Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Procesor: Core 2 Duo E7500 2.93 GHz 3Mb CACHE 480zł
Płyta główna: Gigabyte GA-P43-ES3G 285zł
Pamieć RAM: Kingston DDR2 2x 1024Mb=2Gb więcej nie radzę bo XP ma max 3 Gb RAm a ten 3 Gb jest zbędny bo rzczej duzo nie daje 130zł
Napęd: LG Super multi sata DVD 105zł
Karta graficzna: GeForce 9600GT 512 Mb 345zł
Zasilacz: ATX FEEL 500W 2.2 165zł
Razem 1510zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prodzę o podanie karty graficznej do gier za max 350zł! nie tak jak w poprzednich postach po 400zł. więcej niż 350zł nie zapłacę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 17:42, ankle napisał:

Prodzę o podanie karty graficznej do gier za max 350zł! nie tak jak w poprzednich postach
po 400zł. więcej niż 350zł nie zapłacę.


1) Podałeś najmniej wydajny zestaw. Nie polecaj takiego sprzętu już. Tym bardziej z "FEEL 500W"...
2) Nie możesz dołożyć 20 PLN? Za te 20 PLN masz nieporównywalnie lepszą wydajność i perspektywy na te 2-4 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 17:42, ankle napisał:

Prodzę o podanie karty graficznej do gier za max 350zł! nie tak jak w poprzednich postach
po 400zł. więcej niż 350zł nie zapłacę.

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_86&products_id=14658

Taniej nie było , ale postaraj się wygrzebać te 30zł bo za tą cene i tak nic lepszego nie znajdziesz ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.08.2009 o 17:44, Lord-Tyrranoos napisał:

1) Podałeś najmniej wydajny zestaw. Nie polecaj takiego sprzętu już. Tym bardziej z "FEEL
500W"...
2) Nie możesz dołożyć 20 PLN? Za te 20 PLN masz nieporównywalnie lepszą wydajność i perspektywy
na te 2-4 lata.


1) Nie wiem o co ci chodzi? Ostatnio zmodernizowałem kompa na takie parametry oprócz karty graficznej i działa jak należy.
2) Mogę do karty dołożyć jeszcze 100zł. Czyli szukam karty za 450zł max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PS. Napewno lepszy od tamtego bo przynajmniej jest procesor x2 i kości pamięci RAM dobrego wydawcy 2GB bo przecież więcej nie potrzeba. A nagrywarka DVD spokojnie pociągnie przez 4 lata. To wszystko można znaleść na www.komputronik.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 18:19, ankle napisał:

PS. Napewno lepszy od tamtego bo przynajmniej jest procesor x2 i kości pamięci RAM dobrego
wydawcy 2GB bo przecież więcej nie potrzeba. a nagrywarka DVD mociągnie spokojnie przez
4 lata. To wszystko można znaleść na www.komputronik.pl

no nie wiem czy coś zaoszczędzi kupując na komputroniku tam mają raczej zawyżone ceny ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 18:19, ankle napisał:

PS. Napewno lepszy od tamtego bo przynajmniej jest procesor x2 i kości pamięci RAM dobrego
wydawcy 2GB bo przecież więcej nie potrzeba. A nagrywarka DVD spokojnie pociągnie przez
4 lata. To wszystko można znaleść na www.komputronik.pl


Z tym, że panowie wcześniej podali konfigi, gdzie przy mobo z rev 2.0 i ACC, można odblokować dodatkowe rdzenie. Tak więc, z dwurdzeniowca, przy odrobinie szczęścia, mamy w pełni sprawnego czterordzeniowca. Z serii C2D praktycznie najlepszym do grania, jest E8400... Poza tym, 9600GT wystarcza jedynie teraz i to nie na max detale przy panoramicznych rozdzielczościach i FULL HD. Dokładając 30-40 PLN masz 4850HD, który bije na głowę 9600GT.
Porównując konfigi (takie same) z gral.pl i komputronik.pl (zrobione przeze mnie), różnica to aż 160 PLN, oczywiście taniej w gralu...
Do 450 PLN? Chyba także 4850HD, bo dopiero od 499 PLN zaczynają się 4870HD. Chyba, że poszukasz na allegro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 18:19, ankle napisał:

