Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 19.08.2009 o 18:12, ziptofaf napisał:

> http://www.komputronik.pl/index.php/product/81040/Podzespoly-PC/Plyty-glowne/Asus_P7P55D.html

> sprawdz tą i tak w ogole dzieki za pomoc

9600GT pod nią wejdzie. Ale nie widzę sensu kupowanai płyty głównej, pod którą nie ma
procesora jak na razie :) A typowy Core 2 Duo raczej nie będzie pasować, chyba, że upchniesz
młotkiem....

ja ja kupie dopiero jak wyjdzie procek wiec mam czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 18:41, Misquamaqus napisał:

> Mam nietypowe pytanie.
> Brejdak ma Athlona 2000XP+ 2gb ram, FX5200 i takie tam;) Chodzi mi co i w którym
miejscu
> można podłubać aby unieruchomić kompa? Po prostu żeby się nie właczał? Nie chodzi
mi
> żeby popsuć tylko na chwilę ,,uziemić". Jakies rady?

Wyciagnij zworke cmos.


a gdzie to? Jak to wygląda? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 19:02, Citkowsky napisał:

a gdzie to? Jak to wygląda? :)


Ech, po co się bawić ze sprzętem, skoro to samo można uzyskać w sposób programowy?
Robimy plik .txt
Wewnątrz wpisujemy:
shutdown -t 30 -r
Zapisujemy np. w moje dokumenty jako plik.bat (nie txt). Robimy skrót do tego pliku.
Klikamy prawym przyciskiem myszy na start->otwórz->programy->autostart. Tu wrzucamy nasz skrót.
Resetujemy komputer i widzimy coś fajnego :) Będzie się powtarzać przy każdym starcie kompa, można powiedzieć, że to wirus np.
A jak się pozbyć tego wspaniałego bonusu? Przy następnym włączeniu kompa wchodzimy do autostartu i usuwamy nasz skrót. Ewentualnie start->uruchom->cmd->wpisujemy shutdown -a

20090819191154

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciał bym podkręcić mojego radka 3850 512mb lecz... ma on zablokowane zegary o_O
Jak je odblokować? to sprawa biosu? :O jak go wymienić? xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Nurtują mnie dwa pytania - czy przesiadka na Radka X1650 Pro 512MB z GF FX 5900XT 128MB da "dużego" kopa, przy reszcie sprzętu oscylującego na poziomie procka jednordzeniowego 2Ghz i (za kilka dni) 1,5GB RAM? No i przede wszystkim - czy opłaca się kupić owego Radka, bo mam ofertę za 90 PLN?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 19:37, Pawlo09 napisał:

żebym mieć ten błąd wystarczy zamknąć kilka procesów w Menedżer zadań Windows.


A co, wtedy automatycznie będzie się powtarzać przy starcie systemu? Bo jeżeli nie, to nie pasuje to do definicji unieruchomienia komputera...Poza tym to nie błąd...

@ Misquamaqus
Jak się komuś chce, to podobnymi komendami można blokować poszczególne programy, internet itp. :)

@ Lord-Tyrranoos
Olbrzymiego kopa nie będzie, ale zauważysz różnicę w wydajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W koncu mam tego swojego e5200 :)) wszytsko smiga fajnie super :0 ale nie bylbym soba gdybym go nie podkrecił :P :) i udało mi sie osiągnąć 3,5 ghz bez zmiany napięc. Jednak mam do niego boxowe chłodzenie gdyż ninje sprzedałem razem z prockiem. Speedfan mi pokazuje ok 55 C w max obciązeniu. I teraz takie pytanko czy to dużo jak na tego proca? moj stary pentium D osiągał nawet i 90 C :D :P I drugie pytanko, osobiscie boje sie grzebac w napieciach, jaka jest szansa spalenia proca.I jeśli napiecie proca mam 1,28.... to gdybym go podkręcił na 4Ghz to jakie napiecie mu musze zapodac:)?? z góry dzieki za info:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 19:59, Lord-Tyrranoos napisał:

Czyli kupować X1650 Pro czy polować na GF 7300/7600?

