Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 23.08.2009 o 21:54, Kreeg napisał:

Na papierze to może i ten twój zasilacz ma 430W, ale jego rzeczywista moc może być o
wiele mniejsza niż w markowym 350W. Sama informacja że zasilacz ma 430W nie oznacza że
sobie poradzi z wymagającym zestawem: trzeba przede wszystkim patrzeć na moc linii 12V,
bo to ona jest najważniejsza, a w tanich zasilaczach jest na ogól żałośnie słaba.


Myślisz ze on taki słaby zapłaciłem za niego 180 zł ma te czarne owijki na kable i wogle taki nowoczesny jest :) I jest ładnie podświetlony :D Bardzo fajny bajer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2009 o 22:34, maziiii napisał:

tylko ze raczej preferuje GF ponieważ z ATI miałem problemy wiec chodzi mi głownie o
gf


Powinnieneś się przestawić bo nowe radki są naprawde duużo lepsze nić seria 9 geforce. Nie ma problemów ze sterami i wogle. Radeon jest już zupełnie inny niż kiedyś. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2009 o 21:10, Wojtasss napisał:

Myślisz że moc tylko 20 watt więcej coś da ?? OCZ StealthXStream 500W to chyba kupie
bo 500 watt to jeszcze na przyszłość na lepsze grafy starczy. Tylko może everest oszukuje
ale aż tyle by oszukał ?

To sprawdź w BIOS-ie, tam będziesz mieć dokładne wyniki.
A co do samego zasilacza - te 20W sporo da. Bo to nie będzie 20W - Chieftec znacznie wyprzedza no-name''owe marki pod względem mocy na linii 12V. Tym niemniej 500W rzeczywiście przyda się na przyszłość.

Dnia 23.08.2009 o 21:10, Wojtasss napisał:

Mam jeszcze pytanie juz jak kupiłem kompa gdzies 2lata temu z płytą głowna asus p5k i
od zawsze jest coś takiego że włącza się komp na 2 s i wyłącza i po 3 s włącza i juz
dalej działa. To tak ma być czy o co biega ?

O ile kojarzę, to ze starszym Asus P5B jest to samo, więc nie ma w tym nic złego.

Dnia 23.08.2009 o 21:10, Wojtasss napisał:

Myślisz ze on taki słaby zapłaciłem za niego 180 zł ma te czarne owijki na kable i wogle taki nowoczesny jest :) > I jest ładnie podświetlony :D Bardzo fajny bajer

Wiesz, Modecom Feel też wygląda przyzwoicie. Ale liczy się to co w środku, a nie na zewnątrz :)
Aha, próbowałeś przeczyścić kompka od wewnątrz? Wierz lub nie - często pomaga na dziwne zwisy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2009 o 20:47, maziiii napisał:

opłaca sie wymieniać GF 9600gt na 9800gtx+?????


Na razie nie warto. W przyszłym miesiącu do sprzedaży wchodzi seria Radeonów HD5xxx. Początkowo, jak zwykle, modele topowe, ale i tak powinno to spowodować obniżki cen. No i przy odrobinie szczęścia może od razu pojawią się modele pokroju HD4850, tylko 2x szybsze (patrząc na specyfikację nowych Radków to jak najbardziej możliwe), za to nie kosztujące majątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2009 o 22:57, Wojtasss napisał:

dzisiaj zauważyłem ze jak komputer jest zimny to sie wyłacza a jak ciepły to zacina.
Myślicie ze to zasilacz ? Wszystko to jak gram w gta 4


Hmmm, znowu gdzieś zgubiłem kryształową kulę...
Podaj może parametry sprzętu, w BIOS-ie zobacz napięcia, czy aby nie odstają od normy, temperatury tuż przed zwisem kompa też by się przydały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2009 o 01:50, ziptofaf napisał:

> opłaca sie wymieniać GF 9600gt na 9800gtx+?????

