Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Logika polega na tym że procek te najnowsze i przyszłe pociągnie !! Grafika to najmniejszy problem(dla mnie w ten DX11 nie warto się zbytnio pchać). No i teraz być może będzie chciał bawić się w robienie filmików, grafikę 3d , tworzenie map itp. to już tutaj to lepiej 6 rdzeni niż te 4 !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2010 o 14:33, Numenpl napisał:

Logika polega na tym że procek te najnowsze i przyszłe pociągnie !! Grafika to najmniejszy
problem(dla mnie w ten DX11 nie warto się zbytnio pchać). No i teraz być może będzie
chciał bawić się w robienie filmików, grafikę 3d , tworzenie map itp. to już tutaj to
lepiej 6 rdzeni niż te 4 !!


Aha, jeśli sądzisz, że na HD4850 włączysz nowe tytuły w FullHD (a sporo osób ma już takie monitory), to jesteś w błędzie.
Robienie filmów - taki MediaCoder używa technologii CUDA. Więc choćbyś i X6 wkładał, to i tak karta graficzna będzie mieć większy wpływ na prędkość konwertowania. AtiStream też na to pozwala.
Grafika 3D - jak wyżej. To karta graficzna ma większe znaczenie niż procesor.
DX11 - jeśli nie warto się w to pchać, to może w ogóle przejdźmy na OpenGL? Wsparcie dla wielordzeniowości, wreszcie ujednolicone zostaną (przy odrobinie szczęścia) CUDA i AtiStream.
Procesor ważna rzecz, ale i do grania, i do dziedzin które wymieniłeś, istotniejsza jest karta graficzna. Oczywiście, jeśli się ze mną nie zgadzasz, z chęcią się pokłócę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2010 o 14:33, Numenpl napisał:

Logika polega na tym że procek te najnowsze i przyszłe pociągnie !! Grafika to najmniejszy
problem(dla mnie w ten DX11 nie warto się zbytnio pchać). No i teraz być może będzie
chciał bawić się w robienie filmików, grafikę 3d , tworzenie map itp. to już tutaj to
lepiej 6 rdzeni niż te 4 !!


po pierwsze nie krzycz... za dużo wykrzykników. po drugie... też zawsze twierdze że procesor najważniejsza rzecz przy czymkolwiek ale Ty przegiąłeś w drugą stronę... z grafiką i filmami nawet jakby ktoś chciał bardzo dobrze poradzi sobie jakiś AMD x4.
I powtórzę to jeszcze raz:
6 rdzeni jest nowinką technologiczną i jeśli nie mamy jakiegoś ogromnego parcia to nie ma się to w co pakować....pomijam ten fakt że we wcześniej przytoczonych przeze mnie testach nie raz nie dwa w grach AMDoskie 6 rdzeni jest na poziomie intelowskiej i5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.gral.pl/preview/Gigabyte_Gigabyte_MA770-UD3_AMD_770_DDR2_SATA2_RAID_FW_GBLAN_ATX_AM2_98.html

i to:

http://www.gral.pl/preview/AMD_AMD_Phenom_II_X4_925_BOX_2_8GHz_Quad_Core_6MB_95W_AM3_88.html

Zakupy, które pozwolą mi być spokojnym na jakiś czas czy za chwilę kolejna wymiana?

PS. SW: The Force Unleashed pójdzie na procu podanym w linku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2010 o 12:47, GANGSTERR napisał:

No niestety, nie dało rady wsadzić tam HD 5850

Procesor:
AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, BOX, AM3/
555 zł

Płyta główna:
MSI 785G-E53 /AMD 785G, DualDDR3-1333/
305 zł

Pamięć RAM:
G.Skill 4GB (2x2GB) 1600MHz CL7 ECO
439 zł

Dysk twardy:
Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3
179 zł

Karta graficzna:
PowerColor Radeon HD5770 1024MB DDR5 /128bit/ DVI/HDMI
559 zł

Nagrywarka DVD:
Samsung SH-S223C SATA (black)
99 zł

Obudowa:
Cooler Master Elite 330 (Black/Silver)
159 zł

Zasilacz:
Fractal Design Integra 500W
199 zł

Razem: 2494 zł
www.esc.pl

I będzie to lepsze od tego co podał numempl


A mam takie pytanie czemu nie podałeś karty dźwiękowej i chłodzenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Procesor:
AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, BOX, AM3/
555 zł

Dnia 05.05.2010 o 19:21, Chemo1910 napisał:


A mam takie pytanie czemu nie podałeś karty dźwiękowej i chłodzenia ?


Te 3 wytłuszczone, magiczne literki mówią, że chłodzenie jest już z procesorem, a karta dźwiękowa jest zintegrowana z płytą główna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kolega wymienia kompa, można powiedzieć że kupuje nowego. Może wydać do 2400 zł. Ja na sprzęcie się nie znam, a pomogliście mi Wy, toteż po raz kolejny zwracam się z zapytaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2010 o 14:57, Wrukos napisał:

Witam. Kolega wymienia kompa, można powiedzieć że kupuje nowego. Może wydać do 2400 zł.
Ja na sprzęcie się nie znam, a pomogliście mi Wy, toteż po raz kolejny zwracam się z
zapytaniem.


