Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Nie widziałem gdzie zapytać więc zapytam tu. Moim zdaniem to najodpowiedniejszy temat. Jeśli jednak się mylę to przepraszam. Istnieje jakiś program mogący sprawdzić wydajność mojego komputera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2009 o 16:32, Largooo napisał:

Nie widziałem gdzie zapytać więc zapytam tu. Moim zdaniem to najodpowiedniejszy temat.
Jeśli jednak się mylę to przepraszam. Istnieje jakiś program mogący sprawdzić wydajność
mojego komputera?


Tak, np. 3DMark

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Zaczynam zbierać kase na coś nowego do komputera (jeszcze nie wiem co to jest :P). I tu pojawia się pytanie co pierwsze procesor, czy karta graficzna? Konfiguracja kompa w podpisie. Chciałbym żeby gry chodziły stabilniej w rozdzielczości 1680x1050 (np. Crysis, Dirt). Proszę o radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2009 o 16:28, jakubg7 napisał:

Witam!
Zaczynam zbierać kase na coś nowego do komputera (jeszcze nie wiem co to jest :P). I
tu pojawia się pytanie co pierwsze procesor, czy karta graficzna? Konfiguracja kompa
w podpisie. Chciałbym żeby gry chodziły stabilniej w rozdzielczości 1680x1050 (np. Crysis,
Dirt). Proszę o radę :)


Karte grafiki + procesor najlepiej.
Chyba, ze wykrecisz tego intelka i kupisz jakiegos 5850.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Patrz post powyżej, albo podkręć w granicach rozsądku procesor (2,66 to fabryczne taktowanie? jeśli tak to możesz spróbować pociągnąć go do 3,2 GHz) i pozbieraj na przynajmniej GF GTX 260.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2009 o 17:29, Cierpik182 napisał:

/.../
pozbieraj na przynajmniej GF
GTX 260.

Raczej HD 4870 który jest karta równie wydajną, a tańszą, a najlepiej poczekac do premiery HD 5xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

directx 11 to przynajmniej na razie dodatkowy ficzer. wydajnosc/cena + pobor pradu są na pierwszym miejscu. btw, powielam - czekac na rodzine hd5xxx i wtedy kupowac ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2009 o 18:21, Pawlo09 napisał:

A czemu akurat jeśli ktoś chce korzystać z DX11 moim zdaniem t tylko dodatek.


Nie po to kupuje win 7, zeby korzystac ze starej technologi.
Trzeba isc do przodu.
Pisalem wyzej, ze jak ktos chce to kupi a jak nie to nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2009 o 18:25, Misquamaqus napisał:

Nie po to kupuje win 7, zeby korzystac ze starej technologi.

akurat trzeba przyznać, ze dx11 bedzie dostepny rowniez dla visty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2009 o 18:26, Luk4s napisał:

> Nie po to kupuje win 7, zeby korzystac ze starej technologi.
akurat trzeba przyznać, ze dx11 bedzie dostepny rowniez dla visty.


Cos takiego :).
W takim razie mam dobra wiadomosc dla kumpla, ktory byl zmartwiony, ze jego vista nie obsluzy nowych kart z dx 11.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2009 o 18:21, Pawlo09 napisał:

A czemu akurat jeśli ktoś chce korzystać z DX11 moim zdaniem t tylko dodatek.


Znaczna poprawa korzystania z wiekowątkowości, wprowadzenie tzw "microsoft shader", czyli nie ma znaczenia, czy ma sie ATI czy nvidie, teselacja, czyli poprawa grafiki bez potrzeby dużego zapotrzenowania na dodatkową wydajność i pobór mocy w idle tylko 27W. Faktycznie, tylko dodatek, ty byś pewnie dalej siedział na dx 9...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Czy 260gtx core 216 od Palita w wersji Sonic, to dobry wybór jak na średnią półkę?

Zamierzam przesiąść się z 8800GT i zastanawiam się czy to dobry wybór. Z góry zaznaczam, iż nie jest mi potrzebna jakaś hiper wydajność, gram i tak od święta ;)

Hehe tylko nie piszcie, żebym poczekał na nowe wynalzki Ati lub Nvidii, musiałbym wtedy zmieniać zasilacz, a tego za bardzo nie chcę robić ;)
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2009 o 15:29, maniekk napisał:

Witam.
Czy 260gtx core 216 od Palita w wersji Sonic, to dobry wybór jak na średnią półkę?
Zamierzam przesiąść się z 8800GT i zastanawiam się czy to dobry wybór. Z góry zaznaczam,
iż nie jest mi potrzebna jakaś hiper wydajność, gram i tak od święta ;)

Wybór to dobry, ale podobną wydajnością cieszy się Radeon HD 4870, a przy okazji jest tańszy;)

Dnia 13.09.2009 o 15:29, maniekk napisał:

Hehe tylko nie piszcie, żebym poczekał na nowe wynalzki Ati lub Nvidii, musiałbym wtedy
zmieniać zasilacz, a tego za bardzo nie chcę robić ;)

Właśnie miałem to napisać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile do wydania? Jaki masz procesor? Czy będziesz go kręcił? Jaki masz zasilacz: marka, model, ile wat? Te dane znajdziesz na naklejcie umieszczonej na zasilaczu


I moje pytanie:

http://cgi.ebay.com/Core-2-Quad-Processor-Q9550-2-83-GHz-12MB-1333-NEW_W0QQitemZ120469009222QQcategoryZ158890QQcmdZViewItemQQ_trksidZp4340.m263QQ_trkparmsZalgo%3DSIC%26its%3DI%26itu%3DUCI%252BIA%252BUA%252BFICS%252BUFI%26otn%3D10%26ps%3D63

Warto?

Ja myślę, że tak. Niestety, raczej nie będe miał gwarancji, no ale raczej jest praktycznie niemozliwym, aby nowy, nierozpakowany procesor przyszedł do mnie niedziałajacy, a za całośc powinienem zapłacić jakieś 580-590 zł. Cła nie powinno być, ale to jeszcze sprawdzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

znalazłem też coś takiego:

http://cgi.ebay.co.uk/INTEL-45nm-Core2-Quad-Q9450-12MB-Cache-Retail-Q9400-6M_W0QQitemZ140345475957QQcmdZViewItemQQptZUK_Motherboards_CPUs?hash=item20ad3e0375&_trksid=p3286.c0.m14

taktowanie nie ma znaczenia ponieważ i tak będę kręcił ;) (mam wsparcie dla C2Q 1333 MHz, mam nadzieje, że sekcja zasilania wytrzyma podkręcanie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się