Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 09.07.2009 o 19:24, Romek1991 napisał:

Jaka jest obecnie najlesza karta graficzna pod AGP x8 (cena nie gra roli- w ramach rozsądku)?
Chciałbym jak najbardziej się da upgrade''ować kompa, bo nie mogę kupić nowego (wiem,
żal).

Jaki masz procesor oraz zasilacz o podaj konkretną kwote, bo w "ramach rozsądku" nic nie mówi

Dnia 09.07.2009 o 19:24, Romek1991 napisał:

PS
I jeszcze jak sprawdzić w obecnej karcie graficznej ilość np. szyn jakichśtam, rodzaj
ddr;u itp.?
Mimo noobskich pytań proszę o szybką i profesjonalną odpowiedź.

Wystarczy się trochę wysilić i przeczytać pierwszego posta na każdej stronie http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=278&u=23243. Podpowiem tylko, że jest tam link do programu oraz do strony gdzie ktore podadzą ci te info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 12:35, ziptofaf napisał:

> A ogólnie opłaca się teraz kupować procesor z 3 rdzeniami, jeśli chcę komputer wykorzystywać

> głównie do gier? ;>
No cóż, nadwurdzeniowcu (dowolnym) włącz sobie Supreme Commander, daj 4 boty i zobacz
pokaz slajdów po 15 minucie gry...Nawet O/C do 4 GHz ci z tym nie pomoże. Za to 2.5 GHz
Quad już daje radę, wiem to z własnego doświadczenia. Zresztą ww. przez ciebie X3 i tak
pokonuje wydajnością E8400 Intela w grach wykorzystujących tylko 2 rdzenie ^^


Więc opłaca się dorzucić te 150 zł na 3-rdzeniowy procesor? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 19:48, Romek1991 napisał:

Zasilacz 350W


Marka, model, ale pewnie do wymiany:

http://www.allegro.pl/item683681304_ati_radeon_x1950pro_256mb_gddr3_256bit.html

wiecej nie ma sensu ze wzgledu na proca

do tego to i będzie git http://www.allegro.pl/item678076594_be_quiet_pure_power_350w_atx_certyfikat_80_w_wa.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A krótko rzecz ujmując to co byłoby wydajniejsze? Phenom II X2 550 (3,1 GHz) czy Phenom II X3 710 (2,6 GHz) ? Bo nie wiem co kupić... I nie wiem, czy opłaca się kupić Phenoma II X3 720 BE (bo kosztuje on 539 zł, a 710 mam za 450) ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 22:44, GANGSTERR napisał:

bierz 720 i krec...


Opłaca się wydać te... ponad 150 zł więcej (550 - 384 zł vs 720 -539 zł) za dodatkowy rdzeń? Zaznaczam, że potrzebne mi to będzie głównie do grania, a nie wiem ile gier dziś wydanych potrafiłoby wykorzystać te 3 rdzenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

agrh...bez obrazy (nparawde), ale do upierdliwości masz +5. Chyba każda elokwentna osoba na tym forum juz ci odpowiedziała na te pytanie, a ty dalej upracie je zadajesz. Chcesz proca, ktory za tą samą cenę nawiązuję z sukcesami walkę z E8400 kup 720. Jeśli ci żal tyłek sciska z powodu tych 150 zł kup 550 i spróbuj odblokować 4 rdzenie lub kup 710 i kręć (brak odblokowanego mnoznika, wiec bedzie trudniej). Im gra nowsze, tym wiecej korzyści czerpie z wiekszej ilości rdzenie. Fakt, tempo rozowju pod tym względem powinno być znacznie szybsze ale to juz inna kwestia.

Jeśli lubisz strategie i RPG (szczególnie strategie), jest to kolejny argument za 3 rdzeniami.

Mam nadzieje, ze jesteś usatysfakcjonowanym ta odpowiedzią i nie bedziesz już wiecej zadawał tego pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 23:15, GANGSTERR napisał:

agrh...bez obrazy (nparawde), ale do upierdliwości masz +5. Chyba każda elokwentna osoba
na tym forum juz ci odpowiedziała na te pytanie, a ty dalej upracie je zadajesz.


Wiem, każdy mi mówi, że jestem upierdliwy :D Więc przyjmuję to na spokojnie ;)

Dnia 09.07.2009 o 23:15, GANGSTERR napisał:

Chcesz proca, ktory za tą samą cenę nawiązuję z sukcesami walkę z E8400 kup 720. Jeśli ci żal
tyłek sciska z powodu tych 150 zł kup 550 i spróbuj odblokować 4 rdzenie lub kup 710
i kręć (brak odblokowanego mnoznika, wiec bedzie trudniej). Im gra nowsze, tym wiecej
korzyści czerpie z wiekszej ilości rdzenie. Fakt, tempo rozowju pod tym względem powinno
być znacznie szybsze ale to juz inna kwestia.

