Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Mam takie pytanko - czy jeśli próbowałem w moim Phenomie II X2 550 odblokować dodatkowe rdzenie, wybierając w BIOSie All Cores, nie wyszło, to czy jest szansa, że wybierając Auto da się odblokować te rdzenie, czy to bez różnicy?
Pytam, bo słyszałem, że jeśli kupiłem do nowych gier tego Phenoma to jeśli nie uda mi się odblokować rdzeni to jest to zakup nieopłacalny - może się ktoś do tego ustosunkować? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - kupować Phenom II X2 550 czy może lepiej troszeczkę dołożyć do X4 955? Komputer przede wszystkim do gier, jednak nie zamierzam przez w miarę długi czas nic w nim ulepszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jest do tego odpowiedniejszy temat, zależy mi na czasie, a tam najwidoczniej mało osób zagląda podczas gdy tutaj przewija się całkiem sporo luda. Muszę kupić monitor, ale w całym tym potopie ofert można się łatwo pogubić. Mój budżet wynosi 450 zł. Nastawiłem się na taki o to model, będzie dobry, czy może proponujecie coś innego?
http://www.allegro.pl/item892544262_piekny_nowy_gateway_hd_2ms_dvi_hdcp_fv_gw36m.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2010 o 21:29, Rafix_94 napisał:

Mam pytanie - kupować Phenom II X2 550 czy może lepiej troszeczkę dołożyć do X4 955?
Komputer przede wszystkim do gier, jednak nie zamierzam przez w miarę długi czas nic
w nim ulepszać.


Jesli mozesz, to zbieraj do x4 955. Najlepsze byłoby i5, ale to koszt 1500-1600 zł (cała platform: proc, mobas, ram)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do odblokowywania rdzeni
http://forum.pclab.pl/t490357.html
http://forum.dobreprogramy.pl/vademecum-amd-phenom-odblokowanie-rdzeni-t340162.html
tam jest wszystko opisane, lacznie z tym jakie serie tego phenoma da sie odblokowac i na jakim sprzecie. Generalnie ja probowalem ale cos nie wychodzilo. Raczej mam uszkodzone pozostale 2. Ale to nie tragedia przynajmniej dla mnie. Gdy mam kompa w sumietylko do grania... a ogolnie to ciezko jak na razie by gry wykorzystywaly 4 rdzenie, raczej te pozostale 2 rdzenie dostaja ochlapy. Dla mnie bardziej liczy sie taktowanie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2010 o 21:34, Lord-Tyrranoos napisał:

Na X2 545 ustawiłem właśnie Auto - odblokowały się 2 rdzenie i wykrywany jest jako Phenom
X4 B45.


A czy to robi różnicę Auto czy All cores?

GANGSTERR --> ostatnio jak patrzę na testy to 4 jaja jednak robią swoje i wydajność jest większa ( a tak nie miało być jeszcze przez długi czas :P )

Araondoion --> trochę mnie pocieszyłeś ;) Niby racja, ale ten wzrost wydajności jest chyba widoczny w nikektórych grach - modlę się, aby w BF:BC2 to nie było aż tak potrzebne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2010 o 21:46, barth89 napisał:

patrzę na testy to 4 jaja jednak robią swoje i wydajność jest większa ( a tak nie miało być jeszcze przez długi czas :P )


Wiesz, jak dany program jest napisany, zeby dobrze wykorzystywal moc wszystkich rdzeni, to jak najbardziej bedzie to widoczne. W grach jeszcze roznie z tym jest. Wiekszosc gier potrafi wykorzystac tylko 2 rdzenie, choc powoli sie to zmienia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2010 o 21:59, zerohunter napisał:

Mógłby mi ktoś "złożyć" pełnego kompa, z W7 professional (ten co ma emulację xp) i 4gb
ramu, do gier, z monitorem itd w cenie 3 tysiące?

Athlon II X2 250
Gigabyte MA770-UD3
4 GB RAM (G.Skill PK 800 MHz CL4)
WD 640GB (WD6400AAKS)
Samsung SH-S223C
Radeon HD4850 Gigabyte Zalman
CoolerMaster Elite 332 Black
Samsung 20" P2070 (wybrałem dość losowy model, zapewne są w tej cenie lepsze)
Windows 7 Professional 64-bit OEM
OCZ StealthXStream 500W
Suma: 3048 zł (www.gral.pl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiecej rdzeni pomaga glownie przy czyms innym niz grach, jakas kompresja, obrobka grafiki, kodowanka cuda nie widy nie znam sie i chyba do tego wlaczone rowoczesnie. Albo chyba, ze chcesz kilka okien z gra odpalic. Jutro sie dowiem jak dziala u mnie BC2 ;) jesli chodzi o ilosc fps to bardziej trzeba sie martwic grafa. Jest tak jak napisal kuba9876543210. W temacie bc2 pisalismy, ze dobre x2 rdzenie starcza raczej.

