Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Ja mam gf9600gt od gigabyte z chłodzeniem zalmana, dla mnie jest głośne te chłodzenie i czasami może denerwować bo nie można zmniejszyć obrotów wentylatora.
Coś mi się wydaje że ten twój zasilacz był razem z obudową i że to jest jakiś no-name. Radziłbym ci zmienić zasilacz jak chcesz zmieniać też kartę. Ja mam taki i sobie chwale:
http://www.allegro.pl/item723034028_mocny_zasilacz_amacrox_warrior_ax450_pnf_3_lata_gw.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2009 o 12:04, kaczek93 napisał:

To akurat jest referencyjny model Galaxy, niepodkręcony. Stosunkowo mały wentylatorek, więc do najcichszych się pewnie zaliczać nie będzie. Ja bym od Galaxy szukał tego modelu:
http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/GeForce_9600GT/Galaxy/Galaxy_9600GT.jpg
Ewentualnie coś opartego o chłodzenie Zalmana, czy też chłodzenie podobne do tego, jakie ma Zotac:
http://www.greenlyph.com/new/images/zotac9600gt.jpg

Dnia 31.08.2009 o 12:04, kaczek93 napisał:

Czy GALAXY jest głośna i czy mój zasilacz IziCase 3208B 400w, na którym wczesniej był
GF 8500GT udźwignie tą kartę?

Cóż, ja o tej marce zasilaczy nigdy nie słyszałem. O ile to dobry 400W to bez problemu, w przypadku tej zasiłki nie mam pojęcia, jak jest, ale nie liczyłbym na zbyt wysoką jakość. Dobra zasiłka 400W kosztuje powyżej 100 zł, ty zapewne zapłaciłeś tyle za zasilacz+obudowa.

A co do głośności - jak w każdej karcie zależy od obciążenia kompa. O ile pracujesz w Wordzie itp. to jest praktycznie niesłyszalna. Ale po kilkugodzinnej sesji w Crysisie całość jest już dość głośna. Fakt, że i tak cichsza niż typowe dźwięki, jakie pojawiają się w czasie gry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej , mam pytanie. Czy karta ATI podejdzie do płyty głównej na której wcześniej miałem 7600GT? Możecie mi polecić jakąś kartę w granicach 200-300 zł, żeby tak wszystkie gry na minimum detalach działały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2009 o 16:24, faraoneek23 napisał:

Hej , mam pytanie. Czy karta ATI podejdzie do płyty głównej na której wcześniej miałem
7600GT? Możecie mi polecić jakąś kartę w granicach 200-300 zł, żeby tak wszystkie gry
na minimum detalach działały


Coś mi się kojarzy, że już widziałem to pytanie od ciebie w przeciągu ostatnich 2 tygodni ^^
Za 277 zł (www.gral.pl) znajdziesz GeForce 9600GT Gainward, w tej kategorii cenowej nic ciekawszego chyba nie ma.
A karta ATI wejdzie do płyty głównej raczej bezproblemowo, chyba, że chcesz kupić jakąś 5-letnią na złączu AGP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2009 o 16:24, faraoneek23 napisał:

Hej , mam pytanie. Czy karta ATI podejdzie do płyty głównej na której wcześniej miałem
7600GT? Możecie mi polecić jakąś kartę w granicach 200-300 zł, żeby tak wszystkie gry
na minimum detalach działały

Na szczęście Microsoft ani Apple płyt głównych jeszcze nie produkują. Pytanie czy masz AGP czy PCI-E?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2009 o 16:24, faraoneek23 napisał:

Hej , mam pytanie. Czy karta ATI podejdzie do płyty głównej na której wcześniej miałem
7600GT? Możecie mi polecić jakąś kartę w granicach 200-300 zł, żeby tak wszystkie gry
na minimum detalach działały


9600GT. Chociaż w zależności od tego, jakie masz pozostałe podzespoły (procka przede wszystkim).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2009 o 16:27, Lord-Tyrranoos napisał:

> Hej , mam pytanie. Czy karta ATI podejdzie do płyty głównej na której wcześniej
miałem
> 7600GT? Możecie mi polecić jakąś kartę w granicach 200-300 zł, żeby tak wszystkie
gry
> na minimum detalach działały

9600GT. Chociaż w zależności od tego, jakie masz pozostałe podzespoły (procka przede
wszystkim).

No właśnie procek trochę cienki, 2-rdzeniowy athlon 2.2ghz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2009 o 16:31, Lord-Tyrranoos napisał:

Cienki jak nie wiem ;)). 9600GT w tej cenie będzie odpowiedni ;)). I starczy na kilkanaście
miesięcy grania w HIGH/MED.

Bo ja kompa kupiłem dwa lata temu a teraz większość kolegów pokupywała i się śmieją że mam słabego. Ale jak Gta 4 pójdzie(bo o to mi chodzi ;] ) to i reszta napewno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

warto poszukać w uzywkach na allegro. w tej cenie powinieneś wyrwać 8800gt/8800gts/hd4850. proc w gore i smialo mozesz grac we wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :) W najbliższym czasie planuję (wreszcie) wymienić mój zasłużony procek Athlon 3600+ na coś wielordzeniowego, głównie z powodu słabej wydajności w nowszych grach (np Crysis, Far Cry 2 czy Lost Planet). Wiem, że na to składa się więcej niż procesor, ale jestem przekonany że z 4 GB RAM i kartą HD3850 powinienem być w stanie zagrać w te gry bez zaciachów na wysokich detalach, jeśli tylko wymienię procek :)

