Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Powtórzę moje pytanie może :)

Który procesor lepszy i bardziej opłacalny w zakupie?

http://www.gral.pl/preview/AMD_Phenom/AMD_Phe...tion_38.html

czy

http://www.gral.pl/preview/AMD_Phenom/AMD_Phe...tion_78.html

Komputer służyć ma przede wszystkim do gier, a dodam tylko, że nie mam zamiaru żadnego z tych procesorów podkręcać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2009 o 14:55, barth89 napisał:



Nie wiem jak u ciebie (i innych), ale mnie te linki odsyłają na stronę główną sklepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2009 o 15:01, Kreeg napisał:

>

Nie wiem jak u ciebie (i innych), ale mnie te linki odsyłają na stronę główną sklepu.


Dobra, to po prostu powiem o co chodzi ;) Chodzi o Phenoma II X2 550 (384 zł) i o Phenoma II X3 720 (539 zł) :)

A co do tych linków, to w gralu często się to zdarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2009 o 15:34, HareQ napisał:

A właśnie, czy na tamtym kompie co był przedstawiony wcześniej (z przedziału 1400-1600)
spokojnie pójdzie CoD4 na wysokich detalach?


Ta gra ma 2 lata, w dodatku jest świetnie zoptymalizowana. Niestety, tylko na najniższych detalach sobie pograsz, i to w 640x480 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2009 o 15:41, Kreeg napisał:

> A właśnie, czy na tamtym kompie co był przedstawiony wcześniej (z przedziału 1400-1600)

> spokojnie pójdzie CoD4 na wysokich detalach?

Ta gra ma 2 lata, w dodatku jest świetnie zoptymalizowana. Niestety, tylko na najniższych
detalach sobie pograsz, i to w 640x480 ;)


Jasne pfff xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2009 o 17:19, nameGad napisał:

http://www.03.fora.pl zapraszam i polecam z kilka mięsiec y to będzie dobre forum

Gram.pl to nie jest tablica ogłoszeń. Twoje forum nie ma nawet nic wpólnego z upgradem kompa ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2009 o 18:40, Peter44 napisał:

Poleci mi ktoś dobrego i taniego Rautera?


Tani tzn? 50-100zł? Jak ta druga opcja to polecam np Netgear WGR614. $ gniazdka ethernet, Wifi G i jako jeden z niewielu w tej cenie sprzętowy firewall. Do tego niezły wygląd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2009 o 20:43, igor8472 napisał:

Ta Zirco z zewnątrz wygląda jak podróba Centuriona :-).


Mam gdzies, czy wyglada na podrobę czy nie. To nie jest dla mnie, tylko dla ojca. Ona musi się jemu podobac (zgroza). Ja pilnuję tylko, żeby była dobrej jakości (a mu się podobają obudowy pokroju tracer''a, logic''a, ibox''a itd). Nie ma tez sensu wywalać nie wiadomo jakiej kasy na obudowę. Budżet to ok 200 zł. Od razu mówie, CM Elite odpadają, bo sa za czarne...obudowa najlepiej, jakby była biała - srebrna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, zdecydowałem się na ten zestaw:

Intel Core 2 Quad Q9550 2.83 GHz BOX 849,00
ASRock P45XE 346,00
Patriot DDR2 PC8500 2x2048MB Viper Series 1066MHz CL5.0 EP 256,00
Corsair VX550 550W 329,00

Wartość produktów: 1780,00

Mam tylko jeszcze pewne wątpliwości co do zasilacza. Poczytałem troszkę i zacząłem zastanawiać się nad OCZ Modxstream Pro 500W Modular. Tylko czy 500W wytrzyma takie obciążenie i będzie użyteczny przez kilka najbliższych lat? Może warto kupić wersję 600W, która kosztuje tyle samo, co Corsair? Miał ktoś do czynienia z tymi zasiłkami? Czy są stabilne i ciche?

I jeszcze jakby ktoś polecił jakąś obudowę do tego zestawu, to byłoby git. Przeznaczę na nią góra 350zł, choć wolałbym nieco mniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2009 o 21:23, LESZ3u napisał:

Mam tylko jeszcze pewne wątpliwości co do zasilacza. Poczytałem troszkę i zacząłem zastanawiać
się nad OCZ Modxstream Pro 500W Modular. Tylko czy 500W wytrzyma takie obciążenie i będzie
użyteczny przez kilka najbliższych lat? Może warto kupić wersję 600W, która kosztuje
tyle samo, co Corsair? Miał ktoś do czynienia z tymi zasiłkami? Czy są stabilne i ciche?


Są ok.Ja osobiście mam właśnie Corsaira 550W i na nic nie narzekam :)

Dnia 08.07.2009 o 21:23, LESZ3u napisał:

I jeszcze jakby ktoś polecił jakąś obudowę do tego zestawu, to byłoby git. Przeznaczę
na nią góra 350zł, choć wolałbym nieco mniej ;)


http://www.allegro.pl/item678764794_solidna_obudowa_cooler_master_dominator_690_atx.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar zmodernizowac sobie kompa. Chce wymienic procka, a co za tym idzie, plyte glowna i zasilacz. Nie chce wydawac za duzo, ale jakas jakosc chcialbym osiagnac. Prosze o rady.
Myslalem o takim procku -> AMD Phenom II X2 550 BOX Black Edition

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się