Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

ja mam taka propozycje:

Procesor: AMD Phenom II X2 550 /3.1GHz, L3 6MB, 80W, BOX, AM3/ 355 zł
Płyta główna: AsRock A780GXH/128M /AMD 780G/ 249 zł

razem 604 zł (ceny z esc.pl)

wydasz troche wiecej, ale masz proc: bardziej podatny na oc, chłodniejszy i mniej pradozerny (45nm), wydajniejszy + ciekawostka, czyli możliwość odblokowania rdzeni. bez problemu wykorzystasz moc hd3850, mocniejsze grafiki tez beda dzialac wyśmienicie (jeszcze jeden +).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2009 o 10:08, Luk4s napisał:

wydasz troche wiecej, ale masz proc: bardziej podatny na oc, chłodniejszy i mniej pradozerny
(45nm), wydajniejszy + ciekawostka, czyli możliwość odblokowania rdzeni. bez problemu
wykorzystasz moc hd3850, mocniejsze grafiki tez beda dzialac wyśmienicie (jeszcze jeden
+).


Czy on będzie wydajniejszy, to nie wiem. 3.1 GHz czyli w tym przypadku poziom Athlona x2 6000+ (+ dodatkowe 10% z uwagi na wydajniejszą architekturę), co jednak jest na minus w porównaniu do Phenoma X4 9850 w wielordzeniowych grach/programach. Po odblokowaniu rdzeni jednak rzeczywiście byłby szybszy, tylko, że to udaje się coraz rzadziej. No i dość drogo wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.
AMD Phenom II X2 550 BOX (3.1GHz, Dual Core, 7MB[1+6], 80W, AM3) Black Edition
Wentylator: BOX (komplet z procesorem)
Gigabyte MA770-UD3, AMD 770, DualDDR2-1066, SATA2, RAID, FW, GBLAN, ATX AM2+
DDR2 4096MB 1066MHz A-Data Gaming Edition (2x 2048MB)
WD 500GB, SATA/300, 16MB (WD5000AAKS) Caviar Blue
DVD-RW Pioneer DVR-216D DVD+/- R/RW/DL SATA OEM
Realtek ALC888 (zintegrowany/a)
Karta sieciowa:Tak (zintegrowany/a)
Radeon HD4850 Gigabyte 512MB GDDR3, 2xDVI, PCI-E 2.0 Zalman
CoolerMaster Elite 330K Black (bez zasilacza)
Asus 19" LCD VH196D (5 ms, Wide, Czarny)
A4Tech KB-21 EVO Expert
A4Tech EVO Glaser 60D
HP Deskjet F2280 (Drukarka, Kopiarka, Skaner) CB683A
Głosniki.: Logitech S-120 Biale
Kabel USB 2m (PL/KW)
Zasilacz do obudowy ATX 450W Chieftec GPS-450AA-101A (Fan 120mm)

Razem brutto: 2677
tak to pozmienialem i zamawiam, ale z gral.pl bo tam mi wyszlo taniej a i tak plomba mi wisi bo to nie dla mnie i powiedzieli ze w ciagu ok 5 dni komp zlozony powinien byc juz w domu ;]
wkazdym razie dzieki za pomoc. mam nadzieje ze w/w smok ;] da rade ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grafe zmień na http://www.gral.pl/preview/Power_Color/Radeon_HD4850_PowerColor_512MB_GDDR3_DVI_HDMI_PCI-E_2_0_625_1986_66.html lub http://www.gral.pl/preview/Sapphire/Radeon_HD4850_Sapphire_512MB_GDDR3_HDMI_DVI_PCI-E_2_0_Vapor-X_80.html. Urządzenie wielofukncyjne brałbym od Brother''a. Każdy kolor jest w oddzielnym pojemniku oraz zamienniki są bardzo tanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2009 o 16:04, Luk4s napisał:

jesli juz to bierz najtańszą. chociażby tę:
http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_73&products_id=18494


Sęk w tym, że ja nie chcę najtańszej, tylko najlepszą, ich ceny są porównywalne...

Dnia 31.08.2009 o 16:04, Luk4s napisał:

IMHO mozesz nam pokazac co złożyłeś?


Dobra, skoro tak ci zależy...


Procesor Intel Core i5 750

Gigabyte GeForce CUDA GTX 275 GPU , 896MB GDDR3 (448 bit), PCI-E (i tu się zastanawiam...)

Płyta Główna Gigabyte GA-P55-UD4

RAM OCZ DDR3 4096MB 1600MHZ 2x2048MB CL7 PE (platinum edition)

Dysk Samsung SpinPoint F1, 3.5", 640GB, SATA/300, 7200RPM, 16MB cache

LG SuperMulti SATA DVD+/-R22x,DVD+RW8x,DVD+R DL 16x,SecurDisc,bare bulk (czarny)

Thermaltake zasilacz ATX, Toughpower QFan, 650W, PFC

Obudowa ANTEC THREE HUNDRED

Wentylatory do obudowy 3 x SILENTIUM PC Zephyr 120 LED Blue

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2009 o 12:53, Feallan napisał:

Sęk w tym, że ja nie chcę najtańszej, tylko najlepszą, ich ceny są porównywalne...

sęk w tym, ze referent gtx275 to dobry deal - nie jest specjalnie głośny (ofc. zalezy od ucha), temperatury w porzadku. co chce zasugerować? jak to mawiają - skoro nie widac roznicy to po co przepłacać. bierzesz najtańszego gtx275 (akurat padło na gigabyte) i masz dobra grafike.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2009 o 13:07, Luk4s napisał:

> Sęk w tym, że ja nie chcę najtańszej, tylko najlepszą, ich ceny są porównywalne...
sęk w tym, ze referent gtx275 to dobry deal - nie jest specjalnie głośny (ofc. zalezy
od ucha), temperatury w porzadku. co chce zasugerować? jak to mawiają - skoro nie widac
roznicy to po co przepłacać. bierzesz najtańszego gtx275 (akurat padło na gigabyte) i
masz dobra grafike.


