Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 07.08.2009 o 14:17, Yaquza napisał:

Mam pytanko.Jakie karty może udzwignąć procek Intel Celeron 1.70 GHZ? Mam Radzia 9550
a planuje kupić GF 8800.Ale nie wiem czy proc udzwignie dlatego proszę o radę.


Do tego archaicznego procesora nie opłaca się kupować nic lepszego, nawet nie jestem pewien czy proc pozwala z twojego obecnego radka wycisnąć max. możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2009 o 14:17, Yaquza napisał:

Mam pytanko.Jakie karty może udzwignąć procek Intel Celeron 1.70 GHZ? Mam Radzia 9550
a planuje kupić GF 8800.Ale nie wiem czy proc udzwignie dlatego proszę o radę.


Eeee, widzę 1 problem - Radeon 9550 był pod AGP, GeForce jest pod PCI-E. Więc musiałbyś wymienić płytę główną, a co za tym idzie pamięci RAM (zapewne DDR2 nie masz) i procesor...A obecny proc udźwignie z 20% mocy tego GeForce''a...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam do was pytanie. Komp wykitował, poszła płyta główna, i teoretycznie jest w naprawie, i powiedzieli że muszą włożyć nową płytę,z tym że mam starą platformę jeszcze na DDR1, i AGP. I stwierdzilem, ze jezeli dadza mi podobna plyte, do ktorej dalej nie bede mogl wlozyc conajmniej C2D, DDR2 i karty na PCI-E, to ja poprostu powiem zeby ta plyte glowna wyjeli, i zabiore kompa/kupie u nich jak beda mieli. Zastanawiam sie nad ta plyta:
http://www.komputronik.pl/index.php/product/49729/Podzespoly-PC/Plyty-glowne/Asus_P5N-EM_HDMI_nVidia_nForce_630i-GeForce_7100_(white_box).html
Co o niej myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2009 o 15:55, blacklio2 napisał:

Integra potrzebna?

tak, bo powiem tak ze chwilowo nie planuje kupic ODRAZU karty graficznej, a zadnej pod PCI-E nie mam. Poczatkowo chce jechac na integrze+ P4 3.06 ghz i 2 GB ramu, potem kupic Grafike i C2D jak najszybciej jakbym mogl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Nareszcie. Dostałem od starego oficjalne informacje o dofinansowaniu do mojego nowego komputra!
Niedużo czasu temu otrzymałem taki konfig:
> Procesor:
> AMD Phenom II X3 720 /2.8GHz, 95W, BOX, Black, AM3/
> 479 zł
>
> Płyta główna:
> Gigabyte MA770-UD3 rev.2.0 /AMD 770/
> 275 zł
>
> Pamięć RAM:
> G.Skill 4GB (2x2GB) 1066MHz CL5 PK
> 235 zł
>
> Drugi dysk twardy:
> Seagate 500GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.12
> 199 zł
>
> Karta graficzna:
> PowerColor Radeon HD4870 512MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out
> 499 zł
>
> Nagrywarka DVD:
> Samsung SH-S223B SATA (black) ***** Pioneer DVR-216
> 90 zł
>
> Obudowa:
> Cooler Master Elite 330 (Black)
> 149 zł
>
> Zasilacz:
> OCZ StealthXStream 500W
> 230 zł
>
> Razem: 2156 zł


I teraz chcę się zapytać ostatecznie:
1. Czy taki zestaw jest nadal opłacalny? (dodam, że mój budżet wynosi ok. 2200 zł I ANI GROSZA WIĘCEJ!)
Czy na rynku nie pojawiły się lepsze części (cena/jakość), które składały by się na komputer do grania?
2. Czy ceny tych części ostatnio nie wzrosły, nawet o kilkanaście złotych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2009 o 20:13, script_user_name napisał:

I teraz chcę się zapytać ostatecznie:
1. Czy taki zestaw jest nadal opłacalny? (dodam, że mój budżet wynosi ok. 2200 zł I ANI
GROSZA WIĘCEJ!)

