Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 28.01.2010 o 12:56, Araondoion napisał:

myszka za 15 zl do tej mojej to zwykly shit. juz a4techa za 50 zl są o niebo lepsze.


hmm a co ta Twoja myszka robi? lata? gra za Ciebie robi nie wiem - prace na komputerze? bo jak nie to nie wiem w czym taka lepsza, ma budzik albo chociaż zegar wbudowany? a może stacje pogody? i piszczy jak ciśnienie spada?

Bo jeśli nie robi tego co powyżej a jeśli nawet robi... to to jest tylko i wyłącznie zwykły bajer, gadżet nic po za tym... kosztujący kupę kasy gadżet :P Jak moja mysz się zepsuje no to cóż za 15 zł odsłużyła swoje przez te 2 lata i sie ją wypierniczy za okno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pograj to zrozumiesz, nie miales takiej w lapie to sie nie wypowiadaj, bo wprowadzasz ludzi w blad.

Precyzja chlopie, gralem na roznych myszkach. I w porownaniu do myszki za 15 zł jest 100 razy bardziej precyzyjna. Ma profile, wiecej dpi, jest wygodna.

podkladka tez ma znaczenie. wytrawny gracz zauwazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda. Zaczynając od wygody użytkowania (czyt. reka dobrze leży, bo te tanie przeważnie są za małe) przez znacznie lepszej jakości ślizgacze i dodatkowe przyciski koncząć na czułości sensora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 13:06, Araondoion napisał:

pograj to zrozumiesz, nie miales takiej w lapie to sie nie wypowiadaj, bo wprowadzasz
ludzi w blad.

grałem... nie wprowadzam po prostu nie wszystkim potrzebne są gadżety do grania. Pomijam fakt że nikt tu się od paru dobrych stron nie pytał o myszkę ani o klawiaturę.... :D

Dnia 28.01.2010 o 13:06, Araondoion napisał:

Precyzja chlopie, gralem na roznych myszkach. I w porownaniu do myszki za 15 zł jest
100 razy bardziej precyzyjna. Ma profile, wiecej dpi, jest wygodna.

no i co z tego? może różnice są ale to i tak nie bardzo ma znaczenie. Ma profile? łał no ezdem w szoku więcej dpi? ile ? biliard? oczywiście nie mówię o myszce która ma 200dpi czy ile tam bo to naprawdę jest kaszana ale tak powyżej pewnej wartości już naprawdę ciężko dostrzec różnice...

Dnia 28.01.2010 o 13:06, Araondoion napisał:

podkladka tez ma znaczenie. wytrawny gracz zauwazy.

wytrawny graczu... Nie wszyscy mają za swój priorytet zrobić z komputera dziecinną zabawkę z bajerami do grania... Np. do naprawdę precyzyjnych prac nad projektowaniem modelowaniem nie wspominając już o pracach biurowych w Wordzie czy Excelu... też nie potrzeba jakiś super ultra myszek.
Chodź niekiedy mogą stanowić znaczące udogodnienie.

To że Ty widzisz jakaś tam minimalną różnicę w precyzji (pomijam już głupi argument z profilami) to inni jej mogą nie zobaczyć bo po prostu albo tyle nie grają albo grają w inne gry....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 13:14, GANGSTERR napisał:

Nie prawda. Zaczynając od wygody użytkowania (czyt. reka dobrze leży, bo te tanie przeważnie
są za małe) przez znacznie lepszej jakości ślizgacze i dodatkowe przyciski koncząć na
czułości sensora.


Fajnie zgadzam się ok... ale osobiście myszki takiej bym nie kupił z prostej przyczy... wolę wydać kase na co innego... dołożyć do monitora który będzie lepiej oddawał barwy... a do myszki za te 15 czy nawet 30 zł idzie sie przyzwyczaić i naprawdę.. ręka nie boli i szczerze powiedziawszy nie zrozumiem tego typu zakupów... dla szpanu. I nie mówicie mi o komforcie pracy bo ja tam w pracy jakoś się nie męczę :P

Jednym słowem są ciekawsze rzeczy na które można wydac te kasę... niż na świecącą myszkę która robi masaż ręki podczas grania xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś poużywał takiej myszki przez miesiac (a nawet krócej), a potem przesiadł na zwykłą to byś poczuł róźnicę, a 150 zł na myszkę, która ma 2000 dpi z regulacją, możliwość regulacji wagi przez ciężarki i ogolnie te wszystkie rzeczy o ktorych wcześniej pisałem to nie jest dużo.