Jeśli lubisz strategie i RPG (szczególnie strategie), jest to kolejny argument za 3 rdzeniami.


Raczej RTSy jak już, a tak to przeważnie jakaś akcja/FPS ;)

Dnia 09.07.2009 o 23:15, GANGSTERR napisał:

Mam nadzieje, ze jesteś usatysfakcjonowanym ta odpowiedzią i nie bedziesz już wiecej
zadawał tego pytania.


Będę musiał dokładnie przemyśleć całą sprawę... Najchętniej brałbym w sumie 720, gdyby kosztował te równe 500 zł... I strasznie głupio, że 710 nie jest w wersji BE. No trudno, trza się będzie porządnie zastanowić.
Sorry, że tak potrułem d**ę :P I dzięki za odp! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Że tak się zwrócę akurat do ciebie GANGSTERR bo ty tu najbardziej obeznany jesteś .(temat o chłodzeniach stoi od 3 miesięcy...)
potrzebny byłby mi wentyl 120 mm do 30 zł polecisz coś ?
@barth89 nie dziwie się ,że jesteś taki upierdliwy jak na pclab odpowiadają ci odwrotnie niż tu : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.07.2009 o 23:27, barth89 napisał:

Wiem, każdy mi mówi, że jestem upierdliwy :D Więc przyjmuję to na spokojnie ;)

moje sumienie zostało uspokojne

Dnia 09.07.2009 o 23:27, barth89 napisał:

Raczej RTSy jak już, a tak to przeważnie jakaś akcja/FPS ;)

RTS to strategia i dokładniej mówiac, to właśnie RTS miałem na myśli, akcja fps to to samo ;p

Dnia 09.07.2009 o 23:27, barth89 napisał:


Najchętniej brałbym w sumie 720, gdyby kosztował te równe 500 zł...

A ja chciałbym miec cycki :P Choć z drugiej strony, facet i cycki, ale wiesz o co mi chodzi ;p

Dnia 09.07.2009 o 23:27, barth89 napisał:

I strasznie głupio, że 710 nie jest w wersji BE. No trudno,

Taa, niech każdy procesor ma odblokowany mnożnik. To by juz było przegięcie :p Ciesz się, ze to nie intel, ktory daje odblokowany mnoźnik tylko w jednym procesorze i kosztuje on 4k zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 23:31, oskiiq napisał:

Że tak się zwrócę akurat do ciebie GANGSTERR bo ty tu najbardziej obeznany jesteś
.(temat o chłodzeniach stoi od 3 miesięcy...)
potrzebny byłby mi wentyl 120 mm do 30 zł polecisz coś ?

No tu to raczej nie za bardzo jestem. Jesteś cichofilem czy raczej masz w d szum powietrza?

Dnia 09.07.2009 o 23:31, oskiiq napisał:

@barth89 nie dziwie się ,że jesteś taki upierdliwy jak na pclab odpowiadają ci
odwrotnie niż tu : )

No to ja albo ktos z PCLaba sie myli ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cichofilem to raczej nie jestem.Byle ten wentyl nie walił tak ,że uszy bolą(oh, mój wspaniały tracer po 1.5 roku , super dźwięk ...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No co do RTSów to się z Tobą zgodzę, ale akcja to nie tylko FPP :P Mówiąc akcja myślałem też o np. GTA (czyli jak by nie było TPP) ;)

A wracając do tematu - kupię chyba 550 ;) Jeśli już kupuję mobo z ACC to głupio by było z tego nie skorzystać, a radocha będzie tym większa, jeśli odblokuję ten rdzeń i zaoszczędzę te 150 zł :P
Mam tylko nadzieję, że niczego nie zepsuję. Będę musiał dokładnie poszperać w internecie za poradnikiem do tejże czynności ;)

Spoiler

Aha, a co do tych cycków to widziałem kiedyś faceta z cyckami, ale to nie wyglądało zbyt estetycznie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.07.2009 o 23:51, barth89 napisał:

Mam tylko nadzieję, że niczego nie zepsuję. Będę musiał dokładnie poszperać w internecie
za poradnikiem do tejże czynności ;)

ot, wchodził do biosu, włączasz jedną funckje i już, po kłopocie

Dnia 09.07.2009 o 23:51, barth89 napisał:

Spoiler

Aha, a co do tych cycków to widziałem kiedyś faceta z cyckami, ale to nie wyglądało
zbyt estetycznie ;)


FightClub mi wystarczy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory myślałem, że nie da się przywrócić tych 2 rdzeni, ale widzę, że nie powinno być z tym problemu :) To się uspokoiłem i mam tylko nadzieję, że trafię na dobry model :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się