Jak najbardziej opłacalny.

Dnia 07.08.2009 o 20:13, script_user_name napisał:

Czy na rynku nie pojawiły się lepsze części (cena/jakość), które składały by się na komputer
do grania?

W branży panuje chwilowy zastój, nie ma nic nowego.

Dnia 07.08.2009 o 20:13, script_user_name napisał:

2. Czy ceny tych części ostatnio nie wzrosły, nawet o kilkanaście złotych?

Na gral.pl ten konfig wyszedł mi za 2109 zł, więc ceny z pewnością nie wzrosły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie posiadam taki config
Athlon 5000+ 2x2.6 Ghz
2GB Ramu (GoodRam taktowania nie znam niestety)
Palit 9600GSO 386MB
I zasilacz FEEL 500W
Co powinienem zmienić w tej konfiguracji gdybym miał
-600zł
-1000zł
-1500zł
-2000zł
Niestety modelu płyty głównej chwilowo nie znam. A i jeszcze jedno jeśli chodzi o kartę graficzną to prosił bym propozycje z GeForce-a procesor i ram jest mi obojętny ważne żeby lepszy niż ten teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2009 o 15:09, Lord-Tyrranoos napisał:

/.../

Gigabyte GA-MA770-UD3 rev. 2.0 - obsługuje tego proca od pierwszego release ''u biosa, posiada możliwość odblokowania rdzeni j/c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2009 o 15:13, Luk4s napisał:

> /.../
Gigabyte GA-MA770-UD3 rev. 2.0 - obsługuje tego proca od pierwszego release ''u biosa,
posiada możliwość odblokowania rdzeni j/c


A jest on dostępny w jakimś sklepie internetowym? Bo szukałem na gral.pl, tam jest bodajże tylko rev. 1.0...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam zapytanie
Witam mam takie pytanie posiadam taki config
Athlon 5000+ 2x2.6 Ghz
2GB Ramu (GoodRam taktowania nie znam niestety)
Palit 9600GSO 386MB
I zasilacz FEEL 500W
Co powinienem zmienić w tej konfiguracji gdybym miał
-600zł
-1000zł
-1500zł
-2000zł
Niestety modelu płyty głównej chwilowo nie znam. A i jeszcze jedno jeśli chodzi o kartę graficzną to prosił bym propozycje z GeForce-a procesor i ram jest mi obojętny ważne żeby lepszy niż ten teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Na budżety nie patrzę, za dużo myślenia :P
1.) Zmień zasilacz, najlepiej od razu. Bo do słowa Feel w nazwie można by dopowiedzieć "the smoke" :) Innymi słowy - ww. Modecom potrafi spłonąć wraz z całym PC-tem...Dobre marki zasilaczy: Chieftec, Fortron, Tagan, Be-Quiet, OCZ, Pentagram, Enermax.
2.) Kartę graficzną. Nie polecę GeForce''a, bo w tej chwili dla HD4850, który kosztuje 389 zł, Nvidia nie ma żadnej realnej konkurencji. Podobne cenowo 9800GT są przez ww. Radeona zmiatane, a i GTS 250 jest od niego nieco wolniejszy, za to droższy. Z kolei kosztujący 110 zł więcej HD4870 to dodatkowe 25% wydajności, co u Nvidii odpowiada GTX-owi 260, kosztującemu powyżej 600 zł.
Notabene, nadal nie rozumiem (i chyba nigdy nie zrozumiem :P) faworyzowania jednej firmy nad drugą za wszelką cenę. Rozumiem, gdyby ATI i HD48xx miały jakieś poważne usterki. Ale ich nie ma, za to patrząc na kategorię bezsensowne bonusy (akceleracja fizyki, wspomaganie HD itp.) obie firmy oferują w zasadzie to samo.
3.) Procesor, aby móc ww. karty graficznej móc użyć w pełni. O ile płyta główna wspiera AM2+, to jakiś X3 720 (460 zł), czy X4 920 (ok. 650 zł).
4.) Dokupienie 2 GB RAM-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się