Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 18.08.2009 o 23:49, blacklio2 napisał:

A wiesz co to jest crossfire?

uwierz mi wiem, to pdobna technologia jak SLI tylko ze dla radeonow do laczenia dwoch kart grafiki ale ja chce miec tylko jedna karte grafiki nie da rady w to jej wsadzic czy mozna http://www.komputronik.pl/index.php/product/8...P55D_LE.html nigdy przedtem nie mialem do czynienia z radeonami czy crossfirem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 17:35, DarkWolf_PL napisał:

> A wiesz co to jest crossfire?
uwierz mi wiem, to pdobna technologia jak SLI tylko ze dla radeonow do laczenia dwoch
kart grafiki ale ja chce miec tylko jedna karte grafiki nie da rady w to jej wsadzic
czy mozna http://www.komputronik.pl/index.php/product/8...P55D_LE.html nigdy przedtem
nie mialem do czynienia z radeonami czy crossfirem


Skrótowo - pytasz, czy pod płytę obsługującą Crossfire można wsadzić GeForce''a? Można.
Tylko moje pytanie - jakiego GeForce''a bierzesz? Bo Radeony w segmentach mid-end miażdzą chwilowo Nvidię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 17:40, ziptofaf napisał:

> > A wiesz co to jest crossfire?
> uwierz mi wiem, to pdobna technologia jak SLI tylko ze dla radeonow do laczenia
dwoch
> kart grafiki ale ja chce miec tylko jedna karte grafiki nie da rady w to jej wsadzic

> czy mozna http://www.komputronik.pl/index.php/product/8...P55D_LE.html nigdy przedtem

> nie mialem do czynienia z radeonami czy crossfirem

Skrótowo - pytasz, czy pod płytę obsługującą Crossfire można wsadzić GeForce''a? Można.

Tylko moje pytanie - jakiego GeForce''a bierzesz? Bo Radeony w segmentach mid-end miażdzą
chwilowo Nvidię ;)

Sprawa jest taka ze mam obecnie GF 9600 GT a nie mam kasy na nową grafe, bo mi na reszte rzeczy do nowego kompa nie starczy, zmierzam poczekac do premiery core i5 podobno będą wydajne a przy tym w miare tanie, a jak zaoszczędze troche kasy to kupie jakąś pożądną karte ale w moim mniemaniu ten geforce nie jest zly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 17:45, DarkWolf_PL napisał:

Sprawa jest taka ze mam obecnie GF 9600 GT a nie mam kasy na nową grafe, bo mi na reszte
rzeczy do nowego kompa nie starczy, zmierzam poczekac do premiery core i5 podobno będą
wydajne a przy tym w miare tanie, a jak zaoszczędze troche kasy to kupie jakąś pożądną
karte ale w moim mniemaniu ten geforce nie jest zly

A, 9600GT. No to rzeczywiście nie wymaga zmiany.
A co do Core i5 - na rewolucję się nie zapowiada - inna podstawka i wymagane DDR3 (błeeee). Osobiście uważam, że Phenomy II AMD sobie z nimi poradzą. Chociaż, czas pokaże ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 17:50, ziptofaf napisał:

Osobiście uważam, że Phenomy II AMD sobie z nimi poradzą. Chociaż, czas pokaże ;)

uwazam to samo. oprócz wydajności procesora liczy sie rowniez opłacalność całej platformy a tutaj trudno bedzie pobic phenoma II.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu, jest złącze PCIex16 i musi w niej działać karta graficzna obojętnie jakiego producenta GPU

Tak samo jak masz chipset od Nvidi wspierający SLI, włożysz tam radzia i też musi działać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 17:50, ziptofaf napisał:

> Sprawa jest taka ze mam obecnie GF 9600 GT a nie mam kasy na nową grafe, bo mi na
reszte
> rzeczy do nowego kompa nie starczy, zmierzam poczekac do premiery core i5 podobno
będą
> wydajne a przy tym w miare tanie, a jak zaoszczędze troche kasy to kupie jakąś pożądną

> karte ale w moim mniemaniu ten geforce nie jest zly
A, 9600GT. No to rzeczywiście nie wymaga zmiany.
A co do Core i5 - na rewolucję się nie zapowiada - inna podstawka i wymagane DDR3 (błeeee).
Osobiście uważam, że Phenomy II AMD sobie z nimi poradzą. Chociaż, czas pokaże ;)

czyli podsumowując na lajcie mogę te płytę brać, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 17:54, DarkWolf_PL napisał:

czyli podsumowując na lajcie mogę te płytę brać, tak?


Link do płyty, który podałeś, u mnie nie działa, ale o ile to jakaś normalna płyta, a nie model sprzed 4 lat, to tak. Tylko właśnie jedno ale - pod Core i5 i tak musisz mieć model płyty przeznaczonej tylko dla nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 17:58, ziptofaf napisał:

> czyli podsumowując na lajcie mogę te płytę brać, tak?

