Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

ścina się z prostego powodu, na bank mają słabe proce. Ta gra to skopany port i kluczem do niej jest mocny procesor. Ja na swoim i5 gram na high w 1920x1080 (full hd) na HD 4870. Załuje tylko, ze nie mam wersji 1 GB.

EDIT

jak już to 8800 GTS 512 MB (nie wersje 320 i 640 MB)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki polecacie monitor pod mojego kompa Athlon 64 X2 7750 (2,7 GHz), 4 GB RAM i HD 3850? Wcześniej myślałem, że kupię sobie od razu taki, na którym mógłbym grać w rozdzielczości HD na nowym kompie w przyszłości, ale z tego co czytam to rozdzielczość nominalna jest dosyć istotna i należy dobrać odpowiednio pod komputer, bo są straty jakości obrazu przy skalowaniu... I teraz myślę nad jakimś 1366x768 lub 1440x900, nie wiem jaki format lepiej wziąć (16:9 vs 16:10, to będzie głównie do grania, filmy oglądam na TV). Doradzicie? :) W przyszłości to ma być jako drugi monitor, jak już uzbieram na pełny upgrade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2010 o 14:34, Azvar napisał:

Jaki polecacie monitor pod mojego kompa Athlon 64 X2 7750 (2,7 GHz), 4 GB RAM i HD 3850?
Wcześniej myślałem, że kupię sobie od razu taki, na którym mógłbym grać w rozdzielczości
HD na nowym kompie w przyszłości, ale z tego co czytam to rozdzielczość nominalna jest
dosyć istotna i należy dobrać odpowiednio pod komputer, bo są straty jakości obrazu przy
skalowaniu... I teraz myślę nad jakimś 1366x768 lub 1440x900, nie wiem jaki format lepiej
wziąć (16:9 vs 16:10, to będzie głównie do grania, filmy oglądam na TV). Doradzicie?
:) W przyszłości to ma być jako drugi monitor, jak już uzbieram na pełny upgrade.


Ja polecałbym tego Acera, jakość obrazu nie najgorsza, a cena kusi...

http://www.agito.pl/monitory-lcd/acer-185-lcd-v193-hqdb.0.361049.html?cid=3005&attr=142:128029&showAllAttr=142

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cena może kusi, ale brak mu DVI :/ Ogólnie mi nie chodzi o pomoc w wyborze konkretnego modelu, bo SUPER CIĘŻKO w tej klasie znaleźć poszukiwany model w sklepie w pobliżu, bardziej mi chodzi o to na co patrzeć jako gracz i biorąc pod uwagę, że to ma być monitor dopasowany do obecnego sprzętu, a w przyszłości jako drugi monitor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak więc po licznych "roszadach" mam już prawdopodobną wizję tego, co już za około tydzień włożę do swojej obudowy. Byłby to Athlon II X3 425, płyta Gigabyte GA-MA770T-UD3P, 2x 1GB ramu DDR3 1333Mhz, Radeon HD4890, dysk twardy jakiś SATAII 320-500GB i to wszystko podłączone pod zasilacz Chieftec 450W który już około dwa i pół raku dobrze mi służy. Zauważyłem, że ta płyta wymaga podłaczenia wtyczki 8 pinowej, mój zasilacz takiej nie ma, ma jednak jeśli dobrze widzę 2 wtyczki 4 pinowe, da się nimi zastąpić tą 8 pinową?
Oto czy zasilacz uciągnie pytałem wcześniej, jednak nie bedę kupował E7200 tylko właśnie tego Athlona, on chyba żre trochę więcej prądu, czy zasilacz nadal styknie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2010 o 19:50, blacklio2 napisał:

Sprawdź parametry tych kart



jemu chyba bardziej chodziło o różnice w działaniu obu tych modeli i o jakieś wymierne korzyści i plusy z zakupu tej od gainwarda.
Suche dane z tabel nic nie znaczą. Liczy się działanie w praktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2010 o 19:11, the_bishop napisał:

jaka jest roznica pomiedzy zwykla gtx 285 palita, a gainward gtx 285 extreme edition
? i co myslicie o tej drugiej ? czy wyroznia sie czyms specjalnym?


Zalinkowalbys te karty co ?

Mam gtx 285, ale od gigashita.
Jak chcesz pogadac to pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś z was kartę muzyczną Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer i gra na Win7 64 bit? Planuję takową kupić, ale z komentarzy wynika, że są jakieś problemy z trzeszczeniem dźwięku w systemach 64 bit, nie wiem czy to jakieś realne zagrożenie nieudanego zakupu, czy po prostu to rzadkość i niektórzy mieli pecha?

EDIT: Byłbym zapomniał - polecają mi taki monitor http://www.komputronik.pl/index.php/product/57127/Peryferia/Monitory_LCD/19_Asus_VW195N.html - co o nim sądzicie i czego moge się (nie) spodziewać w związku z brakiem HDCP? Monitor kupuję głównie do grania na PC, ale nie wykluczam chęci oglądania filmów, a może nawet podłączenia Playstation2 pod niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiesz - nawet najlepszy sprzęt czasem się gryzie z chociażby jakąś płytą główną albo coś w tym guście. Ogólnie to ryzyk fizyk - najwyżej zwrócisz w sklepie. Konkurencyjne Xonary też mają swoje losowe wypadki, więc cokolwiek wybierasz, zawsze podejmujesz jakieś ryzyko zawodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co myślicie o takim zestawie :

-Intel Core i5-750 2,66 GHz 8MB cache s. 1156 Box
-Gainward GTX275 896MB 448bit PCI-E DDR3
-Gigabyte GA-P55-UD33 P55 s.1156
Kingston HyperX 2x2GB DDR3 - 1600 Dual Chanel
Seagate ST3500418AS 500GB sata II 16 MB

a do tego Windows 7 Hompe Premium 64bit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2010 o 19:43, the_bishop napisał:

co myślicie o takim zestawie :

dysk na Samsunga F3, memki na G.Skill Ripjaws lub lepiej ECO i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no cóż, chyba masz rację. Prawdopodobnie będe kupować w Komputroniku, więc myślę nie powinni robić problemu z ewentualną reklamacją.

BTW, tak jeszcze apropo monitorów, sam już nie wiem co brać, może ktoś napisze jakie ma doświadczenia z wypalającymi się pixelami i uzyskaniem satysfakcjonującej wymiany/naprawy u różnych producentów? Ogólnie to na liście zainteresowań (przynajmniej w Komputroniku, bo tam mi się kupuje najwygodniej) mam:

- 18,5" LG Flatron W1943TB-PF
- 18,5" Asus VH192C
- 19" Asus VW195N
- 19" Hyundai X93Wd
- 19'''' LG Flatron W1954TQ-PF

Warunki: max 1440x900, złącze DVI, matowa powierzchnia ekranu, szybki czas reakcji, cena do około 550 zł - to jakby ktoś mi jeszcze chciał coś innego polecić z własnych doświadczeń :) Byłbym wdzięczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, słuchajcie mój kumpel potrzebuje komputer za 2700 najlepiej z intelem, tylko i wyłącznie do gierek, bez systemu bo ma już zakupioną siódemkę, da rade coś złożyć ?? No i zależy mu na takich gierkach jak Mafia II, GTA IV, Mass Effect II, Saboteur, Shift, Dragon Age

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się