Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 05.08.2009 o 21:56, abbott123 napisał:

Słuchajcie, planuje upgrade, ale mam parę wątpliwości. Bo ze starego kompa chcę zostawić
dysk z systemem, obudowę, zasilacz - 400 W, napęd. Planuję kupić ram, kartę i procek.

Zaraz, zaraz, jakiej firmy ten zasilacz? Bo znacznie bardziej niż ilość W liczy się właśnie marka. Notabene, kupienie ramu, karty, procka oznacza też zmianę płyty głównej (chyba, że przypadkiem masz jakiś nowoczesny model...)
Aha, system oczywiście do przeinstalowania, Windows raczej nie przeżyje zmiany płyty głównej i większości pozostałych części ;)

Dnia 05.08.2009 o 21:56, abbott123 napisał:

Chciałbym abyście mi poradzili jakieś chłodno pracującą kartę i procek ( bez podkręcania)
Chcę się zmieścić w 600 - 700 zeta. Wszystko musi być chłodniutkie, bo mam bardzo starą
nieprzewiewną obudowę z 2003 roku.
Jak sprawdzić czy dane podzespoły pasują do modelu obudowy?

O ile obudowa to nie jakaś serwerowa, ani wersja mini, to wszystkie części będą pasować.
Intel Pentium E5200
Gigabyte EP31-DS3L
2GB RAM A-Data Extreme Edition
GeForce 9600GT Galaxy
Suma: 828 zł (www.gral.pl)
Do niższej kwoty z zachowaniem sensownej wydajności (Crysis powinien działać w wysokich detalach bez wysiłku) raczej się nie da, chyba, że, jak pisałem, masz dobrą płytę główną, która obsługuje albo Athlony X2, albo właśnie Pentium E5200. Wtedy całość będzie kosztować ok. 620 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2009 o 12:19, abbott123 napisał:

A nie da się jakoś bez reinstalacji? Nie stać mnie na kupno nowego systemu. Ten teraz
mam od początku, zainstalowali mi w sklepie.


Wszelkie zażalenia do Microsoftu, to on robi takie wersje Windows, że po zmianie płyty głównej na 99,9% trzeba przeinstalowywać.

Notabene, o ile masz wersję Windows inną niz OEM, to możesz legalnie przeinstalować na komp po upgradzie. A poza tym...czy na tym świecie jest tylko Windows? Ja od pół roku mam tylko Linuxa (Ubuntu 8.10) i żyję, gry mi działają, także te nowsze :)

A poza tym, może chociaż napisz, jaką masz płytę główną, to się zobaczy, czy można bez reinstalacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2009 o 17:56, Lukiwwo94 napisał:

Witam szukam PC za 2,5k PLN są dwie wymagane rzeczy Procesor Intela i Karta Nvidia reszta
mnie nie obchodzi.


Nie rozumiem, po co się na siłę pchać do Intela :) O ile Nvidię mogę zrozumieć, w końcu kiedyś miała lepsze sterowniki i niektórzy wciąż w to wierzą, o tyle Intel nie dysponuje taką przewagą. A wręcz przeciwnie, w klasie cenowej o jakiej mówisz, tylko stracisz na wydajności...A skoro już taką dygresję robię - to Intel ma w swoich procesorach błędy umożliwiające przejęcie kontroli nad systemem, nie AMD :)
http://www.arthack.org/intel-cpus-vulnerability-will-lead-to-panic-among-global-users.html

Zestaw najlepszy, jeśli chodzi o wydajność:
AMD Phenom II X4 945
MSI K9A2 Platinum (o ile kompa nie poddajemy ekstremalnemu O/C [powyżej 3.5 GHz], to można zamienić na Gigabyte MA770, oszczędzamy jakieś 130 zł)
4GB RAM Geil Black Dragon
WD 500GB (AAKS)
Radeon HD4870 PowerColor
CoolerMaster Elite 330 Black
OCZ 500W
Suma: 2515 zł (www.gral.pl)
Upór na Intela i Nvidię da nam następujący rezultat:
Core 2 Duo E8400
Gigabyte EP45-UD3
GeForce GTX260 Gainward 216sp
reszta jak wyżej
suma: 2465 zł
No, poza tym, że mamy o 100% wolniejszy procek w aplikacjach mogących użyć 4 rdzenie i o jakieś 5-10% w aplikacjach, które tego nie potrafią, to jest "prawie" to samo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, co do tego Xonara znalazłem że jest jakieś inne podłączenie "używa zasilania prosto z zasilacza - w ten sposób nie ma szumów przekazywanych przez port". Co to zznaczy? Mogę mieć jakieś problemy z podpięciem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planuje w najbliższym czasie kupić notebooka w cenie koło 3500, i dlatego mam parę pytań, jaka jest różnica w wydajności między C2D P8400 i T6600, i między 9600m GT i Radeonem 4530.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 06.08.2009 o 19:19, ziptofaf napisał:

No, poza tym, że mamy o 100% wolniejszy procek w aplikacjach mogących użyć 4 rdzenie
i o jakieś 5-10% w aplikacjach, które tego nie potrafią, to jest "prawie" to samo :)


