Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Jak już bierzesz budżetowe ramy to weź Goodram 1333 MHz CL 9. Raz, że wspierasz polską firme, to dwa, będą tańsze.

Reszta wygląda OK, co najwyżej nagrywarkę na Samsung SH223C

Luk4s


Dzięki, przyda się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do tych dysków. Rozumiem, że jest to okazja, i nie ma co liczyć na dłuższą ich dostępność. Że nie mam teraz kasy :/ Jakbym miał, to pewnie bym się skusił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2010 o 22:41, GANGSTERR napisał:

Jak już bierzesz budżetowe ramy to weź Goodram 1333 MHz CL 9. Raz, że wspierasz polską
firme, to dwa, będą tańsze.


O to chodzi że na gral chciałem kupic i te pamieci są niedostepne , a inne jakie proponujesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko o rivia tunera, mianowicie zmontowałem sobie 4 profile dotyczące obrotów wiatraka na grafice [gtx 260] : i przypisałem je następująco : 40% - 0 do 55 stopni, 60% 56 stopni do 65 stopni, 80% 65 stopni do 80 topni, 100% 80 stopni do 120 stopni.

A teraz pytania : czy te ustawienia są w miarę sensowne, oraz czy dosyć częste zmiany obortów wiatraka nie mają wpływu na jego żywotność jak i żywotność całego układu.
Generalnie chodzi mi o to czy częste skoki z 40% do 60% nie odbiją się jakoś negatywnie na ogólnej kondycji chłodzenia [bo jednak nawet w idlu się zdarzy ten próg 55-56 przeskoczyć dosyć często nawet surfując po necie]

Ewentualnie mile widziana porada jak i ile profili dostosować do dziennika zadań ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2010 o 01:34, Pietro87 napisał:

...


każde uruchomianie jakiejkolwiek części mechanicznej zużywa ją. Czy raptowne skoki... tam nie ma raptownych skoków... wentylator nie przechodzi z 2000 obrotów na od razu 4000. Impuls który się pojawia na wentylatorze ten od sterowania, zmieni się skokowo ale reakcja wentylatora jest zupełnie inna. On sobie spokojnie w swoim tempie płynnie przejdzie z jednej prędkości obrotowej w drugą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no generalnie chodziło mi tylko o fakt czy takie ustawienie obrotów i częste zmiany 40-60 nie będą nadmiernie szkodliwe. Thx za objaśnienie sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2010 o 12:38, Pietro87 napisał:

Nie no generalnie chodziło mi tylko o fakt czy takie ustawienie obrotów i częste zmiany
40-60 nie będą nadmiernie szkodliwe. Thx za objaśnienie sprawy.


odpowiadając prostymi dwoma słowy... raczej nie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2010 o 01:34, Pietro87 napisał:

Pytanko o rivia tunera, mianowicie zmontowałem sobie 4 profile dotyczące obrotów wiatraka
na grafice [gtx 260] : i przypisałem je następująco : 40% - 0 do 55 stopni, 60% 56 stopni
do 65 stopni, 80% 65 stopni do 80 topni, 100% 80 stopni do 120 stopni.

A teraz pytania : czy te ustawienia są w miarę sensowne, oraz czy dosyć częste zmiany
obortów wiatraka nie mają wpływu na jego żywotność jak i żywotność całego układu.
Generalnie chodzi mi o to czy częste skoki z 40% do 60% nie odbiją się jakoś negatywnie
na ogólnej kondycji chłodzenia [bo jednak nawet w idlu się zdarzy ten próg 55-56 przeskoczyć
dosyć często nawet surfując po necie]

Ewentualnie mile widziana porada jak i ile profili dostosować do dziennika zadań ^^


I dziala Ci to ?
Nie chcialbys sobie ustawic dynamicznej regulacji obrotow w biosie karty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie działa i to nadmiernie dobrze względem podstawowych ustawień.
Dla przykładu - Fan ustawiony na auto chodzi cały czas na 40%, dopiero gdy grafika wygrzeje się podczas stresu do 85 stopni skacze na 100% żeby ją wystudzić do 80, idle też nie jest wtedy za ciekawy bo dobija około 56stopni po wychłodzeniu.

Przy swoim ustawieniu idle mam w granicach 49-52, stres nie dobija 75 stopni.
Jak na GTXa 260 w technologi 65nm to uważam że dosyć dobrze drania wychłodziłem =) [muszę go wymienić na 280tke 55nm]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MINI DYSK ZEWNĘTRZNY USB 2,5 / 80GB / PENDRIVE

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:
PRODUCENT OBUDOWY CARBON
PRODUCENT DYSKU SAMSUNG
MODEL HM080HI
PRĘDKOŚĆ OBROTOWA 5400 obr/min
POJEMNOŚĆ 80 GB
POJEMNOŚĆ BUFORA 8MB
FORMAT 2,5"
INTERFEJS SATA
WERSJA BOX


Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

.

