Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

jak najbardziej wywal proca, bo 4 rdzeniowe sa o niebo tańsze, różnicy w wydajności nie ma i nie będzie, a jeżeli kiedyś do gier będziesz potrzebował tych 6 rdzenii, to ten procek i tak będzie za stary. Zaoszczędzoną kasę daj na grafę, np do 5870.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra pamiątki już zamówione, trafiłem na MEGA okazję :).
Za OCZ DDR3 4GB 1066MHZ 2X2048MB CL7 GE zapłaciłem 324 złote. Myślę, że cena może nie być zaktualizowana, jednak według regulaminu tego sklepu obowiązuje cena z momentu składania zamówienia :).
Jeszcze raz dziękuję wszystkim za okazaną pomoc, niedługo zamówię resztę sprzętu ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2010 o 00:11, JayL napisał:

A ile za porządne 8GB?

8 GB nie ma w ESC. Jedynie maks to 6 GB. Najtańsze 6 GB to wydatek z rzędu 600zł. Jednym słowem - NIE OPŁACA SIĘ ;) Szczególnie, że różnicy nie ma w ogóle...

Dnia 03.05.2010 o 00:11, JayL napisał:

Hm, podobnie jak przy RAMie, ile bym dopłacił za model z 2GB?

Chyba nie ma takiego modelu. A nawet jeżeli by był to trzeba by było sporo dopłącić. Lepiej wziąć HD 5870 1 GB ;)

Dnia 03.05.2010 o 00:11, JayL napisał:

Razem: 3180 zł
Ciut przydrogo. :P

Wydajność kosztuje. Ale warto ;)

Dnia 03.05.2010 o 00:11, JayL napisał:

Upgrade na 100% będę robił, więc jednak proca na początek 4 rdzeniowego bym wolał. Tym
bardziej, że jak mówisz póki co różnicy nie ma, zaś cena pewnie wyższa, a nim dojdzie
do wymiany pojawią się lepsze modele. A może wcale nie będę wymieniał, tylko podkręcę?

No to nie ma sprawy. Ja tylko rzuciłem pierwszą propozycję. No to weźmiemy prawie najlepszego Phenoma II x4 ;)

Procesor:
AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, BOX, AM3/
555 zł

Płyta główna:
Asus M4A785TD-V EVO /AMD 785G, DDR3/
335 zł

Pamięć RAM:
G.Skill 4GB (2x2GB) 1600MHz CL7 ECO
439 zł

Dysk twardy:
Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3
179 zł

Karta graficzna: Tutaj dam dwie karty. Jedna z referencyjnym chłodzeniem a druga z nie.
Gigabyte Radeon HD5870 Ultra Durable 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP
1439 zł
PowerColor Radeon HD5870 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP
1299zł

Nagrywarka DVD:
Samsung SH-S223C SATA (black)
99 zł

Obudowa:
Cooler Master Elite 330 (Black/Silver)
159 zł

Zasilacz:
OCZ ModXStream Pro 500W
239 zł

Cena z ciut lepszą kartą: 3444 zł
Cena z ciut gorszą kartą: 3304 zł

Myślę, że na ten zestaw warto składać. Nie, poprawka - okropnie warto składać bo to jest komputer - potwór. Jeśli chodzi o dwie karty graficzne to sam zdecyduj. Karta od Gigabyta ma lepsze chłodzenie i jest trochę podrasowana (czyt. podkręcona) - a co za tym idzie trochę większa wydajność i mniejsze temperatury. A druga karta to standard - referencyjne chłodzenie i normalne taktowanie - co ta za tym idzie trochę gorsza wydajność i trochę większe temperatury. Proc dałem Ci trochę słabszy od najmocniejszego - czy 200 MHz jest warte 110 zł? Chyba nie szczególnie, że oba procesory mają odblokowany mnożnik co powoduje tym, że oba się wyśmienicie kręcą. Podkręcić procesor o 200 MHz to minuta roboty. Co to jest wejść do biosu i podnieść FSB o parę cyfr? Chyba każdy to umie. Jednym słowem bardzo mocny komputer. A z kartami to sam zdecyduj. Gigabyte jest minimalnie wydajniejszy ale ma lepsze chłodzenie...
Mam nadzieję, że pomogłem. A za tą cenę NIC lepszego nie znajdziesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.05.2010 o 10:39, Czarek188 napisał:


Procesor:
AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, BOX, AM3/
555 zł

A jeszcze zamienić procek na 6 rdzeniowy tylko to już inwestycja na przyszłośc, to dopiero potwór na dobre 2 lata.Potwór marzenie
Procesor:
AMD Phenom II X6 1055T /2.8GHz, 125W, BOX, AM3/
730 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2010 o 10:32, Citkowsky napisał:

Można prosić adres sklepu? :)


http://tech-store.com.pl/opis/id,756726/
Sklep niezbyt znany, regulamin mają w porządku numer NIP i REGON także się zgadzają (można sprawdzić http://www.stat.gov.pl/regon/), dla bezpieczeństwa wziąłem przesyłkę pocztą za pobraniem (bodajże 12 złotych), z komentarzy na necie wynika, że to nie są żadni oszuści, więc powinno być dobrze :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2010 o 11:18, milten6 napisał:

> Można prosić adres sklepu? :)

http://tech-store.com.pl/opis/id,756726/
Sklep niezbyt znany, regulamin mają w porządku numer NIP i REGON także się zgadzają (można
sprawdzić http://www.stat.gov.pl/regon/), dla bezpieczeństwa wziąłem przesyłkę pocztą
za pobraniem (bodajże 12 złotych), z komentarzy na necie wynika, że to nie są żadni oszuści,
więc powinno być dobrze :).


