Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 02.01.2010 o 16:18, blacklio2 napisał:

Nie nada, za duże opóźnienia


O co chodzi z tymi opóźnieniami?
Ciut mnie zmartwiłeś..:( Czyli jak ten zestaw będzie chodził?
Czy w ogóle da się z nim grać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będą opóźnienia w interakcji, problemy z poruszaniem pojazdów/osób, jeśli kupiłeś to się przekonasz. Miałem takie problemy na Logitechu i niestety przesiadłem się na kabel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2010 o 15:14, Pietro87 napisał:

Nie bronię ci kupowac szmelcu - twoje pieniądze twoja sprawa.
Zasilacze rospuro coś tam takiego - jakiś totalny szajs, polecam poczytać opinię o tym
złomie w necie [pofatygowałem się dziś na kilka stron żeby poczytać co to za psu jest..
żenada]


Czy ja napisałem gdzieś że ten zasilacz jest jakiś super? W ogóle tyle się o nim naczytałeś a nie wiesz jak się pisze nazwę tej firmy? Popatrz na to co Ty proponujesz, o tym że wg. Ciebie ASUS produkuje lepsze płyty od Foxconna nie wspomnę. Z 2800 zł za zestaw zaproponowałeś zestaw za 3600-3800 (doliczając system) z badziewną obudową która w ogóle nie nadaje się do OC.

Dnia 02.01.2010 o 15:14, Pietro87 napisał:

Z resztą temat był wałkowany setki razy, kwestia kupowania zestawów na allegro jest mocno
dyskusyjna - dla mnie [moje subiektywne zdanie] - gotowe zestawy na allegro kupuja tylko
albo ludzie bogaci co lubują się w wywalaniu niewspółmiernej gotówki do jakości sprzętu
albo naiwni którzy licza że kupili złote góry za taką fajną cenę....


NIE JESTEM bogaty.
NIE JESTEM naiwny.
I NIE SĄDZĘ by taki sam sprzęt kupiony w sklepie a kupiony w sklepie, który również sprzedaje na Allegro był gorszej jakości.
W ogóle Twoje tezy co do jakości NOWEGO sprzętu z Allegro przyprawiają mnie o uśmiech na twarzy.

Dnia 02.01.2010 o 15:14, Pietro87 napisał:

I to że takie pseudo profesjonalne "salony z allegro" tną po kosztach raz że widac gołym
okiem, dwa nie wiem jak trzeba być slepym żeby nie widzieć róznicy w jakosci zasilacza
no-name a zasilacza np tej marki co wspomniany tagan czy też np phentagramy itp. Tak
samo z ramami np niskiej klasy samsunga a ocztami czy kingstonami.


Tak tak Tagan i "phentagramy" są naprawdę pr0 ;-) Co więcej sam proponowałeś stronę wcześniej shitowy dysk SAMSUNGA bagatela mocno przepłacony. Piszę to w odniesieniu do RAMów, które teraz porównujesz. Dla mnie SAMSUNG to ogólnie shit. Nie miałem nigdy rzeczy SAMSUNGA, która nie padła i nie robili by problemów w serwisie. A miałem tego gówna naprawdę sporo, od telewizorów zaczynając a kończąc na dyskach twardych.

I proszę Cię na litość, przestań nazywać sklepy komputerowe salonami, bo to tak jakby nazywać gówno złotem. Dobra kończę bo idę do salonu... sic! sklepu monopolowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2010 o 16:29, blacklio2 napisał:

Będą opóźnienia w interakcji, problemy z poruszaniem pojazdów/osób, jeśli kupiłeś to
się przekonasz. Miałem takie problemy na Logitechu i niestety przesiadłem się na kabel


Ale to jest cecha wspólna wszystkich klawiatur bezprzewodowych, czy tylko tych z wolniejszą szybkością transmisji? Czy nowsze klawiatury 2.4G też mają takie problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2010 o 16:01, MadDogg napisał:

Kupiłem nowy zestaw bezprzewodowy klawa + mysz. Mam pytanie: czy nada się on do szybkiej
gry w FPSy? Proszę wytłumaczcie mi co znaczą te wszystkie ważne statystyki na stronie
aukcji? Pozdro.

http://www.allegro.pl/item862521897_zestaw_klawiatura_mysz_sepia_spa600_lodz_emiter.html