Ales pojechal po bandzie :)))).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, szybkie pytanie, czy nie orientujecie się ile kosztuje dostawa na esc.pl?, tak sprawdziłbym gdyby strona działała, a chcę wyciągnąć z zamówienia ile się da, więc nie wiem czy liczyć na dołożenie karty sieciowej czy to pójdzie na dostawę. zestaw będzie za około 3000 jeżeli to może pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2009 o 21:36, kindziukxxx napisał:

Dobra, szybkie pytanie, czy nie orientujecie się ile kosztuje dostawa na esc.pl?, tak
sprawdziłbym gdyby strona działała, a chcę wyciągnąć z zamówienia ile się da, więc nie
wiem czy liczyć na dołożenie karty sieciowej czy to pójdzie na dostawę. zestaw będzie
za około 3000 jeżeli to może pomóc.

Ja zapłaciłem 20 zł. waga ok. 25 kg z tego co pamiętam.
PS Ja zamówiłem komputer, później dołożyłem monitor potem dołożyłem kartę graficzną ( drugą ), wystarczy wysłać do nich meila na adres potwierdzający przyjęcie zamówienia i wszystko przyjdzie w jednej paczuszce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.08.2009 o 21:42, Sebo7 napisał:

Ja zapłaciłem 20 zł. waga ok. 25 kg z tego co pamiętam.
PS Ja zamówiłem komputer, później dołożyłem monitor potem dołożyłem kartę graficzną (
drugą ), wystarczy wysłać do nich meila na adres potwierdzający przyjęcie zamówienia
i wszystko przyjdzie w jednej paczuszce.



Ok dzięki, ot mnie pewnie wyjdzie coś koło 30 bo z monitorem i innymi duperelami, ale dzięki. Zamawiam na dniach i już się we wszystkim dokładnie orientuje, a że teraz strona nie działa to nie mogłem sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2009 o 19:59, Xlol1 napisał:

Słuchaj, co do tego Xonara znalazłem że jest jakieś inne podłączenie "używa zasilania
prosto z zasilacza - w ten sposób nie ma szumów przekazywanych przez port
". Co to
zznaczy? Mogę mieć jakieś problemy z podpięciem?


Nie pomogę Ci niestety - jedyne co wyczytałem to,że wymaga dodatkowego zasilania jak dla FDD - być może jest to obejściem pobierania mocy z płyty głównej, a więc wspomnianego wyżej braku szumów przekazywanych przez port

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2009 o 21:36, kindziukxxx napisał:

Dobra, szybkie pytanie, czy nie orientujecie się ile kosztuje dostawa na esc.pl?, tak
sprawdziłbym gdyby strona działała, a chcę wyciągnąć z zamówienia ile się da, więc nie
wiem czy liczyć na dołożenie karty sieciowej czy to pójdzie na dostawę. zestaw będzie
za około 3000 jeżeli to może pomóc.


15zł przelewem, 20zł za pobraniem
chyba to nie ma nic wspólnego z wagą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc, potrzebuję zasilacza i przy okazji drobnej porady co do wyboru ;]
Mój konfig: Intel C2D E4500 @2.20GHz
GeForce 8600GT 512MB
2x1GB Ramu
2 Dyski SATA (120GB i 400GB)
Napęd DVD.
Mój aktualny zasilacz to Tracer 4Life 450W aka. Bomba z Zapalnikiem Zegarowym (nie pytajcie jak go zdobyłem xP). Chcę go wymienić na jakiś ''poważniejszy model'' ;'') Do dyspozycji mam około 300zł (maksymalnie 400).
Chciałbym na nowej zasiłce spróbować overclockingu, BYĆ MOŻE w listopadzie wymienić grafikę na coś pokroju GF9800, usprawnić chłodzenie (więcej coolerów) i w końcu podłączyć mój cały moddingowy stuff.
Myślałem nad modelem Corsair CMPSU-650TXEU(650-tka). Oprócz tego miałem na oku CHIEFTEC CFT-750W.
Który byście polecili? Może byście dodali jakiś swój model? Chciałbym mocniejszej zasiłki niż 600W. Bardzo spodobał mi się pomysł zasiłek modularnych.

Z góry wielkie dzięki za pomoc. Pozdrawiam ;'')

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rzecz w tym, ze i 650W i 750W do tego zestawu jest kompletnie nie potrzebne... dobre 400W nawet po wymianie grafiki starczy z zapasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Ja na 600W zasiłce trzymam Crossfire 2xHD4850 + Q9300 (wszystko podkręcone do oporu) i mam jeszcze duuuży zapas mocy. W przypadku twojego sprzętu spokojnie do działania wystarczy już markowy 400W, a skoro myślisz o O/C i chcesz zapasu mocy, to 500W będzie w sam raz. Kupowanie mocniejszego to wyrzucanie kasy w błoto, przecież nie będziesz wsadzać 3 kart graficznych :)

Ja bym proponował:
OCZ 500W StealtXStream
Chieftec 500W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się