Nie widzę sensu. Wydajność 7300GT (z pamięciami DDR3) i Radeona X1650PRO jest zbliżona, a 7600GT do rozwinięcia pełni możliwości potrzebuje lepszego procka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 19:48, FerraEnzo napisał:

W koncu mam tego swojego e5200 :)) wszytsko smiga fajnie super :0 ale nie bylbym soba
gdybym go nie podkrecił :P :) i udało mi sie osiągnąć 3,5 ghz bez zmiany napięc. Jednak
mam do niego boxowe chłodzenie gdyż ninje sprzedałem razem z prockiem. Speedfan mi pokazuje
ok 55 C w max obciązeniu. I teraz takie pytanko czy to dużo jak na tego proca? moj stary
pentium D osiągał nawet i 90 C :D :P I drugie pytanko, osobiscie boje sie grzebac w napieciach,
jaka jest szansa spalenia proca.I jeśli napiecie proca mam 1,28.... to gdybym go podkręcił
na 4Ghz to jakie napiecie mu musze zapodac:)?? z góry dzieki za info:)))


Pobierz programik CoreTemp pokazuje on temperaturę każdego rdzenia oraz podaje jaką max temp jest w stanie udźwignąć procesor. Co do napięć to wszystko zależy od konkretnego egzemplarza procesora, podnoś bardzo pomału aż uzyskasz stabilność tylko nie przesadź bo nastąpi przebicie i spalenie będzie kwestią ułamków sekund.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ekhm, X1650Pro jest na poziomie GF7600GS ( pod warunkiem że to DDR3 w obu przypadkach ), 1650XT do 7600GT, X1950Pro do 7900GS ( po drodze jest gdzieś X1950GT )

Zip

Jeśli ten X1650Pro jest na DDR2 to tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 19:48, FerraEnzo napisał:

W koncu mam tego swojego e5200 :)) wszytsko smiga fajnie super :0 ale nie bylbym soba
gdybym go nie podkrecił :P :) i udało mi sie osiągnąć 3,5 ghz bez zmiany napięc. Jednak
mam do niego boxowe chłodzenie gdyż ninje sprzedałem razem z prockiem. Speedfan mi pokazuje
ok 55 C w max obciązeniu. I teraz takie pytanko czy to dużo jak na tego proca? moj stary
pentium D osiągał nawet i 90 C :D :P I drugie pytanko, osobiscie boje sie grzebac w napieciach,
jaka jest szansa spalenia proca.I jeśli napiecie proca mam 1,28.... to gdybym go podkręcił
na 4Ghz to jakie napiecie mu musze zapodac:)?? z góry dzieki za info:)))


http://processorfinder.intel.com/details.aspx?sSpec=SLAY7

1.38 volta powinien spokojnie pociagnac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 00:47, GANGSTERR napisał:

Nie mam pojęcia, nie znam się na UPS. Podałem ci tylko ile pradu pobiera komputer, zeby
ci ułatwić sprawe i to wszystko w czym ci mogę pomóc.


Ok, dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze pomyślę, tak po za tym to jeszcze jedna rzecz. Ostatnio kupiłem sobie dość drogą listwę antyprzepięciową i mam do niej podłączonego kompa, czyli będzie ona w stanie coś "pomóc" mojemu zasilaczowi w razie zaników prądu?? Bo ostatnio już drugi raz oddawałem z tego powodu zasilacz na gwarancję i dlatego tez ten ups, ale nie wiem czy póki co ta listwa cos da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 19:12, ziptofaf napisał:

> a gdzie to? Jak to wygląda? :)

Ech, po co się bawić ze sprzętem, skoro to samo można uzyskać w sposób programowy?
Robimy plik .txt
Wewnątrz wpisujemy:
shutdown -t 30 -r
Zapisujemy np. w moje dokumenty jako plik.bat (nie txt). Robimy skrót do tego
pliku.
Klikamy prawym przyciskiem myszy na start->otwórz->programy->autostart. Tu wrzucamy
nasz skrót.
Resetujemy komputer i widzimy coś fajnego :) Będzie się powtarzać przy każdym starcie
kompa, można powiedzieć, że to wirus np.
A jak się pozbyć tego wspaniałego bonusu? Przy następnym włączeniu kompa wchodzimy do
autostartu i usuwamy nasz skrót. Ewentualnie start->uruchom->cmd->wpisujemy
shutdown -a



Wielkie dzięki;) Zrobię to w piątek;) Genialny sposób;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 19:37, Pawlo09 napisał:

żebym mieć ten błąd wystarczy zamknąć kilka procesów w Menedżer zadań Windows.

Wystarczy jeden - svchost. Tylko nigdy nie wiem który ;]. Któryś z niesławnych wirusów praktykował killowanie tego procesu przy starcie systemu :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co dałem taktowanie na 340 x 12 = 4,0 ghz i zwiększyłem napiecie z 1,28.. do 1,3 i komp w ogole nie startuje. jest to wina zbyt niskieg napiecie ? :) boje sie dawać większe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się