Bezprzewodowe nie nadaje się do gier. Jak chcesz coś dobrego do gier to kup sobie jakiegoś Logitecha z serii MX albo G, ew. Razera (polecam, ale nie każdemu leży) co do klawiatury to albo coś Razera albo Logitech Ultra X Flat (również polecam). Osobiście mam Razer Lachesis i Logitech Ultra X Flat, wcześniej miałem Razer Diamondback ale wylałem na niego kwas ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2010 o 16:44, blacklio2 napisał:

Tak


W takim razie szkoda, że się wcześniej nie zapytałem :(
Ale czy te opóźnienia mocno utrudniają granie? Teraz jestem na kablach i nie doświadczam takich przygód, chyba, że odpalę jakąś nowszą gierkę, która działa u mnie na 15 FPSach. Jedynie wtedy czuję opóźnienia w interakcji (wciskam klawisz i muszę czekać aż gra zareaguje). Czy podczas grania na bezprzewodowej klawie reakcje są podobne?

daemonaray

Miałem przewodową klawe Labteca za 100zł, tylko, że wczoraj zostawiłem ją zbyt blisko zapalonej lampki i klawisze mi się roztopiły :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haha też tak miałem na mojej pierwszej Ultra X Flat, wtedy po wylaniu wody na klawe wpadłem na pomysł osuszania suszarką. W rezultacie otrzymałem efekt skwarków ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2010 o 16:32, Czarek188 napisał:

A jeszcze jedno pytanie. Ta karta dobrze współpracuję z procem? Zamierzasz kupić inną?


nie wiem, nie sprawdzałem, ledwo udało mi się zainstalowac system i wyjechałem (teraz nie siedze na tamtym kompie). Chciałem kupić coś z serii HD 5800 ale wszystko co miałem wydałem na i5. Ogólnie nie narzekam na wydajność HD 4870 wiec chyba poczekam do HD 6xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pogubiłem się już w waszej dyskusji, ale nie ulega wątpliwości, że zestawy z allegro są do dupy. Albo bardzo na nich oszczędzali (dokładnie to na konkretnych podzespołach) albo są mocno przesadzone (no ale to się tyczy tych najdroższych).

Natomiast kupowanie pojedynczych części jest jak najbardziej ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.01.2010 o 16:35, daemonaray napisał:

I proszę Cię na litość, przestań nazywać sklepy komputerowe salonami, bo to tak jakby


Nazewnictwo rzecz względna. Ale widać czepialstwo o bzdety zamiast konkretów to nasza cecha narodowa.

>Czy ja napisałem gdzieś że ten zasilacz jest jakiś super? W ogóle tyle się o nim naczytałeś a nie wiesz jak się pisze nazwę tej firmy?

Skoro tak uparcie go bronisz i przyrównujesz do markowych zasilaczy to wniosek nasuwa się sam. A jest on własnie tak cudny że nawet jego pokrętnej nazwy nie spamiętałem [a sprawdzać jak się "wabi" ten szmelc za każdym razem nie będę bo to strata czasu]. Ale dalej porównuj zasilacze no-name do całej gamy markowych zasilaczy - życzę powodzenia i gratuluje pomyślunku.

>I NIE SĄDZĘ by taki sam sprzęt kupiony w sklepie a kupiony w sklepie, który również sprzedaje na Allegro był gorszej jakości.

Chyba nie do końca taki sam, bo jak ide do danego sklepu z własnym spisem części to wiem co kupuje a jak kupuje na allegro szajs taki jak z ofert wklejanych tu kilka stron wcześniej to wiem ze mam zasilacz no-name, ram firmy takiej jaka akurat składający będzie miał pod ręka [bo określili tylko że używają "markowych" ramów.. wiele mi to mówi] i grafikę tez bóg wie od kogo [grafika opisana w ofercie tylko modelem, a już od kogo ta grafa nie pisze, czyli mogę dostać gigabytea albo palita - kolejna loteria]

Dnia 02.01.2010 o 16:35, daemonaray napisał:

Z 2800 zł za zestaw zaproponowałeś zestaw za 3600-3800 (doliczając system) z badziewną obudową która w ogóle nie nadaje się do OC.


