Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

i blacklio2
Zajrzalem pod obudowe i dopiero sie dowiedzialem jaki tani mam zasilacz. :o
http://www.allegro.pl/item897673202_zasilacz_400w_deer_dr_b400atx_pfc.html - to ten model.

Bez zakupienia lepszego sie nie obejdzie jak widze. Jakies porady co do tego jak dobrac obie czesci by razem to kosztowalo do tych 600 zl?

Na wszelki wypadek:

[ Płyta główna ]

Właściwości płyty głównej:
Producent ASUSTeK Computer INC.
Nazwa P5KPL-VM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=12880 - karta graficzna
http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=2689 - zasilacz
Czyli HD4850+Chieftec 450W, dałem linki do jednego z tańszych sklepów w Polsce. Karta powinna sobie radzić z dowolnymi tytułami w max, chociaż nie licz na wygładzanie krawędzi w rozdzielczości FullHD :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To daje caly raport everesta o sprzecie. :)
http://wklej.org/id/271204/txt/
Procek i dyski twarde chcialbym zostawic, przynajmniej na razie. Tzn chyba, ze okaze sie, ze wymiana jest niezbedna.
Dzieki za pomoc.

@ziptopaf
W tym przedziale cenowym to Radeony sa duzo lepsze od GeForcow? Mam pecha do kart Ati i czasem operuje na linuksie, a ta firma nie wypuszcza najlepszych sterow pod niego. :/ Nie mniej dzieki, wiem juz na co wstepnie sie decydowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2010 o 21:54, upiordliwy napisał:

Ponawiam pytanie - jak duża jest różnica pomiędzy:

1. AMD Phenom II X4 925 /2.8GHz, 2MB L2, 6MB L3, 95W, BOX, AM3/

a

2. AMD Athlon II X4 620 /2.6GHz, 2MB, 95W, BOX, AM3/

i czy warto do tego drugiego dokładać?


Czy warto do drugiego dokładać ? Przecież drugi jest tańszy.

IMO wziąłbym drugi, pokręcił, i byłby git majonez.

I jak dobrze pamiętam jeśli weźmiesz płytę główną z SB750 to jest nawet możliwość, że odblokujesz tego Propusa na Denaba... Jeśli tylko dobrze pamiętam "^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy pytam o to we właściwym wątku (jeśli nie, to mnie oświećcie, bo właściwszego nie znalazłem), ale możecie mi polecić jakieś konkretne modele w miarę możliwości jak najwydajniejszych pod kątem gier notebooków za cenę ok. 4000 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2010 o 15:51, queertin napisał:

I jak dobrze pamiętam jeśli weźmiesz płytę główną z SB750 to jest nawet możliwość, że
odblokujesz tego Propusa na Denaba... Jeśli tylko dobrze pamiętam "^^

SB710 tez ma ACC ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2010 o 16:36, Graszcz napisał:

to aż taka kolosalna różnica jest? :/


http://www.notebookcheck.net/AMD-ATI-Mobility-Radeon-HD-4670.13881.0.html - jedna z mocniejszych kart dostępnych do laptopów z normalnej półki cenowej. Wynik w 3D Marku ''06 - do 7.6k punktów, średnio 6.5 tysiąca. Całkiem nieźle. Tylko że PC za 2 tysiaki wyciągnie...no...2x tyle może nie. Ale 12000 powinno być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2010 o 16:36, Graszcz napisał:

to aż taka kolosalna różnica jest? :/


Tak, po prostu ciezko jest w tak mala obudowe upchac sensowny sprzet, ktory w dodatku bedzie pobieral mniej pradu niz zwykly komp i nie bedzie wazyl 7kg.
Jesli musisz miec ze soba wszystkie gry, to oczywiscie pozostaje Ci tylko laptop... Jesli nie, bierz kompa. Za 4000zl mozna zlozyc naprawde mocnego kompa do grania czy nawet polprofesjonalnych zastosowan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam otóż chcę kupić nowego kompa za 2-3 miesiące i interesuje mnie co godnego uwagi będzie i jakie proponujecie złożenie z części za maksymalny wydatek 2200zł. Oczywiście PC przystosowane i bodajże z brakiem albo lekkimi lagami w aktualnie wydanych grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2010 o 23:49, GANGSTERR napisał:

przyjdz za 2-3 miesiące, przez ten czas moze sie duzo zmienić.

A jest w ogóle coś sensownego zapowiedziane z CPU? 6+ rdzeni to zdecydowany bajer, a nie kojarze, czy coś bardziej praktycznego ma się pojawić- pomijając kolejne +200Mhz od AMD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2010 o 23:53, KaPe napisał:

> przyjdz za 2-3 miesiące, przez ten czas moze sie duzo zmienić.
A jest w ogóle coś sensownego zapowiedziane z CPU? 6+ rdzeni to zdecydowany bajer, a
nie kojarze, czy coś bardziej praktycznego ma się pojawić- pomijając kolejne +200Mhz
od AMD.


bardziej miałem na mysli 3 nowe karty graficzne i ogólne zmiany cen podzespołów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bo ja wiem

Athlon II X4 635, Gigabyte MA770t-UD3P, 4 GB Pamięci DDR3, radeon HD 5750, może 5770, do tego dysk 500 GB buda i porządna, markowa zasilka 400-450W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2010 o 01:38, vale4694 napisał:

A jaką polecie karte graficzną do 250-300zł.Może być używana.
Myślałem nad 9800GT albo nad 8800GTS.Co o nich myślicie?

ihmo nie oplaca sie w tym segmencie nic brać - najlepiej dozbierać do HD4850, którego za 399 zł NOWEGO, W SKLEPIE można wyrwać, a starając się to za 3 stówy używaną na allegro. Karta ma świetne osiągi, ale jeżeli koniecznie nowa, i musi byc w tym przedziale cenowym - HD4670 / wspomniany wyżej 8800 GTS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK.Mam jedną zasade.Nigdy więcej ATI.Możecie mnie nazywać fanboy-em Nvidii,ale poprostu za dużo się namęczyłem z tymi kartami.Czasami u mnie,a czasami kumple dzwonili że im GTA IV na 4870 się ścina więc wole nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się