Phenom II X4 945
Asus M4A77TD Pro
4 GB RAM Patriot 1333 MHz CL7
Seagate Barracuda 500GB
Samsung SH-S223C
Radeon HD5770 Asus
CoolerMaster Elite 332 Black
OCZ 500W
Suma: 2417 zł
Można minimalnie zmniejszyć cenę zestawu, biorąc gorsze pamięci, ale na tych da się osiągnąć bardzo dobre wyniki w podkręcaniu. A sam konfig powinien spokojnie wystarczać do najnowszych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2010 o 14:57, Wrukos napisał:

Witam. Kolega wymienia kompa, można powiedzieć że kupuje nowego. Może wydać do 2400 zł.
Ja na sprzęcie się nie znam, a pomogliście mi Wy, toteż po raz kolejny zwracam się z
zapytaniem.



Zestaw mojego autorstwa masz podany kilka postów wyżej na tej stronie. Jedyne co trzeba zrobić, to zmienić ramy na GoodRam 1333 MHz CL 9 za ok 360 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Jest taka konfiguracja do zakupienia:

1. Procesor: AMD Phenom II X2 555 BOX (3.2GHz, Dual Core, 7MB[1+6], 80W, AM3) Black Edition

2. Wentylator: Scythe Mugen 2 Rev. B

3. Płyta główna: Asus M4A89GTD PRO, AMD890GX, VGA HD4290, DDR3, SATA3, RAID, FW, GBLAN, ATX, AM3

4. Pamięci: DDR3 4GB 1600MHz PDP Patriot Viper II LLK (2x2GB, DualDDR, CL7)

5. Karta dźwięk.: Realtek ALC892 (zintegrowany/a)

6. Karta sieciowa: Tak (zintegrowany/a)

7. Karta graficzna: Radeon HD5850 Asus DirectCU TOP 1024MB GDDR5, HDMI, DVI, PCI-E 2.0 765/4500

8. Zasilacz posiadany przezemnie to Chieftec 500W, chyba powinien wystarczyć?

W sumie około 2700 za wszystko. Już z góry mówię, że na Intelu próbowałem składać ale przekraczałem budżet i to znacznie, nawet na tym przekroczyłem go o dwie stówki.

Chyba, że macie jakieś propozycje? Sprzęt będzie służył przez conajmniej 2-3 lata, do grania ale nie na maksymalnych ustawieniach, po prostu średnia niższa ;)

Do tego jeśli macie jakieś propozycje co do dysku SSD jak najmniejszego to też chętnie :) będzie na sam system więc nawet 40GB lub mniej powinno wystarczyć.

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo powoli przymierzam się do zakupu nowego komputera i myślę o dysku twardym na teraz i na przyszłość. Wiele osób tutaj wymienia Samsungi. A Seagate w jakiś sposób odstaje? Bo się do nich przyzwyczaiłem, tylko ten aktualny 7200.11 500GB dość głośno pracuje. A interesuje mnie model:
7200.12 1TB 32MB ST31000528AS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2010 o 20:44, GANGSTERR napisał:

Ogólnie to bieda troche :P Do HD 5850 to 4 jaja by się przydały. I co z obudową? Oraz
po co Mugen? Planujesz OC?


Może i bieda, ale po co mam kupować coś droższego? W 3d Marki nie gram więc nie jest mi to potrzebne. Procesor dwu rdzeniowy na razie mi wystarcza, lepszy zakupi się później.
Obudowa jest ze starego sprzętu, jakiś Qoltec serwerowy.
Mugen natomiast do tego, że lubię ciszę i w razie czegoś będę mógł delikatnie podbić procesor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie mówił o wydawaniu większej ilości pieniędzy, tylko o tym, że za ta sume można złożyć coś lepszego. A tak ten phenom bedzie ograniczał tego radka. Co do ciszy, to każdy ma jej "inną definicję" i dla jedno, co jest ciche, dla drugiego jest głośne. A zegary można podbić i na BOX''owym chłodzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam pomagaliście mi składac kompa ale kilku podzespołów nie było i nie wiem czy dobrze pozamieniałem.

Intel i5 750
Asus P7P55D LE , P55 , DDR3 , SATA 2 ,GBLAN , ATX , CORE I5

DDR3 4GB 1333Mhz Kingston ( DualDDR , CL9) - co do pamięci mam wątpliwości i płyty głównej

Samsung 500 GB , Sata/300 , 16 MB , F3

Lg GH22LS50 LightScribe Black

Radeon HD 5850 , PowerColor 1024MB GDDR5 , HDMI , DVI

CoolerMaster Elite 330K Black

ATX 550W OCZ 9 Fan 135mm , PFC)

Czy wszystko dobrze , jeśli nie to za na co zamienic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się