Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

obie gry, ktore podales (GTA4, Arma 2) wymagaja bardzo mocnego procesora. gwarant, ze gdybys odblokował dodatkowe rdzenie i odpowiednio podkręcił pII wydajnosc w obu gierkach bardzo by wzrosla.

Crew_900: zalezy z jaka rozdzielczością masz monit. jesli max 1280x1024 nic nie wymieniaj. jesli wieksza mozna sie zastanowić nad wymiana grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2009 o 12:15, Misquamaqus napisał:

Czego sie spodziewales po takiej karcie ?.
Zaprzegnij jakiegos gtx 285, to zobaczysz jak phenomek wystartuje.


Fanboy? :P Akurat z GF (tymi starymi - MX) mam złe wspomnienia i raczej trzymam się Radosławów ;)

Więc podsumowując to jeśli gra nie wymagałaby kilku rdzeni to byłoby ok, a po prostu źle trafiłem z tymi grami na początek przygody z nowym prockiem? :) A co do tego podkręcania... Jak o kilka procent podkręcić procka, korzystając z ACC na karcie? :)

Spoiler

Apropos tego co było w tamtym spoilerze - dobrze, że wszystko ok, bo bałem się, że coś na poważnie schrzaniłem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema. Mam problem. Nie jestem pełnoletni wiec pracy nie znajde, dlatego chciałbym jakiś bardzo dobry komp ale tani na razie mam 600 zeta ale z tysiaka jeszcze uzbieram. Trzeba mi takich części jak: Płyta główna, karta graficzna, procesor chciałbym najlepszy trójrdzeniowy i jakąś tanią kartę dzwiękową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2009 o 12:47, mariowsad napisał:

ram 2 giga

Bardzo konkretna odpowiedź.

Dnia 23.08.2009 o 12:47, mariowsad napisał:

i dysk 320...

500 GB jest 10 zł. droższe w niektórych przypadkach.

Dnia 23.08.2009 o 12:47, mariowsad napisał:

zasilacz 500

To, że zasilacz ma 500 W na pudełku to nic, ważne, żeby tyle w rzeczywistości wyrabiał czyli jakiś dobrej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.08.2009 o 12:32, barth89 napisał:

Fanboy? :P Akurat z GF (tymi starymi - MX) mam złe wspomnienia i raczej trzymam się Radosławów
;)



Fanboy jak najbardziej.
Trudno, zeby nie chwalic najwydajniejszej karty na rynku.

Blacklio....coz Cie tak drazni co ?.
Co...nie wolno mi pisac o nvidi ?.
Zygac mi sie chce jak widze opisy o ati jakie to one nie sa.
Nikomu nie na[pisalem fanboy lub podobnie.

Nvidia !!!...nvidia !!!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem szczęśłiwy traf. No nic, dobrze, że się wstrzymałem z tym kompem za 1500 tys. Teraz mam do dyspozycji ok 4000, i myślę, że więcej mi nie trzeba :)
Możecie zaproponować mi jakiś fajny zestawik? Uprzedzam, że chcę kupić pełny zestaw tj. monitor, myszka, klawiatura, głośniki, system i oczywiście jednostka centralna. Komputer będzie tylko do gier, do neta i pisania mam słabszy. Proszę o rozsądne propozycje, najlepiej z przypuszczalnymi osiągami w Crysisie :) PS. nie zależy mi na markowej myszce i klawiaturze, oby były długowieczne i użyteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2009 o 12:17, blacklio2 napisał:

Do GTA4 wymagany jest mocny procek, wysoko taktowany najlepiej 4Ghz


Ale do innych nowych gier, które mają/mają mieć dobrą optymalizację takie podkręcanie nie będzie chyba raczej konieczne, co? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor:
AMD Phenom II X3 720 /2.8GHz, 95W, BOX, Black, AM3/
459 zł

Płyta główna:
Gigabyte MA770-UD3 rev.2.0 /AMD 770/
259 zł

Karta graficzna:
PowerColor Radeon HD4870 1024MB DDR5 /256bit/ DVI HDTV
590 zł

Zasilacz:
OCZ StealthXStream 500W
230 zł

Suma 1538 zł, kartę muzyczną masz zintegrowaną z płytą główną, na lepszą nie będzie kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2009 o 13:00, abbott123 napisał:

Ostatnio miałem szczęśłiwy traf. No nic, dobrze, że się wstrzymałem z tym kompem za 1500
tys. Teraz mam do dyspozycji ok 4000, i myślę, że więcej mi nie trzeba :)

Eeee, jak miałeś kompa za 1500 tys. mieć, to mogłeś już jakiegoś z NASA odkupić ;)

Dnia 23.08.2009 o 13:00, abbott123 napisał:

Możecie zaproponować mi jakiś fajny zestawik? Uprzedzam, że chcę kupić pełny zestaw tj.
monitor, myszka, klawiatura, głośniki, system i oczywiście jednostka centralna. Komputer
będzie tylko do gier, do neta i pisania mam słabszy. Proszę o rozsądne propozycje, najlepiej
z przypuszczalnymi osiągami w Crysisie :) PS. nie zależy mi na markowej myszce i klawiaturze,
oby były długowieczne i użyteczne.


AMD Phenom II X4 940
Gigabyte MA770-UD3
4GB RAM G.Skill 1066 MHz CL5
WD 640GB (WD6400AAKS)
Pioneer DVR-216D
Radeon HD4870 PowerColor 1024 MB
CoolerMaster Elite 331 Black
Klawiatura: A4Tech EVO Expert
Mysz: A4 Tech X-750
Windows Vista Home Premium 64bit PL + upgrade Windows 7 Home Premium
Creative Inspire 2.1 A300
Chieftec 500W
Suma: 3077 zł (www.gral.pl)
Sam używam ww. klawiatury i myszki, żyją już długo, mają też naprawdę niezłe parametry. Na głośnikach się szczególnie nie znam, wziąłem więc po prostu średni 2.1 zestaw od Creative'a :) System koniecznie 64-bitowy, tylko on wykorzystuje pełne 4 GB RAM-u. W związku z tym, że Windows 7 nawet w becie już wyprzedza Vistę, więc wybrałem wersję z możliwością zamiany na ten system, gdy już się pojawi w sprzedaży.
Co do monitora - masz na niego ponad 900 zł, ja bym się zastanowił nad Iiyamą ProLite B2206WS-1, bądź NEC 20WGX2 PRO. Ten drugi jednak już ciężko dostać, za to jak ci się uda, to oferuje naprawdę świetną jakość obrazu (zresztą czego innego się spodziewać po matrycy PVA :)). Tym niemniej, i Iiyama powinna ci w 100% pasować, chyba, że zawodowo zajmujesz się grafiką :P
Co do czystej wydajności - wolne toto nie jest. Tzn. Crysis będzie działać w max. detalach bezproblemowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się