Chwilowo sie przyjrzałem cenom innego sprzetu i nie jest drogo.Tylko szkoda że nie wprowadzili konfiguratora PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2010 o 11:28, Czarek188 napisał:

No, spoko ale on napisał, że chce zacząć od jakiegoś dobrego 4 rdzeniowca...


Czytałem , ale kupuje za miesiąc lub dwa wiec będzie miał czas do na przemyślenia . Przez 2 miesiące AMD na pewno coś jeszcze wypuści i ceny z niektórych podzespołów troszeczkę spadną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2010 o 11:31, karolekx23x napisał:

Czytałem , ale kupuje za miesiąc lub dwa wiec będzie miał czas do na przemyślenia . Przez
2 miesiące AMD na pewno coś jeszcze wypuści i ceny z niektórych podzespołów troszeczkę
spadną.



Niby skąd masz te info, że coś wypuści?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2010 o 00:11, JayL napisał:

A ile za porządne 8GB?


Po co Ci tyle RAMu? Stawiasz serwer czy masz zamiar puszczac rownolegle kilka maszyn wirtualnych?

Dnia 03.05.2010 o 00:11, JayL napisał:

Hm, podobnie jak przy RAMie, ile bym dopłacił za model z 2GB?


Wystarczy 1GB, nie odczujesz zadnej roznicy miedzy wersja 1GB, a 2GB.

Dnia 03.05.2010 o 00:11, JayL napisał:

A może wcale nie będę wymieniał, tylko podkręcę?


Wtedy dolicz jeszcze 150zl na chlodzenie np. Scythe Mugen 2 (zakladam, ze interesuje Cie troche wiecej niz kilkadziesiat-kilkaset MHz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2010 o 11:07, karolekx23x napisał:

Procesor:
AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, BOX, AM3/
555 zł
Procesor:
AMD Phenom II X6 1055T /2.8GHz, 125W, BOX, AM3/
730 zł


czemu wpuszczasz ludzi w procesor który po za ilością rdzeni... nie pokazuje nic specjalnego a przez to że jest nowinką jest droższy od swojego 4 jajowego bliźniaka.
przykład http://forum.pclab.pl/t584105.html
http://maxforces.com/articles.php?article_id=38&rowstart=0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2010 o 12:26, kuba9876543210 napisał:

> A ile za porządne 8GB?

Po co Ci tyle RAMu? Stawiasz serwer czy masz zamiar puszczac rownolegle kilka maszyn
wirtualnych?


ależ wystarczy że coś dłubie przy grafice komputerowej... moje 4GB potrafią zniknąć w parę sekund.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale może spokojnie rywalizować z i5 a AMD x4 jest słabsz. Czyli jak ktoś się zastanawia nad i5 750 a AMD x6 to bym proponował AMD , jak wiadomo i czytałem podstawka 1156 umrze , bo maja wprowadzic 1155 a AM bardziej dba o klienta . No i procki 6 rdzeniowe spradzają się bardziej w graficeniz w grach , to zalezy do czego am byc uzyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2010 o 12:43, karolekx23x napisał:

Ale może spokojnie rywalizować z i5 a AMD x4 jest słabsz. Czyli jak ktoś się zastanawia
nad i5 750 a AMD x6 to bym proponował AMD , jak wiadomo i czytałem podstawka 1156 umrze
, bo maja wprowadzic 1155 a AM bardziej dba o klienta . No i procki 6 rdzeniowe spradzają
się bardziej w graficeniz w grach , to zalezy do czego am byc uzyty.


ale cena... już polecam tego AMD x4 i można poczekać na coś innego. Szkoda przepłacać za nowinki technologiczne tylko po to żeby se stały i się kurzyły. Za 200zł można kupić porządne chłodzenie i go sporo podkręcić co spowoduje większy wzrost wydajności niż 2 dodatkowe rdzenie które nic nie wniosą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2010 o 12:43, karolekx23x napisał:

...

Już nie moge edytować.

Inną sprawą jest że "klient" chce coś 4 rdzeniowego. A Ty próbujesz mu wsadzić nie dość że 6 rdzeni których nie wykorzysta (modlić się należy żeby 4 wykorzystał) to jeszcze dużo droższe. To nie jest sklep tu nie chodzi o marketing żeby wcisnąć coś człowiekowi droższego czego nawet nie użyje.

i Tak jak mówiłem AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, BOX, AM3/ + chłodzenie np. za te 200zł jest więcej warte niż 6 rdzeniowy na boxie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie próbuje nic na siłę wcisnąć tylko albo 4 albo 6 . Tylko jak napisałem taki 6 rdzeniowy procek jest inwestycja na dłuższy czas , to zalezy co ile się zmienia sprzet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2010 o 12:59, karolekx23x napisał:

Ja nie próbuje nic na siłę wcisnąć tylko albo 4 albo 6 . Tylko jak napisałem taki 6 rdzeniowy
procek jest inwestycja na dłuższy czas , to zalezy co ile się zmienia sprzet.

nie zamierzam się kłócić róbta co chceta... gadać to można bez końca.

PS jeszcze jedno 6 rdzeni teraz do gier... na ile ta inwestycja? 4 czy 6 lat? Wiesz ile ten procesor będzie kosztował za te 4 lata :D grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się