PS. Napewno lepszy od tamtego bo przynajmniej jest procesor x2 i kości pamięci RAM dobrego
wydawcy 2GB bo przecież więcej nie potrzeba. A nagrywarka DVD spokojnie pociągnie przez
4 lata. To wszystko można znaleść na www.komputronik.pl


Nie znasz się i tyle

E7500 będzie na poziomie mniej więcej Phenoma II X2 550, ewentualnie ciutkę słabszy (który jest tanszy o ok 100 zł)
Mobas gorszy
Pamięci nie wiadomo jakie (ile MHz? jakie CL?). Do tego sa lepsi producenci. No i 2 GB to już mało. I skad wiesz, że używa XP?
Nagrywarki tez sa lepsze, poza tym, nie podałeś żadnego konkretnego modelu
Karta na dzisiejsze standrady jest już słaba. Nie pociągnie najnowszych tytułów na high w wyższych rozdzielczościach. Poczciwy Gears of War ją zagina w 1280x1024
Zasilacz tez kepski, wręcz jeden z gorszych. Poza tym, co to za seria? FELL I, FEEL II czy może FEEL III? W tej cenie znacznie lepszy jest BQ PurePower 350W.

No i każdy kto w tym choć troche siedzi wie, ze unika się raczej kupowania w komputroniku ponieważ wie, że zdzierają z ludzi pieniądze.\

To że ty sobie coś kupiłes, nie znaczy, że to był dobry zakup.

Karta graficzna:
http://bachcomp.pl/2689,produkt,Sapphire-HD4850-Vapor-X-512-DDR3-Box.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK. Rozumiem. No to może podacie dla mnie propozycję modernizacji na komputer za max 1600zł?
Czyli procesor, karta graficzna, płyta główna, karta dźwiękowa(głośniki creative), nagrywarka DVD, RAM 2Gb oraz zasilacz 500W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 18:47, ankle napisał:

Ostatnio zmodernizowałem kompa na takie parametry oprócz karty graficznej i działa jak należy.

Dnia 22.08.2009 o 18:47, ankle napisał:

No to może podacie dla mnie propozycję modernizacji na komputer za max
1600zł?
Czyli procesor, karta graficzna, płyta główna, karta dźwiękowa(głośniki creative), nagrywarka
DVD, RAM 2Gb oraz zasilacz 500W.


W jakim celu skoro już zmodernizowałeś kompa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 18:19, ankle napisał:

PS. Napewno lepszy od tamtego bo przynajmniej jest procesor x2 i kości pamięci RAM dobrego
wydawcy 2GB bo przecież więcej nie potrzeba. A nagrywarka DVD spokojnie pociągnie przez
4 lata. To wszystko można znaleść na www.komputronik.pl


1.) Ja tam w pozostałych zestawach widziałem lepsze dwurdzeniowce i trzyrdzeniowca, ten Core 2 Duo raczej z nimi szans nie ma.
2.) RAM - śmiechem zabiję :) Od kiedy to Kingston "wydaje" (sic!) dobre pamięci? Może jego najlepsze serie typu HyperX są jeszcze znośne, jeżeli chodzi o O/C, ale i tak w porównaniu z Mushkinem, OCZ, GeIL, czy choćby G.Skillem znacząco odstają. Zdecydowanie przereklamowane.
3.) LG robi nagrywarki o jakości zbliżonej do zera...Tzn. może i są gorsi producenci, ale się osobiście z tym nie spotkałem.
4.) Średnia karta graficzna. Skoro za 40 zł więcej można mieć model wydajniejszy o 40% (HD4850), to 9600GT się po prostu nie opłaca.
5.) F-A-T-A-L-N-Y zasilacz. Mając do wyboru taki, a 350W Chiefteca, brałbym Chiefteca. Jakoś osobiście nie lubię instalować w kompie bomby zegarowej, a ten zasilacz w zasadzie tym właśnie jest. Biorąc pod uwagę, że waży o ponad 1kg (50%) mniej niż odpowiadający mu mocą Be-Quiet, to ja bym się po prostu to bał wsadzić do komputera. I do tego sprawność na poziomie 70%...Doskonały prezent dla najgorszego wroga.

