Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 08.09.2009 o 20:01, Lukiwwo94 napisał:

Z tego co mi wiadomo GTA IV o wiele szybiej chodzi na Intelach i GeForcie a nie AMD i
Ati choć to zresztą to samo :P

GTA IV ma ogólnie spartoloną optymalizację, pod prawie każdym sprzętem chodzi źle. AMD czy Intel w tym przypadku nie mają znaczenia (zresztą 3.1 GHz Phenom II vs 300 MHz mniej Intela w tej kategorii cenowej zawsze da przewagę AMD). Co do ATI vs Nvidia - z tego co czytam, to obecnie wydajnościowo jest podobnie, koszmarnie było tuż po premierze gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.09.2009 o 20:00, ziptofaf napisał:

> i sie pytaja w ich imieniu? Kumpel nie potrafi pisac/wysłowić sie?
Kumpel 1 myśli, że kumpel 2 się zna i bezgranicznie ufa poglądom kumpla 2 :)

i tem drugi nie moze sie przyznac, ze sie jednak nie zna?

Dnia 08.09.2009 o 20:00, ziptofaf napisał:

Oo, nie wiedziałem, że jednak są takie monitory :P Chyba pora dokształcić się w dziedzinie
akcesoriów do PC :)

zasiałeś u mnie ziarno niepewności, ale to by nie miało po prostu sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.09.2009 o 20:01, Lukiwwo94 napisał:

Z tego co mi wiadomo GTA IV o wiele szybiej chodzi na Intelach i GeForcie a nie AMD i
Ati choć to zresztą to samo :P


Jak dla mnie to nieprawda, ale tu nawet nie o to chodzi, po prostu w tej cenie nie ma niczego lepszego, szczególnie od Nvidii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 20:40, RedSqll napisał:

Sry nie zauważyłem poprzedniego posta. btw Coś złego jest w tym, że pytam się w imieniu
kumpla?


A czy ktoś z nas pisze, że to coś nie tak? Po prostu to zastanawiające, że kumpel sam się nie zapyta :) To dość popularna sytuacja zresztą :)
A mój poprzedni post:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&pid=45079
i ten, który napisałem potem:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&pid=45080

Ano właśnie, orientuje się ktoś, jakie mają być ceny HD58xx tuż po premierze? Bo nie wiem, czy sprzedać 1xHD4850, czy od razu 2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.09.2009 o 20:42, ziptofaf napisał:

Ano właśnie, orientuje się ktoś, jakie mają być ceny HD58xx tuż po premierze? Bo nie
wiem, czy sprzedać 1xHD4850, czy od razu 2 :)


któryś serwis podał ceny, które wyciekły bodajże z newegg.com, ale nie powiem ci teraz ktory serwis to podał (PCLab, in4 lub PurePC). Były to oczywiscie ceny w dolarach, wiec to pomnożyć tak 2,9 i wziąc pod uwage fakt, że to Polska i będzie to droższe.

Też się czaje na nowe radki i zbieram kase, ale będzie sie chyba trzeba wstrzymać z miesiac lub dwa, ceny spadna i może będa juz piersze niereferenty w okazyjnych cenach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o7
No to teraz wyzwanie. Mam nieszczęście posiadać X-Fi extreme music. I za cholerę nie mogę ustawić żeby działał mikrofon. Już mi się zaklęcia skończyły a były wszystkie inkantacje od najprostszych do co bardziej skomplikowanych wiązanek. Po prostu mi ręce opadają. Mikrofon nie działa na żadnej znanej ludzkości konfiguracji. Ktoś jest w stanie pomoc? Obecnie jadę na zintegrowanym Realteku bo jest i dźwięk i mikrofon. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymaj się do konca wrzesnia/początek pazdziernika. Wtedy na rynku beda nowe raki, a plotki mówia, że HD 5850 czy tez HD 5870 będzie mniej więcej wydajnościowo na poziomie GTX 295. Proc to na pewno będzie i5, może i7 8xx, bo na i7 9xx kasy juz raczej nie starczy (nowe radki będa trochę kosztować...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2009 o 11:36, arek5 napisał:

Jakieś propozycje?

Samsung F3 500GB HD502HJ.

btw, ciekawa informacja:

HD5870:

- 1600 SP
- 80 TMU
- 850 mhz clock
- 1200 mhz GDDR5
- 330mm^2
- 2 billion+transistors
- "Just over" 150 GB/s BW
- 26 watts idle, 190 peak
- price:$399

Close in performance to a 4870X2 or GTX295

;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2009 o 12:24, knopfler napisał:

Witam,
Mam do wydania max 4500 zł na samą jednostkę. Może ktoś ma jakąś propozycję konfiguracji?


Poczekaj do premiery HD58xx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 19:45, GANGSTERR napisał:

Mnie tam zastanawia czemu osoby, które nie maja o tym pojęcia, składają kompu kumplom
i sie pytaja w ich imieniu? Kumpel nie potrafi pisac/wysłowić sie?


Bo kumpel 1 często się nie zna na kompach tak jak kumpel 2. Nawet jak kumpel 2 nie jest na czasie z nowinkami i najnowszymi wynikami benchmarków, to i tak będzie wiedział o co spytać, jakie szczegóły są ważne i kto z doradzających sprawia wrażenie godnego zaufania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nieszczęsna, posiadam ją od kilku lat jak używałem TS to nie było problemów z mic i przypuszczam ze nie było by problemów teraz. W tej chwili siedzę na lapku to za wiele Ci nie pomogę teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się