Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 08.07.2009 o 12:18, Xanas napisał:

karta graficzna geforce 8600GT chociaz jutro i tak mi przyjedzie radek 4890, procesor
amd athlon 5200+ , zasilacz 400W (jutro tez wymieniany na 600W) 2 Gb ramu


Jeśli ten geforce ma chłodzenie pasywne, to taka temperatura (79 stopni) w sumie mnie nie dziwi. Jeśli natomiast jest chłodzony także wiatraczkiem, to znaczy że najpewniej gdzieś się kurz dostał i hamuję przepływ powietrza. Sam tak mam z moim radeonem, co tydzień go muszę czyścić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2009 o 12:23, Kreeg napisał:

> karta graficzna geforce 8600GT chociaz jutro i tak mi przyjedzie radek 4890, procesor

> amd athlon 5200+ , zasilacz 400W (jutro tez wymieniany na 600W) 2 Gb ramu

Jeśli ten geforce ma chłodzenie pasywne, to taka temperatura (79 stopni) w sumie mnie
nie dziwi. Jeśli natomiast jest chłodzony także wiatraczkiem, to znaczy że najpewniej
gdzieś się kurz dostał i hamuję przepływ powietrza. Sam tak mam z moim radeonem, co tydzień
go muszę czyścić...


nie wiem co to znaczy pasywny ale dlolozylem do kompa juz dwa wiatraki...tyle ze komp i tak jest w szafce chociaż wyciąłem tył szafki by było mu lżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pasywny to sam radiator na karcie (ten alumininowy kloc), bez doczepionych doń wiatraków. Wiatraki na samej obudowie się nie liczą bo żaden nie będzie ''owiewał'' chłodnym powietrzema karty tak jak ten zamontowany na radiatorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2009 o 12:38, Xanas napisał:



Chłodzenie pasywne, znaczy się że na karcie jest tylko radiator bez wiatraka. A tak w ogóle to lepiej wystaw tego kompa z szafki, bo sam widzisz jakie masz temperatury... To że masz kilka wiatraków w obudowie, nie wiele w tej sytuacji zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2009 o 12:17, Kreeg napisał:

> Jedimax, mógłbyś mi podać linka z pclabu do tego zestawu?

Może i nie jestem Jedimax, ale co mi tam, dam ci dam tego linka :)

http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=478278&st=0&start=0

A obudowami iboxa (czyli taką co podałeś wyżej) nie ma co sobie zawracać głowy. Poza
tym, że może i ładnie wyglądają, są beznadziejne.


Myślę, że na tym kompie 1400-1600zł będzie dało się odpalić nowsze gry na średnich lub wyższych detalach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2009 o 12:57, HareQ napisał:

Myślę, że na tym kompie 1400-1600zł będzie dało się odpalić nowsze gry na średnich lub
wyższych detalach ;)


To zależy od rozdzielczości w jakich grasz. Jeśli nie jest to więcej niż. np 1280x1024, to spokojnie niemal każda gra pójdzie w full detalach. Na wyższych rozdziałkach jednak będziesz się musiał zapewne zadowolić średnimi ustawieniami, choć to też naturalnie zależy od gry. A i jeszcze jedna rzecz: wypadało by od razu procka nieco podkręcić, to sporo zwiększy wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mógłby mi ktoś polecić dobrą kartę graficzną (bez znaczenia czy ATI, czy NVIDIA) w przedziale 300-500 zł, która współgrałaby z tymi podzespołami:

CPU - INTEL Core 2 Duo E6550 2.33 GHz
RAM - Patriot DDR-II 2GB/800 Dual Channel
Zasilanie - Chieftec GPS-450AA-101A 450W

Jeśli potrzebne jest coś jeszcze, to mówcie.