A zestawy zaproponowałem mu chyba ze 3, jeden który w ogóle pod OC miał nie iść, drugi typowo pod oc [ten z dodatkowym coolerem dla radka i chłodzeniem od zalmana dla procka i5] i trzeci chyba dużo wcześniej jakiś przyjazny cenowo do 2200.
Ten ostatni znajoma z prokompu wyceniła mi dziś na 3100 więc wcale nie tak wiele więcej niż aj go po częściach wyceniałem [ja stawiałem na 2800-2950, pomyliłem się o dosyć niewiele]


>W ogóle Twoje tezy co do jakości NOWEGO sprzętu z Allegro przyprawiają mnie o uśmiech na twarzy.

moje tezy są poparte tym że widziałem w życiu dosyć sporo tego "nowego super jakości" sprzętu z allegro i jego długość życia jest mocno dyskusyjna. Z reszta nie zamierzam się za wiele produkować - odsyłam do lektury postów innych osób z tego tematu o zakupach na allegro jak jesteś ciekaw opinii kogoś innego niż tylko ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2010 o 17:25, Pietro87 napisał:

Skoro tak uparcie go bronisz i przyrównujesz do markowych zasilaczy to wniosek nasuwa
się sam. A jest on własnie tak cudny że nawet jego pokrętnej nazwy nie spamiętałem [a
sprawdzać jak się "wabi" ten szmelc za każdym razem nie będę bo to strata czasu]. Ale
dalej porównuj zasilacze no-name do całej gamy markowych zasilaczy - życzę powodzenia
i gratuluje pomyślunku.


Po pierwsze nie bronie, po drugie Tagan i pHentagram to takie marki jak ten shit z aukcji, którego wcale nie bronie. Nie napisałem też że kupienie akurat tego zestawu to dobry wybór, ale to że nie umiesz czytać (a tym bardziej ze zrozumieniem) już wiem po tym "względnym" nazewnictwie.

Dnia 02.01.2010 o 17:25, Pietro87 napisał:

Chyba nie do końca taki sam, bo jak ide do danego sklepu z własnym spisem części to wiem
co kupuje a jak kupuje na allegro szajs taki jak z ofert wklejanych tu kilka stron wcześniej
to wiem ze mam zasilacz no-name, ram firmy takiej jaka akurat składający będzie miał
pod ręka [bo określili tylko że używają "markowych" ramów.. wiele mi to mówi] i grafikę
tez bóg wie od kogo [grafika opisana w ofercie tylko modelem, a już od kogo ta grafa
nie pisze, czyli mogę dostać gigabytea albo palita - kolejna loteria]


Przecież nikt nie broni Ci sobie wybrać? Co mają wystawiać 1000 kombinacji aukcji bo Pan Pietro87 nie chce użyć telefonu/maila - to co wypisujesz to śmiech na sali. Poza tym nie do końca chodzi mi o aukcje zestawów. Być może nie zrozumiałeś tego z kontekstu wcześniejszych wypowiedzi, a szkoda bo chodziło (i pisze tam to wyraźnie) mi również o aukcje pojedynczych części. Powiedz mi skoro zamawiam jakąś pojedynczą konkretną część na aukcji to dlaczego jest ona gorsza od tej z pr00000kompu? ;)

Dnia 02.01.2010 o 17:25, Pietro87 napisał:

A zestawy zaproponowałem mu chyba ze 3, jeden który w ogóle pod OC miał nie iść, drugi
typowo pod oc [ten z dodatkowym coolerem dla radka i chłodzeniem od zalmana dla procka
i5] i trzeci chyba dużo wcześniej jakiś przyjazny cenowo do 2200.
Ten ostatni znajoma z prokompu wyceniła mi dziś na 3100 więc wcale nie tak wiele więcej
niż aj go po częściach wyceniałem [ja stawiałem na 2800-2950, pomyliłem się o dosyć niewiele]


Oczywiście każdy bez systemu.

Dnia 02.01.2010 o 17:25, Pietro87 napisał:

moje tezy są poparte tym że widziałem w życiu dosyć sporo tego "nowego super jakości"
sprzętu z allegro i jego długość życia jest mocno dyskusyjna. Z reszta nie zamierzam
się za wiele produkować - odsyłam do lektury postów innych osób z tego tematu o zakupach
na allegro jak jesteś ciekaw opinii kogoś innego niż tylko ja.


Widocznie jestem ewenementem, który dostaje to co kupuje i użytkuje to normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2010 o 17:25, GANGSTERR napisał:

Pogubiłem się już w waszej dyskusji, ale nie ulega wątpliwości, że zestawy z allegro
są do dupy. Albo bardzo na nich oszczędzali (dokładnie to na konkretnych podzespołach)
albo są mocno przesadzone (no ale to się tyczy tych najdroższych).

Natomiast kupowanie pojedynczych części jest jak najbardziej ok.