Dnia 07.05.2010 o 13:27, Pietro87 napisał:

Jak na GTXa 260 w technologi 65nm to uważam że dosyć dobrze drania wychłodziłem =) [muszę
go wymienić na 280tke 55nm]


Nie ma gtx 280 w 55 nm.
Jest gtx 285 w 55 nm.
Poza tym w biosie karty mozna zmienic ustawienia turbinki wedlug wlasnych potrzeb.
Oczywiscie to tylko sugestia.
Problem u Ciebie jest taki, ze za kazdym razem jak zmienisz sterowniki czy program tweakujacy, zgubisz profile i bedziesz musial robic to od nowa.

Jak nie boisz sie modyfikowac biosu karty i wgrywac go do karty, to moge Ci ustawic turbinke wedlug zyczen.
Mam czas i nudzi mi sie :)
Jak nie to ide pykac w borderlandsa :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.05.2010 o 14:47, Misquamaqus napisał:

Nie ma gtx 280 w 55 nm.
Jest gtx 285 w 55 nm.


A tego nie wiedziałem, zakładałem że skoro wyszły GTXy 260 w tech. 55nm to i 280tki też, tak czy siak 280-285 niewielka różnica, nie mniej dobrze widzieć, przynajmniej nie będą musiał sprawdzać jak już się zdecyduję na wymianę.

Dnia 07.05.2010 o 14:47, Misquamaqus napisał:

Problem u Ciebie jest taki, ze za kazdym razem jak zmienisz sterowniki czy program tweakujacy,
zgubisz profile i bedziesz musial robic to od nowa.


To tu problemu zupełnie nie ma =P
Można podziękować za to Nvidii i ich szajskim sterownikom które od wersji 195.62 w górę powodują u mnie złe skalowanie rozdzielczości 1280/720 [olał bym to ale w kilku grach takiej używam, ba kilka starszych pozycji nie wspiera wyższych rozdziałek jak 1280-720 do 1280/960], więc stoję sobie od ładnych kilku miesięcy na sterach 195.62 i zakładam że do zmiany karty sobie na nich postoję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba kombinować bo to jest wersja 1.8", specjalna przelotka musi być do zasilania i sygnału, ja to będę upychał w lapku więc to nie problem dla mnie. To są wersje oem od Della może się pojawią jak będziesz miał grubszy portfel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.05.2010 o 15:31, Pietro87 napisał:

Można podziękować za to Nvidii i ich szajskim sterownikom które od wersji 195.62 w górę
powodują u mnie złe skalowanie rozdzielczości 1280/720 [olał bym to ale w kilku grach
takiej używam, ba kilka starszych pozycji nie wspiera wyższych rozdziałek jak 1280-720
do 1280/960], więc stoję sobie od ładnych kilku miesięcy na sterach 195.62 i zakładam
że do zmiany karty sobie na nich postoję.


Sprobuj tych sterownikow:

xp 32:

http://pl.download.nvidia.com/Windows/197.57/197.57_desktop_winxp_32bit_international_beta.exe

win/vista 64:

http://pl.download.nvidia.com/Windows/197.57/197.57_desktop_win7_winvista_64bit_international_beta.exe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma Ktoś listę (po Polsku) z opisem trybów pracy i5-750 (płyta główna asus p7p55d) oraz instrukcję do niej po PL? bo nie mogę znaleźć. Chodzi mi o: auto, rakietę, samolot, samochód, człowiek. Potrzebuję jeszcze opis dodatkowych programów do tej płyty np. Probe 2 itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2010 o 16:30, gumisfajnymis napisał:

I co mozecie mi doradzic jakie pamieci są dobre oprócz GoodRam ?


Zalezy do czego chcesz. Jak nie planujesz wiekszego O/C starcza tansze pamieci, np. Kingstony czy GoodRamy. Jak O/C wchodzi w gre, no to do listy poprzednikow dodam jeszcze A-data, Mushkin, PQI, Geil moga byc i kilka innych.
Jak bedziesz krecil to patrz nie tylko na producenta, ktory tez moze robic budzetowe pamiatki, ale tez na timingi, czestotliwosc/przepustowosc, oraz napiecia na jakich dane pamieci moga pracowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się