BTW Jako nowy użytkownik, witam wszystkich forumowiczów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Opcji masz sporo, zależy ile chcesz wydać i którą firmę wolisz:
Radeon HD4850 (najlepiej ten z DDR5, choć nie jestem pewien czy da się je dostać za 500zł. jak nie, to zwykły z ddr3)
Radeon HD4830
Radeon HD4870 (trafiają się czasami za mniej niż 600zł, ale to już i tak wychodzi poza przedział 300-500zł)
Geforce 9800GTX+/GTS 250 (to i tak jedno i to samo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2009 o 13:32, GANGSTERR napisał:

Nie podkręcasz proca, HD 4830, podkręcasz proca, kupujesz HD 4850 lub GTS 250


Raczej proca nie będę podkręcał.
A zasilacz poradzi sobie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.07.2009 o 13:39, DarkPine napisał:

Raczej proca nie będę podkręcał.

no to masz odpowiedź

Dnia 08.07.2009 o 13:39, DarkPine napisał:

A zasilacz poradzi sobie?

gdyby sobie nie poradził, to bym nie dawał tych kart w propozycji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.07.2009 o 13:15, Kreeg napisał:

To zależy od rozdzielczości w jakich grasz. Jeśli nie jest to więcej niż. np 1280x1024,
to spokojnie niemal każda gra pójdzie w full detalach. Na wyższych rozdziałkach jednak
będziesz się musiał zapewne zadowolić średnimi ustawieniami, choć to też naturalnie zależy
od gry. A i jeszcze jedna rzecz: wypadało by od razu procka nieco podkręcić, to sporo
zwiększy wydajność.


Mam 17 calowy monitor więc raczej nie będę potrzebował większych rozdzielczości niż 1024x780 ;) To dobrze bo zależy mi na wydajności i ogólnym działaniu. A podkręcanie procesora wiąże się z jakimś ryzykiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2009 o 14:12, HareQ napisał:



Jeśli nie będziesz podnosił taktowania o 5Ghz, to nie ma prawa stać się nic złego ;) A tak na poważnie, to problem może się pojawić jak będziesz starał się z procesora wycisnąć jak najwięcej. Problem z chłodzeniem, ściślej mówiąc. Chłodzenie Boxowe przy mocniejszym podkręcaniu po prostu przestaje wyrabiać, i może pojawić się konieczność zakupienia lepszego ze względu na wysokie temperatury. Ale ten problem pojawia się, tak jak już mówiłem, dopiero przy mocniejszym podkręcaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2009 o 14:12, HareQ napisał:

Mam 17 calowy monitor więc raczej nie będę potrzebował większych rozdzielczości niż 1024x780
;) To dobrze bo zależy mi na wydajności i ogólnym działaniu. A podkręcanie procesora
wiąże się z jakimś ryzykiem?


Podkręcanie proca jest proste jak rogalik ;] Do tego te procesory intela zostały stworzone. Na domyślnych taktowaniach może ci lekko ograniczać kartę.

Przy tej rozdzielczości i tak boje się, że niektóre gry mogą Ci nie odpalić na full (Tylko te bardzo wymagające: Crysis, GTA IV)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2009 o 14:23, Net_com napisał:

Jakim programem sprawdzic temperature kary graficznej ?


Jeśli masz radeona, to nawet w sterownikach można sprawdzić (nie wiem jak w Geforce''ach, bo nie posiadam). A jak nie masz takiej możliwości, to pozostaje GPU-Z:

http://www.programosy.pl/program,gpu-z.html

albo HWMonitor:

http://www.programosy.pl/program,hwmonitor.html

Zdaje się że można również w Everest sprawdzić, ale u mnie to nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.07.2009 o 14:25, Jedimax napisał:

Przy tej rozdzielczości i tak boje się, że niektóre gry mogą Ci nie odpalić na full (Tylko
te bardzo wymagające: Crysis, GTA IV)


Zaś nie potrzebuję ich odpalać na full, i tak bardziej interesują mnie np: Stalker, Gothic 3, CoD 4, TF2 itp, myślę, że one będą spokojnie ''''chodzić''''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się