A co do modyfikacji za 1600 zł:
AMD Phenom II X3 720
Gigabyte MA770-UD3
4GB RAM 1066 MHz CL5 G.Skill
Pioneer DVR-216D
Radeon HD4850 HIS
Chieftec 450W
Suma: 1597 zł (www.gral.pl)

Na dobrą dźwiękówkę (Asus Xonar, bądź X-Fi Xtreme Gamer) już nie starczyło (a byle szmelcu wsadzać nie warto). Wsadziłem 4 GB RAM-u zamiast 2 z prostego powodu - wychodzi taniej. 2 GB tych pamięci kosztuje 154 zł. 4 GB - 234. A wykorzystywane w 32-bitowym systemie będzie 3.5GB (z tym, że na jedną aplikację da radę max. 2GB). Całość powinna być o jakieś 40% szybsza od tego, co sam stworzyłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 17:36, GANGSTERR napisał:

Ogólnie warto poczekać do 10 września (premiera nowych kart ATI)

trzeba zaznaczyć darkghost''cie, ze 10 wrzesnia to nic innego jak premiera papierowa. grafy pojawia sie w normalnych ilościach zapewne okolo konca września a ceny unormują sie w październiku. niemniej czekac warto choćby na mozliwy spadek cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, ja się tak zastanawiam nad czymś... Miesiąc temu wymieniłem procesor i płytę główną i miałem wrażenie, że mam świetnego kompa (sygnaturka)...

Gry, w które grałem od wymiany sprzętu to GTA IV, ArmA 2 i BF2.

No i np. w GTA IV przy ustawieniach średnio-niskich, rozdzielczości 1024x768 mam średnio 35 klatek na sekundę, które spaść mogą nawet do 25, gdy jest tłok, lub wzrosnąć do 45 gdy jest spokój.
ArmA 2 - taka sama rozdzielczość, detale średnie - misje szkoleniowe 75 FPS, kampania 35 i mniej, ale średnio koło 30 FPS.
BF2 - 100 FPS, no ale ta gra jest z 2005 roku.

I tu pytanie. Czy mój sprzęt jest zły, czy po prostu póki co trafiłem na gry, które wymagają smoka? Wiadomo, że z GTA IV różnie jest, ale każdy mówi mi, że powinienem grać w ustawieniach średnio-wysokich. Z kolei dla ArmA 2 najlepiej nadawałby się i7 i nic innego, ale jednak myślałem, że będzie lepiej.

W przyszłości kupuję OFP2, DIRTa 2, BF:BC2 itp. Fajnie jakby one wreszcie umocniły mnie w przekonaniu, że sprzęt mam dobry, tylko te gry, w które grałem są za mocne :P
Sorry za pytanie stricte nie związane z upgradem kompa, ale po prostu dręczy mnie ta sprawa ;)

Spoiler

Aha i jeszcze jedna rzecz. Próbowałem ostatnio odblokować dodatkowe rdzenie w moim procesorze, ale komp się nie uruchomił i musiałem "clear cmos''a" walnąć :P Czy możliwe, że przez to dodatkowo spadła wydajność mojego komputera w jakikolwiek sposób, czy to raczej niemożliwe? :

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do GTA4 wymagany jest mocny procek, wysoko taktowany najlepiej 4Ghz

To co w spojlerze, niemożłiwe

Edit
Mis czasami jak widzę Tawoje posty dokładnie jak wyżej to....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się