I tu prósba do was - co możecie mi polecić? W grę wchodzi wyłącznie to co można podpiąć pod płytę Asus M2N-e. Z tego co się orientuję ma socket AM2 - czy procesory pod AM2+ nie będą u mnie działać? Bo z tego co widzę, to pod samo AM2 są co najwyżej AthlonyX2 - nie wiem czy to mógłbym po takim upgradzie oczekiwać czegoś więcej, wolałbym czterordzeniowca. Jeżeli da rady, to czy muszę brać coś z wyższej półki czy już np Phenom X4 9650 da rady z grami powyżej i tymi nowszymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Wizyta na stronie Asusa pozwala jednoznacznie stwierdzić, że płyta jest zgodna także z wszelkiej maści Phenomami X4 (fakt, że pierwszej generacji, a nie Phenomami II).:
http://support.asus.com/cpusupport/cpusupport.aspx?SLanguage=en-us&model=M2N-E&product=1
Rzecz jasna trzeba będzie zaktualizować BIOS.

A co do konkretnego modelu - albo Athlon X2 w okolicach 6000+, albo ew. czterordzeniowy Phenom (najlepiej 9850 z powodu dość wysokiego zegara, choć niestety ciężko go już dostać). Jeżeli tylko grasz, to lepiej będzie postawić na Athlona, ale jeżeli robisz na kompie coś ponad to (bądź lubisz gry typu Supreme Commander, które w pełni wykorzystują dowolną ilość rdzeni), to wybór czterordzeniowca będzie rozsądniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm skoro można czterordzeniowego na mojej płycie (Asus M2N-e), to myślę że lepiej będzie jeśli w takowy zainwestuje, ale nie chcę przepłacać zanadto :) Teraz zastanawiam się właśnie czy brać jakiegoś tańszego Phenoma (9650; 425 zł) czy droższego (9950; 615 zł), zależy mi przede wszystkim aby grać w stałych 40+ fps w grach tj Crysis/Far Cry 2/WoW: WotLK/Lost Planet na full detalach (czyli absolutnie bez przycinek). Nie chcę wydawać za dużo, bo za 2-3 lata i tak pewnie kupię nowy komputer :)

EDIT: gdzieś na google wyczytałem, że używanie procesorów dedykowanych AM2+ na zwykłym AM2 wiąże się z kilkuprocentowym spadkiem wydajności - to coś istotnego? I czy mogę się spodziewać jakichś kłopotów, tj niestabilność komputera czy konieczność zakupu lepszego zasilacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.
Mam problem z dodatkowym zasilaniem karty graficznej Gigabyte GeForce 9600GT 512 Mb DDr3, a mianowicie:

Na molexie z karty są trzy przewody, w kolejności żółty, czarny, czerwony a wtyczka z zasilacza typu "molex" ma żołtyy, czarny, czarny, czerwony. Czy trzeba przerabiać molexa z karty graficznej, czy czerwony może być na czarnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2009 o 19:24, GANGSTERR napisał:

Problem mam tylko z ze złączem P8 do płyty, ale to z racji Mugena. Tak to nie mam problemów
z dostępem do poszczególnych złącz.

Ja zadaje kłam twojemu twierdzeniu: "only bigtower" bo midy tez mogą być pojemne.

Nie odkrywasz ameryki mówiąc, że w bigach jest dużo miejsca, to wie każdy ;)


Hmm czyli radiatory na ram rzy takiej obudowie bez sensu jest montować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2009 o 18:53, Azvar napisał:

Hmm skoro można czterordzeniowego na mojej płycie (Asus M2N-e), to myślę że lepiej będzie
jeśli w takowy zainwestuje, ale nie chcę przepłacać zanadto :) Teraz zastanawiam się
właśnie czy brać jakiegoś tańszego Phenoma (9650; 425 zł) czy droższego (9950; 615 zł),
zależy mi przede wszystkim aby grać w stałych 40+ fps w grach tj Crysis/Far Cry 2/WoW:
WotLK/Lost Planet na full detalach (czyli absolutnie bez przycinek). Nie chcę wydawać
za dużo, bo za 2-3 lata i tak pewnie kupię nowy komputer :)

Czyli potrzebny ci Phenom taktowany zegarem co najmniej 2,4 GHz, ja proponuję taki model:
http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC/AMD_Phenom_Quad_Core_9850_BOX_Black_Edition/pelny,id,54357,cpsrc,ceneo/
Jest jednym z wyżej taktowanych Phenomów pierwszej generacji i co ważniejsze, ma odblokowany mnożnik, dzięki czemu jego ewentualne podkręcanie to naprawdę łatwizna. Ewentualnie odrobinę słabszy 9750 (koszt ok. 450 zł), ale jego podkręcanie jest robotą nieco bardziej wymagającą. Tym niemniej, oba z tych modeli bez problemu wykorzystają moc twojego HD3850.

Dnia 31.08.2009 o 18:53, Azvar napisał:

EDIT: gdzieś na google wyczytałem, że używanie procesorów dedykowanych AM2+ na zwykłym
AM2 wiąże się z kilkuprocentowym spadkiem wydajności - to coś istotnego? I czy mogę się
spodziewać jakichś kłopotów, tj niestabilność komputera czy konieczność zakupu lepszego
zasilacza?

400W Chieftec utrzyma dowolnego Phenoma. A co do kwestii spadku wydajności - te 1-2% to niezbyt wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się