś na Samsung TCCD.


Cóż pamięc RAm t mój największy problem, kompletnie się na nich nie znam, co do Kingstonów to widziałem pochlebne opinie na ich temat, no i znalazłem je po okazyjnej cenie (400zł), nad nimi jeszcze się zastanowię, ale podkręcać ich raczej nie będę. I tak podkręcenie procka to dla mnie nowość (nigdy nie zajmowałem się OC), a robię to z braku alternatywy, nic lepszego na socecie 754 za rozsądne pieniądze nie kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić nową kartę graficzną, bo moja jest już staruteńka. Co mi polecacie? Chciałbym kupić kartę dobrą, wydajną, ale (w miarę) tanią. Najważniejsze jest dla mnie to, żeby "starczyła" na długo i nie zestarzała się zbyt szybko. Mam nadzieję, że otrzymam dobre rady od doświadczonych forumowiczów.

Mam procesor AMD Sempron 3000+, 1024 mb RAM (dwie kości), no i ATI Radeon 9600Pro AGP 128 MB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2006 o 14:09, Graszczur napisał:

Mam procesor AMD Sempron 3000+, 1024 mb RAM (dwie kości), no i ATI Radeon 9600Pro AGP 128 MB


Jedynie karty z serii GeForce 7XXX. Omijaj 7200 w tanich wersjach z dziwnymi literkami w nazwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 14:11, SzarQ napisał:

> Mam procesor AMD Sempron 3000+, 1024 mb RAM (dwie kości), no i ATI Radeon 9600Pro AGP 128 MB
Jedynie karty z serii GeForce 7XXX. Omijaj 7200 w tanich wersjach z dziwnymi literkami w nazwie.

Czy dobra by była Asus GeForce 7600 GS 512MB (sorry, nie znam się na GeForce''ach)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2006 o 14:27, Graszczur napisał:

Czy dobra by była Asus GeForce 7600 GS 512MB (sorry, nie znam się na GeForce''ach)?


Jeżeli cie stać, to możesz kupić Lepsze byłyby jednak oznaczone jako GT lub GTX. Ewentualnie Ultra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 14:27, Graszczur napisał:

Czy dobra by była Asus GeForce 7600 GS 512MB (sorry, nie znam się na GeForce''ach)?


Tak, chociaż możesz poszukać tańszej z 256MB, ta karta nie potrzebuje więcej pamięci, bo i tak nie pograsz na niej na max ustawieniach/rozdzielczościach w nowe gry. W nic droższego na AGP raczej nie ma sensu inwestować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 14:58, Graszczur napisał:

A czy taka karta jak Gigabyte GeForce 7600 GT będzie pasować do złącza AGP?

Niestety 7600GT jest robiona tylko pod PCI-E. Przynajmniej ja nie spotkałem się z wersją na AGP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 15:14, caramon napisał:

O ile mi wiadomo, to ta wersja karty nie występuje dla złącza AGP.
Do wyboru masz albo 7600GS albo 7800GS.


No właśnie. W takim razie może znacie jakieś dobre karty graficzne pod złącze AGP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odsiecz. Chcę zaznaczyć, że nie jestem ani za AMD ani za Intelem., ale os zawsze AMD produkowało procesory bardziej w kierunku medialnym (gry, itp.) a Intel procki o wprawdzie większych mocach obliczeniowych, ale wykorzystywanych w trakcie obróbki statycznej (praca na potężnych plikach graficznych, itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudno coś doradzać. Testów wydajnościowych kart pod AGP jest coraz mniej. Jak się pojawi jakaś karta, to trudno jest znaleźć jakiś test.

Może są jakieś osoby, które mają takie karty, to Ci coś odpiszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam karte Geforce 7600 GS 265 DDR 128bit. W cennie ok. 450 do 500zł Sam ją posiadam a gry chodzą mi fajnie nawet te nowsze z wysokimi detalami i tymi różnymi efektami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 13:28, boogie85 napisał:

Cóż pamięc RAm t mój największy problem, kompletnie się na nich nie znam, co do Kingstonów
to widziałem pochlebne opinie na ich temat, no i znalazłem je po okazyjnej cenie (400zł), nad
nimi jeszcze się zastanowię, ale podkręcać ich raczej nie będę. I tak podkręcenie procka to
dla mnie nowość (nigdy nie zajmowałem się OC), a robię to z braku alternatywy, nic lepszego
na socecie 754 za rozsądne pieniądze nie kupię.



Nie polecam Kingstonów - każda większa firma (GeIL, TwinMos, PDP) robią lepsze pemięci RAM, choć faktem jest, że różnica bez OC wynosi koło 1-2 %.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2006 o 18:04, ziptofaf napisał:

Nie polecam Kingstonów - każda większa firma (GeIL, TwinMos, PDP) robią lepsze pemięci RAM,
choć faktem jest, że różnica bez OC wynosi koło 1-2 %.

I w związku z tym pytanie, czy te 1-2 procent są warte 100-150 złotych? Z tego co się zorientowałem do pamięci topowych producentow (2x512) kosztują w granicach 500-600 złotych, kiedy ja moge kupić Kingstony za 415.
To dla mnie spora różnica i tylko dlatego jestem za Kingstonami. Do tej pory miałem TwinMosy i byłem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 18:09, boogie85 napisał:

I w związku z tym pytanie, czy te 1-2 procent są warte 100-150 złotych? Z tego co się zorientowałem
do pamięci topowych producentow (2x512) kosztują w granicach 500-600 złotych, kiedy ja moge
kupić Kingstony za 415.
To dla mnie spora różnica i tylko dlatego jestem za Kingstonami. Do tej pory miałem TwinMosy
i byłem zadowolony.

Ostatnio widziałem że ddr kingstona poszło w dół - jeśli nie planujesz podręcania [bo do tego kingstony zwykłe ani hyperX się nie nadają] to w takim wypadku moga one być za taką cenę.
Wszakże z 2-iej strony jeśli już planujesz podkręcić proca to czemu nie ramy ? Polecam poszukać goodram - powinny się lepiej sprawić w tej dziedziniee a jest niewielka różnica cenowa [oczywiście na żaden silny oc sie nie nastawiaj].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2006 o 18:34, Clegan napisał:

Ostatnio widziałem że ddr kingstona poszło w dół - jeśli nie planujesz podręcania [bo do tego
kingstony zwykłe ani hyperX się nie nadają] to w takim wypadku moga one być za taką cenę.
Wszakże z 2-iej strony jeśli już planujesz podkręcić proca to czemu nie ramy ? Polecam poszukać
goodram - powinny się lepiej sprawić w tej dziedziniee a jest niewielka różnica cenowa [oczywiście
na żaden silny oc sie nie nastawiaj].

Skorzystam z rady trochę poszperam w necie. Przynajmniej mam jakiś punkt odniesienia (markę RAMów), bo do tej pory się gubiłem w mnogości marek i zestawów. Co do OC, to czemu nie, jesli bedzie taka możliwość, sie zobaczy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm znalazłem pamięci GeIL 2x512 DDR 400MHz CL 2.5 w cenie mi odpowiadającej 400 złociszy + przesyłka. Czy te bedą lepsze od wczesniej wspomnianych Kingstonów??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się