Widzę że jednak się nie pogubiłeś. Masz 100% racji i Cię popieram. Zestaw oczywiście się opłaca jeżeli wartość pojedynczych podzespołów tego zestawu jest droższa od niego samego, albo nie umiemy/chcemy składać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bronię żadnego ze stanowisk, ale muszę to napisać : straciłem teraz rachubę i może to jest czas, żeby odezwał się ktoś kto również miał okazję kupować (sensownie) na Allegro podzespoły a nie był stroną w tym konflikcie :P
Wiem, że napisałem to w odpowiedzi na Twojego posta, ale nie zwracam się tutaj tylko do Ciebie.
Wiem co prawda, że złota zasada zdrowego rozsądku to ta, że kto kupuje tanio kupuje dwa razy, a już miałem okazję nieraz się przejechać na "rewelacyjnych ofertach". Z drugiej strony nie wiem, czy nie zaoszczędzić paru złotówek na tym sprzęcie kupując go przez Allegro, choćby ze względu na to, że chciałem jeszcze sprawić sobie netbooka, a każda złotówka się dla mnie liczy.
Początkowo zależało mi na tym, żeby kupić właśnie netbooka i do tego zestaw komputerowy i wydać 4000-4200, ale nie kupować szmelcu. Czy to jest w ogóle możliwe :}?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wylicz sobie wartość podzespołów i będziesz wiedział czy się opłaca czy nie. Być może warto porozglądać się po cennikach w internecie czy nie lepiej kupić trochę tu i trochę tam, jeżeli liczy się dla Ciebie grosz. Tak czy siak na notebooka 15" do multimediów "na oko" zabraknie jakieś ~500 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czytanie ze zrozumieniem to chyba jednak twój problem panie kolego - znajdź mi post gdzie piszę COKOLWIEK o kupowaniu poszczególnych podzespołów [zalecenie lekarskie - okulary, bo widać że chyba masz -10 w każdym oku]
Zarówno pierwsza moja krytyka zakupów na allegro jak i ostatnia dotyczyła kupowania gotowych zestawów gdzie kupujesz szajs warty 1500zł a płacisz za niego 2600-2800 [te zestawy podane kilka postów wcześniej nie są warte ceny 2800zł, a to że jest w ich cenę wliczony system to tez nie jest wielki argument, samo kupowanie systemów na allegro to odrębna dyskusja również nieco "śliska" po ostatnich aferach z wciskaniem naklejek z odzysku lub pirackich systemów] bo allegrowy sprzedawca liczy na naiwność ludzką.


upiordliwy
Jak masz w sumie aż tak elastyczny budżet że całość zamyka się na 4200 zł, to za 3000-3200 masz bardzo mocny komp za resztę monitor + opcjonalna mysz i klawiatura, jakaś np firmowa od razera: klawa Arctosa Black, mysz Copperhead = +/-430 zł razem, zostanie dobre 600 zł na monitor, na sam komp wtedy mas przy budżecie 4200 około 3200zł, złożysz za to cacy zestaw imho.
Zakładam że posiadaczem oprogramowania już jesteś i nie obciąża cię obowiązek dokupienia do tego kompa systemu bo ten już posiadasz prawda ?

Z kolei jak ci napisał daemonray na notebokka zbraknie jednak trochę grosza, więc przemyśl sobie dobrze co wolisz i na czym lepiej wyjdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2010 o 17:54, daemonaray napisał:

Wylicz sobie wartość podzespołów i będziesz wiedział czy się opłaca czy nie. Być może
warto porozglądać się po cennikach w internecie czy nie lepiej kupić trochę tu i trochę
tam, jeżeli liczy się dla Ciebie grosz. Tak czy siak na notebooka 15" do multimediów
"na oko" zabraknie jakieś ~500 zł.



W jakim sensie do multimediów ?
Pisząc o netbooku miałem na myśli wydanie około 1000zł +/- 100 zł. Chyba, że do 3700zł znalazłby się laptop, który dorówna możliwościom składanym przez Was zestawom, ale szczerze w to wątpię, nawet jeśli mamy teraz miesiąc wyprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2010 o 18:04, upiordliwy napisał:

W jakim sensie do multimediów ?
Pisząc o netbooku miałem na myśli wydanie około 1000zł +/- 100 zł. Chyba, że do
3700zł znalazłby się laptop, który dorówna możliwościom składanym przez Was zestawom,
ale szczerze w to wątpię, nawet jeśli mamy teraz miesiąc wyprzedaży.


A sory napisałeś netbook, to powinno starczyć. Może warto najpierw kupić netbooka a za resztę PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się