W darkfall online cholera wie dlaczego proc ma mega znaczenie dla fpsow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2010 o 22:12, Araondoion napisał:

wiecej rdzeni pomaga glownie przy czyms innym niz grach, jakas kompresja, obrobka grafiki,
kodowanka cuda nie widy nie znam sie i chyba do tego wlaczone rowoczesnie. Albo chyba,
ze chcesz kilka okien z gra odpalic. Jutro sie dowiem jak dziala u mnie BC2 ;) jesli
chodzi o ilosc fps to bardziej trzeba sie martwic grafa. Jest tak jak napisal kuba9876543210.
W temacie bc2 pisalismy, ze dobre x2 rdzenie starcza raczej.

W darkfall online cholera wie dlaczego proc ma mega znaczenie dla fpsow.


To ja przełączam się na temat o BC2, bo bardzo mnie to interesuje :P Mój klucz do bety oddałem już komuś, bo sam nie mam czasu sprawdzać, dlatego mam nadzieję, że z tamtego tematu czegoś się dowiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2010 o 22:12, Araondoion napisał:

wiecej rdzeni pomaga glownie przy czyms innym niz grach, jakas kompresja, obrobka grafiki,
kodowanka cuda nie widy nie znam sie i chyba do tego wlaczone rowoczesnie. Albo chyba,
ze chcesz kilka okien z gra odpalic. Jutro sie dowiem jak dziala u mnie BC2 ;) jesli
chodzi o ilosc fps to bardziej trzeba sie martwic grafa. Jest tak jak napisal kuba9876543210.
W temacie bc2 pisalismy, ze dobre x2 rdzenie starcza raczej.


Zależy do jakich gier - mam taki save w Supreme Commanderze, że:
a) na jednordzeniowym procku ilość FPS-ów oscyluje w okolicy 1-3.
b) przy dwóch rdzeniach jest lepiej - czasem nawet 10 :P
c) cztery rdzenie - w miarę płynnie ^^
I co prawda można mówić o kiepskim zoptymalizowaniu gry, ale cóż...to się dzieje, kiedy dojdzie do zderzenia tysiąca jednostek, a chwile później spadnie na nie bomba jądrowa :D
Więc jak dla mnie Quady mają sens, zwłaszcza, że nie kosztują już majątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czemu zestaw pod AM2, czy tam AM2+ a co za tym idzie ddr2 a nie ddr3? Lepiej pod AM3... + zastanowic sie nad grafa z serii 5xxx... i lepszy procek tez raczej sie znajdzie mniej wiecej w tej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pamietaj ze gierki teraz potrafia wazyc 15GB ;] mi 640Gb nie starcza ;p

a mysz,klawa, glosniki to jakeis zwykle czy np. mysz pro gracza? :P
myszi klawa wez jakas a4 tech i spokoj, a jak cos lepszego to np. razera (mysz deathadder, klawa tarantula ;p)
glosniki jakies logitecha ja mam takie i daja rade http://www.proline.pl/sklep.php?p=LOG+970123-0914

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2010 o 22:20, Araondoion napisał:

a jaka karte graf wtedy miales? (supreme commander) ;)

2xRadeon HD4850.

@ Zarohunter
Te 160GB nie będzie dużo tańsze - jakieś 80 zł mniej w zamian za utratę 480GB :D
A co do myszki, klawy i głośników, to nie wiedziałem, że to też :P
A więc:
Klawiatura: Jakakolwiek :P (20-30 zł)
Mysz: Hmmm...osobiście poleciłbym jakiś A4 Tech z serii X (ja osobiście mam X-750BF, polecam :)). Koszt: jakieś 60-80 zł.
Głośniki: Logitech albo Creative do 100 zł.

I teraz pojawia mi się problem budżetu, a już w sumie nie mam na czym ciąć. Najrozsądniej byłoby chyba zrezygnować z 2GB RAM-u (bo jeszcze nie potrzeba więcej do grania) i wsadzić ździebko tańszy zasilacz (np. Chieftec 450W). Pakowanie słabszej grafiki czy procka byłoby już bardzo złym pomysłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się