Ile to ja razy chciałem rozwalić kompa, bo mi tania myszka nie chciała odpowiednio reagować podczas dynamicznej gry :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 13:28, GANGSTERR napisał:

Jakbyś poużywał takiej myszki przez miesiac (a nawet krócej), a potem przesiadł na zwykłą
to byś poczuł róźnicę, a 150 zł na myszkę, która ma 2000 dpi z regulacją, możliwość regulacji
wagi przez ciężarki i ogolnie te wszystkie rzeczy o ktorych wcześniej pisałem to nie
jest dużo.

cena za tę myszkę może i nie jest wygurowana tego nie twierdze tylko czy to jest niezbędne? do używania komputera do np. pogrania w Crysisa...

Dnia 28.01.2010 o 13:28, GANGSTERR napisał:

Ile to ja razy chciałem rozwalić kompa, bo mi tania myszka nie chciała odpowiednio reagować
podczas dynamicznej gry :P

mam nadzieje że to żart bo jak nie to to się da jeszcze leczyć... ^^


Powiem tak generalnie chodzi mi o to że takie myszki z bajerami może i są fajnie tylko czy każdemu potrzebne? Każdy powinien sobie odpowiedzieć na pytanie czy to jest mu potrzebne...
Tak samo jak czasem pytacie sie ludzi proszących o złożenie komputera do np. 2000zł pytanie podstawowe " a do czego go będziesz używał?"

Bo naprawdę szczerze wątpię żeby dobrym grafikom i projektantom (zawodowym) myszka za hoho i jeszcze trochę była potrzebna. Oczywiście tak jak powiedziałem może pomoc ale nic nie zrobi za nas. A złej baletnicy rąbek u spódnicy :P

osobiście jakbym miał wydać te 150zł na mysze to wydałbym załóżmy z 30zł a reszte przeznaczył na wygodniejszy fotel... albo inną fatkycznie potrzebną rzecz... bo jak mówiłem wcześniej do wszystkiego się idzie przyzwyczaić.


PS osobiście używam http://www.allegro.pl/item891308848_super_markowa_myszka_a4tech_mysz_x3_230_promocja.html czegoś takiego i nie narzekam na precyzje ani w rysunkach technicznych ani w modelowaniu a tym bardziej w grach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc po Waszych radach postanowiłem zmienić trochę moją konfiguracje:

Procek: AMD Phenom II X2 550 BE 3.1GHz = 320zł
poczekam trochę na tą nowszą wersję...
Płyta: Gigabyte GA-MA770T-UD3P AM3 = 300zł
przejście na am3, będzie chyba lepszą perspektywą na przyszłość
Pamięć:
1. http://www.allegro.pl/item902322504_patriot_4gb_ddr3_1600_pgs_amd_llk_cl7_dual_2x2gb.html
2. http://www.allegro.pl/item893404487_g_skill_4gb_2x2gb_1600mhz_cl9_nq_sklep_gw_fv.html
Podane pamięci różnią się tylko opóźnieniami. Wolałbym kupić tańsze pamięci G.Skilla, tylko że mają one duże opóźnienia cl9. A może kupić wolniejsze pamięci z mniejszymi opóźnieniami?
Grafika: XFX Radeon HD5770 1gb 850/4800 = 580zł
Karty XFX są chyba wydajniejsze od Club3D, oraz PowerColora?
Dysk: WD CAVIAR 640GB GREEN POWER = 195zł
Wolę kupić dysk WD ponieważ z Samsungami, Maxtorami Seagatami miałem dotąd same problemy. Stary Samsung się cholernie grzał, Maxtor trzeszczał, a Seagate Barr IV piszczał. Nigdy jeszcze nie miałem dobrego dysku...
Napęd i zasilacz bez zmian
Obudowa: Cooler Master Elite 330 = 140zł
Zdecyduje się jednak na tańszą obudowę CM...
Cooler: tak, potrzebuje dobrego chłodzenia do oc w cenie do 100zł. Nowe Phenomy nie wytwarzają raczej zbyt dużo ciepła, ale jednak wolę się zabezpieczyć na wypadek podkręcania do 3,8GHz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 13:20, Konrad162 napisał:

grałem... nie wprowadzam po prostu nie wszystkim potrzebne są gadżety do grania. Pomijam
fakt że nikt tu się od paru dobrych stron nie pytał o myszkę ani o klawiaturę.... :D

pytal i dodalem cos lepszego nawiasem mowiac.

Dnia 28.01.2010 o 13:20, Konrad162 napisał:

no i co z tego? może różnice są ale to i tak nie bardzo ma znaczenie. Ma profile? łał
no ezdem w szoku więcej dpi? ile ? biliard? oczywiście nie mówię o myszce która ma 200dpi
czy ile tam bo to naprawdę jest kaszana ale tak powyżej pewnej wartości już naprawdę
ciężko dostrzec różnice...

1800dpi, nie 5600dpi, jest lepsza i tyle, czy niezbedna. Nie. Ale jest lepsza. I nie kupuje takiej myszki dla jakis bajerow swiecenia itp. ale do grania perecyzji przede wszystkim+ pare guzikow wiecej.

Dnia 28.01.2010 o 13:20, Konrad162 napisał:

wytrawny graczu... Nie wszyscy mają za swój priorytet zrobić z komputera dziecinną zabawkę
z bajerami do grania... Np. do naprawdę precyzyjnych prac nad projektowaniem modelowaniem
nie wspominając już o pracach biurowych w Wordzie czy Excelu... też nie potrzeba jakiś
super ultra myszek.
Chodź niekiedy mogą stanowić znaczące udogodnienie.

A co mnie obchodza wszyscy. Podalem niski i wysoki pulap cenowy dla myszek i klawy. A sprzet podalem dla gier w tym przypadku. Do innych rzeczy nawet nie musi byc optyczna. Wiec o co Ci chodzi? Mi sie podoba, dostalem na prezent ale samego mnie tez byloby stac, wiec kupie i polece co chce.

Dnia 28.01.2010 o 13:20, Konrad162 napisał:

To że Ty widzisz jakaś tam minimalną różnicę w precyzji (pomijam już głupi argument z
profilami) to inni jej mogą nie zobaczyć bo po prostu albo tyle nie grają albo grają
w inne gry....

Widze ogromna roznice. Nie gram duzo, ale duzo meczy gralem w cod4, na myszce za 15 zl, za 60 zl i deathadder za 180 zł, i widze roznice. Wiec moze nie mow za mnie?

pad n52te tez mi sie wygodniej gra, bo ta podkladka jest wielka, ale gram low senssitivity i nie sciieraja mi sie na nim teflony od myszy, na blacie by sie zjechaly.

nie sa to rzeczy niezbedne, ale sa lepsze od sprzetu za 15 zł, dla mnie znacznie. I nigdy nie twierdzilem, ze to must have.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 13:51, Araondoion napisał:

pytal i dodalem cos lepszego nawiasem mowiac.

no to ja jestem ślepy.. bo jeśli to jest zaptytanie o myszke http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&pid=47878 to ja nie umiem czytać.. ale nie ważne.

Dnia 28.01.2010 o 13:51, Araondoion napisał:

1800dpi, nie 5600dpi, jest lepsza i tyle, czy niezbedna. Nie. Ale jest lepsza.

nie powiedziałem że jest gorsza :-)

Dnia 28.01.2010 o 13:51, Araondoion napisał:

A co mnie obchodza wszyscy.