Link do płyty, który podałeś, u mnie nie działa, ale o ile to jakaś normalna płyta, a
nie model sprzed 4 lat, to tak. Tylko właśnie jedno ale - pod Core i5 i tak musisz mieć
model płyty przeznaczonej tylko dla nich.

http://www.komputronik.pl/index.php/product/81040/Podzespoly-PC/Plyty-glowne/Asus_P7P55D.html sprawdz tą i tak w ogole dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 18:02, DarkWolf_PL napisał:


9600GT pod nią wejdzie. Ale nie widzę sensu kupowanai płyty głównej, pod którą nie ma procesora jak na razie :) A typowy Core 2 Duo raczej nie będzie pasować, chyba, że upchniesz młotkiem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 15:46, blacklio2 napisał:

Rozumiem że procek jest PII X3 720?
Adaty są w porządku, teraz jak najbardziej OK. Teraz powiedz ile ta przyjemność kosztowała



Tak, procesor ma podane przez Ciebie parametry.
A co do ceny... nawet żal mówić. Mały hint: jak ktoś chce składać sobie kompa, to odradzam Warszawską Giełdę Komputerową (w podziemiach) - drooogo i buracko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 18:02, DarkWolf_PL napisał:

> > czyli podsumowując na lajcie mogę te płytę brać, tak?
>
> Link do płyty, który podałeś, u mnie nie działa, ale o ile to jakaś normalna płyta,
a
> nie model sprzed 4 lat, to tak. Tylko właśnie jedno ale - pod Core i5 i tak musisz
mieć
> model płyty przeznaczonej tylko dla nich.
http://www.komputronik.pl/index.php/product/81040/Podzespoly-PC/Plyty-glowne/Asus_P7P55D.html
sprawdz tą i tak w ogole dzieki za pomoc


Ale fajowa mobo :))).
Bardzo skromna a jaka elegancka.
Pieknie wykonana.
Cudo pcb oczywiscie w glebokiej czerni.
Asus robiac czarny laminat daje do zrozumienia, ze jest to perelka....z reszta widac jakie cacko.
Jestem oczarowany :

20090819181910(1)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 15:59, Misquamaqus napisał:

Dodam, ze ten dysk co kupiles w zestawie jest niesamiwicie wydajny i cichy. Wczoraj bym
u mnie kumpel co wlasnie takie dyski kupil zaledwie pare dni temu. spial je w macierz
raid 0 i uzyskal 209 mb/s jako srednia wartosc !!!!.
Fantastik !!!.



Dziękuję za słowa pochwały, ale całe zasługi idą dla userów tego forum, a w szczególności dla Gangstera i ziptofaf''a.

DZIĘKI CHŁOPY, ZA NA PRAWDĘ WYTRWAŁĄ POMOC PRZY MOICH PROBLEMACH! ODWALACIE KAWAŁ DOBREJ ROBOTY!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nietypowe pytanie.
Brejdak ma Athlona 2000XP+ 2gb ram, FX5200 i takie tam;) Chodzi mi co i w którym miejscu można podłubać aby unieruchomić kompa? Po prostu żeby się nie właczał? Nie chodzi mi żeby popsuć tylko na chwilę ,,uziemić". Jakies rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 18:21, GANGSTERR napisał:

Poczekajmy na testy :P Ja tez na poczatku bułem oczarowany Rampage II Extreme, a po miesiacu
czar prysł :P


Rampage jest przesycona cudami. Za duzo nasrali, to i fochy strzela :).
Asusik p7p55d jest niesamowicie skromny. Nie ma tam czegos czego mialoby brakowac a w szczegolnosci nie ma tam zbednych pierdol.
Dla mnie wypasik.
Zawsze preferowalem takie cacuszka.
Musze poszukac, czy aby dfi nie wypuscilo czegos na p55.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 18:36, Citkowsky napisał:

Mam nietypowe pytanie.
Brejdak ma Athlona 2000XP+ 2gb ram, FX5200 i takie tam;) Chodzi mi co i w którym miejscu
można podłubać aby unieruchomić kompa? Po prostu żeby się nie właczał? Nie chodzi mi
żeby popsuć tylko na chwilę ,,uziemić". Jakies rady?


Ja proponuję wyciągnąć ten kabelek od przycisku "Power"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 18:36, Citkowsky napisał:

Mam nietypowe pytanie.
Brejdak ma Athlona 2000XP+ 2gb ram, FX5200 i takie tam;) Chodzi mi co i w którym miejscu
można podłubać aby unieruchomić kompa? Po prostu żeby się nie właczał? Nie chodzi mi
żeby popsuć tylko na chwilę ,,uziemić". Jakies rady?


Wyciagnij zworke cmos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się