Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Ale nie napisał do czego mu ten procek potrzebny , jeśli ma zamiar pobawić się w programach graficznych to skorzysta szybko w tych rdzeni.
Ale cóż niech każdy robi co chce , ja mogę wykazać swoją opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jemu komp będzie służył do grania. Wiem bo znam go troszeczkę i jest zaciętym graczem. Nie sądzę, żeby się zajmował np. obróbką grafiki 3d...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli w takim razie jeśli chce zaoszczędzić 150-200 zł to niech bierze AMD x4 i tak jak napisał Konrad162
inwestycja w chłodzenie jest bardziej opłacalna w tym czasie. Bo praktycznie gry nie wykorzystują 4 rdzeni a mowa o 6.
Ja miałem kompa 3 lata 2 rdzeniowego i gry po 2 latach nowe śmigały że hej. Dopiero co po zmianie kompa i pewnie inwestycja w następne 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2010 o 13:07, karolekx23x napisał:

Ale nie napisał do czego mu ten procek potrzebny , jeśli ma zamiar pobawić się w programach
graficznych to skorzysta szybko w tych rdzeni.
Ale cóż niech każdy robi co chce , ja mogę wykazać swoją opinie.


jeżeli o grafice 3D mówimy to można się zastanowić nad tym x6, jeżeli o grach to nie ma kompletnie o czym mówić.
Chociaż mam i7 860 i bawię się grafiką 3D to dużo bym dał za więcej GHz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.05.2010 o 13:16, Konrad162 napisał:


jeżeli o grafice 3D mówimy to można się zastanowić nad tym x6, jeżeli o grach to nie
ma kompletnie o czym mówić.
Chociaż mam i7 860 i bawię się grafiką 3D to dużo bym dał za więcej GHz...

To wszystko zależy do czego ma komputer być przeznaczony. Jeśli ma zamiar bawić się 3D to prosta odpowiedz x6 jeśli gry to x4 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A właśnie jakie chłodzenie do i7 860 S1156? tego wodnego Korsarza? jak on tam się nazywał? a może jest coś ciekawszego tak w okolicach 200zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2010 o 13:22, Czarek188 napisał:

Nic od tego korsarz lepszego nie znajdziesz. On wymiata. A zwie się Corsair H50. Allegro:

http://allegro.pl/item1017671042_corsair_cooling_hydro_series_h50_chlodzenie_wodne.html


po przeczytaniu http://www.hardwarecanucks.com/forum/water-cooling/22858-asetek-lclc-corsair-h50-i7-860-a.html tego nie jestem taki pewien. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jak bierzesz w jednym sklepie ( nie ma znaczenia czy to esc, agito czy inny ) płacisz raz za przesyłkę, w przypadku allegro bardzo często jeden produkt to jednorazowy koszt przesyłki, czyli niekoniecznie taniej wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2010 o 13:58, KamiKAzeDBC napisał:

Polećcie jakiś tani sklep z częściami


gral , proline , esc , mcomp . To zalezy jak jest któryś blisko Ciebie . masz jakiś wybór .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie niezle ^^

- http://www.overclockerstech.com/lmx-superleggera-cooler-review/3/

Gorzej z montazem (prawie 1,2kg bez wentylatorow), ja bym musial zdjac radiatory z plyty . No i ten magnes neodymowy... nie zaburzalby pracy reszty czesci (przede wszystkim dysku)?
O NaK nie wspominam, nie moze wyplynac, inaczej nikt tego nie kupi :P

aaa, kusi troche;]]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2010 o 12:26, kuba9876543210 napisał:

> A ile za porządne 8GB?

Po co Ci tyle RAMu? Stawiasz serwer czy masz zamiar puszczac rownolegle kilka maszyn
wirtualnych?

Na zapas. ;)

Dnia 03.05.2010 o 12:26, kuba9876543210 napisał:

> Hm, podobnie jak przy RAMie, ile bym dopłacił za model z 2GB?

Wystarczy 1GB, nie odczujesz zadnej roznicy miedzy wersja 1GB, a 2GB.

Na dzień dzisiejszy zapewne nie, ale ten komp ma mi starczyć na kilka lat z drobnymi tylko zmianami. A już teraz 1GB jest w wielu grach w zalecanych, więc niedługo pewnie 2 stanie się standardem do maksymalnych ustawień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nie pomyślałem o jeszcze jednej rzeczy - wszystko zależy przecież od płyty głównej... Do tej pory miałem tylko dwa sloty, więc brałem na zapas. Ale jak będę miał cztery, to wystarczy za jakiś czas dokupić drugie tyle kilka razy taniej. :P

Jednak co do karty graficznej zdanie podtrzymuję. Więc dużo droższe są wersje z 2GB od tych z 1GB?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się