No dobra. A słyszałem coś, że GTX 275 Gigabyte''a lubią się psuć, to prawda, czy jakaś plota?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2009 o 13:34, faraoneek23 napisał:

Hej, chciałbym zrobić SLI z kart 7600gt i 9600gt, czy to możliwe? od czego to zależy?
nie znam się na tym


Niemożliwe, SLI można robić tylko z 2 identycznych kart, poza tym niezbędna jest jeszcze płyta główna, która to umożliwia (czyli te oparte na chipsecie nForce, bądź X58).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2009 o 13:49, ziptofaf napisał:

> Hej, chciałbym zrobić SLI z kart 7600gt i 9600gt, czy to możliwe? od czego to zależy?

> nie znam się na tym

Niemożliwe, SLI można robić tylko z 2 identycznych kart, poza tym niezbędna jest jeszcze
płyta główna, która to umożliwia (czyli te oparte na chipsecie nForce, bądź X58).

No na pudełku od płyty głównej pisze nforce 570, a takie dwie 7600gt po 256 mb sporo by dały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.09.2009 o 13:53, faraoneek23 napisał:

No na pudełku od płyty głównej pisze nforce 570, a takie dwie 7600gt po 256 mb sporo
by dały?


Daruj sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2009 o 13:53, faraoneek23 napisał:

No na pudełku od płyty głównej pisze nforce 570, a takie dwie 7600gt po 256 mb sporo
by dały?


Mówiąc szczerze, to były by badziewne... Lepiej kupić jedną dobrą kartę niż dwa starocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.09.2009 o 13:49, ziptofaf napisał:

Niemożliwe, SLI można robić tylko z 2 identycznych kart


Niekoniecznie, poczytaj sobie o Hybrid SLI, możesz łączyć stare modele z nowymi. Ale to tylko niewiele kart..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2009 o 10:08, Luk4s napisał:

razem 604 zł (ceny z esc.pl)


Propozycja ciekawa, ale ja nie chcę rozbudowywać i inwestować w ten komputer, który obecnie posiadam (bo dzielę go z rodzinką i zamierzam kupić nowy własny za rok-dwa), a jedynie usprawnić go na tyle żebym mógł jeszcze przez jakiś czas cieszyć się płynną animacją w nowszych grach :) Generalnie to już jestem zdecydowany, że ma być cztero-rdzeniowy, ale chcę wydać jak najmniej trzeba, tymbardziej że dużo nie zarabiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2009 o 15:19, WhiteMamba napisał:

/ciach/

Hybrid SLI dziala na podobnej zasadzie jak ATI Hybrid. Mając dedykowaną karte w slocie pci-ex (zgodną z tą technologia) i integre na mobo mozna polaczyc wydajnosc obu ukladow. Druga mozliwosc to wylaczenie glownej grafiki w trybie 2d i przełączenie sie na zintegrowane gpu = oszczędność energii. Ostatnie zdanie prawdziwe - niewiele kart to wspiera (NV wycofała sie całkowicie z tego patentu ze wzgledu na problemy ze sterami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yhy. Była też funkcja, że słabszego akceleratora(min. serie 8xxx) używasz jakos sam PhysX, a reszta obliczeń przypada na karte i CPU,Nie wiem w prawdzie ile zyskuje się procent wydajności, ale brzmi całkiem całkiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2009 o 12:47, GANGSTERR napisał:

Grafe zmień na http://www.gral.pl/preview/Power_Color/Radeon_HD4850_PowerColor_512MB_GDDR3_DVI_HDMI_PCI-E_2_0_625_1986_66.html
lub http://www.gral.pl/preview/Sapphire/Radeon_HD4850_Sapphire_512MB_GDDR3_HDMI_DVI_PCI-E_2_0_Vapor-X_80.html.
Urządzenie wielofukncyjne brałbym od Brother''a. Każdy kolor jest w oddzielnym pojemniku
oraz zamienniki są bardzo tanie.


cuz nic juz nie zmienie bo jest zamowiony, wkazdym razie wczesniej wybralem jakiegos tam 4850 to ktos napisal zeby zmienic na zalmana to zmienilem, ale i tak nie wiem co za roznica palit, sapp giga czy cos innego. a ta drukarke skaner etc mam obecnie w domu i jakos chodzi dobrze dlatego to wybralem. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zalman jest glośniawy, z palitem bywa różnie a powercolor i sapphire to chyba najlepsze firmy jesli chodzi o ATI (PR jest tanszy od gigabyte, a sapphire ma znacznie lepsze chłodzenie).

Mi mój wcześniejszy HP sprawiał problemy i był drogi w użytkowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się