Pewnie nic :-)

Dnia 28.01.2010 o 13:51, Araondoion napisał:

Widze ogromna roznice.

fajnie :-)

Dnia 28.01.2010 o 13:51, Araondoion napisał:

Wiec moze nie mow za mnie?

och nie martw się nie mam takiego zamiaru.. Ja wyraziłem tylko swoją skromną opnie że nie zawsze trzeba kupować kombajn żeby zmłócić jeden kłos.. I że czasem można się zawieść kupując sprzęt za 200zł podczas gdy za 30zł działa hmm podobnie... zwłaszcza gdy ten za 200zł po upływie gwarancji się rozwali ^^


PS jestem ciekaw skąd, Wy wiecie ile myszki mają dpi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&pid=47860 - 27.01.2010, 22:19 - wczoraj

Dnia 28.01.2010 o 13:59, Konrad162 napisał:

och nie martw się nie mam takiego zamiaru.. Ja wyraziłem tylko swoją skromną opnie że
nie zawsze trzeba kupować kombajn żeby zmłócić jeden kłos..

I nikomu tez nie każe kupowac. Jak mowilem podalem niski przedzial cenowy wczesniej i pozniej cos moim zdaniem lepszego co sam mam. Na upartego mozesz kupic to wszystko jeszcze drozej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 14:03, Araondoion napisał:


ah to przepraszam. :P i widać jestem ślepy

Dnia 28.01.2010 o 14:03, Araondoion napisał:

Na upartego mozesz kupic to wszystko jeszcze

zawsze można..

ale takiej nie macie?! :D
http://img35.imageshack.us/img35/2589/dsc00405br.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie potrzebuje pomocy..
mam taki problem, wymienilem karte graficzna procesor i zasilacz
wszystko smiga naprawde swietnie, w MW2 mam maksymalna ilosc FPS na maksymalnych detalach
problem jest tutaj : po 5 czasem po 10 a czasem po 15 minutach, zatrzymuje sie obraz,dzwiek totalnie wszystko,
a komputera nie da rady zresetowac ani wylaczyc ( tylko z tylu z guzika od zasilacza )
chciałbym dowiedzieć się w czym tkwi problem, czy inne podzespoły nie daja rady ?
z everesta zrobilem raport i wyglada on tak :

Komputer:
-Typ komputera Komputer z procesorem x86 obsługujący interfejs ACPI
-System operacyjny Microsoft Windows Vista Home Premium
-Dodatek service pack systemu operacyjnego Service Pack 2

Płyta głowna :
-Typ procesora DualCore Intel Core 2 Duo E8500, 3166 MHz (9 x 352)
- Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-G31M-S2L (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)
-Mikroukład płyty głównej Intel Bearlake G31
-Pamięć fizyczna 3072 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)
-DIMM1: OCZ OCZ2V8002G 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-5-5-15 @ 333 MHz) (3-4-4-12 @ 266 MHz)
-DIMM3: OCZ OCZ2V8002G 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-5-5-15 @ 333 MHz) (3-4-4-12 @ 266 MHz)
-Typ BIOS''u Award Modular (01/02/08)

Ekran:
-Karta wideo NVIDIA GeForce GTX 285 (1024 MB)
-Karta wideo NVIDIA GeForce GTX 285 (1024 MB)
-Akcelerator 3D nVIDIA GeForce GTX 285
-Monitor SyncMaster P2270/P2270G,SyncMaster Magic P2270G(Digital) [NoDB] (H9MSA07237)

mam nadzieje ze to chyba wszystko..

Prosze o pomoc !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Ehem, jak chcesz brać tej jakości DDR3 to sobie daruj i wybierz płytę główną Gigabyte MA770-UD3 - typowe DDR2 (800 MHz CL4, że o 1066 CL5 nie wspomnę) są pod każdym względem lepsze (i tańsze) od tego szajsu...
Jak DDR3 to minimum 1333 MHz i CL7 (poniżej tych wartości łatwo o lepsze DDR2). Ale nie jakieś 1066 MHz! To jest dopłacanie do wolniejszego sprzętu...

Dysk pod ATA będzie pasował, tylko pamiętaj, że masz tylko 1 takie złącze - jeśli masz np. DVD pod takie samo, to konieczna będzie przejściówka ATA->SATA (znajdziesz na allegro).

A co do dopłacania do procka - 200 MHz to nie za duża różnica. A podkręcenie do tego samego poziomu zajmie mniej niż 2 minuty. Więc jak wolisz, choć ja nie widzę sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się