Na razie nie warto. W przyszłym miesiącu do sprzedaży wchodzi seria Radeonów HD5xxx.
Początkowo, jak zwykle, modele topowe, ale i tak powinno to spowodować obniżki cen. No
i przy odrobinie szczęścia może od razu pojawią się modele pokroju HD4850, tylko 2x szybsze
(patrząc na specyfikację nowych Radków to jak najbardziej możliwe), za to nie kosztujące
majątku.


No to wszystko będzie tak samo jak z nową seria geforce gtx też była gadana że to będzie 2x lepsze niż stare karty a co się okazało kicha. Nie są to złe karty bo sam mam gtx260 ale to nie jest to co powinno być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2009 o 09:28, Mateox86 napisał:

Mam jeszcze pytanie. Dlaczego taka modyfikacja procesora? Dawnonie rozgłądałem się w
tym i nie jestem w temacie


Nie rozumiem. Co w tym takiego niezwykłego, i jaka modyfikacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2009 o 14:26, Mateox86 napisał:

Modyfikacja taka, że procek dwurdzeniowy .

eee, dalej nie kminie o co ci chodzi. Proc dwurdzeniowy to normalna sprawa. Intel niedługo będzie wypuszczał 6 rdzeniowe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2009 o 14:27, GANGSTERR napisał:

> Modyfikacja taka, że procek dwurdzeniowy .
eee, dalej nie kminie o co ci chodzi. Proc dwurdzeniowy to normalna sprawa. Intel niedługo
będzie wypuszczał 6 rdzeniowe..



okk. jestem dzis lekko zamotany, prawie spalił mi sie komp.

konfigi róznia się procesorammi. 2 i 3 rdzenie.
A co z pamięciami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

proste:

W moim konfingu jest lepsza grafika i zasilacz. Płyta pozwala odblokowac dodatkowe rdzenie (nie wiem w jakiej rewizji jest mobas ktory podał ziptofaf). U ziptofaf''a masz słabsza garfikę oraz gorszy zasilacz, za to lepszego proca i ramy (z tym, że jego zestaw jest o 100 zł droższy od mojego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z pytaniem spoza tematu... Co jest odpowiedzialne za wczytywanie map, lokacji, leveli i doczytywanie tekstur? I czy przy programach mocno obciążających procesor (tak np. 6 godzin) komp ma prawo się zacinać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2009 o 14:43, GANGSTERR napisał:

proste:

W moim konfingu jest lepsza grafika i zasilacz. Płyta pozwala odblokowac dodatkowe rdzenie
(nie wiem w jakiej rewizji jest mobas ktory podał ziptofaf). U ziptofaf''a masz słabsza
garfikę oraz gorszy zasilacz, za to lepszego proca i ramy (z tym, że jego zestaw jest
o 100 zł droższy od mojego)


Swoją drogą, jak to jest w rzeczywistości z tym odblokowywaniem rdzeni? Bo z tego co czytam, to wcale nie jest tak różowo...
http://www.tomshardware.com/reviews/unlock-phenom-ii,2273-3.html
http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/phenom-athlon-ii-x2_15.html
Jak dla mnie, ciekawy "bajer", choć powinien być traktowany jako dodatek, a nie coś, co będzie kompowi niezbędne do osiągnięcia wysokiej wydajności. No i AMD teraz zwalcza tą możliwość, więc nie tylko konkretna płyta, ale i możliwie jak najstarsze Phenomy II.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2009 o 18:23, Jedimax napisał:

Ja z pytaniem spoza tematu... Co jest odpowiedzialne za wczytywanie map, lokacji, leveli
i doczytywanie tekstur?

Dysk twardy, złącze PCI-Express, pamięć karty graficznej i RAM.

Dnia 24.08.2009 o 18:23, Jedimax napisał:

I czy przy programach mocno obciążających procesor (tak np. 6 godzin) komp ma prawo się zacinać?

Zacinanie = przegrzewanie podzespołów, więc raczej nie powinno do tego dochodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się