Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 09.08.2009 o 10:43, Jan_Czarny napisał:

Jeśli Ramy Mają Temp 57 C - to radiatory by się pewnie przydały ?

jak/gdzie odczytujesz ta temperature?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Prosiłbym o złożenie zestawu (bez monitora, drukarki, klawiatury etc. - samą jednostkę centralną), na którym pociągnąłbym wszystkie gry z lat 2006-2008 na max/high i obecnych na high/med-high. Maksymalna rozdzielczość ekranu to 1280x1024, mogę się także poświęcić i grać w 1024x768. Nie oczekuję demona szybkości, ale chciałbym, żeby gra w nadchodzące gry - Batman: AA, Mafia 2, Diablo 3, Rage, Max Payne 3 i Borderlands, była odpowiednio płynna. Od razu mówię, mam do wydania 1700-1850 i nie więcej. Dodatkowo chciałbym jakąś białą obudowę, żeby nie kupować napędu DVD.
Z góry dziękuję za wszelaką pomoc! : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2009 o 12:47, Lord-Tyrranoos napisał:

Witam! Prosiłbym o złożenie zestawu (bez monitora, drukarki, klawiatury etc. - samą
jednostkę centralną
), na którym pociągnąłbym wszystkie gry z lat 2006-2008 na max/high
i obecnych na high/med-high. Maksymalna rozdzielczość ekranu to 1280x1024, mogę się także
poświęcić i grać w 1024x768. Nie oczekuję demona szybkości, ale chciałbym, żeby gra w
nadchodzące gry - Batman: AA, Mafia 2, Diablo 3, Rage, Max Payne 3 i Borderlands, była
odpowiednio płynna. Od razu mówię, mam do wydania 1700-1850 i nie więcej. Dodatkowo chciałbym
jakąś białą obudowę, żeby nie kupować napędu DVD.
Z góry dziękuję za wszelaką pomoc! : )


Wszystkie obecne gry powinny na tym ruszyć w max. nawet w 1680*1050:
Phenom II X2 550
Gigabyte MA770-UD3
4GB RAM A-Data Extreme Edition
WD 500GB (WD5000AAKS) Caviar Blue
Radeon HD4870 PowerColor
CoolerMaster Elite 330 Black (wierz lub nie, ale nie ma dobrej białej obudowy w tej cenie :P)
Chieftec 450W
Suma: 1830 zł (www.gral.pl). Na esc.pl wyjdzie cenowo na to samo, za to nie plombują kompów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie - na esc.pl jest 550 BE BOX, ale istnieje wybór wentylatora przy tworzeniu zestawu. Oni w końcu uwzględniają wentyl fabryczny (w końcu to BOX jest) czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2009 o 13:16, Lord-Tyrranoos napisał:

Jeszcze jedno pytanie - na esc.pl jest 550 BE BOX, ale istnieje wybór wentylatora przy
tworzeniu zestawu. Oni w końcu uwzględniają wentyl fabryczny (w końcu to BOX jest) czy
nie?

Uwzględniają. Ale gdybyś chciał, to możesz wziąć jakiś niestandardowy model :)
A, patrząc właśnie na ceny z esc.pl - jako dysk weź Seagate 500GB za 190 zł, bo ten WD coś droższy u nich :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2009 o 13:26, ziptofaf napisał:

> OK. A czy Radek od Gigabyte 4850HD Zalman 512MB także sprawdzałby się należycie?


Tak. Tym niemniej to jakieś 25% wolniej niż HD4870.
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Testy_Lost_Planet-816/strona/1978.html


OK, jeszcze poczytam testy i się zdecyduję ;)). Dzięki za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2009 o 10:56, Luk4s napisał:

> Jeśli Ramy Mają Temp 57 C - to radiatory by się pewnie przydały ?
jak/gdzie odczytujesz ta temperature?


w Biosie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

W takim razie wszystkie płyty Asusa, na których miałem swoje platformy i składałem komputery klientom były i są wyjątkowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Zwracam honor blacklio2.
To temperatura płyty głównej (choć nie wiem gdzie jest ten czujnik umiejscowiony - chipset?) a nie pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W większości przypadków sam czujnik jest w chipsecie, ale to zależy od samego producenta płyty głównej, temp płyty głównej= temp NB, jest to zamiennie nazywane ale ogólnie jest to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2009 o 22:12, blacklio2 napisał:

W żadnym biosie, u żadnego producenta nie ma podawanych temp pamięci ram, przynajmniej
Ja się nie spotkałem podczas składania komputerów klientom


Dzięki za zwrócenie uwagi :)

Racja , przyjrzałem się dokładnie i tam pisze MB :P , Na początku przeczytałem Memory ;d


Co daje , informacje zakładając że MB znaczy MotherBoard , że temp płyty głównej wynosi 55 , Ramy po obdukcji , świeżo po off kompie są nie do dotknięcia , czyli ich temperatura musi wynosić ~50 ,

Ogólnie moja buda midi-tower jest za mała , Grafa obok ram''ów, inne rozwiązanie , = blokada cyrkulacji powietrza , próbuje zaryzykować z radiatorami na ram , jak się nie uda to szafeczka czeka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.08.2009 o 15:35, Jan_Czarny napisał:

Co daje , informacje zakładając że MB znaczy MotherBoard , że temp płyty głównej wynosi
55 , Ramy po obdukcji , świeżo po off kompie są nie do dotknięcia , czyli ich temperatura
musi wynosić ~50 ,

Jeśli nie jesteś w stanie ich dotknąć, to temperatura znacznie przekracza 50 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się